Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

sorini2
8. čer 2011

@abecedka halooo paní se snáma nebavíte?

lita
8. čer 2011

@sorini2 - to bylo v obyvaku, v loznici jsme meli mezi postylkama rozestup, aby se navzajem nebudili, miminka vyluzuji plno zvuku 🙂 Na monitory to vliv nemelo, kdyz jsme jedno vyndali a nevypli, monitor se hlasil.

sorini2
8. čer 2011

@lita jo to vím, že jak je ní nevypneš že spustí, ale ptám se proto že budeme další víkend předělávat pokoj a nevím jestli nechat mezi postýlkama mezeru a nebo né, kvůli těm monitorům

misanda
autor
9. čer 2011

Dobré ránko,

@aknel1976 já to dělám jenom z kostky, bez glutamátu...já ty vývary teĎ nemusim, tedy z masa..mě to hrozně smrdí a nemůžu to ani pozřít 😀 😀 😀
@lita tak poslední kousací fotka je naprosto skvělá...to jsem se pobavila 😀
@sorini2 hm, o usínání mi ani nemluv...taky je mám pěkně aktivní a nemůžu usnout..ale včera si dali říct, protože maminka byla unavená, tak spinkali se mnou 😵 😵 😵

misanda
autor
9. čer 2011

my máme mezi postýlkama taky mezeru, mám tam stoleček a na tom bude stát chůvička a ten snímač k těm monitorům dechu 😉

koubovka1
9. čer 2011

@sorini2 tak to máme s tím spaním přesne to samí, stokrát na záchod, lehnu na jeden bok, kopance na jednom boku, překulím se na druhý bok,kopance na druhém boku, proste samý schválnosti 😀 😀

koubovka1
9. čer 2011

jinak přeji také všem krásné ráno, myslela jsem, že budu spát dnes trochu víc. Dnes dopoledne udelám velký nálet na DM a koupím vše potřebné co se týče drogerie a chtela bych ty jejich bambusové látkové pleny a možná zkusím i to tesco, když jsou tam takové slevy vid Misando?

misanda
autor
9. čer 2011

@koubovka1 jen maž do Tesca, maj to tam jenom do soboty 😉 Bambusové látkovky? Já vim že ta mají Kiko, už mám od Kiko nakoupeno, i osušky pro miminka...jakou budeš kupovat kosmetiku???

koubovka1
9. čer 2011

@misanda jj to jsou asi oni, z té slevové knížečky, nevíš kolik stojí? NO chci nakoupit jednorázové kalhotky, porodnické vložky, vložky do podprdy, kojící čaj a jeste neco, uvidím co mi jeste cvrnkne do oka. 🙂

misanda
autor
9. čer 2011

@koubovka1 jo, tak to nevím, posledně jsem tam po nich pátrala a měli právě vyprodáno - aspoň u nás. Nevim proč to nedoplní ☹ . prý ty porodnický vložky jsou nejlepší z lékárny, z těch drogerek tak dlouho nevydrží, co jsem slyšela 🙂

koubovka1
9. čer 2011

@misanda u nás v centru je DM hodne veliký, tak doufám, že budu mít stestí. Kamarádka mela ty vložky z DM a byla spokojená, tak nevím, o ni jsou obecne málo savý všechny tyhle, není nad allways 🙂 🙂 a taky nejaké budem mít v porodce, tak to nejak zvládnu.

sarik1
9. čer 2011

@sorini2 Já mezeru mezi postýlkama měla, jukni na photo , mě to doporučili v nemocnici, a kor když Adélka měla zástavu dechu a oživovali mě ji..

sarik1
9. čer 2011

@misanda Já mám také stoleček mezi postýlkama, je za mnou je super na chůvïčku a tak... to je fotka když jsme přijela z porodnice a bez prcků :( byli 7 týdnů v inkubátoru..

sarik1
9. čer 2011

@koubovka1 Já si je koupila v lékárně a spokojenost, v nemocnici měli stálý přísun vložek na WC, takže já byla spokojená...manžel mě je nemusel do porodnice kupovat, ale každá nemocnice je jiná

lita
9. čer 2011

Jeste k tomu lezeni v tehotenstvi, ja to nastesti nemela, ale nektere holky si nemohly lehnout na zada, protoze jim mimi zacalo/zacala tlacit na tepnu kolem patere a coz odkrvuje mozek a zacnes omdlevat. Castejsi je to v pozdejsim stadiu tehotenstvi, problem je pak treba pri utz nebo epiduralu.

Porodnicke vlozky musi byt bez toho lepici pasku, aby dychaly uplne. Kalhotky doporucuju fakt ty sitovane pooperacni, sice zadna parada, ale dychaji, nikde netlaci a hezky drzi tu jezdici vlozku. Jen je neprijemne, kdyz sem tam zavadi za stehy 😝 Nekdo si kupoval i obr "nasravacky" u Vietnamcu, hlavne musi byt vysoko nad jizvou. U nas v porodce byly k dispozici, ale jinde nemusi byt. Stejne jsou ale pak treba i na doma. Mela jsem tyto od Hartmann Rico http://www.lekarna.cz/vlozky-porodnicke-samu-20...

@sorini2 - prave ze kdyz se spustil, znamena to, ze fungoval, protoze nesnimal pohyby z vedlejsi postylky. Pokud bych dite vyndala a monitor mlcel, znamenalo by to, ze snima pohyby odjinud. Ale jak pisu, je lepsi mit mezi postylkama rozestup, aby se ti deti navzajem nebudily placem nebo jinymi zvuky.
Pokud budou deti preferovat jednu stranu, budes muset postylkou nebo detma hybat, aby si neslehly hlavicku. Ale to muzes resit prohozenim deti v postylkach. Okno by nemelo byt za hlavickou, jinak se tim smerem budou kroutit.

werty
9. čer 2011

Ahoj,

já všechen nábytek koupila tady http://www.batoleshop.cz/index.php, i matrace. Koupila jsem set Laura přírodní, 2x postýlky, přebalovák a skřín. Mezi postýlkama mám menší mezeru.
Věci do porodnice jsem kupovala minulý týden na MMB http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=126272. V sobotu vše dorazilo. Nechtěla jsem manžela honit po obchodech a stresovat nákupem "ženských" věcí. 😉
Na NT screeningu jsem byla u Apolináře a nic neplatila.

aknel1976
9. čer 2011

Ahoj holky 🙂
@misanda O.K. udělám jí odpoledne z kostky, už se těším a písnu výsledek 😵 😵 Taky jsem si říkala, že mít skřínku mezi postýlkama na ty chůvičky a ty snímače monitory by bylo ideální 🙂
@sorini2 tak s tím spánkem jsi mě pobavila, počkáš ji ještě 10 let nejmíň 😀 😀 😀
@lita krýsný fotečky,moc 😵 😵 😵 Normálně my tečou slzy, jak je to roztomilý 😀 😀 😀 A je fakt, že ta poslední je nejlepší 😀 😀 Ty nás zásobuješ informacema 😉 Ale super!!! Určitě to oceníme, když si člověk neví rady 🙂
@koubovka1 @misanda já na typleny Kiko jen tak minule v DM koukala a měli různé barvy. V čem jsou dobré?
@sarik1 takhle budeme nejspíš mít postýlky my, nebo podélně vedle sebe 🙂

aknel1976
9. čer 2011

@werty taky mi jedna kamarádka psala, že byla na NT screeningu u Apolináře a jak měla doporučení od gynekologa, měla ho zadarmo 🙂 V Út to s gynekologem proberu a mooooc se modlím, ať mi upraví vycházky!!!!! Já tak chci jezdit o víkendech pryč!!!! 😝
Na ten obchůdek jsem kukala několikrát 🙂 Mají tam i ty mé oblíbené postýlky a krásné povlečení 🙂

koubovka1
9. čer 2011

@aknel1976 kamarádka mi říkala, že jsou ty pleny super, asi na nich nebude nic extra oproti normálním, tak uvidím, zkusím je.

aknel1976
9. čer 2011

@koubovka1 Mně sousedka říkala, že má promě spoustu látkových plen, osušek, zavinovajdu, bodýčka, atd. Tak jsem moc šťastná, že to budem dokupovat jen z půlky 🙂 Tak dyžtak pak koupím taky ty bambusový, proč to nevyzkoušet,že? 😉

lita
9. čer 2011

@aknel1976 - Leni, ty bambusove pleny jsou velmi prijemne na dotek, v lete chladi. Barvicky jsou rozdilne jen kvuli designu. Trochu se srazi do sirky. My je prvni pul rok meli jako osusky, protoze krasne saji, proto se take pouzivaji pri latkovani. Pouzivala jsem je take jako podlozku do korbicek, aby kluci lezeli na prijemnem materialu a ne sustaku.
Ten NT screening jsem mela v Gennetu take zadarmo, stejne tak triply i velky utz ve 20tt. Mela jsem doporuceni od meho gyn.dr.

aknel1976
9. čer 2011

@lita díky za info, ohledně screeningu, tak třeba to Vykysalá ani nevěděla, že je to u nich zadarmo, když máš doporučení, jen říkala, že to pojišťovna nehradí, ale to fakt ani neřeším...hlavně už aby to bylo za námi 🙂 Teď mi psala kamarádka, že je v Gennetu nějaký Dr.Kulovaný, a že je prý taky dost dobrý a vyhlášený, takže si možná zajdu nakonec fakt do Gennetu a mám to i dostupné 🙂

lita
9. čer 2011

@aknel1976 - ja mela vsechny ty testy a utz v Gennetu (ted uz nemyslim vramci IVF) v roce 2009 a s doporucenkou jsem neplatila nic. Bylo to prijemne, protoze jsem tam byla zvykla. Navic tam maji moderni vybaveni a hezke prostredi 🙂

sarik1
9. čer 2011

@aknel1976 Já bych to zas tak neřešila ten screening, u nás to děla zadarmo můj gyndař. ale já kvůli rizikovce sem byla v Pardubích v nemocnici a OK, je to stejné, zkontrolují orgány atd.. hlavní, je abys na to šla 🙂

aknel1976
9. čer 2011

@lita asi tak s tím s tebou souhlasím, já to právě Vykysalé říkala, vím, že to tak bylo, ale tvrdila, že už to teď není, ale jak říkám prdím na peníze, hlavně ať je to vpořádku 😉
@sarik1 já vím, že to někde dělá i gynekolog, ale asi jsem v tomhle hrozná, ale já raději odborníka, který se věnuje hlavně tomuhle! ...nemyslím tím nic proti tvému gyndaři!! 😉 , ale někdy to nedělají tak precizně, jako ti odborníci přímo na NT screening a Gennet je na tohle fakt skvěle vybavenej a má nejlepší Dr. a to je pro mě důležitý.

sarik1
9. čer 2011

@aknel1976 To jo, jak říkám já byla v nemocnici u zástupce přimáře a super doktorka zjistila u Adélky o jednu umbilikální arterii míň, ale nevadí to, jen nás poslala pro větší klid na UZ srdíčka, byli jsme v MOtole a dobrý,, Na NT screeningu mě také dala řádný termín porodu 🙂

lita
9. čer 2011

@sarik1
@aknel1976 - holky, pokud vim, NT screening muze delat pouze doktor s certifikaci, tudiz ne kazdy gynekolog muze. Leni, jestli se to v tom Gennetu plati i na doporucenku, klidne muzes jit do toho Apoli, tam maji take super vybaveni a doktori jsou tam kapacity. Holky na recepci by tohle ale vedet mely, nepujdes tam jeste naposled k Vykysale? Ale pokud te budou hnat na triply, pamatuj, ze by to melo byt na tom samem miste.

markiivo
9. čer 2011

Pěkný den dvojmamky🙂)já sice mám už roční dvojčátka,ale pokecík a rady ráda dám a ráda si i vyslechnu.Jen mám teď problém cchtěla bych si koupit Chipolino Duo 2011 a vůbec nikoho neznám kdo by měl zkušenost s tímto kočárkem .Nemáte někdo tento kočár? Poraďte prosím.Markéta a holky

aknel1976
9. čer 2011

holky, teď mi tohle napsal Břešťák!!!! Tak mám chuť ten termín potvrdit, co myslíte??? Nebude můj gyndař nadávat? 😅 😀 😀
Dobrý den,
tento sceening se provádí v rozpětí tt 11+6- 13+6. Součástí screeningu
jsou odběry krve na dva těhotenské hormony v 10.tt. Pokd budete mít
žádanku na vyšetření od Vašeho gynekologa, hradí vyšetření pojišťovna.
Pokud ho mít nebudete, stojí vyšeření 1 200 Kč.

rádi bychom Vám nabídli termín UZ vyšetření Vašeho miminka
pátek 8.7.2011 čas: 10,40 hodin

aknel1976
9. čer 2011

@lita v utery jdu uz k memu gynekologovi, ale to nejmensi je do Gennetu zavolat, ale jak jsem ted psala, odepsal mi Brestak a tak vaham....je pry nej nej 🙂