Kde trávíte vánoční svátky?

pinkorblue_marcela
16. lis 2015

Zůstáváte doma a navštěvujete na skok rodinu a známé, nebo balíte a na pár dnů někam vyjíždíte? Na chatu nebo i dál?

kubicek11
16. lis 2015

Minulý rok jsme první vánoce měli ve třech. Takže štědrý večer jsme měli u nás doma. A pak jsme v následujících dnech navštívili zbytek rodiny. Letos to bude obdobné. Štědrý večer ve třech a zbytek rodiny navštívíme v následujících svátečních dnech 😀

verkaunka
16. lis 2015

Štědrý den trávíme doma, jinak si to neumím představit, a na další svátky navštěvujeme rodinu... jinak si to neumím představit... máme svou pohodičku, jedeme si přípravy svým tempem a tak to mám nejraději... vánoční atmosféra, svíčky, vínečko, a hlavně rodinka pospolu... , těším se, že to letos bude snad ve stejném stylu 🙂)

nnniky
16. lis 2015

My trávíme Štědrý den doma a 25. jedeme k mé rodině a 26. k manželově rodině. Všechny dárky si děti rozbalují doma 24., u nás platí, že Ježíšek chodí jen jednou 😊

audreyi
17. lis 2015

Štědrý večer trávíme s manželem i synem u mých rodičů, je tam i ségra s přítelem a babička. Jsme tak zvyklí a nic bych na tom neměnila. Upřímně bych asi měla problém donutit manžela aby jen kvůli nám nahodil oblek a zpíval koledy. Takhle když je nás víc, je to takové slavnostní 🙂 Přijde mi to jako pěkná tradice. Kdo ví, jak dlouho se takhle všichni dohromady budeme ještě scházet, tak si to chci užít.

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2015

@mysicka_lb Počítám, že většina lidí tu napíše, že zůstávají v dojezdové vzdálenosti pro ostatní rodinu. Vánoce někde daleko v hotelu nejspíš nemají tu vánoční atmosféru, ale ne všichni musí Vánoce. Rodinu a známé jistě potěší, když dostanou návštěvu a samozřejmě přijít na návštěvu a nechat se hostit je ještě pohodlnější. 😉

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2015

@nnniky To on jistě chodí jen jednou, ale když se děti nemohou 24.12. dostat k dědům a babičkám, čekají tam na ně dárky. Jistěže si to každý zařídí, jak mu nejvíc vyhovuje. Možná se to u Vás méně přehání, když se všechno nadělí najednou. 🙂

pinkorblue_marcela
autor
17. lis 2015

@verkaunka Pohoda musí být. Jiné státní svátky tak slavnostně neslavíme, že? Třeba dnešek... A kvůli křesťanské víře to většina lidí nedělá. Alespoň jeden svátek v roce, který většina ctí podobně a kde drží rodiny více pospolu než jindy.

7504
17. lis 2015

24.-25.12. jsme my 4 doma a 26.12. jedeme za mýma rodičema, kam přijíždí můj brácha s rodinou a moje sestřenice s mámou. 27.12. jezdíme za přítelovou maminkou. 🙂

7504
17. lis 2015

24.-25.12. jsme my 4 doma a 26.12. jedeme za mýma rodičema, kam přijíždí můj brácha s rodinou a moje sestřenice s mámou. 27.12. jezdíme za přítelovou maminkou. 🙂
@vetyver-My stavíme od 30.listopadu 2013. Zatím nám počasí přálo. Rozumím Ti

jenies
18. lis 2015

ahoj, u nás hrozně dlouho trvalo, než si naši zvykli, že jsem vdaná a žiju jinde, takže jsme štědrý den měli rozlítaný - u nich, u tchýně, pak domů ...všechno ve fofru. Pak jsem to jeden rok utnula a udělali jsme novou tradici. 24. jsme s mužem doma jen my, 25. jedeme na oběd k našim - i brácha s partnerkou, takže jsme tam všichni a 26. k tchýni se švagrem a švagrovou... a je to neskutečná pohoda. Užijeme si samoty ve dvou, i celé rodiny z obou stran a všichni mají dostatek prostoru si odpočinout.

pavcza
18. lis 2015

Když jsme byli s manželem sami bez dětí, tak jsme na Štědrý den jeli dopoledne k mojí mamce, na večer jsme byli spolu doma na večeři a po večeři a dárcích jsme ještě jeli ke tchánům, kteří bydlí blíž a ještě večer zpět a pak jeden svátek oběd u jedné mamky, další den u druhé. S dětmi už na Štědrý den necestujeme, trávíme ho v poklidu doma, chystáme a jdeme na procházku, do lesa dát zvířátkům jídlo. Pak většinou zase jeden den u jedné babičky, druhý u druhé, ale nejradši by obě babičky měly vnoučátka celé svátky jen pro sebe. Letos to bude náročné, protože manžel jde 25 i 26 do práce (odjíždí před 5. ráno a vrací se v 19 hod), já neřídím, takže bude problém se přepravit, aby babičky dorazily k nám, moc se jim nechce, protože máme malý byt. Pro tchány je to i náročnější, protože je tchán po operaci kolene a my bydlíme ve 4. patře bez výtahu. Tak uvidíme, jak to ještě pořešíme.

pinkorblue_marcela
autor
18. lis 2015

@jenies To zní velmi rozumně. Myslím, že na začátku měl skoro každý problém rodičům doma říct, že tentokrát s nimi na 24.12. nebude, protože má přítele/partnera a chce být s ním. Nakonec jim ale nezbývá nic jiného, než to akceptovat. 🙂 Dokud Vás mají v příští dny, není co řešit.

pinkorblue_marcela
autor
18. lis 2015

@pavcza Hm, vidím, že těch komplikací máte letos víc. Ale však tchán nemusí po schodech nahoru, když se sejdete někde venku a podle počasí zůstanete chvíli venku nebo zajdete do (dětské) kavárny. Nechce se mi věřit, že by se někomu k Vám nechtělo, protože máte malý byt. Dokud je si kam sednout, není malý. Je Váš. Snad to ještě dořešíte ku spokojenosti všech.

pavcza
18. lis 2015

@pinkorblue_marcela no, ono je to stejné po celý rok, furt jezdíme my, oboje rodiče k nám minimálně. Tak přes léto je to lepší, protože moje mamka maj barák se zahradou, bazénem, takže pro děti je to určitě lepší než u nás pod střechou, ke tchánům v létě můžem taky na malou chatku se zahradou, ale mimo sezonu třeba tcháni nemají o moc větší byt (2+1, my máme 2+kk a obytnou místnost máme větší jak oni obývák zastavěný velkou sedačkou). Spíš jim všem chybí to jejich domácí pohodlí. No taky by se mi líbilo jednou strávit svátky doma, aniž bychom museli cestovat, nejveselejší je to balení malých prcků 🙂 Ale jsem ráda, že si aspoň hájíme ten Štědrý den, na kterém trvám, že chceme být spolu doma my čtyři u našeho stromku.

verunkaw
18. lis 2015

štědrý den trávíme doma jako rodina a 25. odjíždíme k mým rodičům kde se vždy sejdeme i s moji starší sestrou jejím přítelem a 2 syny....přítelova rodina ( táta + manželka není to pravá tchýně) je u žatce takže cca 380km od nás bohužel se vídáme jen 1x ročně...je to velká dálka a málo času z přítelové strany....

pinkorblue_marcela
autor
18. lis 2015

@verunkaw Hlavně, že to Vaše rodina dětem všechno vynahradí. A jestli je to i pro ně daleko, aby k Vám častěji přijeli a svého vnuka a vnučku oželí, je to prostě tak. Máte se vzájemně, což v dnešní době taky není samozřejmé. 😉

evulkaa35
19. lis 2015
Uživatel evulkaa35 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od evulkaa35.

@pinkorblue_marcela To naštěstí má :D letos tam bude 5 dětí .. akorát my pořád čekáme :(

pinkorblue_marcela
autor
19. lis 2015

@evulkaa35 Neztrácejte naději. To se poddá...

twoangels
20. lis 2015

Většinu dne doma, večer potom navstivime babičky 🙂

smallinka
20. lis 2015

doma