Zkoušely jste někdy meditovat?

denisa_medaprex
Moderátor
24. říj 2020

Ahoj holky, zkoušely jste někdy meditaci, coby metodu odpoutání se od stresu a mnohdy negativního okolního světa? Já už jsem se párkrát snažila, ale nějak se mi stále nedaří soustředit se na ten "přítomný okamžik" 🙄

vikinkav
24. říj 2020

Ja zkousim vecer u uspavani deti, proste jen lezim. Ale vetsinou brzy zacnu premyslet nad jinyma vecma. Nekde jsem cetla ze se ma clovek aspon soustredit chvili na sve smysly - tedy co vidi, citi, slysi, jakou chut ma v puse - aby si pomohl s pritomnym okamzikem. Nekdy to zkousim

verdos
24. říj 2020

Medituju pravidelně každou středu v podvečer. Někdy jsem ale tak unavená, že usnu 😂

mikina_ii
24. říj 2020

Ahoj, mám zkušenosti🙂. Poslední rok u mě hodně letí téma mindfulness, což jde tak trochu ruku v ruce. A určitě doporučuji se k meditaci dostat přes mindfulness, je to takový pozvolnější proces. 🧎‍♀️

amazonkajanik
24. říj 2020

@denisa_medaprex hodně v době,kdy jsme byli v lese,abych se z té samoty a ticha nezblaznila,to bylo zpočátku,pak už jen na uvolnění se. Při návratu zpět do civilizace jsem zkoušela na youtube různé melodie podle MHz a dnes je pro mě paradoxně meditací pouhá procházka lesem,když syn usne a já si buď čtu,nebo nechávám myšlenky plynout pohledem do přírody.
Ono totiž není na meditaci nutné být doma v absolutním tichu a zkoušet "óhm "😉
Málokdo to totiž na poprvé zvládne,hlavně proto,že nejen,že neumí zastavit tok myšlenek,ale kolikrát neumí být sám se sebou. Proto je poslední dobou v oblibě léčba tmou...

stepankaf
24. říj 2020

Medituji občas, nepravidelně. Vyhovuje mi řízená meditace, meditace proti stresu, čištění karmy , harmonizaci a nebo na změnu DNA. Nejlíp se mi pak usíná.
Nemusíš přece umět vše hned, nebo jo? 🙂 Zkus, jak to nejlěpe cítíš sama.
Mě také nejlépe nabíjí les, sběr hub. Ale ne vždy mám tu možnost.
Ze začátku jsem zkoušela meditovat postupně , třeba 5 minut. Prostě jen tak ležet a nic nedělat, soustředit se na dech a dovolit si jen tak být.

misha_1989
25. říj 2020

@denisa_medaprex meditace je pro mě dost obtížná nedokážu se soustředit a vypnout od reality, když jsem se snažila meditovat skončilo to po 5 minutách a snad jsem byla ještě vic nervózní. Já radši vypnu ve vaně s perličkvou koupeli příjemná vůně mě uklidní natolik že se cítím pak mnohem lépe 😊

simdan
25. říj 2020

Ano když jsem byla v lázních,jsme měli občas hodiny meditace 😁 já u toho vždy usnula,ale jinak to bylo skvělé uvolnění,musím zase někdy vyzkoušet,ale to bych musela být sama doma,protože při dětech se opravdu meditovat nedá 😁

agneszka88
25. říj 2020

Kdyz mi bylo 12 a zacinaka jsem s Wiccou. Slo o to vycistit se od spatnych myslenek a okoli od negace. Predstavovala jsem si mistnost, kde sedim, divala se na sebe shora. Pak jsem si predstavila, jak ze mne a z okoli vyleta cerny kour, ktery se kumuluje ve stredu mistnosti. Utvorila jsem z nej kulicku, zmenila barvu na bilou a vratila bily kour zpet, jako pozitivni cistou energii. To byl prvni krok, naucit se soustredit jen na to. Pak jsem pridala soustredeni na dech a predstavovala si, jak mi proudi telem kyslik.
Dneska mi to ale taky nejde, jako bych neumela vypnout. Pripravuju se na hypnoporod, racionalne nemam zadnou obavu, mam za sebou uz 2 bezproblemovy porody. Vsemu rozumim, ale nedokazu se uklidnit a vnimat jen miminko, furt mi tam leze spousta plevelnych myslenek, co s porodem nesouvisi. Ale treba Vam to pomuze. Misto nemyslet na nic, zacit soustredenim na jednu vizualizaci.

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@verdos 😀 😀 ale tak apoň Ti to pak dodá energii 🙂))

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@mikina_ii Děkuju za tip!!!

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@amazonkajanik To je přesně ono, já mám doma ticho, snažím se mít v hlavě prázdno, a čím víc se snažím, tím víc mi v hlavě víří myšlenky 🙂 S tou tmou to ale zní zajímavě. Až se věci vrátí k nějakému normálu, alespoň trochu, se porozhlédnu, kde by se něco na ten styl dalo podniknout. Protože taková pravá tma, to je taky kumšt najít 🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@stepankaf Máš pravdu, půjdu na to od lesa 🙂 A to doslovně. Ještě, že je dneska tak krásně 🙂

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@agneszka88 Děkuju! zní to zajímavě a určitě to zkusím. Protože nesoustředit se na nic, tak to prostě u mě nefunguje ☹ Tak držím moc palce, ať porod proběhne v pořádku 👍

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@simdan 😀 tomu rozumím, že soustředit se přítomný okamžik a vypnout s dětmi moc nejde 🙂))

amazonkajanik
25. říj 2020

@denisa_medaprex ségry bývalý byl na tom někde na Moravě. Je k tomu přímo uzpůsobena místnost,odhlucnena,ale komfortní,kde se zhasne a člověk je pod kontrolou odborníka. Někomu by z toho mohlo totiž "hrabnout"
Zkus odejít z bytu do té přírody a věnovat myšlenky přírodě kolem. Je to o dost snazší 😉

17mia17
25. říj 2020

@agneszka88 Ja som to mala tiež tak. V tich som tačala z roznymi vizualizáciami a meditáciami a velmi mi to pomáhalo. Teraz už to po niekolkoročnej pauze nedokážem.

g_m
25. říj 2020

Zkuste řízenou meditaci, tu jsem jednu dobu milovala... Měla jsem kdysi dávno doma namluvenou kazetu od Bartošky a meditace s tím jeho hlasem to byla bomba...

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@amazonkajanik Dneska jsem to zkusila a šlo to, zejména, když jsem funěla do kopce 😀 to jsem opravdu myslela jen na svůj dech. a taky to bylo to jediné, co jsem slyšela. Nicméně s tím, že by z toho ticha a tmy mohlo jednomu "hrábnout", to jsi vystihla 🙂 myslím, že bych na to byla určitě adeptem 😀

denisa_medaprex
autorModerátor
25. říj 2020

@g_m Tak to zní perfektně, zkusím prolétnout internet, jestli je ještě k dostání. A myslím, že i takový Viktor Preiss by mohl znít hodně dobře k řízené meditaci 🙂

amazonkajanik
25. říj 2020

@denisa_medaprex to je právě problém dnešní doby,člověk sám sebe nezná. Krásná narážka je na to v Nekonečným příběhu,jak stojí Atrei před tím zrcadlem do duše. Naše samota a naše vlastní myšlenky jsou naším vnitřním zrcadlem a jen my si s tím musíme poradit. Jsme už příliš zvyklí na hluk kolem ,že sami sebe téměř nevnímáme a když už,tak jako rušivý element. Dalším dobrým aspektem na uvolnění je zvuk vody. Kolikrát zavíráme okna,když prší,že nás to "ruší " a při tom bubnovani deště je jeden z prvotních rytmů ,hned po srdci,který člověk vnímal ....

denisa_medaprex
autorModerátor
26. říj 2020

@amazonkajanik Zvuk deště, ten absolutně miluju! často spím u otevřeného balkonu, bohužel už jsem se párkrát i nastydla 😀 Ale za to usíná u bubnování kapek to prostě vždycky stojí 🙂