Nápoje na vyvolání porodu. Zkoušela některá z vás?

varanomarketa
14. pro 2020

Ahoj holky, pár diskuzí už tady je, ale všechny jsou staršího data, tak opět rozjíždím konverzaci o ricinovém koktejlu a kořeněném nápoji. Zkoušela jste některá? Jaké to na vás mělo účinky? Pište zkušenosti, třeba i s tím, co vám k domácímu popohnání příchodu miminka na svět pomohlo ❤️

pellullinka
14. pro 2020

Mám čerstvou zkušenost kamarádky, která už jako poslední možnost - 12dnů po termínu, zkusila nápoj z ricinového oleje, který ji doporučila PA. Vím, že tam byl ricinový olej a panák slivovice a nejspíš nějaký džus... pomohlo to 🙂 Jinak červené víno, horká vana, sex, homeopatika, nic z toho do té doby nezabralo.

veroniqess
14. pro 2020

Nakonec jsem nevyužila, ale byly jsme domluvené s dulou, že když to nepřijde samo, večer před vyvoláním si ho dám. Nakonec jsem porodila 11. den po termínu bez toho. Říkala mi, že je to v podstatě jistota, ale použila by to jen jako poslední možnost. Miminko totiž ví nejlépe, kdy na svět 🙂

pellullinka
14. pro 2020

@veroniqess ano, dodam, ze kamaradka mela rano take nastupovat na vyvolani, takze to byla posledni vec, kterou zkusila

lenerka1
14. pro 2020

Kořeněný nápoj jsem pila asi 3 dny, dr. nám předepsal sex 5x denně (to jsme fakt nezvládli 😀 ) a za mě pomohly i akupresurní body.

varanomarketa
autor
14. pro 2020

@lenerka1 A jaký přesně ty body, prosím? :D

teeerez
14. pro 2020

Ricinovy koktejl je nesmysl, vazne ti prijde lepsi vypit toxicky napoj a riskovat, ze si ublizis nez podstoupit vyvolavani na kterem naopak nic hrozneho neni? Chapu zoufalstvi, ze miminko ne a ne, ale ta tableta od doktora neni zadny des
"vedecky" smyls ma sex, ve spermatu je prostaglandin, coz je latka, ktera se k vyvolani porodu pouziva. + vyplavis si oxitocin a ten take pomaha 🙂

pellullinka
15. pro 2020

@teeerez zkuste si o vnitrnim uziti ricinoveho oleje neco precist, nez tady budete psat, ze je toxicky. Kdyz pouzijete kvalitni, lisovany za studena a jen primerene mnozstvi, neni toxicky! A vyvolani je velky zasah do celeho procesu porodu. Vzdy je lepsi zkusit vse, nez se pristoupi k umelemu vyvolani v nemocnici.

agneska7
15. pro 2020

Ricinový nepomohl, jen mě ,, suprově ,, Bolel žaludek super křeče v žaludku a to člověk před porodem fakt nechce, a kořeněný nápoj je taky úplně k ničemu 😆

journals
15. pro 2020

@teeerez jo, ono takove vyvolavani je vylozene obrovska parada 😖

drakenn
15. pro 2020

Mě vyvolal porod ricinový koktejl. Působí projímavě, podráždí i děložní svalstvo. Není to samozřejmě nic toxického jak tu kdosi psal. To je mýtus.
Ricinový olej se používal i zvířat na vyvolání porodu, má svou historii.

teeerez
15. pro 2020

@pellullinka mam toho o nem precteno pomerne dost a tvrdit, ze "vzdy je lepsi zkusit vse, enz se pristoupi k umelenu vyvolavani v nemocnici" je teda ulet. Proc ho povazujete za tak hrozne? Nebo se zeptam jinak, jakym zpusobem ricinovy olej vede k vyvolani porodu, ze je to lepsi nez vyvolavaci tableta?

@journals tak mela jsem ho 2x a neshledavam na tom nic hrozneho

@drakenn to jsem psala ja, mam za to, ze se vyrabi ze semen skocce, ktery obsahuje ricin, bilkovinny toxin. Rada si to necham vyvratit?

journals
15. pro 2020

@teeerez To ti přeju 🙂 jenže ono každé tělo je jiné a každé bude reagovat jinak. Já bych své zkušenosti z vyvolávaného porodu nepřála asi ani nepříteli. Takže pokud je to za tebe v pohodě - fajn, já si rozhodně po své zkušenosti nemyslím, že by bylo vyvolávání nijak skvělým zážitkem. I kdybych měla jít rovnou na císaře, vyvolávání už nikdy zažít nechci a udělala bych znovu všechno, abych ho podstoupit nemusela.

maargit
15. pro 2020

@journals Ono asi ani nejde o to, co je lepsi, ale me treba stve demonizace vyvolavaci tablety i od tech, co vyvolavani nezazily. Ja jsem druhy porod nakonec vyvolavany mela a ja s tim problem nemela, stejne jako spousta jinych. Na druhou stranu spousta jinych nemela problem s ricinovym koktejlem. Ale ja bych do nej nesla prave z duvodu, ktere uvedla teeerez. Plus bych k tomu dodala, ze radeji vyvolavat a byt pod dohledem, na monitorech, nez doma nejaky koktejl, o nemz se nevi jiste, jestli skodi, nebo ne.

journals
15. pro 2020

@maargit K tomu koktejlu se vyjadřovat nebudu, protože s ním zkušenost nemám. Ale s tím vyvoláváním ano a já zase nesouhlasím s tím zobecňováním ve stylu: vždyť je to JEN vyvolání, tak o co jde 😖
Ideální stav je, když se tohle vůbec řešit samozřejmě nemusí :-/

drakenn
15. pro 2020

@teeerez při zpracování semene se toxicita úplně vytratí. Vznikne jedlý olej. Nebo si myslíš, že by se něco toxického prodávalo volně v lékárně? Bez předpisu?

corry21
15. pro 2020

Ricinový olej toxický není. Hrozilo mi vyvolání, zkusila jsem ho, rozjel mi krásně poslíčky, do té doby se nedělo fakt vůbec nic. Vyčistila jsem se. Bohužel k porodu to nedošlo, na vyvolání nakonec došlo (tableta ok, kapacka oxytocinu za mě šílenost), ale aspoň se ty cesty trochu nachystaly. Takže za mě to stojí za vyzkoušení!

pellullinka
15. pro 2020

@teeerez tak možná volit lepší a kvalitnější zdroje informací 🙂 Protože jestli vám vyvolávací tableta zavedena přímo do čípku přijde lepší než přírodní oblej, pak je to úlet 🙂

miki19
15. pro 2020

@teeerez Vyvolávací tableta není nic hrozného?!! Tak to je dobrej vtip...mě porod vyvolávali a nikdy více si tabletu zavést nenechám! Jednal se o můj první porod a byla jsem jedna z těch, co se porodu nebála...jooo kdybych věděla, co mě čeká. Málem mě to "roztrhlo" a to si nevymýšlím jaká to byla bolest a porod trval 32 hodin (málem mě čekal CS). O ricínovém oleji nic nevím takže nemohu o tom nic psát 🙂

daasqua
15. pro 2020

Na mě fungovala akorát masáž bradavek (ricin jsme teda riskovat nechtěla, jsou rozporuplné názory) - při té se vyplacuje oxytocin, který je odpovědný za porod/kontrakce/přípravu tam dole. Proto taky při první době porodní doporučují masáž bradavek, jde to potom mnohem rychleji, žena není ve stresu (místo stresových hormonů, které blokují otevírání, se vyplavuje oxytocin, který napomáhá otevírání). Ostatní věci jako víno, sex, horká vana apod nepomáhaly, ale já byla jen 40+4, takže pohoda.

tynka9
15. pro 2020

@drakenn ricinový olej se už dávno nemá vnitřně používat. Může způsobovat hodně silné křeče celé trávicí soustavy. Zeptejte se kteréhokoliv lékárníka a troufám si tvrdit, že žádný toto nedoporučí. Ti svědomitější ani ricinový olej pro tento účel neprodají.

Až teď jsem dočetla tvé další komentáře. V lékárně ti ho sice volně prodají, ale s červenou signaturou a upozorněním nepoužívat vnitřně.

20190418
15. pro 2020

Akupunktura

puhelin
15. pro 2020

Hamilton nepomohl?

misadan11
15. pro 2020

Sklenka sektu👍

moija
15. pro 2020

Mela jsem ricinovy koktejl na doporuceni lekarky i PA, je to strasny hnus, i ted je mi zle, kdyz vzpominam 🤢 jako projimadlo dobre, ale porod nevyvolal. Byla to pro me posledni moznost pred vyvolanim v nemocnici, 10. den po terminu. Znovu bych do toho nesla

lenerka1
16. pro 2020

@varanomarketa Už si to přesně nepamatuju, je jich víc, google určitě vyhodí i články. Já se učila podle videí např.

https://www.youtube.com/watch?v=wnEcLSHTI0s

a u telky jsem si mačkala mezi palcem a ukazovákem na ruce

https://www.youtube.com/watch?v=3a0wDNQeYx8

, pak jsou i nějaké na zádech. Měla jsem někde v PC poznámky, možná je najdu...

lenerka1
16. pro 2020

Tak shrnuté je to asi tady https://www.wikihow.cz/Jak-použít-akupresuru-k-... podle názvů bodů se dá dohledat další info

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru