Dovolená u moře s dítětem do 2 let

magdanaty
9. bře 2018

Ahoj ženy, zajímaly by mě vaše zkušenosti s cestováním s malým dítětem. Rádi bychom vyrazili někam k moři, původně jsme chtěli jet autem třeba do Itálie nebo Chorvatska, ale jak nad tím tak přemýšlím, nevím, jestli ta cesta autem by byla zvládnutelná. Dceři bude v té době 19 měsíců. Autem je zvyklá jezdit, ale vždycky tak třeba 2 hodiny...nikam dál jsme s ní zatím nejeli. Jak cestujete s dětmi vy? Není lepší přece jen letět, než se trmácet několik hodin autem? Tam mě ale zase odrazuje omezené množství zavazadel...i na víknd toho vždy taháme mraky. Budu ráda za vaše zkušenosti🙂

akirchnerova
11. bře 2018

@leniczka23 no ja si to taky myslim, vetsinou jsou ty decka mnohem vic za tu cestu vyspani nez my, co ridime..kluci uz se taky tesi na more a dokonce i starsi rikal, ze i na tu cestu..😂

m_michaela
11. bře 2018

@lennus Já nikoho nekritizuji.. Jen píšu svůj názor 🙂 Mně se teda změnil život úplně co se mi narodilo dítě a rozhodně bych ho nestavěla do situací, které jsem zažívala předtím, aniž by na to dítě bylo připravené. I my jsme cestovali, hodně. Teď ale rozhodně nikam nepojedeme, minimálně 3 roky.

terezapetrova
11. bře 2018

@majkylove ahoj 🙂 ze sem zasahují mimo diskuzi (pardom) sem na tebe zrovna nedávno myslela. Koukám, ze druha to bude v dubnu tak drzim palečky a preju zdravé mimco 🙂

majkylove
11. bře 2018

@terezapetrova mooc děkuju! Jj,už to mám za pár a už aby to bylo 😁 však někdy napiš 😉

terezapetrova
11. bře 2018

@majkylove bude to v poho 🙂 neboj.. Nápisu jen znáš to litacka okolo deti, Vojta už v nulté ročníku ZS tak se snažíme 🙂

majkylove
11. bře 2018

@terezapetrova naprosto chápu,však já si počkám 😉😁

terezapetrova
11. bře 2018

@majkylove 💋

petrasipkova1
11. bře 2018

záleží prostě na dítěti, naše dcera je klidná, pohodová a v autě hodně spí, takže jsme v jejích 23 měsících jeli úuplně na pohodu autem do Caorle, cesta tam byla přes den, vyjížděli jsme někdy dopoledne, v poledne jsme byli v Budějovicích na oběd a potom za hraniceme hodně zastavovali, aby jsme něco měli i z Rakouska, tam jsme přespali v hotelu v Salzburgu a další den ráno po snídani pokračovali a odpoledne dorazili k moři, ještě jsme se stihli vykoupat před večeří. Byla to cesta v maximální pohodě, spala hodinu dopoledne a i skoro 2 hodiny odpoledne, v mezičase koukala z okýnka, jedla, vyběhli jsme ven na protažení, zastavovali když si řekla na čůrání. Zpět jsme jeli na noc, celou noc prospala, zastavovali jsme jen na okamžiky, ale pro nás dospělé to bylo teda náročnější. Dcera si to užila maximálně, strašně se jí tam líbilo, doted na to vzpomíná a pro mě to byl super věk, ted už je daleko živější, bylo by to určitě horší. Za mě to musíte vzít podle dítěte a pokud myslíte, že to zvládne, tak jedte.

marulu
11. bře 2018

My byli v Itálii (Bibione) se starší dcerou poprvé v 18,5 měsících, mladší bylo 17 měsíců, když byla poprvé. Cestu jsme jeli vždy na etapy, spali jsme v Alpách mezi Radstadtem a Rennwegem. Dělali jsme hodně pauzy, takže to vždy zvládly v pohodě. Jen poprvé jsme udělali chybu, že jsme po Itálii jeli po dálnici a u Udine uvízli v 2 hodinové zácpě - což ke konci už malá nedávala. Od té doby jezdíme mimo dálnici a je to v pohodě, už tam máme vytipované jedno odpočívadlo s prolézačkami, kde se děti proběhnou a jede se dál. Jinak moře v tomto věku určitě doporučuju, holky si to vždy moc užívaly, jen bych se po zkušenostech neletěla. Když bylo naší starší 2,5 roku, tak nám u moře onemocněla. 2 dny jsme čekali, co se z toho vyvine a když se to nelepšilo, spíš to šlo k horšímu, tak jsme odjeli, za 12 hod byli doma a nakonec byla hospitalizovaná se zánětem ledvin. Fakt jsem byla vděčná za možnost rychlého návratu domů, být někde na řeckém ostrově letecky, bylo by to o moc komplikovanější.Ale jinak moře i s malým dítětem moc doporučuju.

travnulee
12. bře 2018

@marulu taky volím z těchto důvodů zatím radsi auto

travnulee
12. bře 2018

@m_michaela ono to v těch třech letech může být horší než s tím mladším ditetem, ale některé děti fakt cestování nemusí, neteř má problém být v autě hodinu, tak tu taky netahaji osm hodin k moři, ač by ji to na kožní problémy prospělo.u nás to byl že zdravotního hlediska obrovský benefit...

fifina86
12. bře 2018

@m_michaela neplánovaně jsem se přestěhovali do zahraničí. Pokud chci za rodinou, tak letadlo nebo auto. Ač jsem tomu nevěřila, obě naše děti to zvládají v pohodě, létám s nimi sama, autem (cesta je 8-10 hodin, dle provozu) jezdíme s manželem a jedeme na noc. Spíš při výběru dovolené bych s dětmi přemýšlela o případně zdravotní péči (což třeba řecký ostrov není ideální místo) a možnosti rychlého návratu domů.

puresin
12. bře 2018

@magdanaty Se vsemi detmi od malicka letame a s cestou autem bych to nemenila. To omezeni kufru neni takove drama - kazdy platici cestujici ma narok na min. 20kg kufr a 5kg prirucni zavazadlo. 🙂

romca05
12. bře 2018

My jezdíme každý rok do Itálie (cca 800 - 900 km), syn byl poprvé v 11 měsících, dcera ve 12 měsících. Jezdíme nad ránem, takže část cesty prospí, pořídili jsme jim televize, tak koukají na pohádky, často zastavujeme, aby se prošli. Zvládají to perfektně, nudí se jenom, když stojíme někde v zácpě (kdo by se nenudil 🙂 )

nicol22
12. bře 2018

My jezdíme se synem od narození 300 km k mojí rodině na Moravu. Poprvé jsme jeli když mu byl měsíc. K moři jsme poprvé letěli když mu byl rok a půl. Letadlo jsme zvolili právě kvůli tomu, že cesta není tak dlouhá jako autem. Byli jsme na Mallorce a bylo to super, užili jsme si to všichni.

baleale
15. bře 2018

Autem bych se nebála, klidně takhle od malička...Jen to letadlo si myslím že pro tak malé děti není uplně nejlepší ...

terezapos
2. kvě 2018

My jsme byli kdyz dceri bylo 22 mesicu a synovi byli necele 4 a jeli jsme do Rimini cca 1200 km jeli jsme na noc autem a naproste v poradku zvladli sedacku do lehu a spali uplne normalne a byli pekne odpocati zptaky jsme jeli rano a i pres den cestu v aute zvladli, ale to jsme casteji zastavovali ale nebyl vubec zadny problem. a na dlouhe cesty jsme s nimi nejezdili proste se tak tesili ze jim to nevadilo a hlavne pozorovali to okoli. Pokud ti dite v aute nezvraci nebranila bych se tomu. Ono ty deti to snasi lip jak dospely. ja se toho taky bala te cesty ale byla jsem prekvapena jak ji krasne zvladli a letos jedem znovu a vim ze to bude bez problemu a navic se uz tesi nejradsi by jeli hned 😀

bluealien
2. kvě 2018

S dítětem do 2 let bych k moři určitě nejezdila, cesta autem bude pro něj utrpením, stejně tak i letadlo. Letěla jsem několikrát letadlem, kde řvalo malé miminko a rodiče ho nemohli utišit, tak to jsem si řekla, že s dítětem do 3 let minimálně do letadla nesednu. Hlavně to dítě z toho nic nemá, je mu jedno jestli se koupe na koupáku nebo je na zahradě a pamatovat si to ani nebude. Za sebe musím říct, že jako cestující jsem nemohla pochopit jak takhle rodiče mohou smýšlet, teď jsem matkou a naštěstí racionální smýšlení mi zůstalo. Dcera má teď 8 měsíců a budeme si užívat krásy česka, kde můžeme dojet do 2 hodin od místa bydliště.

tanak
2. kvě 2018

@bluealien takový názor jsem měla taky když jsme měli 1. dítě, že miminko z moře nic nemá, bude ji vedro...atd😁 jeli jsme tedy s dcerou k moři až ve 2,5 letech a raději autem kde jsem věděla že je ji dobře, bude v noci spát a nebo koukat na pohádky. S druhým dítětem jsem to přehodnotila. To mám starší říct že třeba 3 roky nepoletíme nebo nepojedeme k moři protože má malou sestru? To jsme udělali loni když měla mladší 3 měsíce, ale letos už ne. Straší moře miluje a moc se těší, takže poletíme 😁. Auto jsme zavrhli, mladší nemá moc ráda autosedačku na delší dobu ...Takže doufám že 2 hodiny letu zvládne a moře si celá rodina užijeme 😉

travnulee
Autor odpověď smazal
Zobraz
leniczka23
2. kvě 2018

@bluealien jestli si tvoje dite u more nic neuzije a nic si nepamatuje, jeste neznamena ze to tak maji vsechny. Muj syn byl nadsenej a porad o tom mluvil. Myslim ze kazda z nas zna svoje dite nejlepe a vi. Btw.To ze ty svuje smysleni povazujes za racionalni jeste neznamena ze racionalni opravdu je. Nemam rada tohle povysovani se a placani se po ramenou jak ty si skvela a vsechny ostatni co nemaji stejny nazor jako ty jsou mimo..
Nazor chapu, ale nemela bys pausalizovat.

rousse
2. kvě 2018

My jsme letěli s malou k moři v jejích 18 měsících a bylo to v pohodě, ale tohle je fakt strašně individuální, každý prcek to zvládá jinak. Letěli jsme v uplně idiotský čas v 5 ráno, ve 3 jsme museli být na letišti a letiště máme hoďku a půl cesty....no malá je hodně spací a když spí, tak se může střílet z děla a ji to nevzbudí. Tak jsem spoléhala, že ji v noci spící přendáme do auta a tradá, malá bude chrnět....no jasně.... malá pochopitelně oči dokořán od půl druhé, na letišti už toho měla plný brejle i ona i já, pilot jen "zařadil za 1", ještě ani nenaroloval na dráhu a malá už byla tuhá, ale ostatní děti tam s tím bojovaly....letělo s náma 6 dalších dětí v tomto věku aněkterý byly hodně přetažený a prořvaly (opravdu doslova prořvaly) celou cestu, bylo mi jich i rodičů fakt upřímně líto....takže doporučení, když letadlem, vybrat odlet v lidských hodinách, vzít dostatek jídla i pití (vy do letadla nic nesmíte, ale jakmile je to pro dítě, nikdo to neřeší), nějaké pohádky na mobil nebo tablet a určitě to zvládnete....byl to super zážitek - malá na to vzpomíná doteď (má 3 roky - fakt neuvěřitelné, že si to pamatuje).Užili jsme si to🙂 Vám přeju příjemný výběr a ať dobře docestujete🙂

lennus
2. kvě 2018

@leniczka23 Naprosto souhlasím s tvojí reakcí na uživatelku výše. Já se vyjadřovala na první stránce, a to na základě zkušeností, protože rádi cestujeme a malý je společenský do narození, dobře zvládal změny a nikdy v letadle nerušil, v necelých třech letech dokonce skvěle zvládl let do USA, ale naplánovali jsme ho samozřejmě tak, abychom mu to přizpůsobili a vlastně většinu pak prospal. Každý rodič zná svoje dítě nejlíp, netrápila bych ho, kdybych věděla, že to nezvládá a nejde toto téma zevšeobecňovat jako tak to je a šmitec!

mpbk
2. kvě 2018

Poprvé jsme byli na moravě na dvou měsicich, na třech jsme byli v chorvatsku, na roce na kubě a pak ještě 2x chorvatsko a ještě egypt. Letos ji jsou dva a jedeme opět chorvatsko, v rijnu kanáry a na zimu floridu. Moře miluje, nemůžu ji z něj dostat, a jestli si to nebude pamatovat je mi uprimne jedno. Hlavne ze si to pamatuju já, a vím, že si to užívá. To by clovek totiz pak nemusel podnikat vlastne vubec nic, kdyz si to to dítě nepamatuje. Ani výlety po česku.

lennus
2. kvě 2018

@mpbk Přesně tak, moje řeč! Nechápu řeči typu, že si to neužiju, že si to malé nebude pamatovat atd. Pro mě je to i změna z toho stereotypu a když jsem spokojená já, jsou i moje děti. 🙂 Nevidím důvod kompletně měnit život, když se narodí dítě a rodiče do té doby cestovali. Dnes je to vše navíc těm dětem i hezky přizpůsobené, ohledy jsou samozřejmě na místě.

mpbk
2. kvě 2018

@lennus souhlasím, samozřejmě občas to nesedne. Jeste svobodna jsem letěla do dubaje a za mnou šest hodin brečelo dítě. Asi kombinace unavy a všeho. To se proste muze stát, ale přece to hned neznamená, ze přestanu cokoliv podnikat. Samozrejme velká výhoda je, kdyz dite snasi dobre jak auto tak letadlo. Ale já bych asi cestovala i vlakem jen abych někam jela😄

lennus
3. kvě 2018

@mpbk Rozhodně, taky jsme s manželem letěli do Thajska ještě jako bezdětní a plakalo tam spousta miminek. Měla jsem sluchátka v uších a poslouchala hudbu a filmy, tak mi to až tak nevadilo. Mně by to spíš vadilo jako rodiči, musí to být náročné, únavné a bylo by mi to nepříjemné vůči spolucestujícím. Jsem spíš pro Evropu z kraje, my začínali právě hodně autem první rok, rodina bydlí daleko, tak si zvykal postupně. Chce to vycítit, na co dítě má, což rozumný rodič snad pozná!

eemilka
8. kvě 2018

Za nedlouho taky poletíme poprvé s dětmi (4 a a 1,5 roku) a už se moc těším i bojím zároveň 🙂. Čeká nás dvouhodinový let, nic strašného, ale přece jen to bude nová zkušenost. Snad to zvládneme bez slziček .... Hlavně všichni dobře dojeďte a ubraňte se stresu, život je jen jeden a máme ho takový, jaký chceme 😉