Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

apole
10. čer 2011

ahoj ženy
@misanda tak s tím 4D mě to mrzí, já jsem objednaná za dva týdny, pan doktor mi ale už dopředu řekl, že úspěch není zaručen, tak uvidíme. chtěla jsem to vzdát, ale karusta mě nalákala🙂
máme za sebou srdíčka, vše ok, jen kvůli tomu, že beru Letrox na štítnou žlázu, tak musím za 5 týdnů znova na kontrolu, nevíte některá proč? jsem z toho jelen, sestřička říkala, že to je něco jako s těhotenskou cukrovkou, tak jsem to odkývala a doma mi došlo, že té spojitosti štítná žláza-letrox a srdíčka dětí vůbec nerozumím.
dnes jsme navštívili Malvíka...teda, z toho jsem zklamaná já. z kočáru pro dvojky měli jen EW,X landera a jeden na pidi děti. Prodvačky samy moc nevěděly, chtěla jsem nějaké doplňující info a to hledaly na netu- stejně jako to dělám já, šlo mi hlavně o kompabilitu autosedaček. takže nic moc. nakonec se mi docela líbil ten X lander, máte někdo zkušenosti? ale nejdou na něj autosedačky....no rozhodnutí se odkládá.
radost jsme si udělala v IKEE, koupila komodu na kterou se dá přebalovací podložka a jsem spoko, první věc na nekonečně dlouhém seznamu je odškrtnuta 🙂

werty
10. čer 2011

Přesně, jak píšete - některé holky byly super. Se všema ostatníma čtyřma jsem v kontaktu, píšeme si emaily, SMS. Tady z tý jsem docela přešlá. Ani nevím, co s tím. 😝 No, vnucovat se nebudu. Připadá mi to čím dál horší. Já se snažím mimča udržet v bříšku, co nejdéle, protože je to pro ně nejlepší. Kdybyste slyšely ty hlody, co říká někomu do telefonu....
Tak jsem si musela postěžovat. 😉

werty
10. čer 2011

@apole To jsme asi měly v Malvíku smůlu na stejné prodavačky. 😉 Prý jsou tam i šikovné.

werty
10. čer 2011

@lita 🙂 Díky moc, tak já budu když tak křičet, že chci do Krče. 😉 Co vím, tak ty holčiny vezli na Bulovku. 😕

apole
10. čer 2011

@werty já jsem si říkala, že už někdo tady taky nebyl s malvikem spokojenej. nejvíc mě mrzí, že jsem se tam fakt těšila a spoléhala, že mi poradí. zklamání. nemocnici ti nezávidím, ale jak říkáš- je to přece pro děti. spolubydlící kačenu nakopat.

aknel1976
10. čer 2011

@apole ahoj 🙂 Ten Malvík mě mrzí ☹ ...a není ten X-lander moc vachrlatý?? Já pamatuji jak cca před 3 lety kamarádka měla na jedno mimi X-lander a pak nadávala, jak je rozvyklanej a nestabilní...ale tak je to pár let, proto se ptám, jestli je pevnej a stabilní? A neboj, ta kontrola bude určitě jen pro jistotu a bude to vpořádku 😉 A gratuluju ke komodě'!!! Jakou máte?
@werty naprosto tě chápu, že se z tohodle potřebuješ vykecat, hlavně je potřeba, aby jsi byla v klidu a tahle paní ti moc nepřidá 😝 Nejhorší, že fakt není rada co s ní?? Myslíš, že tam bude na dlouho??? 😕 😕
Jak jsem teď v prosinci ležela na Bulovce, tak si to tam maminky moc chválily, je to tam zrekonstruovaný a moc příjemné sestřičky 🙂

lita
10. čer 2011

@werty - jejda, Bulovku neeeeee 😒 Urcite vyjde ten Apoli, nektere deti jsou v inkubatoru jen par dni, takze co je ted plne, muze byt pristi tyden zase volne 😉 Kdyztak si snaz vymoci tu Krc.

lita
10. čer 2011

@aknel1976 - vidis, to ani nevim, ze je to zrekonstruovane, ja na Bulovku slysela spise negativni nazory. Ale casy se meni a treba je tam dobre 🙂

lita
10. čer 2011

@apole
@aknel1976 - holky, ten X-lander sice vypada na pohled hezky, ale vadily by me tam 2 zasadni veci. Za prve spolecna striska je zcela neprakticka, jedno dite chce spat a druhe se divat ven a co pak? U nas nyni casta situace.
Za druhe jdou koupit jen vlozne tasky a ne korbicky a v tech vloznych taskach bude v lete desne vedro.
Jinak ten kocar vypada moc krasne, super barvicky i cena.

aknel1976
10. čer 2011

@lita ja ji mam kousek od baraku a kamaradka tem pred rokem a pul rodila a byla spokojena, hold se casy meni 🙂 Jen jsem si nebyla a nejsem jista, zda tam jsou vybaveni i na mensi nedonosenatka 😕
Mne prave nikdy ten X-lander moc nesedel ☹ ...a hlavne hodne kamaradky rikaly, ze je tam desne mala korbicka ☹

lita
10. čer 2011

Holky, mrknete na toto foto a popis, to me hodne dostalo https://www.modrykonik.cz/fotoblog/kamini/clane...

@aknel1976 - v Krci take nejsou vybaveni na hodne male nedonosence, ale po tom 32tt uz to neni tak dramaticke a deti jsou v inkubatoru stejne jen par dni, pak treba chvili na vyhrivane postylce a pak intermediar, kde se je snazi vypiplat na nejakou vahu a naucit prijimat potravu, at uz kojenim ci z lahvicky, aby mohly jit domu.

aknel1976
10. čer 2011

@lita díky za radu,budu muset vymyslet kam jít rodit, protože se budu muset co nejdřív zaregistrovat....to je něco, takhle brzy nad tím přemýšlet 😝

aknel1976
10. čer 2011

@aknel1976 tu fotku už jsem viděla, je to nářez!!!! Klobouk dolů před tím doktorem!!! 🙂

werty
10. čer 2011

@lita Páni, drsná fotka.

aknel1976
10. čer 2011

dobrou holky a krásný víkend 🙂

sorini2
10. čer 2011

@lita já taky X-lander chtěla a i jsem byla smířená s těma taškama... ale nevlezeme do výtahu tak půjdeme do ABC co má misanda

sorini2
10. čer 2011

pěknou dobrou noc a pěkný víkend, všem... a fakt Vám pražandám nezávidím že se musíte do porodnice brzo zaregistrovat, naštěstí tady u nás na moravě to není...

aknel1976
11. čer 2011

Dobré ráno 🙂
@sorini2 já tu registraci nechápu...stejně vím, že se pár holkám stalo, že byly někde registrované, a protože tam nebylo v den porodu volno, tak je stejně vezli jinam, kde prostě bylo místo...takže mi to přijde pakárna 😝
Včera jsem mluvila s kamarádkou, že v Hořovicích, kam jsem chtěla od začátku (jsou tam fakt perfektní a vlastně tam rodila Míša Maurerová, tam jsem se s ní seznámila, ležela tam cca od 6.měsíce) nemají problém s porodama od ukončeného 34tt a ani se tam nemusíš registrovat! Tak o tom hodně vážně přemýšlím a pokud by se chtělo miminkům na svět dřív, tak nás hold převezou tam, kde bude volný inkubátor, on se ten převoz stejně tak může stát v Praze, jak psala @werty, že stejně nemají volný inkubátor, tak by stejně převoz hrozil. Je to mazec a já věřím, když vás tady vidím, že to do 34tt všechny tady zvládneme 😉 A hlavně v těch Hořovicích bych měla tchýni a všechny kamarádky, takže kdybych tam třeba nějakou dobu ležela, tak bych tam rozhodně nebyla sama 🙂

lita
11. čer 2011

Holky z Prahy, ted jsem narazila na tento obchod v Sestce, ze otevreli pres ulicku svuj outlet s kocarky, postylkami a oblecenim, pokud byste nektera chtela navstivit 😉 http://www.bena-dite.cz/

Ad registrace, nejkrutejsi je to snad v Podoli, kde tehule musi stepovat uz asi od 6 rano, kdy jsou presne 14+0 a pokud prijdou o neco pozdeji, uz maji smulu.
Pro vas z Prahy a okoli, dobre ohlasy jsem slysela na Motol, maji tam i vybaveni pro uplna nedonosenatka, byla tam holcina s dvojcatky narozenymi ve 26tt a krasne ji je vypiplali.

misanda
autor
11. čer 2011

@lita jéé, tak tam se číhnu, až pojedeme, máme to při cestě 🙂
@apole na X-landera jsem koukala, ale nemají ho s hlubokýma korbičkama, ne? JEnom sporťák 🤐

Holky, závidim vám na porod Prahu, já budu muset do Mostu..mají tam špičkový doktory, ale prostředí je bléééé...no co, budu to muset vydržet, no ☹

lita
11. čer 2011

@misanda - X-lander ma vlozne tasky, coz je neco jako mekka korbicka, proto je v tom v lete vedro.

misanda
autor
11. čer 2011

@lita tak já původně do těch vložených tašek chtěla jít...u tý Teutonky...je to o dost lehčí, když se s tim má člověk tahat do prvního patra, no ☹

aknel1976
11. čer 2011

@misanda jak píšeš, připadá mi, že ty tašky jsou taky kvůli manipulaci lepší, je to fakt těžké si vybrat 😝 😝 Ale u té Teutonky, co se mi dle fotky tak líbila mě zas odradila společná stříška 😝 Co kdyby chtěl jeden prcek spát a druhý kooukat co kde lítá??? 😕 😝

aknel1976
11. čer 2011

@lita Já zas měla v Motole 3 kamarádky a sestry otřesný, neochotný, vůbec nepomohli s kojenín, koupáním, nerudný báby 😕 😕 A ta poslední co tam rodila, tak je to cca půl roku a rodila ve 33tt a ani ji k malýmu nepoštěli skoro celý měsíc, byla psychicky na dně ☹. Já tam za nima byla a dvakrát mě i sestra vyhodila z pokoje při návštěvách 😠 ....tím to u mě strašně kleslo....a navíc by za mnou manžel jezdil hodinu a půl na návštěvu ☹ ☹ Tím Motol nehaním!!! Je to jen má zkušenost a mých kamarádek!!!

misanda
autor
11. čer 2011

@aknel1976 já ti nevim, stejně tu stříšku asi budeme mít furt tak nějak přes ty děti...on fakt ideální kočárek neexistuje 🙂

aknel1976
11. čer 2011

@misanda právě, je to těžký....u nás asi rozhodne, až změříme dveře, kam budem nejvíc jezdit a pak bude volba zda vůbec vedle sebe nebo za sebou... a pak taky, až si ty kočárky osaháme 😉 A jak říkáš, ideální není žádný 😀 😀

misanda
autor
11. čer 2011

@aknel1976 jj, určitě prvně to chce aby padlo rozhodnutí jestli za sebou nebo vedle sebe...pak máš výběr už užší 🙂

aknel1976
11. čer 2011

@misanda a horší 😀 😀 😀 😀

koubovka1
11. čer 2011

Krásné ráno holky, tak první várka veciček se pere v pračce, momentálne plenky na vyvářku.
Hezký, jak řešíte ty pražský porodnice, u nás v Plzni je nekolik nemocnic, ale jedna jediná je vybavená pro riziková tehotenství a to zbrusu nová Lochotínská fakultní nemocnice, taky jsou tu zkušenosti různé, je důležitý, na jakou smenu při porodu narazíš a pak jak moc si umíš dupnout a vynutit si pozornost. Jediný dobrý je tady u nás v Plzni, že si nemusíš nic rezervovat, proste jedeš rodit, tam, kam se rozhodneš
@misanda jo a souhlasím, žádnýů kočár není ideál, na každým najdeš nedostatky, to je ale asi jako se vším ne?

jedna11
11. čer 2011

Ahoj holky,
omlouvam se, ze vam sem lezu, ale chtela bych vas poprosit o radu. JSem v 16tt a cekam dvojvajecna dvojcatka. Asi tri dny zpet citim docela slusne jak mi tvrdne bricho. Byli jsme v nemocnici, kde mi dr. docela hnusnym zpusobem rekl, ze u dvojcat proste problem vetsinou je, ze v podstate neni co resit, Ze se mi hrdlo zatim nezkracuje, ale pokud chci , ze mi tam nechaji. Coz jsem samozrejmne nechtela nebot mam doma jeste 4lete syna. Je to normalni? Jako ze by se to mohlo uklidnit? nebo kdyz uz s tim mam problem ted , tak to je v haji. Ja vim,ze tohle nejde odhadnou spis nejake zkusenosti, zda jste se s tim nektera potkala. Dal mi magnesko a rekl, ze mam lezet, coz snazim, ale uvarit a maleho odvezt do skolky, kdyz neni manzel doma proste musim. Jsem zoufala a nevim co delat. Zda jit bobrovolne do nemocnice a byt tam3,4mesice coz asi na psychiku neni nic moc, nebo se snazit byt doma v klidu a doufa?