Jídlo na dovolené. Co vaříte u moře s dětmi?

elara
13. kvě 2024

Ahoj, hodíte mi sem prosím tipy, co vaříte na dovolené u moře s dětmi? Jedeme s dětmi 2+4 roky do Itálie do apartmánu

lti
13. kvě 2024

@elara neni lepsi si uzit dobre jidlo v restauraci?

xnikax1
13. kvě 2024

@lti taky bych na dovolenou vařit nejela, vařím celej rok. To by pro mě nebyla dovolená.. Ale každý podle možností.

rencinka87
13. kvě 2024

@elara Bud zavarim doma (kdyz jsme jeli do Danska nebo do Anglie) - zavarim rozlitany ptacky, kureci gulasek, hovezi na zampionech, bolonskou omacku a dodelavam k tomu prilohy. Nebo kdyz jsme byli na jihu (Lanzarote - tam jsme navic leteli, Valencie), tak jsem jela vzdycky nakoupit do kramu cerstvy veci a varila jen treba steaky, ryby, cerstvou zeleninu std. Ale mohla jsem zavarit i na jih - prestoze bylo 38 stupnu, deti si vyzadaly rizky a pak me ukecaly na gulasek, kdyz zjistily, ze jsem pro sichr vzala jedno baleni houskovych knedliku v prasku 🤦‍♀️🤦‍♀️😂🙏

me_druhe_ja
13. kvě 2024

Dovolená bez jídla je naprd. Taky jsme teď byli týden v mobilhomu. Já teda vařím extra jednoduchá jídla. Těstoviny s pestem/máslem plus přírodní kuřecí/krůtí, ryba s rýží, brambory s masem/kuřecí nugety. Dvakrát jsme byli na hranolkach v restauraci. K tomu vždy nějaká zelenina..mám děti 3 a 4 roky a preferují tyhle jednoduchá jídla. Naopak nemají rádi omáčky a tak.

Jsem říkala příteli, že až budu jednou pracovat a bude víc peněz, chci jet na all inclusive do hotelu. 😀 abych nemusela vařit, uklízet a nic. 😀

konidana
13. kvě 2024

Kuskus na sladko i na slano, pohanku se zeleninou, spagety, vlocky/ovesne kase, a normalne nakoupit v supermarketu a z toho varit. Kureci maso, rybu na panev, koupit hotove ty plnene testoviny (masem nebo cim vsim to plnej) ...

konidana
13. kvě 2024

@me_druhe_ja jo a brambory s tvarohem a dalsi jednoduchosti...

petulkadodo
13. kvě 2024

@elara V Itálii jsme se živili pizzou a těstovinama. Pizzu koupíš v pizzerii, těstoviny a suroviny na ně na místě. Stačí úplně jednoduše, nic složitého.

me_druhe_ja
13. kvě 2024

@konidana přesně... když už teda dovolená bez jídla, tak nakoupit co nejjednodušší jídlo v supermarketu, 1-2x restaurace a konec. Jako fakt obdivuju, že někdo 14 dní před dovolenou tráví zavařováním gulášů, omáček atp a taha to sebou. 😀

konidana
13. kvě 2024

@me_druhe_ja tak my to teda s malyma detma taky delali, proste na hospody nebylo a je jednodussi ohrat hotovy jidlo nez neco vymejslet. Ale my teda ty dovoleny jezdili dost na pankace ve 4(2+2) v multivanu na cestach. A jidlo doma stejne chlap dycky vari ve velkym, protoze varit jen treba 6 porci ho nebavi. Co nesnime se bud zamrazi nebo zavari.

fyii
13. kvě 2024

@elara zalezi co ti deti jedi.. spagety na testoviny na tisic zpusobu, nejaky gulas, polevky s pecivem atd. Cenove to jidlo vyjde jak u nas.. nebo ryby a dat na gril, zadny velky vareni.. pokud nemate nejake omezeni tak treba i restauraci pizzu atd

rencinka87
13. kvě 2024

@me_druhe_ja tak ja jsem zavarovala jeden vecer, proste jsem uvarila ve ctyrech hrncich najednou a dala do sklenic a pak mi to dost usetrilo cas - u nas neni problem s penezi ale s tim, ze deti jsou totalne vybiravy (teda specialne jedno) a maji problem i s jidlem v jidelne, kdyz to neni uvarene presne tak, jak to znaji z domova. Parkrat jsme vyzkouseli restauraci na dovoleny a skoncilo to vzdycky hranolkama a to bych nerada, aby se tim (a zmrzlinou) zivily dva tydny 😁😁🙏
Takze pro me je treba mensi stres zavarit par jidel a vzit si sebou prilohy, nez kazdy den v poledne a vecer resit, co kdo bude jist 🤦‍♀️😁

mabs
13. kvě 2024

@elara nic. Na dovolené chci odpočívat a ne jí strávit u plotny.

dandaa
13. kvě 2024

Chápu rozpočet, ale dnes už všude funguje nějaký rozvoz . Tak se aspoň ušetří za pití. My jsme u moře několik měsíců v roce a oproti režimu doma vařím max obden. Dětem nevadí mít častěji těstoviny, rýži, lívance, toasty, tortily nebo palačinky, prostě rychlovky, které uvaří i manžel. Super je kontaktní gril, s ním to máš bez práce pokud tedy jíte maso .

dixi86
13. kvě 2024

Jezdíme tedy minimalne na dovci, kde si varime, ale hlavne kvuli manzelovi, protoze ji hodne a vyplati se to 🙂 jinak mi to prijde skoda, pokud na dovolene clovek i cestuje..ale rozhodne ja to mam radeji, protoze nakupovat ty potraviny tam a varit z nich...je slast 🙂 a neni to u nas o tom usetrit, ale hlavne o tom, ze deti ji normalni jidla a ne primarne jen hranolky. Takze spagety-2dny, rizek/ryba/brambor, syrova omacka s testovinou, zel.salaty, pecivo s oblohou, vajicka, prirodni omacka s ryzi, cina s ryzi, podle deti a mista. Dost jsou ryby, obcas restaurace, ale snazit se uvarit na 2dny a vecere na grilu, studene..svaciny spousty ovoce. Jinak beru i doma delane veprovky, ty se hodi vzdycky a i na zaklad misto masa, tunak se smetanou a bylinkama a spagety, carbonara, tortily, palacinky, toasty,..

anetka1701
13. kvě 2024

Na dovolenou nakoupím expres menu (mám je teda i doma, když nestihame/nechceme vařit...) a mimo resrauraci a třeba salátů jíme to 😅 mají to výborné, vařím jen přílohy a z pytlíku pro 2 osoby se nají muž a tři děti 🙂 je to vlastně zavarene "domácí" jídlo a mají to lepší, než bych kdy uvařila já... vařit na dovolené- nejsem blázen 😅 mám limit 20 minut přípravy jídla, nádobí myjí děti nebo chlap 🙂

anonymous_ka
14. kvě 2024

Testoviny, často krát dávam omáčky hotovky jako boloňskou v skle nebo tuňákový salát v konzerve. Ho a taký občas pizzu- vdyď to je dovolená 😁

petaov
14. kvě 2024

Těstoviny s tuňákem, rizoto, tortily. Nevařila jsem každý den, ale byla tam jen jedna restaurace, takže jsme to střídali.

anonymous_ka
14. kvě 2024

Ale tedy ješte pripíšu že mne deti v teplé Itálii rádi jedí i studená jídla , klidne i napláži jako napríklad tortilly,chlebíčky,sendviče a podobne. Jó a samozřejme po obede zmrzka 😁

levandule_k
14. kvě 2024

Asi záleží, co máte rádi a co jedí děti. Já třeba nejsem ve vedru na omáčky typu guláš, ptáčky. Já bych třeba koupila na trhu nějakou rybu a jen ji hodila na pánev. Místní sýr, pesto a špagety a jestli jste masoví tak udělat kuřecí minutku.

keysi90
14. kvě 2024

@elara já jedu s dětma do Chorvatska 5 a 7 let. Také si budeme vařit sami. Mám v plánu si doma zavařit třeba guláš, vepřové pečené , maso ve vlastní šťávě. A k tomu jen udělám přílohu. Pak nějaké těstoviny třeba se spenatovou omáčkou, to mají děcka rády. Budu sebou brát i toustovač, takže si uděláme i nějaké tortilly, zapečené tousty, saláty.
U nás možnost stravování v restauraci s velkým potravinovým omezením u dětí nejde.

jinajanna
14. kvě 2024

@lti Není. Se třema dětma v restauraci znamená že mám neustále tik, jedna leze pod stůl, druhá rozlije pití, třetí se ptá pětkrát do minuty kdy už to bude. Pak je otázka co objednat protože jedna chce pizzu, druhá špagety s kečupem a třetí řízek. My s manželem dojídáme zbytky, protože dospěláckou porci nesní samozřejmě ani jedna. Teď jsme byli v Itálii a "užít si dobré jídlo v dobré restauraci" to fakt nebylo. Dali jsme za oběd v přepočtu 1500, probíhalo to hodně podobně jako píšu a ještě mi zbytek dne bylo blbě protože sama nepoužívám moc oleje, zato v restauracích to vždycky plave. Takže děkuju, příště zase těstoviny s tuňákem pěkně v klidu apartmánu 😀

krisstina93
14. kvě 2024

Nevarim nic, vybereme restauraci vhodnou pro děti :D max třeba koupim nějaké pečivo, sýry, zeleninu apod a udělám obloženy talíř, ale teple jídlo vařit na dovolené by mě ani nehlo :D zrovna v Itálii kde mas všude pizzu a testoviny malé děti nakrmis jak nic :D