TEST vysavače! @kami1984 si vypůjčila robotický vysavač Neato. Opravdu to funguje?

mates_neato
6. dub 2017

Rozumíme tomu, že v dnešní době nikdo nechce kupovat zajíce v pytli. Všichni se raději přesvědčíme, že výrobek, který máme v plánu koupit, funguje tak jak má, a opravdu u nás najde využití. Vyjdeme proto vstříc každému, kdo se rozhodne výrobek nezávazně vyzkoušet, případně porovnat s konkurencí. Ano, nemusíte výrobek hned kupovat – uvítáme každého, kdo má o naše služby zájem, případně hledá srovnání.

Nabídku testování našeho robotického vysavače Neato ostatně využila i jedna z Vás! Na čerstvé zkušenosti s Neato se můžete ptát uživatelky kami1984.

Chtěli byste si Neato také vyzkoušet u Vás doma? Proč ano, a co Vás případně naopak odrazuje?
http://www.neatorobots.cz/vypujcka-zdarma

luciebx
6. dub 2017

mela bych zajem prosim vice infa

mates_neato
autor
6. dub 2017

@luciebx díky za zájem, je to naše běžná služba, kterou zájemců běžně nabízíme. Veškeré informace najdete zde 🙂 http://www.neatorobots.cz/vypujcka-zdarma

mates_neato
autor
6. dub 2017

@kami1984 Ahoj Kami, už ti zásilka dorazila?

kami1984
6. dub 2017

@mates_neato Ahoj Matěji, zásilka před polednem dorazila. Už jsme se zběžně podívali mopu i vysavači na zoubek a první seznámení bylo příjemné snad na obou stranách. Více z prvních dojmů večer🙂

kami1984
6. dub 2017

Vysavač jsem dneska zapnul asi na půlhodiny, dala režim turbo dům a pak jen sledovala,jak jezdí sem tam,tam sem.. Máme doma prahy a on si s nimi poradil. Dvakrát mě zavolal- v ložnici nasál závěs a v pokoji ponožku a tvářil se velmi uraženě,že to jako teda ne.
Každopádně před 2h než jsem zapla robota, jsem vysála běžně.. Nijak důkladně,prostě rychlovka,ať nejsou drobky a moje vlasy všude..
Večer jsem otevřela nádobku se smetím u vysavače a ... Vyděsila jsem se..takový binec..
Zítra ho budu trápit dále 🙂
Důležitý poznatek,nepatří k nejtišším strojům;)

magdalenax
6. dub 2017

Tyhle stroje ke mne nesmí

j.b.
7. dub 2017

Take bych ho rada vyzkoušela ☺

j.b.
7. dub 2017

To vypada zajimave, pokud se domluvim s manzelem tak bych byla dalsi zájemce

lenatu
7. dub 2017

@mates_neato Dobrý den, taky bych ráda vyzkoušela. My o robotickém vysavači uvažujeme už dlouho, ale nechceme kupovat zajíce v pytli 🙂

konidana
7. dub 2017

Já bych také ráda vyzkoušela, ale nákup neplánuji. Naopak půjčení, třebas jednou za rok, by se šiklo. Odrazuje mne neznámé nastavování, dále strach, že v tom běžném bludišti mezi věcmi u nás doma si stejně sám neporadí (úklid před vysáváním mi zabere minimálně půlhodinu a nedělám to často, a pak mám vyluxováno za 5 nebo 10minut. Neposlední důvod je sice logická, ale pro mne vysoká záloha.

mates_neato
autor
7. dub 2017

@konidana s věcmi v bytě je v případě robota lepší změnit postoj. Samozřejmě čím méně věcí se po zemi válí, tak robot o to lépe vysaje. Na druhou stranu, všechno co je vyšší než 10cm tak robot svým laserem vidí a objede to. Co by ho zastavilo tak jsou věci, na které najede a uvízne nebo šňůrky které by se mu namotaly na kartáč. Robot se nepokazí, jen se zastaví a řekne "zaseknutý katrtáč". Když je někdo doma, tak ho vysvobodí a robot může jet dál....

Uvidíte sami co napíše Kami.... Často převládají zbytečné strachy a domněnky z toho, jak by robot u vás fungoval a že by to u Vás nezvládl. Nakonec jak se člověk k vyzkoušení po XX letech rozhoupe, tak si ťuká na čelo, proč tak dlouho čekal.... 🙂

Neato Robota v rodině milují všichni a pak ho i opečovávají ve smyslu, že mu už přirozeně uklízejí, např. děti hračky, aby měl prostor pro svou práci.... 🙂

Neváhejte, vyzkoušejte. Nic za to nedáte..... http://www.neatorobots.cz/vypujcka-zdarma

kami1984
7. dub 2017

Čerstvá zkušenost z rána. Syn má kuličkovou dráhu a i když je schovaná, občas v koutech objevuji kuličky. A to se stalo i dneska. Najednou z pokoje slyším tutu a vysavač hlásí, že ho mám vyčistit. Kuličku objevil. Vyčistila jsem a jede zase dále.
A je fakt, že za ním kluci lítají a dávají mu věci z cesty🙂

mates_neato
autor
7. dub 2017

Děti, jak si na robota zvyknou, tak jej milují. Je to lepší než auto na dálkáč, protože Neato má svůj rozum a charakter. Auto musí děti ovládat, ale robot je inteligentí osobnost 😎

tereziaok
7. dub 2017

Už s manželem taky probíráme možnost vypůjčení, nejspíš to využijeme 🙂

miteba
7. dub 2017

@kami1984 máš doma nějaké zvíře ? By mě zajímalo jak se popere s chlupy. Jak máš velký dům / být ?

gradan
7. dub 2017

@miteba Ahoj. Otázka bola síce pre Kamilu, ale odpíšem i ja 🙂 Mám Neato robot doma a mačku, ktorá veľmi pĺzne (pelichá po česky ;)). Robot je spása. Každý deň ho používam a každý deň povysáva všetky chlpy. Byt máme krásne čistý a bez chlpov. Teda na pár hodín 😎

j.b.
7. dub 2017

@mates_neato Když bych chtěla vyzkoušet,prosim o doporuceni ktereho? Dum mame přízemní do 150m č. podlaha vinyl (wc, koupelna, zadveri dlazba). Domácího mazlíčka nemáme. A myslím ze nějaké to ovládání přes telefon nevyužijeme.

kami1984
7. dub 2017

m@miteba Zkouším na 90m2, v bytě nemáme pejska, ale přes nás chodí do patra bratr a ten má maltezáka a prostě chloupky někde jsou. Spíš hodně pelichám já a koukala jsem, kolik toho posbíralo...

kami1984
7. dub 2017

Přišli jsme domů, můj 2,5leťák pod mým dohledem robota pustil a už nám tu zase jede... Nebyli jsme dopoledne doma a tak zkouším, zda se něco nachytá🙂

kami1984
7. dub 2017

Za mě obrovská výhoda tohoto modelu je ta, že má boční vrtulku, takže vymete i rožky anebo pod nábytkem, kde se s běžným vysavačem nedostanu (samozřejmě jen ten začátek) a pak jednoduchost spouštění...

kami1984
7. dub 2017

Včera mi DPD dovezlo tuhle velkou hromadu🙂)
Vysavač i mop jsou v originálních obalech, zabalené ještě do krabice.
U vysavače jsou i náhradní filtry, magnetické pásky a další příslušenství. Samozřejmostí je také český návod a údaje ohledně wifi spojení.
Všechny tyto věci budou pak nafoceny v recenzi po skončení testování.
Myslím si, že první seznámení a obsluhu zvládne laik a jelikož je vysavač v angličtině, dokáže ho rozpohybovat také ten, kdo angličtině neholduje🙂

kami1984
7. dub 2017

Parametry zde vypisovat nebudu, jelikož bych opisovala vše z webu a tam to mají podle mě hezky zpracováno. Mám možnost testovat tento typ: http://www.neatorobots.cz/neato-botvac-connecte...

kami1984
7. dub 2017

Včera vysavač vysál celý byt, časově cca hodinka. 2hodiny před tím jsem zběžně povysávala, určitě nic detailního na hodinu. Jednoduše šup tam, šup sem a říkala jsem si, jak nemám povysáváno..
Až je mi stydno dávat zde tyhle obrázky, ale vysavač nasbíral tohle. Vysávám denně..
V obýváku máme kusový koberec, kde mi vždy zůstával nepořádek, pořádně to nejde vysát a teď je vyloženě jako nový. Rozdíl vidím, když odsunu konferák a chloupky tam jsou.

verdos
7. dub 2017

Myslím si, že to může být docela užitečné, má-li někdo doma pejska či jiného podobného domácího mazlíka (nemám na mysli rybičky :D). To my doma (bohužel) nemáme. Také máme velmi výkonný vysavač - údajně má takový výkon, že dnes už by se koupit nedal (skrz legislativní omezení). Také je téměř "bezobslužné" jeho čištění (automatické splachování prachu přímo do kanalizace). A nejnáročnější pro vysávání jsou pro mě např. místa pod gaučem a jiné úzké prostory (mezi skříní a ledničkou), kam by se patrně ani tento robotický vysavač nedostal - nebo ano? Z tohoto důvodu by u nás robotický vysavač jako investice v dohledné době určitě neobstál. Kdybychom měli domácího mazlíka, byl by dobrý alespoň na takový ten neustálý běžný úklid, ale takto pro kompletní úklid neobstojí.

mates_neato
autor
7. dub 2017

@verdos dokud nezkusíte, tak nepoznáte 🙂
Ze svých letitých zkušeností bych se s Vámi i vsadil, že byste práci Neato robota i ve Vaší domácnosti ocenili a zpátky ke klasickému vysavači se nevraceli 🙂

Robot vysaje důkladněji než člověk (většinou žena) s klasickým luxem a nebo i centrálním vysavačem, protože nikam nespěchá, nebrečí mu dítě, nemá k žehlení kupu prádla, hladového manžela, atd... 🙂
Robot vysává pomaleji, ale o to důsledněji. V méně frekventované domácnosti může vysávat např. 4x týdně čímž Vám ušetří cca 3 hodiny času týdně, které můžete věnovat s úsměvem sobě nebo rodině.

Je to podobné jako u myčky. Před pár lety jsem koupil myčku své babičce, která mi asi rok neustále říkala, že ji nepotřebuje na těch pár hrnců a to ještě žil děda, ať si nedělám starosti. Tak stejně zbytek rodiny, mamka atd. Když jsem ji po roce příprav koupil, babička mi asi tři roky neustále děkovala, jaká je to paráda 🙂 a nerozuměla proč tak dlouho čekala.

V dnešní hektické době, věc která Vás v domácnosti zastane a co víc, vysaje lépe a častěji než vy, je prostě k nezaplacení!

Robotovi nedostupná místa se dají eliminovat, dá se s tím hodně pracovat. Neato robot vysoký 10 cm se vejde všude pod nábytek pod kterým je 10,2 cm více místa.
Máte gauč o pár mm nižší a robot se tam nevejde? Vezměte 4 destičky 4mm vysoké a gauč podložte, aby se tam robot vešel 🙂

Široký je 34cm a vejde se mezi nábytek kde je mezera cca 36cm a více. Vidíte, že některá skříňka jde posunout a robot se pak mezi nábytek dostane? Posuňte ji a robot se postará i o toto místo, čímž dosáhnete ještě o něco lepší efektivity a užitku.

Z prostoru mezi skříní a ledničkou je nejjednodušší před vysáváním prach a drobky vymést smetáčkem do volného prostoru, postit robota a odejít s dětmi na procházku. O drobky z mezery a o zbytek celého bytu se už postará Neato.....

verdos
7. dub 2017

@mates_neato
Když si představím, že bych musela zvedat 2 gauče (ten v obýváku je složen ze 3 velkých a těžkých částí, takže těch destiček by bylo potřeba opravdu hodně - asi tak na 8 či 9 míst, jak jsem to tak počítala i podle toho, jak je to do sebe zaklesnuté), to už je docela fuška teda. Také bych musela oželet vysávání pod skříňkou v obýváku (která je přimontovaná ke zdi, takže ji zvednout nelze, přitom je dost nízko). Mezera mezi vestavěnou skříní a ledničkou je cca 7 cm (dole tedy trošku širší, ale tak max. na pěst) a je úzká a dlouhá - na to jedině hubice, tam ani smetáček nepomůže. To už ten vysavač prostě vytáhnout musím. Totéž za pianem (tam je navíc koberec, tam smetáček vůbec nejde použít). Jinak vysávám s dětmi a ty to baví, takže u toho nikam moc spěchat nemusím. Drobné předměty se zachytí ve speciálním nástavci na hubici, takže to je taky pořešené...
Výhody myčky uznávám, také máme z moderních vymožeností sušičku (myčce jsem se nebránila, sušičce ano kvůli ceně - no, oprávněně, chvíli po záruce začala dost zlobit...), tedy ani hory prádla mě nestraší tím, že potřebují vyžehlit 🙂. Ale na chuť robotickému vysavači asi teprve budu muset přijít (možná až přijdou ještě nějaká vylepšení 🙂 a děti budou větší, takže budou vysávání vnímat spíše něco jako hnusnou povinnou domácí práci :D).

kami1984
8. dub 2017

Dneska ráno jsme pozvedali židle v kuchyni, otevřeli na wc a do koupelny🙂 a dovolili jsme si na 3h odjet. Přijeli jsme adoma hezky povysávané, vysavač si zase lebedil na dobíjecí stanici a i když s ním denně vysáváme, tak zase plný zásobník nepořádku. Nechápu, odkud se to pořád bere. Běžně máme sáčkový vysavač, který co 3týdny vyhazuji, tak mi objem ani nepřijde velký, ale když to vidím denně, kolik je bince, je to absolutně zarážející.
Děti se za chvilku naučily, že hračky na poličku, jinak jim je vysavač "spapá".. Když nebylo uklizeno, prostě jsme hračky schovala a pak se divili🙂) A najednou jde to, s čím jsem se rozčilovala dlouhé měsíce a týdny🙂

lostakova
8. dub 2017

@kami1984 Proč vysáváš ještě běžným vysavečem, když máš doma robota? Je to nutné? Nebo zvyk?

mates_neato
autor
8. dub 2017

@j.b.
@lenatu
@tereziaok
díky za zájem, je to naše běžná služba, kterou všem zájemcům nabízíme. Veškeré informace najdete zde 🙂 http://www.neatorobots.cz/vypujcka-zdarma

kami1984
8. dub 2017

@lostakova Mě vysavač dovezli kolem poledne, tak jsem dopoledne vysála běžným. Normální vysavač jsem vytáhla až dneska, kdy manžel vrtal poličku, tak jsem odsávala, jinak nechávám Neato pracovat. Je to rozdíl, zamilovala jsem si ho.