Maminky z dvojcata.cz
Ahoj holky,
tak šup šup 🙂 ať jste tu...
Stručné shrnutí
- Maminky po porodu v diskuzi zmiňovaly několik přístupů k hubnutí: dieta podle krevních skupin (empatia.cz), dieta Lenky Kořínkové a dělená strava jako dostupné možnosti jídelníčků a rozpisů.
- Většina diskutujících doporučuje pravidelné jídlo 5× denně, dostatek tekutin (min. 2 l) a pohyb (plavání, chůze, step, fitbox, spinning nebo chůze s krokoměrem) jako primární metody pro úbytek váhy po porodu.
- V diskuzi byly zmíněny komerční přípravky a pomůcky s rozdílnými zkušenostmi: Alli (orlistat) a Meridia (sibutramin) s hlášenými nežádoucími účinky, Ab Rocket a L‑karnitin jako doplňky, a doporučení používat e‑kalkulačku na www.flora.cz a krokoměr (www.10000kroku.cz) pro monitorování.
Nejčastější otázky
Q: Co je to dieta podle krevních skupin a kde najdu konkrétní jídelníček?
A: Dieta podle krevních skupin byla v diskuzi prezentována s odkazem na článek na Empatia.cz (http://www.empatia.cz/pro-zdrave-telo/krevni-sk...) a uživatelky sdílely, že existují tabulky s doporučeným složením jídel podle skupiny.
Q: Jak spočítat denní energetický příjem pro pomalé hubnutí?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že pro pozvolné hubnutí lze cílit kolem 7 000 kJ/den a že denní příjem lze počítat pomocí e‑kalkulačky na www.flora.cz.
Q: Jaké nežádoucí účinky hlásily ženy po lécích na hubnutí zmíněných v diskuzi?
A: V diskuzi bylo uvedeno, že Meridia vedla u jedné osoby k úbytku 7 kg za 2 měsíce, ale také k nauzee, zvracení, bolestem hlavy, bušení srdce a abnormalitám jaterních testů; u Alli uživatelka uvedla počáteční užití 5 tablet s pocitem nevolnosti a následné snížení na 2 tablety denně.
Q: Jaký pohyb a pomůcky doporučily účastnice pro maminky po porodu?
A: Doporučovaly se plavání, rychlá chůze, stepper, step aerobik, fitbox, spinning, cvičení na míči a používání krokoměru; za krokový cíl byla zmíněna kampaň 10 000 kroků a web www.10000kroku.cz.
Q: Kde najdu online cvičení a cvičební DVD uvedené v diskuzi?
A: V diskuzi byly zmíněny online lekce na Hejbejse.tv (http://www.hejbejse.tv/on-line-televize), DVD cvičení s pilates a cvičení z Mladé fronty a prodej na CoreWellness.cz (http://www.corewellness.cz/flash/).
Q: Fungují přístroje typu Ab Rocket nebo výrobky z teleshoppingu?
A: V diskuzi jedna účastnice napsala, že Ab Rocket na ni neměl patrný účinek, a více příspěvků vyjadřovalo skepsi vůči výrobkům z teleshoppingu; konkrétní účinnost nebyla podložena kontrolovanými daty.
Q: Je lepší jíst 5× denně a pít vodu, nebo držet hladovku?
A: V diskuzi převažoval názor, že jíst pravidelně 5× denně a pít hodně vody (min. 2 l) je udržitelnější strategie; hladovky byly zmiňovány jako krátkodobě účinné, ale s vysokým rizikem jo‑jo efektu.
Q: Jak rychle se dá realisticky zhubnout po porodu podle zkušeností v diskuzi?
A: V diskuzi se uváděly individuální výsledky: např. 4 kg za měsíc při snížených porcích a fit chlebu, 1–3 kg týdně u přísnějších režimů u některých žen, ale účinky se lišily a několik diskutujících hlásilo návrat kil po ukončení restriktivních diet.
Závěry z diskuze
Shoda
- Mnoho diskutujících doporučuje jíst 5× denně, pít hodně tekutin a zařadit pravidelný pohyb jako první kroky hubnutí po porodu.
- Řada žen hlásila problémy s povolenými břišními svaly a rozestupem po porodu a zmiňovala potřebu cílených rehabilitačních cviků nebo pilates.
- Krátkodobé drastické diety (např. „tukožroutská polévka“) často vedly k rychlému úbytku hmotnosti, ale také k pozdějšímu návratu kilogramů.
Sporné názory
- Dieta podle krevních skupin: jedna strana uvádí, že „funguje“ a pomohla zhubnout (konkrétní případy), druhá strana zmiňuje, že doporučení jsou omezující a ne vždy praktičtá.
- Farmakologické přípravky na hubnutí: jedna možnost je užít Alli nebo Meridia kvůli úbytku váhy, druhá možnost varuje před nežádoucími účinky včetně problémů s játry a kardiálními příznaky.
Otevřené otázky
- Jaká je dlouhodobá bezpečnost a účinnost přípravků Alli a Meridia u žen po porodu a u kojících matek?
- Kdy a jak bezpečně zařadit břišní cviky (např. sedy‑lehy) po porodu při rozestupu břišních svalů?
- Jaké konkrétní jídelníčky jsou udržitelně nejúčinnější pro různé typy žen po porodu (krevní skupina, stav laktace, metabolismus)?
Zmíněné značky a firmy
Empatia.cz, Flora.cz, 10000kroku.cz, CoreWellness.cz, Hejbejse.tv, Mladá fronta, Modrý koník, Seznam.cz
Zmíněné produkty a metody
dieta podle krevních skupin, Lenka Kořínková (dieta), dělená strava, tukožroutská polévka, Alli, Meridia, Ab Rocket, L‑karnitin, krokoměr, e‑kalkulačka na www.flora.cz, 10 000 kroků (www.10000kroku.cz), pilates, stepper, step aerobik, fitbox, spinning, plavání, cvičení na míči, sedy‑lehy (crunches), fitness chleba, domácí pekárna, cvičební DVD
Místa a osoby
Uherský Brod, Ostrava, Svitavy, Moravská Třebová, Běchovice, Lenka Kořínková
Dagin hele jestli si dala hvězdu a sestavičku na hrazdě tak co kruci děláš v klubu na hubnutí ?????
😀
😀 😀 😀 nechtěla bych se vidět jak dělám hvězdu nebo stojku 😕 přeskok ještě snad? no pondělí je za dveřma.
JIři - moje řeč 😀. Ale možná jako velice zábavné číslo do varieté by to prošlo 😀 😀 😀. Ovšem představa, jak valím sestavičku na hrazdě, kterou jsem upřímně nenáviděla už ve škole, tak ta je hrozná 😝. A ještě v tom trikotu 😅.
Romulanko, ono to bylo s dopomocí a zvládly to i těžší a starší kolegyňky - aspoň v něčem nám dálkařům trochu nadržují 😉 . Ale udělat to člověk musel, ten pohyb tam byl značný, i když mi prostě ten zadek pomohli dostat nahoru 😅
Holky,jsem normální prase nenažraný,dobytek nečesanej 😅 Tento týden byl totální propadák 😠 O pravidelné stravě se nedá vůbec mluvit,včera jsme byli na večeři v číně ,to jsem se nažrala ,no a ještě kofolu k tomu.A dneska jsme byli na pouti ,no neodolala jsem -cukrová vata,tureckej med ... 😅 ovšem byla jsem s Nikčou na dvou atrakcích ,ta jedna pohoda ,ale na té druhé to byl tep jak kdybych běhala maratón 😝 tam jsem musela nějaký klj spálit 😀
Táta a bráchové dnes běží Běchovice.
Holky já už se tak těším až se zvetím po operaci a začnu zase běhat.
Hodlám běžet Běchovice za dva roky. Možná už příští rok, když se zadaří 🙂
Tak at se zadaří a jsi ve formě.-nevím tedy co je to běh ale držím palce at jsi brzy fit 😀 😀
romulanko, co je to za běh? Já byla v so na závodech, má trat 5km, pak se synem 2km, 2x na start a zcíle 2km, v noci jsem nemohla spát jak mě všechno bolelo 😝 ale děsně se mi to líbilo, super den 😉
dnes manža griloval klobásy, tak ochutnat jsem musela 😔
hmmm, tak jak to říct 😕 zase 69kg a zase 0 🙄 ještě že jsem aspon nepřibrala 😠 jsem teda ostuda...14dní diety a stále 0, bude asi muset držet hladovku nebo fakt nevím 😖
Ahoj všem,tak já od minule nezbubla nic.... 😒 😒 😒 naštěstí ani nepřibrala 😒
Jsem zvědavá jak jste na tom vy,chlubte se!!!
dankar, právě že hřeším v týdnu jsem naštvaně lupla i čokoládu v sobotu jsem si dala klobásu na grilu, no ale jinak se držím ks a snažím se jíst pravidelně. Sama jsem byla překvapená že šlo něco dolů, celý týden jsem trošku flákala 😒 A dnes velké překvapení 😀 😀 😀 😀 jsem zase nabitá do tohoto týdne a nepolevím 🙂 doufám 😅
Jirule:
Tradiční pražský silniční běh z Běchovic do Prahy 10 km. Já ho zatím neběžela nikdy, zatím se mi nezadařilo natrénovat. A od otěhotnění s dvojčaty neběhám vůbec, kvůli inkontinenci. Proto operace.
Jen doufám že to spravili dobře a budu moc v zimě začít.
Jinak jsem nic tento týden neshodila, ale ani nepřibrala🙂 Ale moc jsem jedla.
jak tak koukám, že jsem tentokrát nejhoší. docela mě to štve a doufám, že mě to vyburcuje se snažit jíst pravidelněji. a nehřešit. tento týden byl u mě totální propadák.
Lenul, taky se budu snažit !!! holky, písněte vždycky kolik máte mínus ať hnedka vím, sice Lenča pak udělá tabulku, ale to až bude mít výsledky od všech.
jiri, alusar mě "nakopla" a mam novou tabulku kde jsou vidět rozdíly. takže to všichni uvidí 🙂
Ahojky! Tak já mám konečně zase na začátku číslo 5 🙂)). Váha 59,8 , tak snad tam ta 5 vydrží už napořád. Jinak jsem taky místy hřešila a nemám pocit, že by¨ch se nějak víc omezovala, spíš se snažím nejíst večer, max. do 19 hod. - večeřím s dvojčaty 😉. Asi mě tak energeticky vyčerpal ten tělocvik 😎
Ahoj, tak já hlasím jen -0,7kg. ☹ Tak jsem na sebe naštvaná, že tak málo. Přitom vůbec nehřeším. takže 64,3kg. Snad bude další týden lepší. 😝
takže jsem ta největší ostuda ... sakra .. no jo .. někdo to být musí 😝 😠 ☹
ahoj, tak já hlásím 74Kg přesně ...takže + 0,1.... 😀 😀 a to je jen zadržená voda, pač mám zítra dostat měsíčky....takže v pohoděnce 😀 😝
Jedna dcera mi z výletu do Vídně přivezla bonbonieru a druhá z pouti mandle v cukru.
Ty holky mě snad nenávidí nebo co ? : 😀

Ahoj holky!Tak já jsem zažila pořádný svalový "šoking" ve středu - byla jsem v Ostravě a dělala jsem zápočet z tělocviku 🙂 Obsahovalo to mimo jiné skok přes kozu skrčkou i roznožkou, výmik a sestavičku na hrazdě, stojku a hvězdici, ... to by člověk nevěřil, kolik svalů na těle může bolet 😝 .Ještě teď se nemůžu pořádně hnout, so toho byla ve vlaku klima a pěkně jsem nastydla, takže děs. S dietkou jsem tak napolo, není to to, co jsem si předsevzala - hřeším maličko, ale v podstatě denně a to je špatně, moc špatně, ... 😒