icon

Maminky z dvojcata.cz

avatar
lenule76
10. zář 2009

Ahoj holky,
tak šup šup 🙂 ať jste tu...

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 462 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Maminky po porodu v diskuzi zmiňovaly několik přístupů k hubnutí: dieta podle krevních skupin (empatia.cz), dieta Lenky Kořínkové a dělená strava jako dostupné možnosti jídelníčků a rozpisů.
  • Většina diskutujících doporučuje pravidelné jídlo 5× denně, dostatek tekutin (min. 2 l) a pohyb (plavání, chůze, step, fitbox, spinning nebo chůze s krokoměrem) jako primární metody pro úbytek váhy po porodu.
  • V diskuzi byly zmíněny komerční přípravky a pomůcky s rozdílnými zkušenostmi: Alli (orlistat) a Meridia (sibutramin) s hlášenými nežádoucími účinky, Ab Rocket a L‑karnitin jako doplňky, a doporučení používat e‑kalkulačku na www.flora.cz a krokoměr (www.10000kroku.cz) pro monitorování.


Nejčastější otázky

Q: Co je to dieta podle krevních skupin a kde najdu konkrétní jídelníček?
A: Dieta podle krevních skupin byla v diskuzi prezentována s odkazem na článek na Empatia.cz (http://www.empatia.cz/pro-zdrave-telo/krevni-sk...) a uživatelky sdílely, že existují tabulky s doporučeným složením jídel podle skupiny.

Q: Jak spočítat denní energetický příjem pro pomalé hubnutí?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že pro pozvolné hubnutí lze cílit kolem 7 000 kJ/den a že denní příjem lze počítat pomocí e‑kalkulačky na www.flora.cz.

Q: Jaké nežádoucí účinky hlásily ženy po lécích na hubnutí zmíněných v diskuzi?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že Meridia vedla u jedné osoby k úbytku 7 kg za 2 měsíce, ale také k nauzee, zvracení, bolestem hlavy, bušení srdce a abnormalitám jaterních testů; u Alli uživatelka uvedla počáteční užití 5 tablet s pocitem nevolnosti a následné snížení na 2 tablety denně.

Q: Jaký pohyb a pomůcky doporučily účastnice pro maminky po porodu?
A: Doporučovaly se plavání, rychlá chůze, stepper, step aerobik, fitbox, spinning, cvičení na míči a používání krokoměru; za krokový cíl byla zmíněna kampaň 10 000 kroků a web www.10000kroku.cz.

Q: Kde najdu online cvičení a cvičební DVD uvedené v diskuzi?
A: V diskuzi byly zmíněny online lekce na Hejbejse.tv (http://www.hejbejse.tv/on-line-televize), DVD cvičení s pilates a cvičení z Mladé fronty a prodej na CoreWellness.cz (http://www.corewellness.cz/flash/).

Q: Fungují přístroje typu Ab Rocket nebo výrobky z teleshoppingu?
A: V diskuzi jedna účastnice napsala, že Ab Rocket na ni neměl patrný účinek, a více příspěvků vyjadřovalo skepsi vůči výrobkům z teleshoppingu; konkrétní účinnost nebyla podložena kontrolovanými daty.

Q: Je lepší jíst 5× denně a pít vodu, nebo držet hladovku?
A: V diskuzi převažoval názor, že jíst pravidelně 5× denně a pít hodně vody (min. 2 l) je udržitelnější strategie; hladovky byly zmiňovány jako krátkodobě účinné, ale s vysokým rizikem jo‑jo efektu.

Q: Jak rychle se dá realisticky zhubnout po porodu podle zkušeností v diskuzi?
A: V diskuzi se uváděly individuální výsledky: např. 4 kg za měsíc při snížených porcích a fit chlebu, 1–3 kg týdně u přísnějších režimů u některých žen, ale účinky se lišily a několik diskutujících hlásilo návrat kil po ukončení restriktivních diet.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Mnoho diskutujících doporučuje jíst 5× denně, pít hodně tekutin a zařadit pravidelný pohyb jako první kroky hubnutí po porodu.
  • Řada žen hlásila problémy s povolenými břišními svaly a rozestupem po porodu a zmiňovala potřebu cílených rehabilitačních cviků nebo pilates.
  • Krátkodobé drastické diety (např. „tukožroutská polévka“) často vedly k rychlému úbytku hmotnosti, ale také k pozdějšímu návratu kilogramů.


Sporné názory

  • Dieta podle krevních skupin: jedna strana uvádí, že „funguje“ a pomohla zhubnout (konkrétní případy), druhá strana zmiňuje, že doporučení jsou omezující a ne vždy praktičtá.
  • Farmakologické přípravky na hubnutí: jedna možnost je užít Alli nebo Meridia kvůli úbytku váhy, druhá možnost varuje před nežádoucími účinky včetně problémů s játry a kardiálními příznaky.


Otevřené otázky

  • Jaká je dlouhodobá bezpečnost a účinnost přípravků Alli a Meridia u žen po porodu a u kojících matek?
  • Kdy a jak bezpečně zařadit břišní cviky (např. sedy‑lehy) po porodu při rozestupu břišních svalů?
  • Jaké konkrétní jídelníčky jsou udržitelně nejúčinnější pro různé typy žen po porodu (krevní skupina, stav laktace, metabolismus)?


Zmíněné značky a firmy

Empatia.cz, Flora.cz, 10000kroku.cz, CoreWellness.cz, Hejbejse.tv, Mladá fronta, Modrý koník, Seznam.cz

Zmíněné produkty a metody

dieta podle krevních skupin, Lenka Kořínková (dieta), dělená strava, tukožroutská polévka, Alli, Meridia, Ab Rocket, L‑karnitin, krokoměr, e‑kalkulačka na www.flora.cz, 10 000 kroků (www.10000kroku.cz), pilates, stepper, step aerobik, fitbox, spinning, plavání, cvičení na míči, sedy‑lehy (crunches), fitness chleba, domácí pekárna, cvičební DVD

Místa a osoby

Uherský Brod, Ostrava, Svitavy, Moravská Třebová, Běchovice, Lenka Kořínková

avatar
dagin
21. zář 2009

Ahoj holky! Tak já mám 60,4kg - takže - 0,1 kg - takže nic 🙂). Ale nevzdávám to, o víkendu jsem hřešila, takže jsem ani nic lepšího nečekala. U mě je problém spíš v tom, že se nedonutím cvičit. Po celodenním maratonu, kdy jsem na holky sama, už nějak nemám energii - ale to známe asi všechny, že? Když nad tím tak přemýšlím - naše holky jsou docela divoženky a co se za nima naběhám... se divím, že to nejde dolů samo 😒 . Njn, někde je chyba, budu se muset nad sebou pořádně zamyslet 😎 . Vám všem moc gratuluju.

avatar
sweete
21. zář 2009

Taky jsem zvědavá jak to půjde ale motivace je 😀 😀 😀

avatar
helence
21. zář 2009

Ahoj holky, hlásím, že víkend zlikvidoval všecko moje snažení. Babička moc dobře vaří a já neodolala. No aspoň váha zůstala jako na začátku týdne. Tak snad zas do práce a doufat, že teď už to bude lepší a o víkendu budu vařit já, což nebude tak extrémně lákavé 😀 .

avatar
alusar
21. zář 2009

Ahojky holky, to je super, že se to tak dobře rozjíždí.A ti co nezhubly-tak to se nic nedějě,tělo se brání novým věcem. Tak vydřte!!!! 🙂 Hlásím 76,- -1kg 🙂 🙂

avatar
lenule76
autor
21. zář 2009

ahoj holky, už mi chybí údaj jen od romulanky 🙂 jinak mám vše

avatar
romulanka
21. zář 2009

Romulanka hlásí, že má kilo dole. Na to že se skoro nehýbe super 🙂

avatar
jirule33
21. zář 2009

lenul dík za info, se zkusím polepšit 😔

avatar
hanab1
21. zář 2009

Tak holky máme tu nový týden, tak snad bude ještě úspěšnější 😝 😝 😝 Hlavně vydržet a nežrat. 😀 😀 😀 😀

avatar
jirule33
21. zář 2009

😀 😀 😀 😀 jo nežrat, to je trefný 😉

avatar
olinapa
22. zář 2009

Jo to je trefný a tak těžký 😀 😀 😀

avatar
dankar
23. zář 2009

Holky dnes jsem měla 2 zákusky-sakra ☹ ☹ ☹ ☹

avatar
jirule33
23. zář 2009

já dva oplatky 😝 , ráno jsem se totiž zvážila a po 2dnech kdy jsem se v jídle fakt držela tak +1kg, tož jsem se zdravě nas... 😠

avatar
lenule76
autor
23. zář 2009

ahoj holky,
já jsem totálně vyšťavená, k.o., unavená ... mám pocit, že nic nezvládám. Poradíte mi prosím jak to mám udělat, abych byla relativně v pohodě? Už odpoledne padám na ústa .... ach jj

avatar
jirule33
23. zář 2009

Lenul, jseš vyčerpaná z dětí nebo z diety? Já myslím že je to normální, taky mám někdy pocit že jsem vyšťavená a že nic nezvládnu, všude se mi zdá bordel a furt uklízím a tak dokola apod.Dnes chci jít brzo spát páč noci jsou u nás nic moc, už ani nepočítám kolikrát k nim musím vstát ☹ neboj bude líp!!!!

avatar
lenule76
autor
23. zář 2009

Jiři, nevím jestli z dětí nebo z diety, spíše asi obojí ... ☹ dnes jsem byla totálně k.o. dala jsem si krupicovou kasi (hřešila jsem ☹ ) a bylo mi lépe, pak jsem s nimi byla dvě hodiny venku, a pak jsme šli domů krmit na 17 hodinu a to už jsem byla k.o. Dala jsem si sice večer ještě malé kafčo, ale stejně, stálo to za prd. U nás se noci také nějak pokazili ☹ vstávám ke kllukům cca 6x za noc, ráno Robinek řve ... povídá si .. od cca 6 hodin .. no síla. Doufám, že bude líp 😀

avatar
olinapa
23. zář 2009

Holky,dneska je nějakej špatnej den,já taky hřešila,dopoledne jsem sežrala polomáčený sušenky a odpoledne jsem jela na nákup a koupila jsem si ledové kaštany v bílé čokoládě 😝 jsem prostě neodolala,už jsem měla absťák.A o nějaké pravidelné starvě dneska taky neůže být řeč. 😢
Taky jsem nějaká vyřízená poslední dobou,prostě potřebujem energii na ty špunty.
Noci se posledních pár dní u nás konečně zlepšily!!!Tak to snad nějakou dobu vydrží.

avatar
fanys
23. zář 2009

ahoj holky
budte v klidu-taky padám na hubu ale myslím že zato mohou moje hyperaktivní holky ne dieta-ale dnes jsem taky bodovala-chytla mne migréna 😠 už zas a tak jsem poctivě vypila velkou flašku coly-dieta nedieta je mi to fuk,abrocekt ješte není a koupila jsem v lekárně alli-asi to taky bude svinstvo vzala jsem si zatím 5 tablet a je mi šoufl...a vůbec dnes je den blbec ☹ omlouvám se za pesimizmus ale jak říkám dnes mám toho taky dost.

avatar
jirule33
24. zář 2009

Fanys , neomlouvej se, člověk to potřebuje někde ventilovat, se přiznám, že dnes v noci už byly holky na ránu fakt 😠 jenže bych si ulevila jen já ☹

oli, kaštany v bílé čokoládě?? to zní dobře, ani jsem nevěděla že něco takového je 🙂

tak ať je bten dnešní den lepší než včerejší...po všech stránkách 😉 🙂

avatar
bisonkova
24. zář 2009

Zdravím,já jsem ted taky vyřízená,ale tím,že chodím večer na brigády,chodím domů ve dvanáct a v půl šesté ráno vstávám s dětmi.Už aby to skončilo 🙂 🙂 🙂 .
Když jste tady nakousli myslím fanys,že to byla,ty prášky,tak jaké máte zkušenosti s prášky na hubnutí a různými přípravky 😲 .Jinak já zatím v poho akorát tím,že se mi převrátil celý režim,tak nestíhám jíst 5x denně.Těším se až mi brigáda skončí a já zase budu chodit cvičit,protože ten pohyb tam pro lepší účinek prostě potřeba je no 😒 ach jo

avatar
bisonkova
24. zář 2009

Ještě dodám,že jediné co jsem zkusila byli meridia je pravda,že jsem po nich zhubla během měsíce,ale pak jsem je přestala brát a přesně nemůžu říct,že bych po nich přibrala,páč jsem pak otěhotněla,tak a ted jsem na to přišla takže vlastně ty meridie můžou za to že mám dvojčata hihihi dělám si srandu 😀 😀 😀

avatar
jirule33
24. zář 2009

tak to jsem nepostřehla že Fany myslela nějaké tablety na hubnutí, já myslela že to má na migrénu 😕

avatar
sweete
24. zář 2009

Ahoj holky, dnes ráno jsem se dost pohádala s manželem a na uklidnění jsem si dala malou čokoládu. 😝 😝 😝 Jsem na sebe pěkně naštvaná, kruci ale byla dobrá 😀 A to má za chvíli dojet tchýně ach jo už se fakt nemůžu dočkat. 😒

avatar
murecka
24. zář 2009

sweety, to do večera určitě vyběháš 🙂

avatar
fanys
24. zář 2009

ahojky holky

já jsem asi před třema lety zkusila tzv-zlaté vejce-učinek na váhu bezva 7 kg za 2 měs.ALE....nauzea,zvracení,bolesti hlavy,bylo mi na omdlení,bušení srdce a po 2 měs.špatné jaterní testy-takže tak 😒

ted jsem si koupila to alli-kromě migrény zatím žádné nežadoucí učinky-ale dnes jsem to zredukovala na 2 tbl.denne.dnes ráno mi ppl dovezla taky ten zázračný stroj-ab rocket-dojem to na mne něudelalo-ale vydržela jsem cvičit sedy lehy přes půl hodiny--to bych jinak nedala.ALE bolí má záda-kříž.

jinak jsem na talířkové diěte,nejím žádné pečivo,a jím 5 krát denne.v poho až na včerejšek-2 litry coly-ale to byla lahoda.

A zjistila jsem že dieta je humus,pač já trpím jak zvíře.jako bych toho měla málo.

mějte se hezky 😉

avatar
fanys
24. zář 2009

bisonkova-meridia má teda krásné nežadoucí učinky 😝

avatar
dankar
25. zář 2009

Hezký ráno,tak já včera večer chytla mlsnou a nevěděla jsem co mám sežrat dřív-hrnek kakaa,jogurt,chlaba s máslem a jablko-jsem prostě prase 😢

avatar
jirule33
25. zář 2009

Fanys, když nejíš pečivo tak co k snídani a k večeři?

avatar
romulanka
25. zář 2009

Já jím rejžáky. Prostě jsme se to naučila a normální pečivo si ordinuji jako odměnu 🙂

avatar
romulanka
25. zář 2009

Holky na léky na hubnutí se vybodněte. Je to všechno stejně jen sajrajt. Já si jen občas dám L-karnitin ale ten funguje jen při zvýšené tepové frekvenci. Je to celkem efektivní, zvlášt když se člověl dostane ke cvičení jen málo.

avatar
fanys
25. zář 2009

jirull-taky rejžáky,nebo nic,skoušela jsem tmavé pečivo ale mám problém s metabolizmem,takže to nejde.
dnes jsem na tři etapy zkoušela cvičit-pocit fajn že pro sebe něco dělám-ale bolí mne břicho-ty sedy lehy -a svalstvo má šoking

mějte se a hezký víkend

Strana