Vánoční koledy

monika_pinkorblue
11. lis 2016

Pouštíte si na Štědrý den vánoční koledy? Jaké jsou Vaše nejoblíbenější?
Zpívají děti koledy u vánočního stromečku?
Pamatuju si, jak jsem byla malá, tak to u nás doma takhle probíhalo, je to tak stále? 🙂

luca16
11. lis 2016

Pouštíme🙂 Nejsou to ty klasické koledy viz ježíšku panáčku, já tě budu kolíbati... ale spíš vánoční písničky...ale bez nich si tu vánoční pohodu nedovedu představit.

janulina90
11. lis 2016

my pouštíme už při pečení a vlastně celý advent, takže u stromečku nesmí chybět. Loni mamka vytáhla kazetu Vánoce s Dádou a z toho byli kluci (mám stejně starého synovce jako je Miky) naprosto nadšení 🙂

monika_pinkorblue
autor
11. lis 2016

@luca16 Jake vanocni pisnicky treba? Velmi me to zajima, protoze u nas jsou vzdy klasicke koledy. Tak bych se rada inspirovala 😉

luca16
11. lis 2016
monika_pinkorblue
autor
11. lis 2016

@luca16 Tak to letos vyzkousim.. 🙂 Jsem takova na klasiku, ale na vanocni pisnicky jsem zvedava 🙂

jika10
11. lis 2016

My si nepouštíme, my zpíváme. Narodil se Kristus Pán, Nemes Vám noviny, Rolničky rolničky atd
A od Karla Gotta miluju tuhle http://www.pohadkar.cz/pisnicka/karel-gott-alzb...

nnniky
11. lis 2016

My si pouštíme a zpíváme koledy i vánoční písničky celý advent, určitě to nesmí chybět při pečení cukroví a dalších předvánočních aktivit 🙂 Máme rádi klasické koledy i písničky našich i cizích interpretů. Další věc která nemůže chybět je DVD Karla Gotta Sen o Vánocích - je to úžasné DVD, nádherné vánoční písně i koledy zpříjemní pěkné odpoledne či večer 🙂 Když zazvoní zvoneček jdeme ke stromečku, zpíváme koledu, ale syn se už nemůže dočkat dárků, že to vezme hopem, rychle odříká koledu a vrhne se na dárečky 🙂 při rozbalování nám zní koledy z CD, i když je asi nikdo z nás moc nevnímá... 🙂 Takže koledy zpíváme během Štědrého dne 🙂 Nejoblíbenější máme Nesem vám noviny a Půjdem spolu do Betléma 🙂

smallinka
11. lis 2016

Zpíváme koledy klasické české.....nebo si je pouštíme na CD. Půjdem spolu do betléma, Narodil se Kristus pán, Já bych rád k betlému, Tichá noc, Nesem Vám noviny a takové ty krásné české koledy. Poslední dobou se mi moc líbí koleda od V. Neckáře - Půlnoční - nádherné...haleluuuujjaa 😵 Musím přiznat, že si ráda pobroukávám i ty zahraniční písně např. Rolničky, White Christmas, So this is christmas......no už se moc těším na Vánoce 😵 Našim dvojčátkům jsou 2 roky tak zatím nezpívají koledy s námi, ale hudbu již vnímají a rády tancují do rytmu 😉

brendamonique
11. lis 2016

My jsme vždy se starším synem už od útlého věku zpívávali koledy jakmile začal Advent, abych jej správně naladila 😀 na ten vánoční čas, třebas při mytí nádobí nebo uklízení.. Máme rádi ty tradiční české, klasické koledy zpívané sborově a s dětmi. Narodil se Kristus Pán potom za zvuku varhan o půlnoční i v kostele.

h_anka
11. lis 2016

My jsme z muzikantské rodiny, takže zpíváme i hrajeme koledy. A to hlavně klasiku. Nesem Vám noviny, Narodil se Kristus pán, Půjdem spolu do Betléma, V půlnoční hodinu,...Ale s manželem si už teď rádi pustíme od Václava Neckáře - Půlnoční. Nebo od Lucky Vondráčkové - Vánoční přání.

la_amanita
11. lis 2016

No jasně! A sjíždím je už celý advent. Když jsme my děti bydlely s našimi rodiči, tak při zdobení stromku hrála Rybova mše, a to prosím ze staré gramofonové desky! Pak mám i několik cédéček s koledami v provedení různých cimbálovek apod., ty mi evokují tu nejvánočnější atmosféru.

drzticka81
11. lis 2016

Tak koledy u nas frci skoro uz od zari 🙂)) milujeme ty klasicke ceske koledy.....letos se k nam vratil i klavir, tak jsme si s muzem rekli, ze natrenujem par koled na Stedry den a zahrajem -klavir a kytara 🙂)) deti do toho budou busit asi orfofkami-predpokladam 🙂)) a ma nejoblibenejsi je V pulnocni hodinu 🙂))

krteczech
11. lis 2016

U nás na vsi vždycky hrají koledy z rozhlasu a pak má starosta proslov. Je to krásná tradice. Jakmile starosta začne vyhrávat, tak mamka vždycky chystá večeři, tak večeříme při koledách. Jinak se mi spíš líbí klasické koledy, ale sem tam i nějaká nová vánoční píseň z rádia.

germaine
11. lis 2016

Na štědrovečerní večeři pouštíme CDčko s českýma koledema, nějakou si i zazpíváme, ale to spíš při pečení....a jinak jedou i vánoční písničky - Last Christmas pd Wham apod...

zachrpe
11. lis 2016

Já mám CDčko s Vánočními koledami od Lucie Bílé stále v přehrávači. Koledy začínám pouštět už od adventu - při vánočním úklidu, pečení cukroví, zdobení stromečku nebo jen tak. Naše malá bude mít letos 2 roky, tak už to bude u stromečku veselejší 🙂

jjustyna
11. lis 2016

Koledy už zpíváme od adventu a na štědrý den samozřejmě taky. Strašně ráda jsem měla, když na půlnoční přesně o půlnoci zaznělo Narodil se Kristus pán. Byla to taková slavnostní chvíle. S dětmi zatím na půlnoční nechodím jsou malé, ale jednou tu chvíli prožijí se mnou.
Jsme celkem rozvětvená rodina, pořád máme kolem sebe malé děti a tak se dost často najde i nějaký "expert", který nám střihne koledu i v červenci 😀

markysek2
12. lis 2016

koledy zpíváme před večeří..teda od doby co syn chodí do školky a nějakou zná, s pomocí cd...a pak pro "správnou" atmosféru večeře a u stromečku se už spokojíme s CD ...ale vzhledem k tomu , že já jako dítě jsem z bratrem měla povinné vždycky 3 koledy u stromečku, zvažuju jestli postupem času tím nezbrzdím tu šipku mezi dárky, kterou nám naše děti zrovna loni názorně předvedli a to mladší byl necelý rok

fidorka01
12. lis 2016

Děti jsou ještě malé, tak je netrápíme zpíváním koled. Pamatuji si, že jako malou mě rodiče k tomu nutili a spíše mi vypěstovali odpor k tomuto zvyku. Během vánočních dnů si je zazpíváme,ale nenásilně, když prostě děti mají náladu tak si zabroukáme. Nezáleží na tom jakou,ale musí to být nenásilné a musí to děti bavit.

kuliseks
12. lis 2016

Koledy nám hrají u věčeře i u rozbalování dárků a je to moc fajn. Zpíváme spíš přes den někdy. Záleží na náladě. Milujeme u nás Vánoce ale všichni, je to nejhezčí období roku pro nás.

ladyhacek
12. lis 2016

Myslím že koledy budou oříšek ☹. U nás doma bylo vždy zvykem si je pouštět na štedrý den, ale i během pečení cukroví - prostě na náladu. I jsem zpívali pod stromečkem, ale manžel (a celá jeho rodina) Vánoce moc nemusejí. Zpívat odmítá ☹ a jsem zvědavá až syn povyroste (zatím je malý).
Nejoblíbenjěší koledu mám Narodil se Kristus pán a tichá noc.

ninive211
13. lis 2016

Z dětství si pamatuji,že celý advent hrály koledy či vánoční písničky. U stolečku jsme též zpívali. V manželovė rodině zpívat zvykem není a koledy se pouští jen u štědrovečerní večeře. Zpívat děti též nutit nebudu,ale koledy budeme pouštět častěji. Nejraději americké Narodil se Kristus pán aNesem vám noviny

gracinka7
13. lis 2016

My jsme doma s rodiči koledy nikdy nezpívali, což mě dost mrzelo. Přijde mi, že to k Vánocům prostě patří. Takže se to letos chystám zavést. Mohlo by to být prima.
Jinak koledy nebo vánoční písničky jsem schopná poslouchat třeba i v létě, když mě to popadne 🙂
Včera jsem dostala dlouho očekávané vánoční CD Moniky Absolonové (manžel mi ho slíbil k Vánocům, ale ví, že když něco chci, musím to mít prostě hned 🙂 ). Moc se mi líbí a je skvěle otextované 🙂
Jinak mám nejradši koledu Tichá noc.

gepe
13. lis 2016

S manzelem jsme od detstvi zvykli na koledy, zpivame a poustime si je kazde vanocni zpatky i v case spolecne travenem s nasimi rodinami. Napr. Jakuba Jana Rybu, ceske lidove, avsak i treba Michael Bubble ci Dianu Kral vanocni kolekce, aj. 🙂🎄
Nase trileta si ted uz skoro tri tydny prozpevuje Rolnicky 😀 😊❄

verinikki
13. lis 2016

Ano, pouštíme si je u večeře a pak si před stromečkem jednu zazpíváme Ježíškovi🙂

fouskovi
13. lis 2016

U nás ne bohužel když ještě byla babička a já menší tak ano ona držela naší rodinu pohromadě pak umřela a už ty Vánoce za nic nestáli ale chtěla bych aby náš syn si pamatoval vždy hezké takže tuto krásnou tradice znovu zavedu 😒

monika_pinkorblue
autor
14. lis 2016

@ladyhacek Jej, tak to je velka skoda... Vanoce jsou krasne svatky... Snad bude lepe a manzel zmeni nazor... 😉

monika_pinkorblue
autor
14. lis 2016

@fouskovi Vanoce jsou hlavne o detech, ty maji nejvetsi radost z darecku a atmosfery, delame to hlavne pro ne. Myslim, ze bude hezke, kdyz bude tradice zase obnovena a ze i babicka by urcite byla za to rada..

monika51
14. lis 2016

U nás frčej koledy už od adventu, a zpívaj se hlavně při pečení cukroví 🙂 Mého přítele jsem to musela naučit, protože u jeho rodiny byly Vánoce jen o řízku a televizi. Teď mi to vrací tak, že je zpívá i v létě, a zejména na slunečných dovolených, abych si užila 🙂

la_amanita
15. lis 2016

Uááá, tak Vánoční CD Gotta, Bílé nebo Absolonové považuju za pravé vánoční peklo 😀 Když už, tak třeba ten Michael Bublé. A když zpívám "Narodil se Kristus Pán", mám chuť to zakončit ve stylu Kodeta z Pelíšků, horkotěžko tomuto nutkání odolávám 😀

yelowangel
15. lis 2016

U nás se koledy taky poslouchají i zpívají celý advent. Syn ještě nezpívá ale když je spustím už teď zvědavě na mě kouká a poslouchá a líbí se mu to. Mamce jsem ztopila kazetu s orchestrem Václava Hybše a neumím si představit že by bylo krásnější provedení. Za mě oblíbený jsou Chtíc aby spal, Tichá noc, Já bych rád k betlému...Když mám náladu pustím si Píseň pro Rudolfa III. - Betlém, to je celý protkaný vánočníma písněma a na konci jsou koledy. A taky se mě líbí toto

https://www.youtube.com/watch?v=_jhf3Q0797Y

to je taky Hybš