20 měsíců snažení a stále bez úspěchu. Je ještě šance k přirozenému početí?

kapecko22
17. čer 2022

Dobry den. Chci se zeptat, zda ma nektera z vas zkusenost... Snazime se s partnerem uz 20 mesicu o miminko a zatim bez uspechu. Spermiogram v poradku. U me ovulace probiha kazdy cyklus (sleduji dle STM), vejcovody pruchozi. Hormonalni profil mi gynekolog doted nechtel udelat. Duvod neznam. Tento mesic ho uz budu opravdu vyzadovat a trvat na nem. Je tedy sance, ze i po tak dlouhe dobe snazeni, jeste otehotnim prirozene? Uz to ve me hloda... Ze kdyz jsem neotehotnela doted, tak uz ta sance na prirozene, proste byt ani nemuze. Dekuji...

nijij
17. čer 2022

Otěhotněla jsem po 5ti letech i přesto že jsem rok neměla MS. S prvním jsem otěhotněla přes tělísko ...Takže šance vždy je

pipi_puncocha
17. čer 2022

Já jsem otěhotněla přirozeně po necelých dvou letech. Zřejmě byla na víně psychika (stres z práce). Samozřejmě šance je vždycky, držím palce.

tasimia
17. čer 2022

@kapecko22 otěhotněla jsem přirozeně po 9,5 letech. Takže ano, sanci určitě máš.

gbp
17. čer 2022

@kapecko22 ja po 3,5 letech snazeni 🤷🏼‍♀️ az kdyz jsem rezignovala 🤷🏼‍♀️ druhe mam za 3 mesice nechraneneho sexu ani nevim jak 😅 zkousela si inofolic? me pomohl 2x vzdy za 3 mesice. ja podle teploty taky mela ovulaci, ale dr na ultrazvuku ji nevidela 🤷🏼‍♀️

kapecko22
autor
17. čer 2022
kapecko22
autor
17. čer 2022

@gbp Nezkousela. To je asi na predpis gynekologa, ze? Ja mela 2 cykly ovulaci potvrzenou i gynekologem. Dost me teda vydesila diskuze, ze folikul sice praskne, BT jde nahoru. A to neznamena, ze ve folikulu bylo vajicko

tasimia
17. čer 2022

@kapecko22 a nebo Nosifol. Obojí bez předpisu. Mi to sice nepomohlo, ale kamarádce ano.

kapecko22
autor
17. čer 2022

@tasimia aha. To jsem vubec netusila, ze je volne prodejne

klokanka31
17. čer 2022

@kapecko22 Já na malou čekala 12 let, a povedlo se mi otěhotnět přirozenou cestou, dokonce třikrát během jednoho roku 😊

gbp
17. čer 2022

@kapecko22 neni to na predpis. neco s inositolem proste. podporuje dozravani vajicka 👍

kapecko22
autor
17. čer 2022

@klokanka31 to mate muj obdiv. Cekat dlouhych 12 let...

kapecko22
autor
17. čer 2022

@gbp dekuji za tip. Kouknu na to v lekarne

merope
17. čer 2022

@kapecko22 Tak tam může být cokoli, hormonální profil je základ - ale možná už to nedělá gynekolog, ale CAR, kam bych doporučila se zaregistrovat.

Ve folikulu vajíčko být nemusí, ale to nepoznáš (je maličké). Každopádně v CAR ti udělají všechna možná další vyšetření (vezmi si s sebou, co už máš) a uvidíš. Zkontrolují ti výšku děložní sliznice. A možná se pak dá bavit o inseminaci, což znamená jen to, že ve správný čas dají zkontrolované sperma partnera přímo do dělohy, ať to má jednodušší a je to i správně načasované.

gbp
17. čer 2022
lenkalubina
17. čer 2022

Já čekala na prvního 2 roky a na druhého 10 let😉

kapecko22
autor
17. čer 2022

A resily jste to nejak, ze se vam nedarilo? Nejake vysetreni? Kde byl problem?

pampeliska1313
17. čer 2022

Čekala jsem tři roky, neměla jsem ovulaci, pak jsem natrefila na super gynekologa co tomu přišel na kloub, udělal vyšetření, dostala jsem sice diagnózu ale i medikaci, sledoval mě a první cyklus ovulace se zadařilo. Pozitivnímu testu jsem ani nechtěla věřit.. myslela jsem si, že je chybnej.🙂 držte se.🙂

kapecko22
autor
17. čer 2022

@pampeliska1313 u me ovulace prave probiha. O to vic me proste stve, ze nevim tu pricinu, proc se nedari

squezy
17. čer 2022

@kapecko22 ja se lecila na vysoke nk bunky (reprodukcni imunologie), doporučila bych car.

ankaa25
18. čer 2022

@kapecko22 otěhotněla jsem po 3 let. A 3 roky jsem brala poveru a to jsem už myslela že neotěhotnim psychika dělá dost .... Vím to zkus nemyslet na dítě nech tak a uvidíš až to nebudeš čekat pak přijde to 😊😊mě holky taky psaly a já si brala do hlavy furt a pak jsem na to nemyslela a bum 2 çarky 😀😀

kapecko22
autor
18. čer 2022

@ankaa25 tezko se na to nemysli. Ale to urcite sama vis... Snazim se. Najit si jine veci...ale pak zas prijde MS, nebo dalsi znama, co je tehotna 😆

ankaa25
19. čer 2022

@kapecko22 i já tak měla úplně nervy jsme měla říkala jsem si oni Máj proč ne já a pak jsem nastoupila do prace a hned otěhotněla jsem 😀😀😀

kapecko22
autor
19. čer 2022

@ankaa25 ja o zmene prace uvazuju uz 2 roky... Ale furt si rikam "pockam jeste ve stare praci, do materske, at nenastoupim do nove, a hned bych sla na materskou". Ale 20 mesicu pryc. Tehotna nejsem. Prace furt stara... Nemyslim si, ze bych mela z prace stres nebo tak neco. V te praci me to bavi. Kolektiv super. Jen proste jsem se prestehovala. A dojizdim kazdy den do prace 40 min tam, 40 min zpet...

ankaa25
19. čer 2022

@kapecko22 juj to bych nedala ale nebojte budete mít dítě věřím tomu

gujduska
20. čer 2022

@kapecko22 Ahoj, nevzdavej to. O první miminko jsme se snažili 1,5roku a vzešla z toho přirozenou cestou první dcerka v roce 2017 a v jejich 3 letech jsme začali zadělávat na druhatko a podařilo se až letos, takže taky skoro další 2 roky a máme 2 měsíčního syna 💕 vše jde, jen si to miminko musí najít svůj čas i cestu.
Každopádně je to vždycky nejvíc v hlavě než v reprodukcnich orgánech 😄
Držím pěsti ✊✊🍀

kapecko22
autor
20. čer 2022

@gujduska to mate pravdu. Dekuji

worena
20. čer 2022

@klokanka31 Já po 17 letech snažení.. 🙈

worena
20. čer 2022

@kapecko22 Už jsem tady psala... První dítě po 17 letech snažení..😉Tak se neboj,bude to dobrý..Ono si to mimi najde svůj čas...Ale úplně tě chápu.. Držím pěsti ať máš štěstí ✊🍀❤️