Maminky z dvojcata.cz
Ahoj holky,
tak šup šup 🙂 ať jste tu...
Stručné shrnutí
- Maminky po porodu v diskuzi zmiňovaly několik přístupů k hubnutí: dieta podle krevních skupin (empatia.cz), dieta Lenky Kořínkové a dělená strava jako dostupné možnosti jídelníčků a rozpisů.
- Většina diskutujících doporučuje pravidelné jídlo 5× denně, dostatek tekutin (min. 2 l) a pohyb (plavání, chůze, step, fitbox, spinning nebo chůze s krokoměrem) jako primární metody pro úbytek váhy po porodu.
- V diskuzi byly zmíněny komerční přípravky a pomůcky s rozdílnými zkušenostmi: Alli (orlistat) a Meridia (sibutramin) s hlášenými nežádoucími účinky, Ab Rocket a L‑karnitin jako doplňky, a doporučení používat e‑kalkulačku na www.flora.cz a krokoměr (www.10000kroku.cz) pro monitorování.
Nejčastější otázky
Q: Co je to dieta podle krevních skupin a kde najdu konkrétní jídelníček?
A: Dieta podle krevních skupin byla v diskuzi prezentována s odkazem na článek na Empatia.cz (http://www.empatia.cz/pro-zdrave-telo/krevni-sk...) a uživatelky sdílely, že existují tabulky s doporučeným složením jídel podle skupiny.
Q: Jak spočítat denní energetický příjem pro pomalé hubnutí?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že pro pozvolné hubnutí lze cílit kolem 7 000 kJ/den a že denní příjem lze počítat pomocí e‑kalkulačky na www.flora.cz.
Q: Jaké nežádoucí účinky hlásily ženy po lécích na hubnutí zmíněných v diskuzi?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že Meridia vedla u jedné osoby k úbytku 7 kg za 2 měsíce, ale také k nauzee, zvracení, bolestem hlavy, bušení srdce a abnormalitám jaterních testů; u Alli uživatelka uvedla počáteční užití 5 tablet s pocitem nevolnosti a následné snížení na 2 tablety denně.
Q: Jaký pohyb a pomůcky doporučily účastnice pro maminky po porodu?
A: Doporučovaly se plavání, rychlá chůze, stepper, step aerobik, fitbox, spinning, cvičení na míči a používání krokoměru; za krokový cíl byla zmíněna kampaň 10 000 kroků a web www.10000kroku.cz.
Q: Kde najdu online cvičení a cvičební DVD uvedené v diskuzi?
A: V diskuzi byly zmíněny online lekce na Hejbejse.tv (http://www.hejbejse.tv/on-line-televize), DVD cvičení s pilates a cvičení z Mladé fronty a prodej na CoreWellness.cz (http://www.corewellness.cz/flash/).
Q: Fungují přístroje typu Ab Rocket nebo výrobky z teleshoppingu?
A: V diskuzi jedna účastnice napsala, že Ab Rocket na ni neměl patrný účinek, a více příspěvků vyjadřovalo skepsi vůči výrobkům z teleshoppingu; konkrétní účinnost nebyla podložena kontrolovanými daty.
Q: Je lepší jíst 5× denně a pít vodu, nebo držet hladovku?
A: V diskuzi převažoval názor, že jíst pravidelně 5× denně a pít hodně vody (min. 2 l) je udržitelnější strategie; hladovky byly zmiňovány jako krátkodobě účinné, ale s vysokým rizikem jo‑jo efektu.
Q: Jak rychle se dá realisticky zhubnout po porodu podle zkušeností v diskuzi?
A: V diskuzi se uváděly individuální výsledky: např. 4 kg za měsíc při snížených porcích a fit chlebu, 1–3 kg týdně u přísnějších režimů u některých žen, ale účinky se lišily a několik diskutujících hlásilo návrat kil po ukončení restriktivních diet.
Závěry z diskuze
Shoda
- Mnoho diskutujících doporučuje jíst 5× denně, pít hodně tekutin a zařadit pravidelný pohyb jako první kroky hubnutí po porodu.
- Řada žen hlásila problémy s povolenými břišními svaly a rozestupem po porodu a zmiňovala potřebu cílených rehabilitačních cviků nebo pilates.
- Krátkodobé drastické diety (např. „tukožroutská polévka“) často vedly k rychlému úbytku hmotnosti, ale také k pozdějšímu návratu kilogramů.
Sporné názory
- Dieta podle krevních skupin: jedna strana uvádí, že „funguje“ a pomohla zhubnout (konkrétní případy), druhá strana zmiňuje, že doporučení jsou omezující a ne vždy praktičtá.
- Farmakologické přípravky na hubnutí: jedna možnost je užít Alli nebo Meridia kvůli úbytku váhy, druhá možnost varuje před nežádoucími účinky včetně problémů s játry a kardiálními příznaky.
Otevřené otázky
- Jaká je dlouhodobá bezpečnost a účinnost přípravků Alli a Meridia u žen po porodu a u kojících matek?
- Kdy a jak bezpečně zařadit břišní cviky (např. sedy‑lehy) po porodu při rozestupu břišních svalů?
- Jaké konkrétní jídelníčky jsou udržitelně nejúčinnější pro různé typy žen po porodu (krevní skupina, stav laktace, metabolismus)?
Zmíněné značky a firmy
Empatia.cz, Flora.cz, 10000kroku.cz, CoreWellness.cz, Hejbejse.tv, Mladá fronta, Modrý koník, Seznam.cz
Zmíněné produkty a metody
dieta podle krevních skupin, Lenka Kořínková (dieta), dělená strava, tukožroutská polévka, Alli, Meridia, Ab Rocket, L‑karnitin, krokoměr, e‑kalkulačka na www.flora.cz, 10 000 kroků (www.10000kroku.cz), pilates, stepper, step aerobik, fitbox, spinning, plavání, cvičení na míči, sedy‑lehy (crunches), fitness chleba, domácí pekárna, cvičební DVD
Místa a osoby
Uherský Brod, Ostrava, Svitavy, Moravská Třebová, Běchovice, Lenka Kořínková
leňule, taky nemám pevnou vůli :( ani náhodou. Já teda kromě téhle mléčné zatím žádnou dietu nedržela, vím, že bych to nezvládla, ale tuhle jsme právě držela s kamarádkou a navzájem jsme se povzbuzovaly a nakonec to šlo. A přílohy, no to já bych klidně jedna jen brambory bez masa, než naopak, i když to taky by asi dlouhodobě nešlo. A ke všemu já miluju to největší svinstvo a to voňavé křupavé rohlíčky....mňááám
čauky děvčátka
tak od včera jedu mlíččkovou dietu-5 litrů mlíka+ 2 vodyˇ-tolik tekutin jsem snad nikdy před tím nevypila...ale dalo se to ani jsem neměla hlad.
Zato dnes je to horší po těch 15 dekách tvarohu hlad byl,ale ted do sebe cpu hovězí-dala jsem ho do papináčku na trošce máslíčka osmahla a přidala utřenej stroužek česneku a je to mnamka-možná se to má jíst jen tak na vodě ale to by mi asi nejelo..Docela to i stíham při klukách se v danej čas najíst,jen tedy ráno místo v 7 ( to jsem jěště v postely) jím až kolem 8 s klukama...jinak čas dodržuju.
Tak doufám že vydržím,protože chutě mi honí ...
mějte se papa Danča
danko, tak super, jo, všechno to maso byse mělo jíst jen ve vpdě, ale já myslím,že to není tak velký hřích. Jo jinak pokud máš hlad, můžeš se kdykoliv dojíst jakoukoliv zeleninou, kromě mrkve a melounu 🙂
Já už se zítra těším na to mléko, mňam. akorát minule se mi po tom pátém litru zvedl kufr.
Jinak myslím, že neva, že začínáš později, když tak budeš začínat vždy a když budeš potom dodržovat ty tříhodinové intervaly. Tak zase napiš, jak pokračuješ
ahojky,
dankar: téda to Tě obdivuji. Já fakt mléko nemusím ... pitný režim je dodržen parádně 🙂 držím palečky, aby jsi vydržela.
naatasa: já jsem právě masová (krevní skupina 0) tak pro mě jíst maso bez přílohy se zeleninou není problém 😀 mnam mnam. Hele .. o čertvých rohlíčkám mi piš 😀 jsou super mnam mnam ... i čerstvý chleba je mnamka a také je to svinstvo. pro mě je největším problémem sladké. Jinak ostatní bych ukočírovalasi myslím v pohodě. Ale nevím jak to ošulit to moje těllo. Nevíš o něčem co by mi pomohlo odbourat sladké?
ahojky,tak jak se ti pije mléko,naataso?
Tak holky ráno jsem se zvážila a 2kg dole-což je bomba,a musím vydržet...
Držím všem pěsti
Ahoj holky,první litřík mléka za mnou druhý přede mnou, zatím v pohodě uvidím co bude při tom 5litru.
Dančo dvě kilča dole tak to je fakt supeeeeeeeeeeer 🙂 🙂 🙂
Ahoj holky, taky už mám dva litříky v sobě. Ze začátku ta kila půjdou ryhcle, v podstatě první týden jsem zhubla většinu, druhý týden už to šlo hůř, ale musí se to vydržet do konce
lenule, já když mám chut na sladké, dám si ananasový džus neředěný, nebo pár rozinek, oboje je hrozně sladké, ale je to ovocný cukr a ten jde rychle z těla.
ahojky
naataso,prosím tě co se tedy může když máš hlad mezi jídly?píšeš zeleninu krom mrkve a melounu,a co ovoce??
A co třebas kafčo?držte se ,já mám hrozný chutě-jak jinak
Danča
Ahoj holky,tak koukám,že to s mlíkem rozjíždíte 😉 Já mám teď parádní angínu,nemůžu vůbec polykat,hicuju jak blázen,do toho ti dva uřvánci,no padám na držku. Počítám tak příští týden ,že bych mohla začít,ale mám obavy jestli nezačnu hned první den z toho mlíka bučet 😀 😀
danko, ovoce určitě ne! jen nesladkou zeleninu, meloun a mrkev mají nějaké kalorie, ostatní zelenina jen zanedbatelné, takže třeba okurku, rajče, kedlubnu atd...
Kafe by se nemělo, ale já ho piju, i poprvé jsme ho pila, to bych nevydržela, ale samo neslazené a bez mléka (pokud zrovna nemáš pít mléko) Ono zadržuje vodu, ale jinak v tom není problém.
Já to dneska zvládám, ale vím, že zítra už bude hůř. a ejhorší pro mě byl den ovoce, zelenina
olii, neboj 🙂 holky, a jak to zvládáte s těma většíma dětma? Naši mají teprv 4 měsíxce, takže ještě nějaký čas pro sebe mám, ale neumím si to představit, až nebudou moc spat přes den
ahojky holky tak dnešek jsem "přežila" ale fakt jsem už u 4 litru myslela že to nedám a když jsem pila vodu tak mi přišlo že piju mléko, no mazec. Na zítřek se už těším. Hlad jsem teda dnes vůbec neměla ba naopak jsem byla totálně plná.
Natasa: naše holky mají 15 měsíců a zvládat se to určitě dá, hodně si spolu vyhrajou. Spát chodí už jen jednou a to si dáchnou i 3 hoďky. Já si mezitím uklidím atd. teď mám ještě bezva rozcvičku se sněhem, fuj už ať je po něm. Pro mě to bylo horší když byly malé, to jsem se bála že je nebudu zvládat, no a zvládla jsem.
Tak se zatím mějte a mléku zdar 😀 😀 😀 😀 😀
sweete, joj, poslední litr jsme myslela že vyhodím, no ale ustál jsem to. Dnes to bude horší, i když celý den mě budou držet ty vajíčka, na ty se těším
ahoj
nataso-našim klukom je 17.m. a taky se to dá dost si spolu hrajou a když spí poo -dávaj tedy nejdýl 2h-tak přesně jak píše sweete,uklíd,uvařit já místo ohazování sněhu šlapu při telce na steppru.Určo se to dá...
u mě jsou nejhorší chutě-když děti spí koukám co bych mohla sežrat,zatím odolávám
dnes dopo jsme byli na nákupu v tescu a já tam během nákupu pila litr mlíka z flašky-lidi koukali-ale co 😀 😀 😀
dietě a krásným tělům ZDAR Danča
danko, to jsi dobrá a nemysleli si, že jsi tam to mléko ukradla? nebo to jsi ho tam koupila a na pokladnu donesla prázdnou flašku? 😀 😀
jinak chutě mám šílené, taky večer, když uložím děti, tsak proňůrám skříň, co tam najdu 🙂 A jelikož bývám vzhůru až do jejich nočního krmení, tak kolikrít jsme ji uplně vybrakovala. Teď při dietě raději chodím spát co nejdřív
jo přesně tak u kasy jsem vyndala prázdnou flašku...
a dnes jsem pekla mufiny-kvůli návštěvě-a ted tady kolem nich chodím a slintám 😝 😝 😝
Mě čeká pečení ve středu..to ai umřu, buchtu se smetanou ovocen a želatinou, grrrr.
Já právě snědla vajíčko, rozkrojené na 24 kousků...ani bych nevěřila, že to tak pujde :( Každý kousek jsem si vychutnala...
Ahoj holky, tak dnešek byl docela O, celý den jsem se cítila sytá, bohužel jsme se vážila a důle ani deko...nevím, jak je to možné, minule jsme měla po druhém dnu už kilo dole
Musím se dostat pod 70kg,hurá za ten sníh-dnes budem s klukama odhazovat,tak spálím určo spousta kalorii
Holky, působíte silně motivačně 🙂. Taky nad tím mlékem budu asi uvažovat 😉 .
Naataso, možná je to tím, že si to už tělo pamatuje, tuto proceduru a reaguje pomaleji - prý to tak u diet bývá.
Tak držím palečky.
holky jak to jde?
Mám v sobě 2 vejce,ale na chlebu s máslem by byli 100x lepší 😒 😒 😒
Holky dnes jsem to prostě podělala ☹ ☹ ☹
Už jsem taková nějaká slaboučká že jsem si místo tvarohu dala pečený kuřecí stehno na rajčatech-to je v pytli-jsem slaboch
Dnes jsem na dietě 7.den
tak snad na tom budete líp-držím pěsti
Tak já jen kilo dolů, jsme pátý den :((( Jinak se mi ale zdá, že to docela jde, dnešek ale bude blbý.
Danko, zítřek budeš mít taky blbý, tam je jen ovoce a zelenina.
A měla jsi to kuře aspoň bez přílohy aa kůže? To by zas takový hřích nebyl, jak třeba rohlík. Bílkovina to je.
holky, jak se vám načítá koník? mně to teď nějak blbe, musím se vždycky dvakrát přihlásit 😒
ahojda holky, tak já se zatím držím,ale na váhu půjdu až o víkendu ať mám překvápko. Snad bude 😉

ahoj naatasa,
já ji kdysi držela 🙂 ale je to už hodně let. Dala jsem si ji do albumu pro holky, měly o ní zájem, ale pak jsem ji ješětě posílala emailem. Sice jsem po dietě LK zhubla cca 10 kg, ale jakmile jsem přestala tak to šlo zpět. Pak bych už musela celý život jíst takto a to není nic pro mě. Mě osobně pomohla nejvíce dieta krevních skupin, ale nedržela jsem jí tak do puntíku přesně, spíše jsem si upravila jídelníček, něco jsem vyřadila a něco přidala, dodržovala pitný režim a celkem to šlo. Ale opět jsem u toho nevydržela. A jsem na sebe hodně naštvaná, že nemám pevnou vůli. Ono to při dětech také nejde, alespon já nějak mám poslední týdny pocit, že permanentně nestíhám 😝 ale jasně, není to omluva. Možná je to i moje pohodlnost ... ale zase říkám, že se kolem dětí za den naběhám dost a také chodíme denně na procházku pokud počasí dovolí. A to také zrovna nejdu 1 km 😀
Ony přílohy jsou všeobecně pěkný svinstvo, ale když já je mám tak ráda. Ale naštěstí mi nevadí ani maso plus zelenina ... jenže kde vzít ten čas na to, abych vařila pro sebe, děti, manžela zvlášt .. i když ten mi říká, že musí zhubnout 😀 tak se pokusím ho přemluvit zda by do toho šel...