Dovolená v 5. měsíci těhotenství

weronicaaaa
3. dub 2016

Milé maminky,zjistila jsem,že sem těhotná. V srpnu máme jet na dovolenou do Itálie. Jedeme autobusem. Vše je už zaplacené. V té době budu v 5 měsíci. Můžete mi dát nějaké rady jak se připravit,jestli se můžu koupat v moři,bazénu atd? Spát budeme v karavanu a vařit si budeme sami. Děkuji 🙂

pajula123
3. dub 2016

Ja bych osobne nezvladla tu cestu busem ani ty horka tam,ty mi delaly problemy i vloni tady. Takze ja bych nejela. Ale mela jsem rizikove,problemy se srazlivosti krve,s hematomem.

soyevita
3. dub 2016

@weronicaaaa To záleží na tom,jak se cítíš.Já cestovala ve 4.měsíci z Gran Canarie do Německa a z Německa do Rumunska k Černému moři.Cesta trvala víc jak 24h.Bylo to letadlem a autem.Ještě s malou dcerkou,kterou jsem kojila a v pohodě.Koupala jsem se jak v moři,tak v bazéně.Nikdy jsem žádný problém neměla,na záněty netrpím.Asi je lepší když si člověk vaří sám,alespoň víš,co jíš.Pít jen balenou vodu a odpustit si zmrzliny.
Pokud Tvé těhotenství probíhá v pořádku,tak by to neměl být problém.Ale určitě se poraď s gynekologem.Ten Ti řekne,jestli ano nebo ne.
Určitě sebou léky jako paralen,něco na strevní potíže atd.
Zjistí si,kde je nejbližší gynekolog a jak daleko je nemocnice od letoviska,kdyby se náhodou vyskytly nějaké problémy

mr_falko
3. dub 2016

autem klidne, ale busem fakt ne

lukza
3. dub 2016

Mě dr. Říkal když jsme jeli k Mori v 5 měsíce ze Klidne mužů ale ze bych mela co 3 hodky se aspoň trochu projít abyse telo prokrvilo jeli jsme autem a cesta trvala 17 hodin byl to mazec v pulce cesty jsem to chtěla vzdát ale vzdy když sem se prošla tak to bylo v pohodě cesta na z5 už byla o hodně lepší 😉 , ale popravdě autobusem si to nedovedu představit ale Kazda jsme Jina třeba to po nesete v pohodě 😀

weronicaaaa
autor
3. dub 2016

Tak autobus zastavuje každý 3 hodiny. Cesta trvá jen přes noc. Ve 22:00 se vyjede a ráno v 7-8 jsme tam 🙂

kacikaci
3. dub 2016

Já jela v 5. měs. busem do španělska, zvládla jsem to úplně v pohodě..bříško nebylo ještě tak veliké, takže mi nepřekáželo, cítila jsem se skvěle, takže nebyl důvod nejet, o pauzách jsem se vždycky prošla, protáhla..dovča to byla suprová, moře jsem si užila..řiď se svým pocitem..a neber těhotenství jako nemoc.. 😉

soyevita
3. dub 2016

@weronicaaaa Já bych se toho opravdu nebála.Někdo má problém dojet z Olomouce do Jihlavy a druhý klidně objede zeměkouli 😉 Tak to je.Cesta je poměrně krátká.A vedra by mě netrápily,u moře je to daleko snesitelnější 🙂

karlajasmine
3. dub 2016

Busem bych to nedala ani za boha... ja letela v 5.mesici do Londyna naprosto bez problemu, ale busem jsem v te dobe zvladala tak 20min max... to drncani bylo pro me naprosty peklo. Takze je to hodne invidivualni, zalezi jak se budes citit... za me letadlem na dovcu klidne ale jedine letadlem. Ale ja mam kratky telo a mela jsem uz v te dobe velky brisko a mam zaklonenou delohu, takze pro me proste poloha v sede byla hrozna... nekdo v 5.mesici nema bricho vubec zadny a citi se fajn..

lukza
3. dub 2016

@weronicaaaa tak když zastavuje tak často nevidím problém tedka v už jen záleží jak se budeš sama cítit třeba před dovcu sama usoudís ze jde na to necitis pokud se bude cítit tak hurá na dovcu 😉 😀

iveta93
3. dub 2016

Já bych v tom neviděla problém pokud nemáš rizikové. Autobusy většinou staví každé tři hodiny takže při zastavení se procházet. U moře být ve stínu, když koupat tak jedine s tampónem do vody. Dodžovat pitný režim... až na to, že cesta autobusem bude náročná bych tam neviděla jiný problém. Přeci i v Itálii jsou těhotné ženy a přežijí to. Můžeš se zeptat i svého doktora určitě ti poradí.

katharinka4222
3. dub 2016

Ahoj, já na tom byla loni úplně stejně 🙂 Zaplacená dovolená do Itálie, cesta autobusem a to jsme spali pod stanem 🙂 Všechno bylo v pohodě. Koupila jsem si lízátka proti nevolnosti a hodně ovoce. Taky jsem si pořídila ochranej faktor 50 , jinak používám ten nejnižší.. Víc jsem se držela ve stínu, ale jinak to bylo super. Záleží fakt na tom jak se budeš cítit. I doktorka nebyla proti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru