Doporučte místo v Chorvatsku

fotografka158
9. dub 2018

Chystame se Chorvatskem nepolibeni v cervnu. Jde mi o c o nejkratsi cestu,takze asi sever,koukala jsem kolem Crikvenice? Chtela bych ciste more a idealne pisek (dve male deti) ubytko.uz se pak rozhlednu,spis se mi jedna o oblast,ale kdyby mel nekdo tip i na ubytovani uvitam 🙂

snahnah
9. dub 2018

@fotografka158 Kolem Crikvenice jsem nikdy nebyla, ale známí nadávali na počasí, že jim celá dovolená propršela, prý že když se přejedou hory, počasí je lepší. My byli 2x v Biogradu na Moru na adapťáku, jeli jsme busem přes noc a děti 2-17 let do dali v pohodě. Horší to měli vysocí dospělí. Nevím jak v červnu, ale přelom srpna/září bylo pěkné počasí a už tam nebylo tolik turistů. Pláží je tam více. Na jedné je písek a pozvolný vstup, takže pro děti ideální. A vím o jedné rodině s malými dětmi ještě v kočárku a ti jezdí každý rok autem někam do střední Dalmácie.

malinkaelinka
10. dub 2018

S tím pískem to bude asi horší, toho je v Chorvatku pomálu. Istrii neznám, ale Dalmácii jsme projeli celou s karavanem a písečné pláže jsme zažili snad jen před Omiší, ale tam to zase vůbec nebylo pěkné, víc se nám líbilo okolí Šibeniku, Primoštenu... možná ten Primošten by se dal doporučit, krásné městečko a pěkné pláže z malých oblázků, rodinky s mrnousky tam byly dost k vidění... ale to už je dost na jihu.... Nebyla by v tomhle lepší severní Itálie? Tam je písek všude, pozvolné vstupy do vody (někdy až moc :D)..... i když já Chorvatsko miluju a za Itálii bych no nevyměnila ani za nic 🙂

maruca
13. dub 2018

My jsme byli na severu v Rabacu- bylo tam sice krásně, ale písek žádný a docela velké vlny, takže pro děti nic moc, ale pro dospělé super. Potom jsme byli ještě v Omiši a ta byla taky skvělá- velmi pozvolná písečná pláž čištěná od ježků a moc hezké okolí- já na ní rozhodně nedám dopustit. Určitě bych si tam nedala ujít fishpiknik ani hrad. 🙂

kachnicky
13. dub 2018

Nahoře na Istrii je nádherně na ostrově Krk v Bašce, je tam písek i pozvolný vstup do moře.. byli jsme tam s 9 měsíční dcerou ☺

verunka_korunka
14. dub 2018

@kachnicky na Basku jsem se divala, ale neni tam moc velka vyhen? Neni tam moc stromu.. to je to, ceho se boji manzel a ja bych taky radeji byla s detmi s dekou ve stinu pod stromy

missa111
14. dub 2018

My byli s prckama na Rabu letovisko Lopar v pulce června. Bylo každý den už pres 30, pláže jsou tam pěším dosahu 2 písčité, jedna s opravdu hodně pozvolným vstupem do moře, kdesi bábovky placala i miminka. Pro dospělého tedy nic moc, manžel to trochu hůř nesl. Ja byla spokojená, ze jsem se o děti nebála. Na plazi jsouslunecniky, stromy moc ne. Po ostrově jsme jeli i na pár výletů, třeba město Rab, bylo moc pěkné.

kachnicky
14. dub 2018

@verunka_korunka to asi je no 😣 stromy tam nejsou na pláži vůbec 🤔my to řešili slunečnikem.... Jinak mám v albu fotky z dovolene ☺

prisil
14. dub 2018

Za nas doporucuji Murter,ostrov v severni Dalmacii...v cervnu tam bude klidneji,je tam velka pisecna plaz s pozvolnym vstupem do more,idealni pro decka,kdyz se omrzi,je moznost jit na nekolik dalsich plazi s kameny,ostrov je krasny,idralni na prochazky,je moznost svezeni se masinkou (jako maji treba v zoo) do vedlejsiho mesta nebo jezdit autem po okoli na vylety 😉

fotografka158
autor
14. dub 2018

@prisil dekuji a tam se.da.jet.jen.trajektem?

prisil
15. dub 2018

Neni potreba, v Tisnu je zvedaci most 😉 Kousek po pevnine je krasne mesto Sibenik a Krka vodopady 🙂

fotografka158
autor
15. dub 2018

@kachnicky muzu.se.zeptat kde.preane jste byli,nebyli tam jezci? A voda cista,průzračna?

kachnicky
15. dub 2018

@fotografka158 přímo Baška na ostrově Krk ( ostrov je propojen mostem), pláž tam je z části kamínkova a z části písečna, v moři je drobný písek, ani boty člověk nepotřebuje, ježci tam jsou buď až daleko v moři od pláže a nebo mimo pláže, na takových těch neupravených vstupech do moře ☺

fotografka158
autor
15. dub 2018

@kachnicky dekuju moc 🙂 a jak dlouho jste to jeli, my jsme od Bolky,vcelku blizko od Vas 🙂

babulinkab
15. dub 2018

v červnu bych na sever nejela, měla bych strach z počasí a teploty moře

sarunatko
15. dub 2018

Já doporučuju okolí Šibeniku - Pakoštane je třeba nádherné městečko, Rogoznica je taky krásná, byli jsme i ve Vodici, ve Srimě, v Tribunj, všude bylo hezky.

kachnicky
15. dub 2018

@fotografka158 tam jsme se flákali a jeli pomalinku, měli jsme čas tak cca 11hodin a zpět jsme jeli 9 hodin, ale to jsme opravdu jeli, dcerka celou dobu spinkala tak nebylo třeba dělat sunar, to až ve Znojmě jsme udělali protahovačku a mlíko 😉 Jinak já mám projete více méně celé Chorvatsko a kde je ještě opravdu krásně je Primošten, ten je ale o 200km dál... Jinak jak je víš psáno ostrov Murter, tak ten je taky OK, ale to moře není tak pěkné, ale zase ceny úplně jinde než třeba v Bašce nebo Primoštenu...

kachnicky
15. dub 2018

@sarunatko Rogoznici je ale hrozně moc ostrých kamenů na pláži a hlavně všude šneci, to není moc ideál pro děti☹

sarunatko
15. dub 2018

@kachnicky my jsme teda šneky ani ostré kameny na pláži neměli

kachnicky
15. dub 2018

@sarunatko my jsme byli na hlavní pláži a pro děti to teda moc nebylo 😕 je pravda že na druhé straně Rogoznice je jakoby zatoka a tam jsou borovicova místa, s jemnými kamínků, ale najít tam místo je teda nadlidský úkon 😕

dzogobela
15. dub 2018

Pocasi bych se nebala ani na istrii my byli 2014 v Gradacu, skoro az uplne na jihu a ze 14 dnu nam tyden proprsel 😀 je to o stesti. Taky hledame ubytko, chteli jsme Istrii, ale nic nas tam nezaujalo. Nakonec jsme nasli v Pakostane, cekame na potvrzenj 🙂

sarunatko
16. dub 2018

@dzogobela Taky jedeme do Pakoštane, byli jsme tam loni a moc se nám tam líbilo. Kde budete bydlet?

dzogobela
16. dub 2018

@sarunatko nakonec asi nejedem :-/ podle serveru meli volno, ale nakonec napsali, ze maji plno... Takze hledame dal.

dancamich
16. dub 2018

Ostrov Brac, ale to je dost na jihu.

wow
25. kvě 2018

@fotografka158 ostrov Rab, letovisko Lopar je to tam super pro děti a 2km písečná pláž je to 750 km+10 min. trajektem