Chodí vaše děti spát pravidelně ve stejný čas? Máte režim?

radka_pribinacek
Moderátor
3. lis 2017

Přiznám se, že ne vždy se mi podaří Malvínku dostat do postele ve stejnou dobu. Někdy si třeba prodlouží odpolední spánek a to se pak posouvá i večerní uspávání. Myslíte, že režim je opravdu tak důležitý? Chodí vaše děti spát přesně ve stejnou dobu každý den nebo na žádný režim nehrajete?

kuliseks
3. lis 2017

Syn chodí pravidelně po večerníčku do vany a pak spát. Doufám, že mu to vydrží co nejdéle 🙂

petrasipkova1
3. lis 2017

Ano máme,ale ne na minutu, dopoledne máme různá,podle toho chodí spát různé kolem oběda a večeře se odvíjí podle toho,takže někdy padne v sedm, někdy v osm,ale do půl deváté je klid vždy, spí v kuse do sedmé - půl osmé většinou.

denny27
3. lis 2017

Už od narození všechny své tři děti ukládám ke spánku pravidelně kolem 19.30-20.00.😊
Nejstarší syn usne většinou hned, protože už je školak a přes oběd nespí.Nejmladsi syn také,ale někdy se stane, že odpoledne se natolik unaví a usne třeba i v 15hodin. To je pak noční uspávání těžký. A dcera..no tak s tou je to nejhorší, protože spí ve školce a večer tak má problém zabrat😏😁

sweetty22
3. lis 2017

@soleilll když spí aspoň hodinu a půl odpoledne je to hodně. Nenechala bych ji spát víc jak 2 hodiny, to by mi večer nešla spát už asi vůbec 🙂. Večer nemáme problém s tím, ze by nechtěla spát, klidně si jdeme hrát do pokojíčku i do postele. Ale prostě neusne

baraskaska
3. lis 2017

Již od narození se snažím nastavit přibližně stejný čas, samozřejmě malá odchylka nevadí ale že by jeden den šla v 8 a druhý třeba v 10 to ne. I ve spánkové hygieně dospělích je taky pravidlo ulehat ve stejnou dobu. 🙂

hanica83
3. lis 2017

My teď máme nějaké speciální období - malý usne pravidelně kolem jedné ráno 😀 Už mi z toho lehce hrabe, ale snad se to zase spraví. Pak vztává až třeba v jedenáct, ale pokusy vzbudit dřív, třeba v osm, neměly úspěch - v devět zase usnul a spal do dvanácti, takže ve výsledku ještě horší.... Nezbývá, než to přečkat.

sweetty22
3. lis 2017

@radka_pribinacek dokud byla mimčo, měli jsme krásně nastavený režim, ale po 1,5 roce se to holt změnilo. Teď v létě vůbec, kor když sousedovi děti ještě v 9 hodin večer hulakali v bazénu a u toho se spát opravdu nedalo :D. Tak holt nekoukam večer na kraviny v televizi a hraju si s dcerou. Třeba se to teď v zimě srovná, bude brzo tma ...

krteczech
3. lis 2017

Od porodnice měl malý stejný režim. Ve 4. Měsíci hi sám zrušil a povedlo se jo nastavit až po ukončení kojení ve 14. Měsíci. Konečně chodí spát mezi 8. - 9. Večer a já mám klid. Přes den spí jednou kolem 12. Hodiny. Vždy plus minus půl hodiny,, podle toho, kdy vstane. Režim je podle mě důležitý, ale že zkušenosti vím, že není lehké ho udržet.

radka_pribinacek
autorModerátor
3. lis 2017

@hanica83 tyjo, až v jednu ráno? Tak aspoň že nevstává ráno v šest 😄

evitang
3. lis 2017

My na žádný režim nejedeme, nějak nám to není vlastní. A zatím to funguje. Malá spinká dobře, rychle usíná a když se jí spát nechce, tak spát nejde. Vyjímkou je, když jdu spát já, to ji s manželem dál vzhůru už nenechávám. Kdyby měla potíže se spaním, tak bychom nějaký režim zavedli, ale zatím není třeba, spí dost. Ani neuspávám. Dám ji do postýlky, a pokud se jí nechce spát, tak ji zase vyndám. Ani jednou se mi nestalo, že by byla přetažená. Kdyby chodila v osm večer, tak svého tatínka nezná. Doslova. To jsme jediní anti-režimáři? :O

chris_n
3. lis 2017

Priblizne plus minus 20 minut

lagerthaa
3. lis 2017

Dcera spí kdy chce 🙂 je to praktické vzájemně se neomezujeme. Je schopna usnout kdekoliv a my nemusíme přizpůsobovat program.

gabkekoczi
3. lis 2017

Režim je určitě důležitý. Aspoň člověk ví, kdy si může chvilku oddechnout a i to dítě ví, že má nějaká pravidla. Naše 2,5 letá dcera má režim nastavený, ale vyloženě na minutu se nedodržuje. Někdy se někde zdržíme, tak místo ve 12 jde po obědě spát třeba v půl 1. A večer to samé, mezi 8-9 v posteli. Teď se snažíme jí do postele dostat do 8, protože začala chodit do školky, tak aby ráno vstala. Ale občas se to nepodaří, právě při prodlouženém poobědovém spánku.
No, a syn, kterému jsou 2 měsíce, tak režim zatím samozřejmě nemá, ale do budoucna určitě chci taky nastavit. Teď zatím má režim takový, že večeři dostává kolem 7-8 hodiny a potom už se spinká, pokud možno co nejdéle :D

barumat
3. lis 2017

Asi od čtyř měsíců ano. Na minutu přesně, udělala si to sama. Drží jí to až na výjimky furt, a to jí je rok a půl.

veeeraf
3. lis 2017

Máme nastavený režim už 5 let, co se narodil syn jsem trošku přísnější. Do půl devátý v posteli, a přes den od půl jedný do tří je odpolední odpočinek :D. Děti jsou tak naučený, mladší v pohodě usne a dcerka, když si nechce spát, tak si v posteli hraje (z 90% ale spí)

veeeraf
3. lis 2017

@gabkekoczi souhlasím, denní režim je důležitý, už jen proto, že děti lépe potom najedou na ten školkový

kkaatte
3. lis 2017

Malá jde po obědě spinkat o půl jedné a večer o půl osmé vykoupat a v osm jsme v posteli a jdeme spát. Jsem tam s ní, pobrukuju, zpívám a hladím. Usínání trvá od čtvrt hodiny do třičtvrtě. Až na výjimky má stejný režim. Když nejsme doma, tak po o nespí. Ale ať se děje co se děje, tak vstává po šesté hodině. Když se vzbudí později, mám svátek 😀

radka_pribinacek
autorModerátor
3. lis 2017

@evitang my taky moc na režím nejedeme, ne vždycky se to dá (když jsme někde mimo domov hlavně) a většinou to nechávám na malé - jde spát, když je unavená, ale někdy jí to musím "korigovat" - připadá mi, že občas sama neví, kdy má dost, přestože už sotva chodí.. 😀

lazarevo
3. lis 2017

@hanica83 můj syn pokud spi po obědě - stačí hodina a půl tak usne taky pak pozdě, tento týden o pulnoci - změnili čas tak starého času by to bylo v jednu ráno ale ráno mi vstává v sedm
Ale stejně v sedm se vstavat musí, jelikož musíme oblékat a odvést segru do školky
Ja měla takto nespavou i dceru, kdyz ji byly dva a byli jsme na dovolené tak tam přes den nespala a v noci usinala po jedné ráno- zapnuli jsme ji tablet a my s manželem usnuli dřív.....
Jinak ted syna přes den spát nedávám a to pak vecer usne před sedmou a spi do sedmi! Tak to je pro me lepší, ale dnes to bylo báječné byli jsme plavat, takze byl grogy a usnul po obědě výjimečně a moc jsem se divila ale vecer usnul v 22h!! Tak dneska to byla krása

keicy
3. lis 2017

@evitang taky režim nevedeme. Respektive malý si vytvořil režim sám a chodí spát/vstává ve stejné časy😅

lucka2092
4. lis 2017

U Mladšího se snažím spací režím dodržet, kdyby bylo na něm neusne snad nikdy. do 20:00 usíná,potom se věnuji jen dcerce a ta do 21:00 usíná,vstává v 7:15 do školky.

hankaaa90
4. lis 2017

Rezim mame a snazime se ho dodrzovat, ale vekem se to bohuzel meni .. uz mame asi tak treti :D

sakalpredator
4. lis 2017

U nás to chodí tak, že po obědě se jde spinkat zhruba od 12 do 14h a večer platí, že děti jdou do vany kolem sedmé hodiny a ve 20h se přečte pohádka a jde se spát. Oba synové jsou na to zvyklí téměř od narození a myslim, že to vyhovuje nám všem 🙂

crueladevill
4. lis 2017

@evitang nejste. U nas taky nemame pevny rad na spani. Usne az se ji chce.

vevero13
4. lis 2017

Kolem prvního roku začali děti spát jen jednou přes den. Po obědě. Synovi budou tři, tak už se mu moc do postele nechce. Říkám mu, že nemusí spinkat, stačí, když si odpočine. Nechám mu časopis (katalog hraček je nejlepší) a on "čte". Pak ho sám odloží a usne. Bojujeme s hodně věcma, ale spaní to naštěstí není.

monenta
4. lis 2017

u nás chodí pravidelně mezi 20-20:30 do postele, přečteme pohádku a odcházíme. Jestli usne hned nebo za 10min, to už nehlídáme.

bylinka36
4. lis 2017

U nas si rezim utvorila dcerka sama, uz nekolikaty. Momentalne spi jednou za den a to usina kolem poledne a spi hodinu az dve, kolem seste vecerime, pak koupani a mezi 8 a 9 je zase mami mimi haji, lehneme si, mala si da vecerni mlicko a do deseti min je tuha. Vstava kolem sedme...

jaja01k
4. lis 2017

Kluci uz chodi do skolky, tak se snazim rezim dodrzovat. Vecere, koupani, vecernicek a v 19h do postele. Dokud nechodili do skolky, moc rezim nemeli, spis jsem je nechavala podle situace a odpoledniho spani. ale myslim, ze ten rezim, i kdyz to ne vzdy vyjde, jim svedci 🙂