Nebezpečné očkování dětí!

monikahp
21. led 2012

Chápu, že díky očkování byly některé plošné nemoci vymýcené. Otázkou ovšem je, jestli negativní vlivy nepřehlušují ty pozitivní. Věděli jste, že vakcíny obsahují látky jako je např. rtuť... ? Copak to asi může v těle malého tvorečka dělat??? Lidi se bohudík už vcelku právem začínají ptát, zjišťovat a bouřit. Já se začala ptát a zjišťovat po tom, co dítě od známé skončilo po poslední dávce hexavakcíny se silným postižením - celoživotním! Bohužel. Pak jsem se tématem začala zabývat víc a jako novinářka začala shánět informace (mnohdy dost šokující - bohužel např. i od zaměstnance ze samotné jísto farm. firmy). Strašně moc se bojím o své dítě. A ptám se - proč je to u nás totalitně nařízeno??? Pokud vím, jsou země (dle informací i Německo), kde očkování není povinné, ale pouze doporučené! Doporučuji přečíst knihu od doktorky Strunecké - Doba Jedová... Niže vkládám mail, který členka jedné skupiny na fb dnes v noci poslala politikům (+zajímavé odkazy). A proč jsem založila tuhle diskuzi? Každý ať se rozhoduje podle svého. Chci jen informovat.... A otázka - co vy a očkování dětí?

pajenka
31. led 2014

@gepe Já to chápu, taky bych byla ráda, kdyby to někdo viděl za mě 😅 ale každý si z toho vezme něco jiného, to opravdu nemá cenu psát, co jsem si z toho vzala. Chceš odkaz na stáhnutí, aby sis to mohla pouštět postupně?

picasso
31. led 2014

@chris_n 😀 tak díky 🙂

gepe
31. led 2014

@pajenka ok 🙂

zvargova
2. únor 2014
adrianka1712
3. únor 2014

Ahojte. Necitala som vsetko,tak prepacte ak to tu uz bolo spominane. chcem sa opytat, mate niekto skusenost s neziaducimi ucinkami po preockovani v 5 letech? Caka nas to za tyzden, aj ked nas syn uz bude mat skoro 6 let. Bojime sa toho. Dakujem.

kubaka
4. únor 2014

SÚKL odpověď na dotaz ohledně úmrtí malé Amálky, které prý způsobila vakcína

Dobrý den,

žádný podobný nežádoucí účinek na vakcínu proti příušnicím, spalničkám a zarděnkám – MMR hlášený nemáme, neevidujeme také žádnou smrt po vakcínách PRIORIX (spalničky-příušnice-zarděnky) nebo PRIORIX TETRA (spalničky-příušnice-zarděnky-pl.neštovice).

Neevidujeme ani žádné podobné hlášení na tyto vakcíny – žádné hlášení na nevysvětlitelnou změnu stavu, dlouhodobé pobyty v nemocnici, dítě, které přestalo na několik měsíců mluvit, chodit…

Předpokládáme, že o takto závažném případu bychom se od lékaře, který dítě očkoval, dozvěděli.

S pozdravem

Jitka Ž*******

Tiskové a informační oddělení

katja77
4. únor 2014

@kubaka Jako vtip je to fakt moc dobrý 😀 😀 😀

eficenka
4. únor 2014

@kubaka
http://www.dlouhacesta.cz/cz/leve-menu/nase-det...
tohle sukl taky jako souvislost nebral ( i když když ještě Milenka žila o tom doktoři mluvili...)

@katja77

katja77
4. únor 2014

@eficenka Přesně tak... jenom já sama ve svém okolí znám x případů, kdy se po MMR vakcíně stala v rodině katastrofa, zpoždění ve vývoji řeči apod.! To přece není výmysl, já ty lidi osobně znám!

katyxq
5. únor 2014

@katja77 jako vtip to rozhodně beru (ale musím dolovat svůj smysl pro ironii) 😀 ... sama mám zkušenost, jak SÚKL k nahlášeným nežádoucím účinkům vakcín přistupuje (konkrétně teda Infanrix hexa) ... odpovídající popis by asi byl GUMOVÁNÍ

chita
5. únor 2014

Ad TBC pro starší dění než kojence, můj syn 3 roky jde v pondělí na očkování TBC. Sehnat vakcínu mi, ale trvalo skoro týden a to si jí budu platit. Celkově mi bylo řečeno, že v ČR je minimální množství vakcíny pro kojence a ještě méně pro starší děti nebo dospělé. Né na každé kalmetizační stanici vakcína je a očkuje se. V Praze jsem jí sehnala až na třetím pracovišti a to jsem předtím obvolala - Mělník, Neratovice, Mladou Boleslav a pak Prahu, na 3 různých místech.
Na očkování se musí objednat a splnit přísné podmínky na očkování a doufat, že do té doby vakcína ještě bude.
Dělám to proto, že já i manžel se hodně pohybujeme mezi ukrajincemi a modlavci a syn jezdí min. 2x za rok do Tunisu.
Když bych seděla doma a nikam nelétala a v práci se mi neměnili dělníci, tak neočkuji. Nicméně i u nás v rodině se hodně dábno TBC objevilo, máme tam i rozedmu plic a rakovinu plic - tak radši očkuji.

sarkar
5. únor 2014

Holky možná se to tu třeba někdy probíralo, moc často sem nechodím a nemám čas to tu zpětně procházet, nicméně mi známá poslala tento odkaz: http://www.svetkolemnas.info/novinky/zdravi/660
V zásadě je tam napsáno, že neočkované dítě může být přijato do MŠ když rodiče požádají o udělení výjimky a budou mít štěstí na ředitele, který se nebude i přesto bát 🙂 Ale...net není poslední dobou nejvhodnějším zdrojem informací, že...Takže - máte s tím některá osobní zkušenost? Dcerka (1r) má zatím jen Pediacel a uvažuju, že ta další očkování taky posunu, případně úplně vynechám. Vzhledem k tomu, že už pracujeme na druhém dítěti, tak by asi ani nebyl problém, kdyby jí do školky nevzali, prostě bych jí měla doma, ale tou školkou to přece jen nekončí, čekají jí různé školy v přírodě apod. Popravdě mě celý tenhle tyátr kolem očkování strašně deprimuje...

verusa.j
5. únor 2014

@sarkar asi fakt záleží na pediatrovi, nebo dát MMR až těsně před školkou, ono na ty výlety by možná stačilo, že má tetanovku, ale tam jsou pak zase potřeba asi i přeočko a tak, já tohle řeším pořád. Jak malá reagovala na PEdiacel? A co druhátko, taky tak budete očkovat?

elilly
15. únor 2014

Nas prave caka ockovanie MMR a dost sa branim .. nasa pani dr je na nervy uz z toho, ze sme ho odlozili a neockovali v 18 mesiacoch, ale dohodli sme sa na 2 rokoch .. Malemu sa totiz po poslednej davke HEXY rozbehol dost skaredy exem, ktory nasa pani dr ignorovala 9 mesiacov a suvislost s ockovanim samozrejme vylucila 😠 teraz mame za sebou vysetrenie v koznim sanatoriu, kde pani dr vyjadrila nazor, ze nam ockovanie mohla sposobit HEXA 😖 no ockovanie MMR by odporucila absolvovat, lebo u atopikov maju tieto choroby ovela horsi priebeh - mate teda niektora skusenosti s ockovanim MMR u atopika .. resp. neockovanie a nasledne prekonanie niektorych z ockovanych chorob?

kubaka
17. únor 2014

Nebezpeční jsou "vědci" Wakefíldova typu. Tady jsou jasná fakta,
http://technet.idnes.cz/proc-vedci-podvadi-kouk...

luthien.k
17. únor 2014

http://www.plosone.org/article/info:doi/10.1371...
Zajímavá studie, která nezávisle na Wakefieldovi našla souvislost mezi autismem a zánětlivým onemocněním střev....

xvink
28. srp 2014

Holky, pokud máte zkušenosti s očkováním svých dětí - pozitivní i negativní a chtěly byste přispět do anonymní statistiky, koukněte sem http://www.lecivacesta.cz/news/dotaznik-o-ockov...

al_muzna
2. zář 2014

Dávám link ... http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4740-mainstr...

Doporučuju projít i diskuzi....

mimiveru
2. zář 2014

@sarkar Promiň, ale docela by mi vadilo, kdyby tvé neočkované dítě chodilo a ohrožovalo to mé..... nezodpovědnost...

kajalka
2. zář 2014

@mimiveru Vždyť ho máš očkované, tak čeho se bojíš?

jenny.kay
2. zář 2014

@mimiveru Neber to prosím zle, ale jak by neočkované dítě mohlo ohrozit tvé očkované? Vždyť to tvé očkované je snad chráněné, ne? 😉

jenny.kay
2. zář 2014

@kajalka Byla jsi rychlejší

mimiveru
2. zář 2014

@kajalka
@jenny.kay
Očkované přece neznamená, že to nemůže chytit ne? Může, ale nemusí to mít tak dalekosáhlé následky jako u neočkovaných..... Ale ty starosti s tím...

jenny.kay
2. zář 2014

@mimiveru Já popravdě nejsem a priori proti očkování, ale poté, co jsem si po (s největší pravděpodobností) očkování zažila s první dcerkou, tak jsem zatraceně opatrná. Mladší očkuju Pediacelem místo Hexy. Synflorix nedostane ani omylem. MMR má starší odložené do doby nástupu do školky (a to ještě po konzultaci na neurologii, kam jsme museli po předchozích potížích docházet), u mladší to plánuju stejně. Pravdou je, že očkování má dost omezenou platnost a ochrannou funkci, takže je to poněkud složitější.

mimiveru
2. zář 2014

@jenny.kay Já taky ani pro ani proti... Ale zatím ťuk ťuk, Hexu a Prevenar jsme očkovali mezi sebou a pouze 1x teplota, vše bylo zatím ok. Malá je zdravá a narodila se jako obřík, hooodně jsem četla a pak musela radši zavřít PC 🙂 Chápu, že někdo neočkuje své dítě ze zdravotních důvodů, ať už chvilkových nebo dlouhodobých. Ale proč se nechávají tak svést maminky se zdravými dětmi, aniž by si o tom cokoliv přečetly a živí se informacemi jen názorů jiných maminek nechápu... Ale jak říkám, každý je svého štěstí strůjce 🙂 jen mi prostě přijde nefér dát dítě do školky s dítětem, co má "padělaný" očkovací průkaz, toť vše.

kajalka
2. zář 2014

@mimiveru Já teda neznám jedinou neočkující maminku, co by si nepřečetla ani ťuk. Naopak ti vysypou oficiální statistiky z rukávu, vědí o složení vakcín víc, než lékaři, co je aplikují, vědí, jak probíhalo testování atd. Já zas nevidím důvod, proč zdravé dítě ohrozit na zdraví preventivním úkonem. Kdyby lékař svévolně píchl x krát do dítěte koktejl formaldehydu, sloučenin hliníku a rtuti, antibiotik, zbytků rakovinných buněk a DNA kuřat, krav, opic, byl by souzen za pokus ublížení na zdraví. Ale protože to obsahuje i antigeny, dostává za to zaplaceno..

mimiveru
2. zář 2014

@kajalka Tak třeba rtuť už dnes vakcíny neobsahují vůbec 😀 tak by možná neuškodilo číst víc, než jen odsuzující články o očkování 😉

kajalka
2. zář 2014

@mimiveru Asi bys měla studovat ty, rtuť se stále ve vakcínách vyskytuje jako stabilizátor, minimálně ve stopovém množství.