Dvojčátka 2011/2012

misanda
27. kvě 2011

Holky těhulky, dvoj-čekatelky...šup k nám 🙂

lita
11. čer 2011

@misanda - ja uz tu psala, ze my tu strisku mame casto u kazdeho kluka jinak, protoze jeden usne, tak mu ji stahnu a druhy chce koukat ven.
Ty mas termin v rijnu, takze je pravda, ze vlozne tasky klidne muzes poridit, protoze v zime a na jare vam v nich vedro nebude a do leta uz budete ve sportaku 😉

@aknel1976 - to je prave ono, v kazde porodce jsou spokojene a nespokojene maminky. Ja bych Krc nevymenila kvuli JIRP a intermediaru a moji kamaradku tam pri porodu malem zabili a doted z toho ma psycho. Mne cisare udelali super a byli i moc hodni. To same Podoli a Apolinar, slysela jsem pozitiva i negativa, takze je to spis jako loterie a zalezi, jaky los si vytahnes 😝

@jedna11 - mne zacalo tvrdnout bricho nekdy od 21tt, ze zacatku sem tam, ale pak kolem 24tt jednu noc a den to bylo hodne intenzivni, volala jsem svemu gyn.dr. a ten me okamzite a nekompromisne poslal do porodky na rizikac k Apolinari. Tam mi tvrdnuti rozhaneli infuzi a magnezkem a delali ruzne testy, aby se zjistila pricina. Nastesti cipek drzel a neotevirala jsem se. Nakonec zjistili, ze jsem mela bakterii v moci, dostala jsem ATB a sla domu, tvrdnuti se hodne zmirnilo. Infekce casto vyvolava tvrdnuti delohy, coz jsou vlastne kontrakce. U dvojcatek je to castejsi, nektere mono mamky to vubec neznaji. Ale gynekolog, ktery je zaroven zkusenym porodnikem u Apolinare, mi rikal, ze u dvojcat jsou vetsi rizika, tudiz by se nic nemelo podcenovat a mel pravdu. Tvrdnuti delohy s pribyvajicimi tt je prirozene, protoze se deloha pripravuje na porod, ale nesmi to byt intenzivni. Ty jsi v 16tt a to mi na tvrdnuti briska prijde docela brzy. Ja a mnoho dalsi dvojmamek razime heslo, radeji do porodnice nebo k doktorovi s kazdym prdem, ktery se ti nezda, nez neco zanedbat, protoze pak bude pozde.
Hlavne si nesahej na brisko, to tvrdnuti vyvolava a co nejvice omez jizdu autem, max. k doktorovi, to podle meho gynekologa take vadi. Ja pak magnezko uz prestala brat, protoze mi to proste nepomahalo. Take vubec nic tezsiho netahej a hodne odpocivej.
I kdyz mas cipek v pohode, na tvrdnuti pozor a bud opatrna, urcite zajdi ke svemu doktorovi, pokud se ti neco nezda. Ja mela dlouho cipek docela v pohode, pak mi rupla voda a jelo se a cipek nehral roli.

sorini2
11. čer 2011

teť jsem koukala na primu na zprávy a bylo tam o porodech, že čím dál více mamin si žádá císaře i když mohou rodit přirozeně, prý je to nějaký trend 😕 fakt nechápu, raději vydržím pár hodin bolesti a vím že mám za jeden dva dny klid a né se měsíc nebo déle trápit s jizvou a bolestmi v bříše... Já budu ráda jak půjdeme normálně

karusta
11. čer 2011

@sorini2
@aknel1976 jojo, teď už brzdit budu, i když jsem z toho tak nadupnutá, že bych razila dnes klidně znova. Bylo to fakt bombastický. No, podpis už je skoro neviditelnej, až hodím sprchu, bude pryč ☹ Ale to osobní setkání, na rozloučenou mi dal i hubana sám od sebe a pohladil tak hezky bříško, bylo nezapomenutelný. Sice teď asi vypadám jak puberťačka, ale já tu jeho muziku poslouchám bezmála 20let, slýchala jsem to doma, když si to pouštěl ještě brácha jako puberťák... A klukům se nejvíc nelíbilo ladění, ale to museli přežít, páč jsem se z tý první řady nehodlala hnout 😀 No a když jsem pařila, tak to se jim asi líbilo, páč jim to tam asi hezky houpalo 😀 😀 😀

sorini2
11. čer 2011

@karusta proč jak puberťačka, je to hezké a určitě příjemný pocit, jak ti dá někdo pusu na rozloučenou a pohladí bříško, fakt tiše závidím....

karusta
11. čer 2011

@sorini2 byl opravdu moc příjemnej, když jsme se loučili, popřál nám štěstí a tak.. Bylo to, jako bys potkala známýho po dlouhý době a zase jsi nevěděla, kdy se uvidíte..

karusta
11. čer 2011

Holky, ještě mám dotaz.. jak se projevuje to tvrdnutí břicha? Já mám totiž to břicho tvrdý 24 hodin denně, je to asi tím množstvím vody a v kuse mě bolí, pokud neležím, ale to tvrdnutí jsou spíše jako slabý kontrakce, ne?

werty
11. čer 2011

Dneska porodila ta moje spolupacientka. Odvezli ji do Krče. Utěšovala jsem ji, že @lita jsi tam byla spokojená. 😉
Už tu mám novou budoucí maminku.
@jedna11 Mě začalo tvrdutí asi okolo 22-23tt. Na začátku 24tt jsem byla týden hospitalizovaná - problém byl zánět v zubu. Pak jsem se šetřila doma a v nemocnici skončila se zkráceným čípkem...

karusta
11. čer 2011

@werty tý jo, tak to tam máš rychle náhradu..

werty
11. čer 2011

@karusta Tady se čeká na postel na rizikovém oddělení než se uvolní porodním sále - tam je to dost stresující, tak hned postele obsazují.

karusta
11. čer 2011

@werty aha, tak to jooo

aknel1976
11. čer 2011

@sorini2 asi tak, v tom s tebou sohlasím 🙂
@karusta asi jsem magor, ale úplně mi zvlhly oči, jak jsem četla, že ti dal hubana a pohladil bříško, to zní tak krásně 😵 😵 Aspoň máš nádherné vzpomínky 😉
@werty a v kolikátém byla tt? Já myslím, že se všude postarají, jiná možnost prostě není 😉 Nemyslím to špatně, ale aspoň dobře, že máš novou spolubydlící a doufám, že dobrou 😉

lita
11. čer 2011

@karusta - je to jako stahnuti, citila jsem presne obvod delohy, stahne se a po nejake chvili to zase povoli, pokud to prijde, rozhodne to poznas 😉
Koukam, jak valis, jedno ditko doma, v brisku hodne vody a jeste krepcis na koncerte, to jsi fakt dobra, tohle bych ja byvala nedala 😉 Kluci budou pekne nauceni na tvoji oblibenou hudbu 🙂

@werty - a mas klid 🙂 hlavne at ti tam daji nekoho sympatickeho, at ti to rycheji utika 😉
Taky jsem cekala na postel na porodnim sale, nastesti ted den se postel uvolnila, jinak by me to asi v noci dost vylekalo 😕

werty
11. čer 2011

@aknel1976 Byla 32+2. Hloupý je, že se tu sešlo malování a další věci, tak rozváží po Praze. Zajistí ti ale místo jinde....

@lita Už to bohužel na moc dlouho nevidím - odešla mi hlenová zátka... 😕

karusta
11. čer 2011

@lita no, tak tohle jsem zažila zatím jen dvakrát..díky za popisek 😉 Jo, jsem aktivní člověk. Na Davida jsem zvyklá jet aspoň jednou ročně, byla jsem i v těhu s Teri a to někdy až tuším v 8.m., to už přesně nevím, ale později. Bylo to teda pohodovější, ono to mono těhu bylo úplně jiné.. Terka má ráda rockovou muziku, je na ní zvyklá od malička, tak snad budou kluci taky takoví. Když jí řeknu, ať udělá rockerku, tak mlátí hlavou, je to boží 😀
@aknel1976 Jo, já jsem z toho v tu chvíli tam byla docela vedle. Nečekala jsem to. Bylo to takový strašně srdečný a pěkný. Nezapomenu na to, i když to je vlastně jen okamžik a víceméně v životě nic neznamená, ale já jsem byla ráda, že mě to setkání nezklamalo, ba naopak 😉

karusta
11. čer 2011

@werty jé, tak se držte, každý den dobrý

jedna11
12. čer 2011

Werty, drzim palce. At vse dobre dopadne. Ty jsi tedy v nemocnici , jestli to dobre chapu? A od kdy tam jsi?

misanda
autor
12. čer 2011

Dobré ránko,

@karusta teda tys řádila...podpis super, pupík ještě lepší. DAvida taky můžu...tak mě připadá jako sympoš už normálně i z telky 🙂

@aknel1976 jé, to jsem ráda, že chutnala...mňami...já jí sežrala ještě toho dne, jak jsem jí vařila 😀

misanda
autor
12. čer 2011

@lita s tou stříškou jsem to nějak přehlídla. TAk my to taky můžeme korigovat zvlášť a máme nakonec klasika vaničky, žádný vložený tašky 🙂

@sorini2 s těma porodama jsem něco zaslechla. i je tady snad téma a na Slovensku to hodně frčí nebo co...prý tam mají klasika porody děsný, ženský jsou potrhaný, takže si na tajnňačku nechávají napsat doporučení na CS 😨

misanda
autor
12. čer 2011

holky, já teda nevim, ale už se mi stalo podruhý...dneska ráno jsem vstala a vytekla ze mě jakoby voda...prostě flek na kalhotkách...už jsem to teda měla jedou...ale plodovky mám dost, takže asi moč...???? 😕

karusta
12. čer 2011

Dobré ránko,
@misanda jojo, řádila 😀 Hele s tou vodou se mi to stalo už taky. Malé průhledné množství a taky netuším, co to bylo. Neřeším to. Stalo se mi to už 3x, ale ne ráno, ale přes den...

misanda
autor
12. čer 2011

@karusta mě minule vytekla přes spaním, já si furt myslim že mi zůstane trošku čury mury po záchodě a pak to prostě nějak uteče ven 😀 škoda, že nemáš tu fotku s nim...tak příště 😀

aknel1976
12. čer 2011

@werty tak to je ještě docela vpohodě, některá miminka se rodí mohem dřív a dokáží je vypiplat!! A koukám, ž epíšeš, že už to u tebe taky nevypadá na dlouho 😕 Ale já myslím, že 35tt není tak špatný a každý den navíc je skvělý, to bude v pohodě, neboj 😉 Myslím na vás!
@karusta jako puberťačka 😉 Ale je to krásnýýýý, aspoň jsi si to fakt krásně užile řed tím, až teď budeš muset odpočívat 🙂
@misanda se nedivím, ona je fakt výborná,já ji dělala odpoledne na dnešek k obědu a naštěstí vydržela 😀 😀
To jsi mě s tou vodou překvapila, ani bych neřekla, že se něco takového může stát? Ale asi to nic nebude, třeba je to fakt jen moč, jak miminka tlačí na močák 😉 Aspoň budu moudřejší, co vše mě může potkat 😉 😀

Já zase včera odpoledne nějak slabě špinila 😝 😝 Asi jak jsme byli v tom Tescu a na prochajdě, sice chviličku, ale nevím čím jiným by to bylo ☹ Ale to bych nesměla nic???? ☹ Přez noc jsem měla hnědé flíčky na vložce a když jsem se ráno sprchovala, tak už nic...teď se bojím jít na záchod 😀 😀 ...jsou to starosti. Našla jsem doma ještě krabičku Utroše a tak jsem si ho začla zavádět 1-0-1, aspoň ho vypotřebuju a budu mít lepší pocit. To je mazec, co všechno si člověk zažívá a hned mě to rozhodí 😝

misanda
autor
12. čer 2011

jo a jinak se mi zdálo, že jsem rodila...porodila jsem holčičku a psa 😀 pak jsem si na sebe vzala bílý kalhoty s Peppa pig a šla domů...než jsem došla domů, tak byly celý krvavý...tak jsem šla k doktorce, tak mě zvážila, měla jsem 120kg 😀 a že prej jsem pozitivní...😀

aknel1976
12. čer 2011

@misanda no coment, to jsou sny 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

misanda
autor
12. čer 2011

@aknel1976 si stejně myslím, že bys ten Utroš ještě brát měla... 😕 nechci bejt za chytrou..můj názor 😀 Jinak kdyžtak nasaď ascorutin, ale myslím, že to nic nebude, že je to jenom tou prochajdou...si vem, co se tam dole všechno děje, všechno se ti napíná atd...tak to může být klidně prasklá žilka. Já teda nikdy nezašpinila jakoby zevnitř od miminek, ale já vždycky z hodně prokrveného čípku, praskla mi tam prostě vždycky žilka, no...

karusta
12. čer 2011

@misanda jo, taky si to tak říkám, nění to nikdy nějak moc, tak to neřeším..A fotku si příště určo pořídím, protože... příště budu chytřejší, drahoušku 😀

aknel1976
12. čer 2011

@misanda taky mě to zarazilo,ale v Út jdu ke svému gyndaři a tak mu prostě řeknu, že jsem si o Utroš zapomněla říct, tak ať miho napíše 😉 😅 😅 ....ascorutin nemám doma ☹ Tak zajdu pro citrony a dám si citrony, je to mazec,no ale je to slabounké a hnědé a nic mě nebolí, tak se nestresuju...teď teda ještě nevím, držím moč už asi 10 minut 😀 😀 😀 ...ale věřím, že to nic nebude 🙂 ... je fakt, že v břichu se teď dějí věci, to jo, ale někdy mi to prostě nažene šílený strach o ty naše prdelky 😢

misanda
autor
12. čer 2011

@aknel1976 to chápu, mě nahnala i ta "voda" strach...minule, i teď...to je přirozený 😉. Jinak jsi mohla napsat, já tady nabízim všude možně Utroš a nenapadlo mě to napsat sem 😕 A vyčůrat se klidně jdi 😀 stejně budeš muset 😀

aknel1976
12. čer 2011

@misanda už jsem byla a je to dobrý 😀 ...no jo, už jsem klidnější, ale ten strach, jak jsme tu už psali bude teď pořád a hold je to, jak píšeš, přirozené 😉 Já vím, že ten Utroš holky měli aspoň ten první trimestr 100% ...ikdyž už mi dvě Dr. v Gennetu řekli, že v tuhle chvíli už tak platný není, že je třeba hlavně prvních 14 dní. Ale co, nic mi neudělá 😉 Tak se klidně můžem domluvit, že si ho od tebe vezmu 😉
S tou vodou se ti nedivím, taky bych koukala??? ☹

sorini2
12. čer 2011

@aknel1976 utroš bych určitě ještě brala, já ho brala až do druhé poloviny 2trimestru a nelituji, a určitě to nic nebude, asi si se jen trochu přemohla a už jsi byla na záchodě? ať si doma neuděláš loužičku, pak by sis to musela uklízet.. to já jen doufám, že pokud nám doma praskne voda tak to bude buď v kuchyni nebo koupelně, jinak mě asi manžel zabije... všude plovoučka bych to nechtěla vidět, bych asi honem vytírala a pak se starala co se mnou... 😀 😀
@misanda a s těma výtokama nebo jak to nazvat, se to občas stáva i mě teda hlavně v noci, pořád mokré kalhotky ale na kontrole je vždy vše OK. tak nevím.... ale začalo to tak asi před měsícem..

sorini2
12. čer 2011

a ještě jsem se ke všemu tak ráno vytočila.... měli jsme v přízemí seznam kdo kde a v kterém patře bydlí moje jméno tam bylo napsáno dobře( jsem totiž jen Korauš a né Koraušová jak ta ..... tchýně) a teť dělala domovnice nový a hádejte jak mě napsala, se mi normálně zvedl tlak a nerva mám jak prase, musím ji odchytit ať to okamžitě napraví, má jedině štěstí, že je to pod zámkem jinak bych ji to hned škrtla.. a že to má pěkně. no jo měla opsat jména jak jsou a né to zmrvit,