Jaké auto pro 4 děti?

berculka
14. únor 2022

Hezky den, jake mate auto, pokud mate 4 deti?
Da se vejit s kocarkem a 4 detmi do neceho jako je napr. Citroen Berlingo, nebo uz je fakt potreba jakoby "dodavka"? Dekuju 🙂)

michaela666
14. únor 2022

@berculka Šla bych určitě do něčeho většího. Sbalit 4 děti+ 2 dospělé a kočárek na prodloužený víkend nebo déle. To bych si neuměla představit ani s tetrisem level 1000. (Rozuměj nacpané auto tak, že do něj nevejde už ani zápalka.)

Máme Tourana a ty úplně zadní sedačky jsou max na nějaké popojíždění po městě. Na delší cestu absolutně nepohodlné.

gingermom
14. únor 2022

Ano, dá se i tento typ auta pro šestičlennou rodinu. My takto fungujeme už pár let - když se chce, všechno jde, jen je to náročnější na poskládání. Na dovolené je nutná rakev na střechu auta.
Má to své výhody - pořizovací cena, levnější pojištění, skladnost (např. do garáže), jednodušší parkování 👍

jesie28
14. únor 2022

My teda máme 3 děti, ale zkrz to, že jezdíme i s mamkou v 6 lidech, tak jsme poridili Seat Alhambra se 7 misty. Je velky a pohodlny. Akorat, kdyz jede uz 7 lidi, tak kufr uz je maly.

plysacekhb
14. únor 2022

Máme scudo a nemůžeme si ho vynachválit. Do berlinga jsme měli problém se vejít i se třemi dětmi popravdě, ale asi jsme nároční..🙂)

luckawm
14. únor 2022

@plysacekhb my máme dvě děti a psa a spatne se skladame do Tourana a čekáme další tak jsem na nás zvědavá 😁🙈.

misamisenka
14. únor 2022

Máme teď Ford Galaxy a tři děti, často vozíme cyklovozík na dvě děti, jezdíme stanovat (takže s rakví jezdíme často), vozíme velké sekačky atd. Teď máme objednaný Toyota Proace City Verso Long. Chtěli jsme Berlingo nebo Peugeot Rifter, ale ty se už od ledna vyrábí jenom jako elektro a nejdou nové jinak objednat. A takovéhle auto jako elektro nikam moc nedojede. Takže jsme brali hodně rychle tu Toyotu, protože ta se dala objednat měsíc zpátky ještě v dieselu. Čekat na ni budem do podzima...

makkyv
15. únor 2022

@berculka Ahojky, já teda mám jen malou, takže se v tom nevyznám, ale můj taťka má velké auto. Jeho přítelkyně má ještě děti, takže se jezdí 3 děti a oni 2 + ještě kolikrát někdo, je to já 6 míst tuším - 6 vzadu a 2 vepredu. + obrovský kufr , kam se mi vešel cely kočár a věci na týden k nim😀 je to krásný auto, nic obřího a přitom se tam vše vejde. Vim, ze si ho nechal předělat v Německu, ale tady jsou taky. Tak jen takový tip. 😊

dashyyy
15. únor 2022

@jesie28 ano ano, máme taky Alhambru, jezdíme na dovolenou v šesti a rakev to jistí 🙂 po Čechách v 7 a nemám s kufrem problém, max se hodilo něco dětem pod nohy 😀

odula
15. únor 2022

@berculka my měli ford galaxy a jdyz jsme ještě uvažovali o čtvrtým tak vím že jsme se shodli že by se vešlo🙂 galaxy je opravdu obrovský auto, velice pohodlný (i ty zadní sedačky) do půlky kufru toho člověk sbali ještě hafo jak je to prostorný. I kočárek by se tam vešel pokud dobře pamatuji. Pokud můžu radit - vykaslete se na berlingo a podobný typy aut, nemají dobrej ncap .

odula
15. únor 2022

@dashyyy Alhambra je myslím nemlich to samý co galaxy jen od seatu. 👍

odula
15. únor 2022

@misamisenka toyota je výborná volba 😍

rnika
15. únor 2022

@gingermom Máme to podobné. Kufr vlastně skoro žádný, na dovolené nutná rakev. Ale jde to.... máme Opel Zafiru.

dashyyy
15. únor 2022

@odula Alhambra je nemlich to samé co Sharan, dělají se na stejné výrobní lince, skoro stejná auta to byla u těch starších verzí bez posunovaček, ale teď už se Ford hodně liší.. známý má Galaxe a ten třeba nemá ty posuvné dveře, které já měla jako podmínku pro velký auto

odula
15. únor 2022

@dashyyy jasný, pravda. Myslela jsem co se týče prostoru. Pac jsme taky koukali na Alhambra ale já jsem právě třeba posuvný dveře nechtěla, děti vystupovaly směrem na chodník a otevřený dveře aspon signalizujou že někdo vylejza. Nechtěla jsem aby je tu sejmul cyklista kterých je tu mraky. ;)

dashyyy
15. únor 2022

@odula za mě nejlepší možné rozhodnutí.. brali jsme ho v době, kdy malá jezdila v sedačce 9-18 a dostat ji u lidlu do auta s tak velkýma dveřma byl fakt mazec (měli jsme Alhambru i předtím, ale tu starší verzi s klasickýma dveřma) navíc teda dveře jsou elektronické a celou dobu otevírání i zavírání pípaj navíc to chvíli trvá, než se rozjedou, určitě déle, než otevřít klasické dveře.. stihnu vystoupit dřív, než se jim kompletně rozjedou.. za mě dokonalá vymoženost a už auto bez nich nechci, nehledě na to, že je ta díra dveří daleko větší než s klasickýma dveřma takže i pro nastupování do třetí řady je jednodušší, ale chápu, že ne každému to vyhovuje 😉

andelka
15. únor 2022

Máme Opel Zafiru. Není to velké auto, jsme ve městě, takže je to fajn kvůli parkování, může s tím jezdit i jen sám manžel do práce, když já mám menší auto.. Není to úplně nejpohodlnější nástup a výstup, ale starší děti už jsou větší a baví je to (zvlášť na těch zadních sedačkách), autosedačku máme už jen jednu. Při plné obsazenosti je kufr nula nula nic, ale to v podstatě nejezdíme, a máme i rakev. Byl to náhodný výhodný kup, takže jsme rádi. Když jsme jen tři, s nejmladším, tak jezdíme Toyotou malou. Nemáme pořád všechny děti. Ale je fajn, že můžeme jet někam všichni, i třeba s babičkou.

odula
15. únor 2022

@dashyyy to je fakt že to musí být pohodlnější 🙂

petrasipkova1
15. únor 2022

Bracha má 3 děti a teď bude kupovat Peugeot Traveller .

berculka
autor
15. únor 2022

@misamisenka No tak my ted mame taky Forda Galaxy, pomerne stary model. Cekame 4.a koukame prave po te Toyote, co vy, protoze presne jak pises, zjistili jsme, ze tamty se uz nevyrabi. Vcera jsme se na ni byli podivat. Ale cekaci doba silena no...
Pro 3 deti by to bylo obri auto, pro 4 a kocarek to asi bude stejne na rakev, kdyz se nekam pojede.
Ale zas ta auta ktera jsou jeste vetsi, to uz jsou jeste vetsi finance no.

berculka
autor
15. únor 2022

@michaela666 Tourana jsme vyradili z vyberu, pro 4 se nam zda dost maly i uzky.

berculka
autor
15. únor 2022

@plysacekhb to uz jsou prave ty velke vozy, ktere jsou sice lakave, ale drahe..
@makkyv

berculka
autor
15. únor 2022

@odula Galaxy mame. Na to nekdy nekoho svezt je to ok, ale stabilne pro 4 deti s kocarkem, kdyz jezdime fakt denne, nam to prijde maly...
Zvazujeme tu toyotu, co byla zmíněna par prispevku vys ..

misamisenka
15. únor 2022

@berculka Cena tam je slusna. My jsme ji objednavali myslim druhy tyden v lednu, kdyz Peuegot/Citroen/Opel zverejnili, ze jejich podobne modely pojedou uz jen jako elektro (puvodne jsme chteli jedno z nich, ale nebyli jsme jeste uplne rozhodnuti ktere). Byli jsme tehdy zrovna v izolaci, takze jsme se na ni ani nemohli jet podivat, ale proste ji objednali na dalku, protoze jsme se bali, ze muze byt taky kazdym dnem jenom jako elektro. Dodaci dobu mame 10 mesicu.

odula
15. únor 2022

@berculka Toyotu vždycky :D proace je tedy už koráb pro nás, ale taky jsme do něj koukali. Teď máme obyc starsi verso. Úplně největší win je ta jejich spolehlivost. Mám dojem že už asi nikdy jinou značku nekoupime ;) a určitě lepší než berlingo a podobný

somalicats
15. únor 2022

@berculka Toyotu ProAce Verso long mam objednanou od cervence, za cca 2 mesice uz bychom ji meli mit. Jine varianty jsem nakonec zavrhla, bud maly kufr (coz my potrebujem velky, vozime dvojvozik, obcas kola), nebo sice prostoru dost, ale vyssi cena. Ty toyoty jsou pomerne spolehliva auta, tak doufam, ze bude i toto.

andelka
15. únor 2022

@odula taky milujeme Toyotu. 🙂

lida9
15. únor 2022

mame toyotu proace city long... 7 mist, uz asi rok... jsem 2+2deti+2 psi... jako pro nas super, ale 4 deti na treba tydeni dovcu na horach si v tom teda neumim predstavit ( 4 autosedacky,obleceni, jidlo, lyze, preskace , boby, sanky,... )...

odula
15. únor 2022

@lida9 rakev?

misamisenka
15. únor 2022

@lida9 Presne, na lyze rakev. Bydlime na hranicnim prechodu s Rakouskem a o sobotach od nej ted jezdi auta v podstate jenom s rakvi.

lida9
15. únor 2022

@odula
@misamisenka samozrejme ze s rakvi, ale i tak si myslim, ze tato Toyota v prodlouzene verzi a jako 7mistne auto je proste pro rodinu se 4 detmi male, pokud se vydaji na nejakou dovcu.... ale treba jsem narocna a mame moc kramu my😀