Podepsaly byste petici pro důsledné dodržování zákona o očkování?

lajochova84
15. bře 2018

Podepsaly byste petici PRO důsledné dodržování zákona o očkování, resp PROTI neočkujícím rodičům?

kajalka
15. bře 2018

Můžu se zeptat, jak by bylo dodržování vymáháno?

claire90
15. bře 2018

Ne

terezapetrova
15. bře 2018
anetka1701
15. bře 2018

ne. Myslím že každý člověk má právo se o takové věci jako je očkování rozhodnout sam.

eldrag
15. bře 2018

podepsala bych v případě, že by vakcíny byly lepší a byla by zde i možnost výběru typu vakcíny (ikdyz nucený).

barchen
15. bře 2018

@lajochova84 Petici ne, i když sama očkuji. Víc bych uvítala, kdyby určitá skupina s vzděláním vysoké školy googlovské přestala šířit hoaxy, nesmysly a vymyšlené články o tom, jak nikde ve vyspělém světě kromě ČR neexistuje povinné očkování, jak jsme zaostalí atd...

odula
15. bře 2018

Ne.

raduushka
15. bře 2018

Ne, kazdy rodic by si mel rozhodovat o svem diteti sam. Samozrejme na vlastni zodpovednost...

normalnimatka
15. bře 2018

Ne.
proč ti vadí, že někdo očkuje? vakcíny jsou přece účinný ne? tak není čeho se bát, když očkuješ a tvoje dítě je podle tebe chráněný.😔

priefi
15. bře 2018
vanea
15. bře 2018

Sama očkuji a jsem zastáncem očkování (s tím, že nikdy ne více vakcín najednou, raději šetrnější a ne všechno), ale tohle by si měl rozhodnout každý rodič sám..nějaké podmínky pro školy a školky jsou, zbytek ať si vyřeší každý sám

nafuka
15. bře 2018

moje doktorka malé píchla 2 očko zaráz a já blbá ji věřila. Nepodepsala.Dost mě mrzí ten tlak kolem očkování.

tulikiss
15. bře 2018

ne, nepodporila bych zadne dalsi omezeni rodicovskych prav.

hermelinah
15. bře 2018

Nepodepsala. Očkuji, ale pokud někdo očkovat nechce, asi ví proč a je přesvědčen, že to ví správně. Stejně tak bych nepodepsala zákaz domácích porodů - je to věc, která mě dokáže dostat do varu rychlostí blesku, ale pořád si myslím, že ač je to za mě blbost a zbytečný risk, tak každá má právo se svobodně rozhodnout, a tak by to mělo zůstat😉 Stejně tak mi vadí protikuřácký zákon... proč by si nesměl majitel rozhodnout sám, zda chce, nebo nechce aby se tam kouřilo? To všechno jsou věci , které podle mě mohou zůstat na rozhodnutí každého z nás😉

hlasimse
15. bře 2018

Záleží, o jaká očkování by se jednalo.

ladyhacek
15. bře 2018

Nepodepsala

majajaa
15. bře 2018

A ja bych i podepsala. Kdyby to melo hlavu a patu...

marketa11112
15. bře 2018

Ano

betelgeuzz
15. bře 2018

Ne, podepsala bych petici, aby měli rodiče větší možnost volby.

jaja01k
15. bře 2018

Nevim, zalezelo by na presnem zneni te petice.

petrasipkova1
15. bře 2018

Ne v současném stavu, kdy všechno naprat co nejrychleji do co nejmenšího prcka, bez ohledu na jeho zdravotní stav, protože pediatři akorát spěchají si odskrtnout splněno. Byla by to petice proti dětem, akorát by ti všem ublížilo. Nejlepší je třeba i povinný systém, Ale rozvolněný do delšího časového úseku a víc individuální. Ne to co se tady děje teď a rodič musí chránit dítě vlastně i před lékařem.

barchen
15. bře 2018

@normalnimatka Jí nevadí, že někdo očkuje...

dominika1986
15. bře 2018

Ne

monny3
15. bře 2018

Ne

2hanah
15. bře 2018

@lajochova84 Rozhodně ne!!!

pasiba
15. bře 2018

Já tedy poctivě očkuju, ale nepodepsala bych

evorka
15. bře 2018

@kajalka
@raduushka Sorry, ale to by muselo znamenat, že dítě nepřijde nikdy do kolektivu. Děti nám neumírají jen díky pročkovanosti. Plus zastávám názor, že matky před 200 lety Vy daly 10 let života za každé možné očkování, o kterém si my ve své současné hyperpohodlnosti myslíme, že je jen snaha farma průmyslu vytáhnout z nás prachy.

evorka
15. bře 2018

Záleželo by na znění petice.

hanih
15. bře 2018

Nepodepsala. Sama své dítě očkovat nechávám (myslím povinná očkování), ale zastávám názor, že každý by měl mít právo rozhodovat o sobě a svém dítěti sám. Očkující rodiče mají své důvody pro očkování, ti neočkující zas mají své důvody pro neočkováni. Přijde mi, že systém často z lidí dělá nesvéprávné hlupáky, kteří o sobě nedokážou rozhodovat. Viz již zmíněný protikuřácký zákon - proč by se majitel restaurace nebo podobného zařízení nemohl sám rozhodnout, jestli se u něj bude nebo nebude kouřit? A každý člověk se dále může sám rozhodnout, zda kuřácké či nekuřácké zařízení navštíví či nenavštíví. Stejně tak by každý rodič měl mít právo se rozhodnout, zda své dítě naočkuje a vystaví ho rizikům očkování, nebo nenaočkuje a vystaví ho rizikům neočkování. Není třeba lidem všechno přikazovat nebo zakazovat, lidi by měli používat svůj rozum a nést následky svých rozhodnutí. Když to vezmu do extrému, to bychom tu taky mohli skončit s diktaturou, kdy by za všechny a ve všem rozhodoval stát...

lajochova84
autor
15. bře 2018

@normalnimatka nevkládej mi do pusy něco, co jsem neřekla. Ano, já se tolik bát nemusím, jen by mě zajímalo, co budete dělat vy, až vám do ty super školky pro neočkované někdo prskne černej kašel. Vadí mi, že hresite na to, že většina očkovaná je. Využíváte ostatní očkované děti. Parazituje na proockovane společnosti. To mi vadí.