Jak ušetřit na věcech pro děti?

modra_zdenka
6. únor 2017

Krásné ráno všem. Při ranním oblékání svého Martínka jsem si vzpomněla na své kamarádky, kdy jsme se bavily o tom, co kupují pro své děti z druhé ruky a co zásadně jen nové. Já bych Martínkovi nikdy nekoupila obnošené boty, tričko ale klidně pořídím v „sekáči“. Jak to máte vy? A co děláte s věcmi, ze kterých děti už vyrostly? Inspirujte se v našem článku o prodeji věcí na internetu. Existují i jiné možnosti než mimibazar! http://www.radcenafinance.cz/finance/vite-jak-p...

pexinka81
6. únor 2017

Já mám tři dítka....syna 6let a dvojčata, páreček, 3roky....když jsme čekali prvorozeného, tak tendence kupovat skoro vše nové tam byly....když jsem ale viděla, že to stojí tolik peněz a on si to oblékne jen párkrát, bylo mi líto peněz...a tak jsem objevila kouzlo sekáčů nebo inet bazárků 🙂 ....na dvojčata, mimo botek, a i ty některé syn dědí po starším synovi, jsem jim toho moc nového nemusela kupovat....nakupuji mezi kamarádkami, po jejich starších dětech, v sekáčkách a na MK a MMB....mám z pěkných, ač nošených věcech, větší radost....nebojím se tolik úzkostlivě, aby v těch džínách za 30kč nespadly a neudělaly díru, jako v džínách od nextu a jim podobné za 600 Kč....dětem to sluší i v neznačkovém novém oblečení...a za ušetřené penízky se můžeme rozšoupnout někde jinde na výletě 🙂

dzejn002
6. únor 2017

@yildiz Odkud jste? Taky by se mi hodil takový šikovný bazárek!!! 🙂

properjoey
6. únor 2017

Mám děti 2.starsi dcera má vše kupované v bazarech a nebo v akcích a to většinou od babiček.ja kupují boty,vždy nové případně dřív fusak a teplé zimní oblečení.bundy zatím bazar.syn průběžně dědí po dceři a po synovci.boty po dceři.Věci že který odrostli dávám sestře na miminko a holčičí věci plus co druhý synovec odnosite,dávám do nemocnice a dětského domova.Speciálně v nemocnici jsou moc rádi,věci na děti potřebují,ale nikdo to moc neví,tak jsou moc rádi...

modra_zdenka
autor
6. únor 2017

@yildiz - nemohu Vám neposlat 🙂

ditta01
6. únor 2017

Taky nakupujem Kik Tesco Lidl kvalitou mi to přijde uplne normální. Boty a spodní prádlo plus punčocháče a ponožky bych bazarové nekoupila ale jinak oblečení proč ne když je to hezké a vypadá to jako skoro nové ☺

yildiz
6. únor 2017

@modra_zdenka super shodaa 🙂 paradaaaaaa

smallinka
7. únor 2017

@milejka rozumím každý to má jinak...mě zdravý rozum říká, není potřeba kupovat 2xboty min. za 600 kč na 2 měsíce...dají se koupit po dítěti, které je mělo jednou na sobě....i za cenu toho že nebudou mít holky stejné 😀

twoangels
8. únor 2017

Mimibazar mi připadá že za posledních pár let upadl. Už to tam nefrčí jak dřív... To jsem tam byla i já pečená vařená. Jinak boty bych taky použité nekoupila, stejně tak spodní prádlo, plavky... Ale jinak klidně do sekáče zajdu 🙂

modra_zdenka
autor
8. únor 2017

Milé maminky, vyzkoušela jsem dát do krabice oblečky, kde jsem vše označila a předala kamarádkám. Je to opravdu úžasné. S ničím jsem se nemusela fotit a víc jak půlka zmizela 😉

netopejr
8. únor 2017

Tak boty po někom ja taky nerada, ale některé můžou byt jasně v podstate skoro netknuté, pokud se tam nosi ponožka, da se to. Nevadí mi koupit boty od někoho, koho blize znám.
Když nejsou peníze,lepsi botky z druhy ruky nez žádný nebo nedostatečný nebo aby na jídlo nezbylo.

igiana
8. únor 2017

Pekný vecer 😊. Veci nakupujem hlavne z bazáru na modrom konikovi ale tak u nas našich 5 dievčat častokrát dedia veci jedna po druhej, dokupujeme iba nové topánky a spodné prádlo. Veľa veci dostaneme do daru a aj my radi darujeme, co je este pekne a nám uz male. Aj pre synčeka sme dostali veľa krásnych veci 😊. Dakujeme za zaujímavý članok.

bhmova
8. únor 2017

Obleceni nejake dostavame po diteti apod.Kluci maji 20 mes.a vubec jsem nekojila,coz je strasne nakladne pri jednom rodicaku.Kdo nezazije vubec nevi.Jinak kupuji na bazarku obleceni nebo v Pepcu apod.

ninive211
8. únor 2017

Já osobně bych nekoupila nošené boty (možná s výjimkou gumáků, ty se podle mě nedají pořádně moc ochodit a pokud člověk nemá zahradu, tak kolikrát dítě za sezonu ty gumáky fakt využije...5x, 6x?) Paradoxně ale třeba tady na MK bazárku se mi právě boty prodávaly nejlépe, co jsem hodila na bazar, to se prodalo a vcelku i rychle, na rozdíl od některých kusů oblečení, které mi tu visí třeba několik měsíců a nikdo to nechce. Všichni totiž na bazárcích vyhledávají především Next a pod., mám ten pocit. Já sama si na značky příliš nepotrpím, kupuji hlavně Lidl, Tesco, Pepco, něco Kik, občas i HM, CA, nepotřebuji mít všechno Next či Benetton, nové je to předražené, ale pokud na tyto značky narazím na bazárku v supr stavu (mám tu v Brně podobný bazárek jako má yidiz, jen teda trošku dražší...ale fakt super věci), tak občas koupím. Jinak nové kupuji z 80% ve výprodejích anebo klidně Pepco apod, pokud jsou to věci jako legíny na doma, na lítačku, tak vím, že je prostě unosí a třeba i zničí a nechci dávat za legíny 150 i víc.

zuzineckah
9. únor 2017

@modra_zdenka ano, to je nejlepší řešení👍🏼 já to tak dělám se sousedkou a co si nevezme ona jde do charity. Přesně - unavuje mě to focení a běhání na poštu 😀 Na to moc nejsem 😀 A musím říct, že mě párkrát i dost nakrklo, když si nějaká maminka nechala věc 10x změřit a pak se ani neozvala, že ji nechce. Nebo když brblají, že je něco drahé (případ bundy v původní ceně 70 euro, v bazárku za 300 korun, nošená byla asi 5x...) ...

verdos
9. únor 2017

U prvního jsem kupovala spoustu věcí nových, ale ne mnoho, nekupovala jsem vše, co se doporučuje (neměli jsme vibrační lehátko, ohrádku, neměli jsme ani chůvičku, monitor dechu, klínek do postýlky - když bylo potřeba, postačila obyčejná poskládaná deka, atp.). Kočárek jsme koupili levný a bodýčka po pár kouscích - když náhodou došly a nestihly uschnout, vzal se větší kousek a zahnuly se rukávy... Plenky jsem kupovala látkové a úplně nové. Plánovala jsem více dětí, takže mi investice co nových věcí zase tolik nevadila - s tím, že to využiji i na další potomky. To se mi u některých věcích opravdu vyplnilo, u některých jsem musela pár kousků dokoupit nových, neboť je první či druhé dítko více méně zničilo, ale i tak byla investice minimální (např. 3 tisíce za rok). Největší položkou jsou boty - nevadí mi obnošené, ale je problém sehnat opravdu padnoucí (to je pro mě mnohem důležitější - tedy za předpokladu, že jsou "nesešmajdané"). Myslím, že pokud má někdo více dětí, tak se šetří mnohem snadněji 🙂.

@yildiz A jak to děláš, když jsi na děti sama a nemáš babičku na hlídání? Hlídají ti kamarádky? Já mám "jen" 3 děti a jsem s nimi prakticky pořád, čas na sebe mám skoro 0, 0 nic (ok, zrovna tento týden se mi podařilo "urvat se" a šla jsem k zubaři, ale to jsou pro mě vzácné chvíle). Tak bych ráda věděla, co dělám špatně (klidně do IP, ať to tu neplevelíme off-topic).

andysebesta
9. únor 2017

Já okukuju bazarek tady na MK,když je něco třeba.Jinak máme vecicky co schovávali ještě naši,od starší segry po mych synovcich nebo manžel nosí z prace od kolegyně po jejich dětech.Nové kupujeme minimálně,když už z tohohle výběru na našeho nejstaršího nic není.Botky máme vesměs nove,právě na nejstaršího.Ale třeba boty na lítání po zahradě neresim,ty ma část po někom.Když nejsou roztrhané a hlavně sesmajdane,není důvod na lítání v blátě a ježdění na kole kupovat nové.Mladší už tak nějak dědí po starším.A ušetřené penizky pak dame třeba za bazén,zoo,nebo kluky vezmem jednou za čas na horkou cokoladu🙂

78marcela
9. únor 2017

Ja nakoupila obnosene, neco tady na bazarku neco na MK bazarku u nas ve meste. Par novych veci Lidl, Pepco, Kik.
Veci dale neprodavam, jen minimalne, kdyz si neco vybere kamaradka nebo sestrenice. Jsem na malou sama, k tomu chodim jeste do práce na par hodin. Takze nemam cas na to kazdy kousek fotit a litam s nim na postu. Takze veci daruji do kojeneckeho ustavu, kde pomuzou. Nechavam si jen par nejoblibenejsich kousku, ze kterych chci nekdy udelat pamatecni deku.

modra_zdenka
autor
9. únor 2017

@78marcela To je hezký nápad udělat deku na památku...

modra_zdenka
autor
9. únor 2017

@78marcela jak to zvládáte sama a ještě chodit do práce?

78marcela
9. únor 2017

@modra_zdenka bydlim s moji babickou, takze kdyz pracuju doma, malou mi hlida. Kdyz jezdim do prace do mesta, hlida mi moje kamaradka, vzdy v pondeli. Ve ctvrtek zase hlida moje druha kamaradka, soucasne kolegyne co je doma na matersky. Obcas moje mamka, kdyz neni v práci..
Nejak to jde. A ja tam jsem vzdy max 2-3 hodiny, dele ne.

78marcela
9. únor 2017

@modra_zdenka ono to hlavne musi jit. V cervnu pribude druhe dite, tak se snazim nasetrit nejaky penize, protoze pak budu mit jen minimalni materskou a maly rodicak. A ze tri nebo ctyr tisic nas proste neuzivim, takze na ten pulrok syslim zasoby😀 Tak kmitam ted, dokud to jde. Ale nestěžuju si, byla to moje volba🙂

anytka_a
10. únor 2017

Ahojky mám syna 2roky a spoustu toho nakupuji na internetu, po bazárcích nebo sekáčích (na ten ale není tolik čas). Koupila jsem i nějaké botičky v top stavu na zahradu v bazaru, ale určitě papučky na doma, co má dlouho na noze nové a certifikované. Jinak nové oblecení kupuji v akci u nás v Kiku (nové moderní ryfle za 55,-, tričko za 25,-) nebo f&f a pepco. Za chvilku přibude holčička takže se snažím klučičího zbavovat (ideálně prodávat) a nakupuji holčičí.

marcinek
10. únor 2017

@junkka ja prave zase na lidl nedam dopustit co se detskeho a panskeho obleceni tyce, prijde mi kvalita ok za dobrou cenu. Zato damske jak co, neco jsou hradry.

lenka080
10. únor 2017

Je smutny ze v tehle zemi musi vznikat takovy diskuze ☹. A cpe se imigrantum.a mensine.

ninive211
10. únor 2017

@lenka080 Já myslím, že s imigrantama ani s menšinou nemá šetření na věcech pro děti co dělat. Bazárky tu byly vždycky, dřív dokonce bylo daleko víc obvyklé, že se věci pro děti (oblečení, hračky) více dědily mezi sebou v rodině, mezi sousedy, nového v obchodech bylo minimum, tak ani nic nezbývalo. Navíc mateřská byla taky jen pár měsíců a pak zpátky do práce (anebo zůstat doma zadarmo). Jde o to, že když s člověk uvědomí, jak dlouho to dítě tu danou věc nebo oblečení fakt využije, tak prostě kupovat úplně fungl vše nové se prostě "nevyplatí". Já když si koupím nové tričko, tak ho nosím třeba x let. Zatímco dítě z něj vyroste třeba za dva tři měsíce.

craki
10. únor 2017

U prvnatka jsem kupovala temer vse nove. Jednak na to byly penize i nalada, ale bazarkum jsem moc neverila. Ted bude mit dva roky a tady na mistnim bazaru nakupuju vic nez dost. Lidl ma taky dobre veci. Na HM Lindex a podobne jsem si nikdy moc nepotrpela.
Ted ma obleceni na prvniho pul roku pujcene kamaradka a az bude u nas druhatko, ma vystarano. Neplanuju koupit ani ponozku 😉
Boty kupuju ale vetdinou nove, nebo jen minimalne nosene.. pak je hlavne hned prodavam, protoze druhatko muze mit uplne jinou nohu nebo jinou velikost v dane sezone....

A k tomu kde se da usetrit - nekupovat vsechno co se tvari nutne, ale jen potrebne veci.... Viz lehatka houpatka a podobne veci... Ja treba ale investovala do satku a uz mi nekolikrat zachranil nervy 😉 Kocarek mam taky levnejsi, stejne jako dalsi veci....

lenka080
10. únor 2017

Ja to spis myslela tak ze vetsina rodin kdyz je matka na materske nema dost penez.tot vse.taky kupuju bazarkove.z obou zde zminenych duvodu

junkka
10. únor 2017

@marcinek ono asi fakt záleží na co clovek narazí. Mam nekolik tricek a bodycek pro malou. Dve tricka ok, dalsi po 2 pranich hned deravy, bodycko taky a saty co jsem dostala ja se hned jaksi vytahly do sirky. Ale zase mam kratasy a trictvrtaky co jsou hrozne fajn. Takze ve vysledku takovej prumer pro me 🙂