Kolik byste byli ochotní zaplatit za kvalitní robotický vysavač a proč?

mates_neato
5. dub 2017

Říká se, že za kvalitu si člověk rád připlatí. Bohužel se to tak úplně netýká elektronických spotřebičů. Z vlastní zkušenosti totiž víme, že lidé často hledají tu nejlevnější alternativu a ve výsledku pak nejsou spokojeni, protože vůbec neodpovídá jejich potřebám.
Jak jste na tom vy? Podle čeho vybíráte například vysavač? Rozhoduje spíše cena, jeho funkce, nebo zohledňujete poměr cena-výkon? A kolik byste za takový kvalitní robotický vysavač byli ochotní zaplatit? Těším se na vaše odpovědi.

verinikki
5. dub 2017

Jéé jsem první.-)
Pokud bych požizovala, rozhodně poměr cena a výkon, případně recenze uživatelů, nekupovala bych výrobek uvedený nově na trh, ale už nějakou dobu prodávaný.

levsx
5. dub 2017

Já teď objevila roboticky vysavač LG s kamerkou, kterou mohu smirovat kočky 😀 Stojí 27000, takže za mě 27000 😀
Ale jinak většinou rozhoduje poměr cena/výkon. Nikdy nekupuju to nejlevnější.

mississka11
5. dub 2017

Poměr cena-výkon. Určitě nemáme v tomto směru danou hranici.

pajinkal
5. dub 2017

Já koupila robotický vysavač značky ilife. Vybírala jsem na základě recenzí. Stál mě 3 tisíce, používám ho cca 5 měsíců a naprostá spokojenost, je to můj nový nejlepší kamarád v domácnosti 🙂 myslím že se vyrovná těm dražším. Takže za mě se dá i za nižší cenu pořídit dobrý kousek.

linee
5. dub 2017

Ja si reknu,co od toho chci a kolik jsem ochotna za neco takoveho dat. Pak jsou pro mne nejdulezitejsi reference a kvalita znacky na trhu + nekupuji zadne novinky. Nehlede na to,ze dnes se delaji spotrebice,ktere dlouho nevydrzi (resp. nesmi vydrzet). Takze pomer cena/vykon/kvalita/spokojenost uzivatelu. Jina cena bude pri pozadavku pri samocisteni, s kamerou,na mokre a pod. Pro mne je vzdy podminka bezsackovy, nevadi mi snura a moznost vysat ruzne typy povrchu (jak podlahu,tak koberec). Zjistila jsem,ze mokre vysani nevyuzivam. Za techto podminek pokud najdu kvalitu do 5.000,tak jsem rada, do 8.000 bych jeste take sla.
Dulezite je pro mne mit take moznost v pripade nespokojenosti vyrobek mit moznost vratit a vybrat si jiny.

majsina
5. dub 2017

Já dala za iRoombu 15tis.

journals
5. dub 2017

My davali za iroombu 16 tis a za tyden jsme ho vezli vratit,protoze pro nase ucely byla absolutne nepouzitena... je to cca 1,5 roku,byla jsem strasne zklamana 😔

hermelinah
6. dub 2017

My koupili sencor za 1500 a u nás doma fungoval srovnatelně jako jeho několika násobně dražší kolega irobot, který už nás bohužel opustil 🙂

badyr
6. dub 2017

My kupovali v roce 2014 moneual za 10 tisíc, jsem spokojená, funguje bez problémů a navíc i vytírá 🙂

yerry
6. dub 2017

@mates_neato
Záleží jak co... když jsem kupovala pračku a sušičku tak jsem o tom hodně přečetla a za kvalitu jsem si při platila ale ne zase tolik, prostě jen dle svých možností. ...a jsem moc spokojená
Když jsem kupovala vysavač ( ne robotický ) tak jsem to udělala stejně ale to byla spatne koupě, do roka začal spatne sat a co cert nechtěl nedohlednu jsem doklad o koupi takže jsem nemohla ani reklamovat a proto jsme pak koupili průmyslový vysavac a ten funguje a saje perfektně.
Co se tyče robotického vysavače tak jsem o nem basnila doma docela dlouho .... cenu jsem byla ochotna dat 8-10 tis. Vybrány jsem mela od roomby.... hlavně podle recenzí na netu a od přátel. ... ale koupě byla v nedohlednu, hlavně kvůli financím. ... no a pak jednoho dne se manžel přitáhnul s robotickým vysavačem z lidlu. ... neumí se sám zajet nabít a nezná virtuální zdi ale toto mne osobne nevadí. ..Každý den ho pustit někam jinam a zavřu za nim dveře. ... jinak vysává dobře, vydrží sat dlouho a je teda podstatě levnější než ten co jsem původní chtěla. .. takže ne vzdy je spokojenost o penězích

sivima
6. dub 2017

U nás rozhoduje poměr cena/výkon. Vždy čtu uživatelské recenze a hodně k nim přihlížím. Robotický vysavač plánuji kupovat a můj finanční strop je cca 15.000,-.

winter
6. dub 2017

U jakéhokoliv spotřebiče dohledávám recenze uživatelů a pak poměr cena/výkon. Velmi levné spotřebiče nekupujeme nikdy, spíše "střední třídu" .

mina_
6. dub 2017

Bohužel je těžké říct, kolik je ta správná míra... cena často neodpovídá udávaným vlastnostem robot. vysavače. Často člověk přijde na ty mouchy až po určité době používání.
Robotický vysavač je skvělý pomocník, dříve jsem pracovala v elektru a měla možnost ozkoušet různé značky a jejich modely vysavačů, u některých bohužel cena vůbec neodpovídá dodávané kvalitě. Svou práci udělá robot za 8, 10 i 15 tis, záleží pak na komfortu pro uživatele, snadnosti čištění a obsluhy... Kdybych pracovala, tak bych za dobrý roboticky vysavač dala i 15tis.. ale s 2 malými dětmi a rodičákem musí stačit náš starý vysavač, který už je porůznu slopovany a opravovany..

japona
6. dub 2017

@mates_neato Cca 10-15tisic. Před pěti lety jsme jeden za 15 pořídili a mel zbytecne moc funkcí, které nevyuzivame. Dnes bych vybirala dle kritérií: sací výkon, výdrž baterie, schopnost vylézt na koberec s vyssim vlasem a zpomaleni pred prekazkou. Dálkove ovládání, brany apod. jsou věci k ničemu..

mates_neato
autor
9. dub 2017

@levsx kamera se může na pozorování v bytě hodit. Otázkou je ale ta cena a o něco nižší účinnost vysávání...
Tento vysavač se podle kamery se primárně naviguje, myslím že podle půdorysu stropu. Jak přesný je za tmy nevím.

Tady zajímavé video, kde doporučuji si všimnout, jak rozdílné systémy úklidu vysavače mají. Pohyb a také délka vysávání a v neposlední řadě účinnost 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=in0_xOgQmnk
mina_
9. dub 2017

@levsx

@mates_neato

samsung mapuje strop, v případě tmy ná přednastavený algoritmus pohybu, jako vysavače bez kamery 😉 Samsung robotické vysavače, tedy ty, co jsem mela možnost videt a zkusit, tak jsou vemli dobře dílensky zpracované, jsou těžší, je to takový tank. Doufám, že ted už to mají vychytané, ale co jsem zkušela, tak mají nepoužitelné majáky....

mates_neato
autor
10. dub 2017

@mina_ Určitě každá značká má své pro... Ideální je, když člověk vyzkouší 2-3 roboty u sebe doma a porovná sám.

Neato je taky tank 🙂 s nejpřesnější navigací, jak už je o laseru známo. Zvládne i koberce s dlouhým vlasem až do 2,5 cm, což se nedá říci o jiných robotech.

Zde je zajímavý test, porovnávající Neato Botvac a robotické vysavače různých značek. Různé druhy nečistot na různých typech povrchu.
https://www.cnet.com/products/neato-botvac-conn...

mates_neato
autor
10. dub 2017

Chcete se dozvědět více o robotických mopech nebo vysavačích?
Zde je zajímavý článek s odkazy na videa, zdarma vypůjčení a další...
https://www.modrykonik.cz/blog/mates_neato/article/perete-snad-pradlo-rucne-ne-tak-proc-j-heok1c/

Líbí se Vám robotický vysavač Neato nebo robotický mop Everybot?
Neváhejte a využijte limitovanou nabídku!

MIMOŘÁDNÁ SLEVA

Robotický vysavač Neato
-15 % na veškerý sortiment
Slevový kód: ModryKonikUzNemusiVysavat
Platný do 31.5.2017 nebo do vyprodání zásob.
Uplatníte pouze na www.neatorobots.cz

Robotický mop Everybot
-20 % na veškerý sortiment
Slevový kód: ModryKonikUzNemusiVytirat
Platný do 31.5.2017 nebo do vyprodání zásob.
Uplatníte pouze na www.everybot.cz

mina_
10. dub 2017

@mates_neato tak ten nemá chybu, synovi by se moc líbil 🙂 i kdyz doma nepodporuju zbrane 😉

properjoey
10. dub 2017

Já ho dlouho chtěla,než si ho pořídila ségra.he dobrej na takovej ten úklid z toho nejhoršího,ale pořádně neuklidí,stejně se po něm musí po pár dnech vysát pořádně a vytřít.takze jsem si nechala zajít chuť a chtěla bych tyčového vysavač právě na tenhle rychlej úklid a jednou za týden poradny klasický vysavač.uz mě nebaví několikrát denně tady lézt pod stůl a zametat.to by robot taky nedělal,protože by ho děti "zlobily".Takže za mě je to málo muziky za moc peněz...

mina_
10. dub 2017

@properjoey záleží na modelu 😉 existuji dobre roboty