Třetí císařský řez - ano nebo ne?

lka
18. srp 2016

Dobrý den, maminky, prosím o vaše názory a zkušenosti - mám po dvou císařích (2008 a 2012), bohužel osud to tak chtěl a tatínek nám odešel. Nyní mám nového partnera, moje děti má moc ráda, ale také touží i po svém dítěti. Lékař mi říkal, že jizvu mám 7,5 mm a že myslí, že by to ještě jednou šlo. Co myslíte? Je to veliký risk a nebo by jste se toho nebály? Přece jen tu nechci nechat své dvě děti. Pokud máte po 3. CS - jaké bylo těhotenství? Co jizva a případné tvrdnutí břicha? S předchozími dvěma jsem neměla sebemenší problém - krom toho tvrdnutí břicha. Moc děkuji - musím se rozhodnout rychle, je mi 32 a pokud, tak co nejdříve.

aajda
18. srp 2016

Mě čeká čtvrtá sekce, měla jsem 2011, 2013 a 2015. Čtvrté jsme neplánovali, ale přišlo. Doktoři radost nemají, ale zásadní problém v tom nevidí, musí se to víc hlídat, ale případné problémy se beztak objeví až s růstem dělohy.
Pokud jsi měla předchozí sekce ok a dobře ses hojila, bude to dobré, nebála bych se.

lka
autor
18. srp 2016

@aajda Děkuji za podporu.

kerstinka
18. srp 2016

jsem po dvou císařích, ted čekám třetí mimčo. Jsem ve 26tt, od 20tt chodím na kontroly co 3 týdny, právě pro častější kontroly jizvy, zatím vše ok....

mistrulka
18. srp 2016

Já mám dvě děti, obě císařem pořád přemýšlím ještě nad třetím což by prý automaticky zase byl císařem, a doktorka říkala, že jestli jsem během těhotenství neměla problém s jizvou, následným hojením,atp. že klidně do toho můžu jít, ale taky mě upozorňovala, že jestli chci tak nejlépe teď, že za dva roky by to už nemuselo jít.Mám děti narozené 2009 a 2012 a mě je 33,o bóže 😅 když to člověk napíše tak to vypadá hrozivě 😀 ten věk 😀

lka
autor
18. srp 2016

@mistrulka Tak to je přesně moje situace. 🙂 Je to těžká volba.

mistrulka
18. srp 2016

@lka u nás je zvláštní to, že ještě před rokem jsem o 3 nechtěla ani slyšet, a teď mě to nějka bere a nedokážu si s tím poradit 🙂 ale teda nemůžu nějak přesvědčit manžela 😀 😀 s tím si taky nějak nedokážu poradit 😀 😀

aajda
18. srp 2016

Abych netrhala partu, je mi 33... A teda do třetího jsem manžela přemlouvala, nakonec jsme se rozhodli, ze tomu dáme 3 cykly a buď k nám chce, nebo ne. Povedlo se napoprvé a manžel skoro denně říká, že je rád, že jsme do toho šli.
To čtvrté k nám muselo chtít fakt hodně... A doufám, že žádné další už k nám chtít nebude 😀

klara2606
18. srp 2016

@mistrulka Nechci být vtíravá, ale proč vám to potom už nepůjde? Já mám zatím jedno mimčo císařem a jsem pevně rozhodnutá mít i ostatní. Chtěla bych ještě dvě 🙂 Doufám, že bude v pořádku jizva a půjde to. Jiné překážky mě vůbec nenapadly.

manelle2
18. srp 2016

@lka Mám za sebou 3 císaře(2000,2012,2014),teď mi je 37 🙂
Taky jsem měla strach,když jsem otěhotněla potřetí(neplánovaně),ale doktor mě ujistil,že se nemusím bát,v dnešní době klidně i víckrát jde císař.Akorát se maminka víc hlídá a zřejmě Ti ho naplánují před termínem.Mě všechno dopadlo ok,žádné problémy a na císaře jsem šla ve 38 týdnu.Držím palce a neboj,jdi do toho,stojí to za to 🙂

lka
autor
18. srp 2016

@klara2606 Doktor říkal, že čím dřív, tím líp - že přes 35 by už do toho nešel - přidávají se další komplikace a tak.

kerstinka
18. srp 2016

@lka mam 37l

lka
autor
18. srp 2016

Neříkám, že po 35 to nejde, ale asi lékař myslel, že by to bylo lepší..

kerstinka
18. srp 2016

@lka mam 37 let a jsem ve 26tt. Zatim vse ok..tuk tuk..otehotnela jsem po 3mesicich...jsem si vedoma toho stesti ze je vse jak ma..doufam ze vydrzim co nejdyl

kerstinka
18. srp 2016

@lka to urcite..ja se rozhoupala do tretiho az na podzim 🙂' predtim me takive myslenky ani nenapadly 😀

shine2015
18. srp 2016

@lka mame deti cisarem tri - 2011,2012 a 2015. Treti tehotenstvi co se jizvy tyka bylo ok,ken mi praskla voda a cisar byl akutne v 39 +0 termin dle uz,dle pm 37+4. Ja bych do tretiho sla,pokud masfajn muze a ty sama miminko chces i kvuli sobe. Ja nelituji. Akorat se mi porod rozjel rychle a maleho lovili a ted mam na deloze jizvu vetsi a do tvaru T. Lenar mi rekl ze by byl dalsi porod tak jizva se musi hodne hlidat,ze by byla brana jako rizikova....aledo ctvrteho mimi nejdu. I kdyz obcas me to napada 😃

shine2015
18. srp 2016

@aajda ahojky muzu se zeptat jak zvladas partnersky vztah? Klidne i do sz....ja mam pocit,ze tri deti uz ustobi pary co teda spomu uz byt maji😃 mame deti 5 4 a 1rok...a manzel pomaha a i tak teda si rikam ze casu pro sebe moc nemame....nicmene to si nestezuji. Porad neco podnikame a treba i dnes jak jsme se nasmali kdyz jsme byli na bazenu a hrali jsme na babu atd to proste je nadhera.....

sarriku
18. srp 2016

Švagrová letos porodila čtvrté dítě císařem. Čtvrté bylo ani ne dva roky od posledního.

lka
autor
21. srp 2016

Tak zatím podle všech příspěvků nevidím žádnou špatnou zkušenost, tak snad to bude dobré - zítra mířím k primáři na konzultaci, tak uvidím, co mi pěkného poví 🙂 Děkuji moc za vaše zkušenosti.

kamilamarek2
18. říj 2016

@aajda ahoj rozhoduji se o čtvrté miminko. Jsem úplně na začátku tehu. Tři děti mám nejmenší na 5 měsíců. Na vše jsem skoro sama, začala jsem chodit dálkově do školy a teď tohle. Nedokážu to těhotenství asi ukončit. Dr. Mi to ale nedoporučuje. Ale prý nezakaze . Celý dny čtu příspěvky a stejně nevím.. Co dál. Čtyři jsem vždy chtěla, ale bojím se , aby se něco nepřihodilo a nebo toho, &
Jak bych to pak zvládla

aajda
18. říj 2016

@kamilamarek2 ty sis ale odpověděla sama... nedokážeš to ukončit a 4 jsi chtěla. A ono chtělo k tobě. To těhotenství bude náročné, hlavně kvůli péči o to nejmenší, já jsem každý večer ráda, že si konečně můžu lehnout, ale čtvrtého litovat nebudu. I když ten začátek bude těžký. Já se snažím na žádné co by nemyslet, věřím, že vše bude ok a zatím je.
Nevím, jaká jsi měla předchozí těhotenství, jak ses hojila, jestli jsi rodila dřív... ale zvládnete to! Budeš muset 🙂

aajda
18. říj 2016

@shine2015 a koukám, že jsem asi neodpověděla... s manželem spolu asi být máme, tedy doufám. Někdy to samozřejmě skřípe, kde ne? Ale žádné velké problémy nejsou, on se snaží, já se snažím mu neříkat, že by se mohl snažit víc 😀 ale dětí ani jeden nelitujeme. Když jsme zjistili, že jsem zase těhotná, tak jsme kolem sebe týden chodili, moc nemluvili... já se bála, že bude chtít, abych šla na potrat... A z něj nakonec vypadlo, že se bojí, že chci jít na potrat. Období těhotenství je pro nás oba vždy náročné, protože já jako manželka stojím za prd, vždy 5 měsíců zvracím, tak nic moc.
Jinak ale přiznávám, že času na nějaké akce ve dvou moc není, i když loni jsme byli na 5 dní jen spolu na horách. A že jsme tam stejně mysleli hlavně na děti, to je asi jasné 😀 ale sem tam večeře v restauraci proběhne. Pro mě je důležité, že se spolu pořád a často dokážeme zasmát, že když se pohádáme, tak je zase rychle klid, že se shodneme na zásadních otázkách, že se snaží trávit čas s námi, že má pořád čas i na své koníčky, kde si může upustit páru, no a že máme podporu v rodině, děti mají prima babičky a dědečky, takže vše nějak funguje.
Času jen na sebe budeme mít za 10 let tolik, že nebudeme vědět, co s ním.

dagmarj
18. říj 2016

segra mela tehotenství všechny 3 na cisare, po tom prvnim otehotněla dokonce hned po 6nedělí a donosila normalně. však neboj, oni tě budou sledovat

kamilamarek2
18. říj 2016

@aajda nikdy jsem problémy v tehu neměla, jen mi hlídají vysoký tlak. Hrozně mě nahlodavaji u doktorky s těma řečma, abych tu nenechala tři sirotky, čtvrté dítko se mi teda teď moc časově nehodí, ale když se stalo tak brzo.. určitě bych ho stejně za pár let ještě řešila znova a opět mi to rozmlouvat budou

kamilamarek2
18. říj 2016

@aajda a co řekli doktoři tobě o jizve a deloze? Tlouska nebo nějaký defekty?

aajda
18. říj 2016

@kamilamarek2 mně řekli, že zatím dobré, ale že se problémy beztak objevují až ve druhé polovině, což už tedy chvilku jsem, ale pořád vše ok.
A musím říct, že řeči o sirotcích na mě tedy nikdo nezkusil. Můj doktor naopak tvrdí, že vzhledem k tomu, že stará jizva se vždy vyřízne, tak čtvrtý řez je v podstatě stejně rizikový, jako druhý...

kamilamarek2
18. říj 2016

@aajda mě říkala dr.,že se můžu ohnout a může prasknout deloha. Jinak teď ve čtvrtek jdu na uz kouknout, kde se vajíčko teprve uhnizdilo a tak, jestli je toto v pořádku....no a tady najednou nevím, jestli jim budu věřit. Aby třeba mi někdo neřekl, že je to mimodelozni například a že to prostě musí pryč. Já houby poznám na uz, nejsem dr.mizna prehanim, ale hrozně se bojím, Chci slyšet, že je to riskantní, ale že za určitých podmínek a snažení to dáme 😊

lka
autor
1. lis 2016

Maminky, vzpomínám na Vás, se kterými jsme si psali - jak se vám daří? 🙂

lutshingha691
1. lis 2016

Ahojky holky, je mi 25 a čeká mě 3cisar a chci se zeptat jestli jít do spinalni anestezie, byla jsem v obou případech v celkové akutně

merope
1. lis 2016

@kamilamarek2 Zkusila bych jiného doktora s alternativním názorem - buď máš tu jizvu fakt tak špatnou a tudíž je to opravdu velmi rizikové nebo naopak jen straší.

kamilamarek2
2. lis 2016

@lutshingha691 určitě spinal, měla jsem ho třikrát u všech cisaru, abych viděla hned miminko