V letadle se 2 dětmi. Jakou máte zkušenost?

zuzita15
31. led 2023

Ahoj holky, jaké máte zkušenosti s cestováním dětí v letadle? Poletíme v létě s holkami 2.5 a téměř 5 let na Kanáry, takže 5h. Loni jsme letěli 2:20, měli jsme celou trojku sedadel pro sebe (mladší byla pod 2 roky) a proběhlo to hladce, jenže teď je délka letu víc než dvojnásobná a hlavně přemýšlím, jak se pokusit nechat usadit. Ideální by mi přišlo mít dvě trojky proti sobě pro sebe 😂 jenže při plném letadle to nevyjde a člověk vedle nás by asi zešílel. Tak mě napadá já a děti na trojce a manžel proti přes uličku. Nebo máte jiné lepší zkušenosti? A co zábava v letadle? Loni jsme s mladší chodili uličkou “teta, pán, teta, pán, teta, pán”, ale 5h by mě asi švihlo 🫣😁 Díky za tipy/rady/zkušenosti

kkkt
31. led 2023

@zuzita15 nakoupit nove hracky a dat az v letadle. Lepici sesity, knizky. Jo a jidlo! My loni s cerstve 3 letakem dali levou zadni 6 hodin z dubaje. V zaloze stary telefon s pohadkama 😇. Ono to je kolikrat lepsi jak si my predstavujeme. Maly stejne nejradeji cucel kolem sebe a fascinovane hledel jak kazdymluvi jinak, co to vyvadi letusky 🤣🤣

gdpr
31. led 2023

My sme tak leteli do Spanielska s 2r a 3.5r mali sme miesta tak, ze pri okne bola najstatsia v strede ja v ulicke najmladsi a v 3 cez ulicku muz. Na zabavu sme zobrali peppa pig samolepkovu knizku (daju sa prelepovat samolepky) to ich zabavilo na pomerne dlho, dalej mali omalovanky (malovanie vodou), vrecusko s par malymi oblubenymi hrackami (auticka, zvieratka, the Sylvian family) , Double, Albi vejar pre starsiu 3+, rozpravkovu knizku, jedlo (ovocne kapsicky, kukuricne krupky, Sunar susienky, ovocne pasiky) na krizu sme mali gumitky a celkom sme to zvladli v pohode.

zuzineckah
31. led 2023

Litavame kratší lety presne tak jak si napsala, když začne byt nuda tak se s mužem prohodime.

tereza0111
31. led 2023

2,5 by klidne mohl cast cesty prospat, kdyz to vyjde alespon trochu casove. Za me je nejlepsi dite trochu unavit na letisti (nesedime, chodime), do letadla mezi poslednimi (vyhody prednostniho nastupu mi nejak unikaji), pak se chvili ditko zabavi koukanim jak letadlo startuje a bud pohledem na zem na tvary mraku / zviratka, pak vytahnu svacu, omalovanky, pohadka z tabletu, knizku a zkusim presvedcit, ze je hrozne dobry napad vytahnout cestovni polstarek a stulit se na maminku - vetsinou to vyjde, ony vsechny ty presuny jsou docela narocne. Vlastne to vzdycky vyslo a to mam dite celkem nespave :D Pak zase svaca a uz by se mohlo jit na pristani,... Kdyz ne, tak zase tablet a pohadka pripadne hry ci prohlizeni fotek.

Mista 3+1 pres ulicku, nas uz je 5 a to pro zmenu beru vetsinou 3+2 za sebou, ale to je hlavne protoze starsi deti uz se hadaji, kdo bude sedet u okynka

surikata131
31. led 2023

@zuzita15 brala bych místa 3+1 přes uličku, ať nemusí vstávat cizí člověk, když budete chodit na wc, brát věci nad hlavou…vzala bych nové neokoukaný hračky, třeba malé puzzle, sešity do kterých se lepí nálepky, omalovánky, knížky…tablet/mobil s pohádkama, nějaké jídlo.

lauriak
31. led 2023

My sme leteli s detmi 2 a 5 na Mauricius. Mala som nachystany tablet s rozpravkami a hrami, omalovanky, nalepovacky, jedlo, albi knihy (aj so sluchatkami) a zvladli sme to v pohode. Cestou naspat mi z 12h letu spali asi 2h a zvysok sme sa nejako prebavili. A urcite ideal sedet 2 deti + rodic na trojke. A prestriedat sa 😉

dashyyy
31. led 2023

Za mě nejlepší trojka + jeden přes uličku 🙂

me_druhe_ja
31. led 2023

Já lítám sama s.dvema dětma. 😀 dvakrát jsem s nima letěla, když ještě ani jedno nechodilo....to bylo peklo....😀 ale zase mi všichni pomáhali a obdivovali. 😀 nicméně já létám jen 2h. Ale i tak. Nejlepší je, když to vyjde tak, že aspoň jedno dítě usne na chvíli...no a pak mám stažený pohádky, písničky.... hry na mobilu..... knížky.....s tou pětiletou už se dají hrát i nějaký hry najdi něco modrého atp....a jídlo 😀 občas se projít po uličce..... nicméně u nás teda hlavně ty hry a pohádky

ivis_b
31. led 2023

@zuzita15 letos jsme leteli s 6 letym a temer dvouletou, takze nam stacila trojka. Ale jinak bych brala taky 3+1. Cesta byla 2,5 a bylo to hotove peklo, mladsi celou cestu zpet prorvala, jakoze se tak svijela vzteky. Nezbiralo nic - jidlo, knizky, tablet… desny, cely letadlo koukalo. Letos s ni nikam neletim😅

dandaa
31. led 2023

Naše děti chtějí být obě u okénka takže máme vždy dvě místa za sebou ,ale létáme kratší lety . Beru ještě nové hračky a něco na zub .

fyii
31. led 2023

@zuzita15 ted jsem letela s detma 12hodin se 4 hodinovym prestupem a nejhorsi bylo dockat se prestupu ve 3 rano.. v letadle v pohode, hrozne se jim libila sluchatka- doma nepouzivame, jinak normalne pohadka a pak taky kresleni a double... pak jidlo. jo a taky dostali nejaky batuzky a v tom.nejake drobnosti, takze to vyndavali, uklizeli...mala vetsinu letů prospala, kluk jen druhou cast... deti 4 a 6. Pred nama sedeli dva nejaci pakistanci a ten jeden cca 4 lety si vyrvaval jeste ve 3 rano, hlavne ze mel colu..deti to snesou v pohode, nam pomohlo o tom mluvit, ze poletime na dovolenou a v letadle se odpociva a nesmi se zlobit, jinak by nas uz nepustili do dalsiho letadla a v pohode..ale my litame nekolikrat rocne dalky tak jsou zvynuti..

zuzita15
autor
31. led 2023

@ivis_b ty jo, tak to muselo byt peklo. Na podzim prave ta mladsi uplne v pohode, hrozne ji bavilo koukat na cizi lidi, tak doufam, ze to letos bude obdobne, jinak jedu zpatky lodi 😅😅😅

zuzita15
autor
31. led 2023

@dandaa mno to se holky obcas dohadovaly uz loni, ale vysvetlily jsme si se starsi, at necha sestricku taky podivat. Myslim, ze clovek s nama na trojce by se v pulce cesty obesil 😁😁

dandaa
31. led 2023

@zuzita15 dnes má každý sluchátka takže ani nevnímá co se děje. Takhle máme každý dítě u okénka a je klid.

dyechampion
31. led 2023

@zuzita15
-jak pises, s detmi 3ku a manzel pres ulicku
-obsadte si uplne nejposlednejsi sedadla v letadle, ty jsou pro male deti nejlepsi, plus vam letusaci muzou pomoct, kdyz je oslovite, taky vam muzou pripravit prebalovaci pultik na zachode, proste budou vic k dispozici a taky je vetsi sance ze tam nikdo nebude sedet (vedle manzela, takze tam bude taky prostor)
-nove hracky
-HODNE snacku
-ipad a sluchatka (v tvem pripade asi dvoje :D)
-urcite nebrat fixky :D
-nechat deti vybehat na gate, my jsme meli na international flight v gatu detskou hernicku na ruzyni
-no a hlavne nastoupit do letadla posledni

andykaa
5. únor 2023

Letěli jsme loni na podzim se SW (syn 5,5, dcera 2 roky) do MA (4 hod 40 min), seděly jsme v jedné řadě 3+1 a hlavní úkol byl udržet dceru, aby se nenudila a zároveň nezbourala letadlo (zvládla jsem to a dostala spoustu díků a pochval od spolucestujících 💪✌️). Bohužel klasika - zpoždění letadla, takže dcera přetáhla čas spánku a cestou tam neusla, což byla čára přes rozpočet i když jsme celou dobu korzovali po letišti a našli jsme i super prolézací hřiště, kde si fakt zařádily, pač ho měly jen pro sebe. Kromě výše doporučovaného (jídlo, knihy, hračky, tvoření) se nám hodně osvědčil ještě maňásek (jednorožec). Shodou okolností měla legrační bandička za námi taky maňáska (koně), takže to byla fakt zábava pro všechny 👍😆 Filmy a pohádky nám byly k ničemu, protože v tom rachotu nebylo nic slyšet a sluchátka dětem pořád padala. Je mi smutno, když to srovnám s jinými AL, kde dostal syn omalovánky, pastelky, stevard s ním "laškoval", když měl chvilku volna, nabídli pro děti občerstvení...
Nejdůležitější je podle mě ten let rozplánovat na kratší úseky a zábavu gradovat, ne vystřílet všechny "náboje" během první hodiny (to zní trochu divně v souvislosti s letem, ale chápeme se, že? 🤣)

kevi1
5. únor 2023

Lietame s detmi od mala, v lete sme zvladli s 8 mesacnym a 4 rocnym let do Ameriky. Najviac sa nam osvedcilo 3 sedadla a dalsie cez ulicku, obtazujeme tym najmenej ludi. Idealne ked ma lietadlo miesto pre deti, ale to nebude. Moji su hodni, takze nemaju problem lietat, ale pride mi, ze velmi dolezite je mat dostatok jedla a pitia pre nich. Nejake hracky typu vejare od Albi. Ale pokial chces mat istotu, tak tablet. My nemame telku ani tablety, takze po 5 hodinach ked starsiemu na 30 minut pustim pohadku, je uplne hotovy a sedi jak puk

nupta
8. črc 2023

I nás čeká cesta letadlem, ráda jsem si pročetla vaše tipy na zabavení dětí.
Když jsme letěli posledně, tak se dětem špatně sedělo, jak nedosáhnou na zem. Neznáte nějakou vychytávku (kromě tureckého sedu), aby měli větší pohodlí s nohama?

iva_kucerova
8. črc 2023

@zuzita15 U mě je to jednoduché,neletěla bych. Kdybych letěla s takhle malými dětmi tak dlouho, letadlo by zřejmě muselo nouzově přistát. Moje děti jsou absolutně necestovatelné.

nupta
9. črc 2023

@iva_kucerova My naštěstí tak dlouho neletíme a děti jsou starší, ale představa plandajících nohou mi není příjemná. Dá se kromě tureckého sedu něco jiného?