Anovulační cyklus. Myslíte, že to je?

simpar
18. lis 2019

Ahoj holky zajímal by mě váš názor. Myslíte, že se jedná o anovulační cyklus? 10. den je bohužel zkreslený, spali jsme jinde a měli tam hroznou zimu. Jinak teploty sedí. Díky 🙂

nina004
18. lis 2019

@simpar Ahoj, nie som v grafoch uplny priebornik. Meriam teplotu len chvilku, ale povedala by som, ze ide o anovulacny cyklus. Inak mne sa na meranie velmi paci apka Fertility Friend Ovulation, je pekne prehladna a podla teplot ukaze aj kedy nastala ovu. A u mna sa zatial vzdy dobre trafila.

jaja01k
18. lis 2019

Zatím to vypadá na anovulační cyklus.

simpar
autor
18. lis 2019

@nina004 @jaja01k řeší se to už při prvním cyklu nebo mám vyčkat na další?

jaja01k
18. lis 2019

@simpar Ještě bych počkala a měřila další cyklus, abys zjistila, jestli máš anovulační vždy nebo je to výjimka.

nina004
18. lis 2019

Anovulacny cyklus moze obcas byt aj u zdravej zeny. Skus pockat ci ti pride menzes. Ak nie, tak chod k lekarovy. Ja mam PCO a caste anovulacne cykly a zatial sa to nejak neriesilo. Az teraz, ked planujeme rodinu, tak sa na to lekar zameral viac.

lenka_tom
18. lis 2019

@simpar první měření určitě neber v potaz, druhý vaječník se může chovat stejně nebo taky úplně jinak a je lepší to řešit dohromady

martaskaaa
18. lis 2019

@nina004 PCOS je mrcha, taky mám, nešlo mi dloooouho otěhotnět. Prošla jsem drillingem vaječníků, stimulaci, 3x IUI a nic. Doporučili IVF, že prý je malá šance, že by se to povedlo jinak. Tak jsem se na to vyprdla. To bylo už dávno..pak jsem "vymenila" chlapa a seznámila ho s tím, že v budoucnu pokud budeme chtít děti, ze to přirozene nejspíš nepůjde (když to nešlo 5let po různých pokusech). No a rok na to jaké překvapení... neplánované přirozeně najednou těhotná 😀 Tak držím palce, ať dlouho nečekate

vineta
18. lis 2019

Vydrž s měřením, ovulace může klidně ještě přijít, já často mívám až 20 DC... a pokud by ne, tak jeden anovulační cyklus nic neznamená, měř více cyklů.

simpar
autor
18. lis 2019

@vineta může ovulace přijít, i když jsem měla tak nízkou teplotu jako 35.75?

nina004
18. lis 2019

@simpar to je pravda, ze ovu moze prist aj neskor. Trebars koli stresu. Ja mavam okolo 33DC. Inak teplota 35,75 na ovu moc nevyzera. Ale neviem ju v tvojom grafe najst. Zavisi ake teploty su pred a po nej.

nina004
18. lis 2019

@martaskaaa Dakujem za povzbudive slova. Je krasne citat pribeh so stastnym koncom 🙂 My uz sa snazime dlhsiu dobu. A na konci mesiaca mame prve sedenie v Sanuse. Tak som velmi zvedava ako dopadneme. Do IVF sa mi vobec nechce. Pokial vsetko bude ok okrem toho PCO, tak sa este chvilu posnazime sami. Ja mam pocit podla merania teploty, ze aj ked mam PCO a mam dlhe cykly, tak ovu chodi kazdy mesiac nastastie.

lenka_tom
18. lis 2019

@simpar to je strašně individuální, s nikým se neporovnávej. Já měla v první polovině cyklu klidně i nižší teplotu, než pak při ovulaci. I proto je dobré měřit několik cyklů, ať poznáš svoje tělo.

vineta
18. lis 2019

@simpar Já měla teplotu takhle nízkou normálně, těžko říct, je to hodně individuální. Vydrž

simpar
autor
18. lis 2019

@nina004 19. den cyklu, v grafu je to zaokrouhlené. No ovulační testy stále negativní, takže asi opravdu anovulační cyklus ☹

nina004
18. lis 2019

@simpar Tak to este uvidis ako bude teplota pokracovat. Vyzera, ze sa zvysuje. Ale ktovie.

petula.bir
18. lis 2019

Ahojky, nemusí jít o anovulační cyklus. Jak máš klasicky dlouhý cyklus? Já měla 29-30.dnů a ovulace probíhala 18DC tento mesic jsem měla posunutou ovulaci o týden a hned se zadarilo 😂
Určitě bych měřila dál, ovulace muže ještě přijít 🥰 a stahni si aplikaci ff jak píšou holky, rovnou ti vyznačí ovulaci 🙂 tady je můj poslední graf 🙂

martaskaaa
18. lis 2019

@nina004 Já chodila do Sanusu v HK. Postup většinou i při Pcos bývá stejný, co jsem tak pochytila od ostatních. Nejprve nestimuluji Clostilbegytem a chodíš na folikumetrii, aby viděli jestli vajíčka rostou a pak většinou zkouší IUI (inseminace). Mě dělali 2x IUI a nic, pak jsem šla na laparoskopii, drilling a průchodnost vejcovodů a pak udelali třetí IUI a taky nic no. (Teď si říkám, zaplatpanbuh, protože už spolu nejsme, asi to tak mělo být). Ale oni většinou rádi tlačí do umělého. Já totiž četla hodně příběhu a dokonce i dvě kamarádky s tímto problémem otěhotněly přirozeně, nějak jsem tomu věřila, že se mi to někdy třeba taky poštěstí, ale spíš jsem byla smířená s tím, že jednou to umělé podstoupím. Řekla bych, že mi i dost pomohl jiný životní styl. S novým partnerem jsem začala zdrave jíst, chodit do fitka, jezdit na kole, takže jsem i trošku zhubla (asi 5kg) a nad dětma se vůbec nepřemýšlelo. Pak stačil jeden Silvestr a bylo 😂😂😂

nina004
18. lis 2019

@martaskaaa My sme si s manzelom nikdy extra pozor nedavali, nad detmi nepremyslali a myslim, ze sme aj dost zdravo zili a dieta nam do cesty stale neprislo. Posledny rok nam to uz neda a musim povedat, ze to mame obaja v hlave stale. Ale ani tak sa nedari. Verim tomu, ze aj s PCO sa da otehotniet (napr. ty si vyborny priklad ). Len chcem mat istotu, ze okrem PCO je vsetko ostatne u oboch ok. Na umele sa mi vobec nechce. Ja stale verim, ze to pride aj samo.... A mozno k tomu tiez pomoze bliziaci sa Silvester :D

martaskaaa
18. lis 2019

@nina004 určitě to nevzdavejte, pokud nechceš umele, tak aspoň tu inseminaci, v Sanusu stojí tuším jeden pokus 1000Kc. A manžel je ok? Hele na Silvestra dejte pár drinků a třeba to půjde 😂 já měla fakt šok, zjistila jsem to když jsem byla už v 7.tydnu úplně náhodou

nina004
19. lis 2019

@martaskaaa Do tej inseminacie by som sla. Uvidim, co nam na buduci tyzden povedia. Manzel je podla mna ok, ale testy ukazu 🙂 Kiezby to dopadlo ako u teba 🙂 Joj by som bola snad najstastnejsia osoba na svete 🙂

simpar
autor
19. lis 2019

@nina004 @petula.bir @vineta @lenka_tom dnes mi teplota stoupla na 36.5, tak já nevím, co si myslet...

petula.bir
19. lis 2019

@simpar
Nejspíš ovulace byla včera 🙂 pokud se bude ještě 2-3.dny teplota držet nahoře tak ovulace proběhla 🙂

simpar
autor
19. lis 2019

@petula.bir včera mi ovulační test vyšel negativní

lenka_tom
19. lis 2019

@simpar jestli bereš jako negativní výsledek to, že je testovací proužek světlejší, než kontrolní, tak buď v klidu. S tímhle výsledkem jsem normálně počala 🙂

simpar
autor
19. lis 2019

@lenka_tom moje vypadají takto. Nemám tam už všechny a ani včerejší. Ale tu čárku, co máte vy jsem měla už tak v sobotu

petula.bir
19. lis 2019

@simpar
Ovulace od pozitivního testu proběhne do 24-48.hodin tak to odpovídá, již máš po ovulaci

lenka_tom
19. lis 2019

@simpar řekla bych, že tvůj poslední vypadá dost podobně, jako ten můj pozitivní. Mimochodem, taky jsem měla ovulaci dost pozdě. Hlavně u toho vaječníku, ve kterém bylo nakonec vítězné vejce 🙂

petula.bir
19. lis 2019

@lenka_tom
Přesně tak, já měla ovulaci 24DC z 29DC a zadarilo se 🥰 miminko to zvladlo ❤️ Zatím jsem tedy 5tt+1 ale věřím, ze teď to bude dobré 🥰

simpar
autor
19. lis 2019

@petula.bir moc gratuluji a moooc vám to přeji 🙂

simpar
autor
19. lis 2019

@petula.bir @lenka_tom tak jsem to spletla, poslední test na fotce je ze čtvrtku, tedy 14., podle grafu to asi ovulace nebyla, že? ☹