Delší luteální fáze, máte zkušenost?

pipouska
24. dub 2017

Ahoj holky, mate některá zkušenost s delší lutealni fází? Jestli to má nějaký vliv na otěhotnění atd. ? Mám cyklus dlouhý cca 30-33 dni a podle zjištění,kdy jsem začala dělat ovu testy,mám ovulaci mezi 12-14 dnem DC. Přijde mi to moc brzy. Mate někdo stejnou zkušenost?😕

beruska1889
24. dub 2017

@pipouska delší LF ničemu nevadí 😉 spíše naopak... krátká by byl problém.... 😉 ať se brzy zadaří 🙂

lory303
24. dub 2017

@pipouska na zkrácení luneární fáze vyzkoušej kontryhelový čaj 🙂

absintka19
24. dub 2017

@pipouska je to v poradku, jak pise@beruska1889
nemej obavy a uzivej si snazeni 🙂
Ja mela cykly 45-56 dni.
Jinak za norm.cyklus se pivazuje 25-35 dni 🙂 nepanikar, nemas duvod, co bych ka za tvuj cyklus dala 🙂)))))

werumka
24. dub 2017

@pipouska Délka LF může být maximálně 16 dní, takže spíš bych řekla, že po pozitivním testu dochází k ovulaci až po dvou dnech. Ale jinak je to v pořádku a nemusíš nic řešit, pro otěhotnění je dlouhá LF ideál 🙂

pipouska
autor
24. dub 2017

Dekuju za uklidnění holky😘 byla jsem z toho docela zmatená a hned hledala problém. Celou dobu jsem myslela ze mám ovulku až kolem 20DC. A když se nedařilo a nedařilo,tak jsem zkusila testy a ono prekvapko🙂 jsem rada,ze to teda není nic zlého.

denisa3101
24. dub 2017

Holky jak se počítá LF ? Cykly mám 29 dní a ovu test byl pozitivní 13-14 DC pak už byl slabej a ms došla 31 DC ... Můžete poradit jak dlouhou LF mám ?

werumka
24. dub 2017

@denisa3101 Bez bazální teploty je ten odhad tak plus mínus dva dny - ovulace mohla nastat 14. - 16. den cyklu. Ten konkrétní cyklus jsi měla dlouhý 30 dní. Takže LF máš 14 - 16 dní (přesně na den to lze říct jen s měřením bazální teploty).

denisa3101
24. dub 2017

@werumka dekui za odpověď 😊 BT nrmerim no :/

pipouska
autor
24. dub 2017

@denisa3101 já taky právě BT neměním,pracuji na směny a tak to moc nejde😔 takže taky jedině testy, v čípku se neorientuji🙂

karlajasmine
24. dub 2017

@pipouska ovulace nastane do 2 dnu po pozitivnim ovu testu, takze mas proste lutealni fazi 16 dni. To jsem mela pred prvnim otehotnenim taky. Nicemu to nevadi, naopak je to lepsi 🙂

pipouska
autor
24. dub 2017

@karlajasmine právě ze bych ji měla mít 18 dnů a více...ale jak jste tady všechny psaly,nemělo by to snad ničemu vadit🙂

karlajasmine
24. dub 2017

@pipouska Tak kdyz mas ovu test pozitivni 12-14 dni, tak mas ovulaci 14-16 den a pak MS po 16ti dnech cca 30-32den?

pipouska
autor
24. dub 2017

@karlajasmine koukej,třeba minuly měsíc jsem měla pozitivní 12DC dopoledne,ovu bolesti byly v noci ten den. Menstruaci jsem dostala 35DC. Tento měsíc pozitivní zase 12DC. Ale testuji opravdu jen chvíli,takže nevím jestli to takhle mám stále😉

luj89
24. dub 2017

Bud rada, co by za to jine daly 🙂. Ja mela LF asi 7 dni...

werumka
24. dub 2017

@pipouska Žluté tělísko, které určuje délku luteální fáze, má nějakou životnost. Pokud je LF delší než 16 dní, tak už tam musí být zpravidla něco, co to žluté tělísko drží funkční. Nejčastějším důvodem je těhotenství, ale může to být i hormonálně aktivní cysta...

pipouska
autor
24. dub 2017

@werumka a na cystu by přišla doktorka při prohlídce na gyndě? Pravidelně mi děla UTZ a nikdy neřekla,ze by něco viděla😔 těhotenství to zatím nebylo ale :((

werumka
24. dub 2017

@pipouska Jojo, tu by viděla - někdy se dělají cysty v druhé polovině cyklu a můžou tohle způsobit.... ale zkusila bych fakt jeden cyklus měřit bazální teplotu, aby sis tu délku LF potvrdila.

pipouska
autor
24. dub 2017

@werumka příští měsíc se o to pokusím,akorát nevím jak moc přesné to bude když pracuji na směny☹

werumka
24. dub 2017

@pipouska Dá se to - je to sice složitější, ale dá. Vzniknou Ti vlastně dvě křivky - jedna po noční a druhá po normální noci.

pipouska
autor
24. dub 2017

@werumka úplně si mě tím navnadila,příští měsíc se na to určitě vrhnu👍