BT pod 37. Je šance na otěhotnění?

23. črc 2022

Dobry den vsem, mela bych mensi prosbu ke zkusenejsim. Posledni 3 mesice si merim pravidelne bazalni teplotu vzdy hned po probuzeni ve stejny cas a ani jeden z tech tri mesicu mi nikdy BT nestoupla po ovulaci na/nad 37 a vyse jak ma byt, moje normalni BT je 36,2-36,5 a po ovulaci, ktera je potvrzena ovulacnimi testy a pocitem vcetne hlenu, ktery tomu odpovida se pak po ovulaci teplota zvedne na max 36,8-36,9 je to normalni? Delky cyklu mam 32 dnu posledni ctvrt rok na den presne. Je mozne, ze k ovulaci treba nedochazi kdyz se teplota nezvysuje nad 37? Je mozne, ze ji nemam i kdyz testy mi zase vychazeji vcetne hlenu a bolesti k tomu pridanych. Dnes mam tyden po potvrzene ovulaci testem a moje BT se posledni ctyri dny drzi na 36,8 a je po ovulaci zatim nejvyssi.

gbp
23. črc 2022

vubec neni podstatna hodnota, ale ta krivka grafu. mas nejakou aplikaci? nebo si to jen pises?
ale aby to nebylo tak jednoduche, take me grafy ukazovaly vzdy pekne probehlou ovulaci, testy teda nikdy nic a gynekolozka ovulaci nevidela 🤷🏼‍♀️ na 100% ti to potvrdi jen doktor.

elfka21
23. črc 2022

Taky mi nikdy BT nestoupla po ovulaci nad 37 a ovulace byla, otěhotněla jsem a i pak byla teplota tak 36,7-8. Je to prostě žena od ženy. Důležitý je celkový graf. Držím palce. 😉

zrzinda
23. črc 2022

Já bych se na měření ovulace úplně vyprdla. Taky jsem měřila jak blazen, byla celá silena z toho, ze teplota byla stejná. Pak sem se na to vykaslala a těhotenství přišlo úplně samo ❤️

cinam
23. črc 2022

Mám stejné teploty před ovulací i po ovulaci jako ty a docela bez problémů jsem 4x otěhotněla. Taky záleží kde měříš a některé léky tu teplotu prý ovlivňují (např. na štítnou žlázu, ty beru já)

elfka21
23. črc 2022

@zrzinda Ale zase je dobré např. zjistit, že je ovulace posunutá. Koho to stresuje, dělat by to fakt neměl. Mě to bavilo, protože jsem trochu vědecký typ. 😆

andelka
24. črc 2022

Snad nikdy jsem neměla přes 37. Obvyklé poovulacni teploty mívám 36,6 - 36,9. Těhotná jsem byla 4 x. A nikdy jsem neměřila dýl než do potvrzené ovulace, tj. po 5 dpo. Je to zbytečné.

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
24. črc 2022

Holky graf vypadá takto, měřím BT pár dnů po menstruaci vždy do další, test mi dvě čárky ukázal 15/7 ale graf mi tam furt hází ovulaci na 17/7 prý podle teploty, vidim to prvně 🤷‍♀️🙂 no a od ovulace teplota stoupá ale teď už se 5 dnů drží na stejné teplotě 36,8 dneska mi to nedalo a vyzkoušela jsem i jiný teploměr digitální vím, že by se mělo testovat jiným, ale jen jsem to chtěla zkusit no a i na něm mi vyjelo 36,8 zvláštní, že se to drží tolik dnů vždycky jsem stejnou teplotu měla max 4 dny 🤔

jaja01k
24. črc 2022

Graf máš ukázkový, kdybys ovulaci neměla, vypadal by jinak. I s tím testem to sedí. Pozitivní test znamená, že k ovulaci dojde cca za 24-48 hodin.

gbp
24. črc 2022

to je dobry graf 👍 vsak pozitivni ovulacni test ukazuje, ze ovulace probehne do 24 hodin, ne? tak to klidne mohlo byt 16. a pak se ti zvedla teplota. ikdyz az dalsi den, neni to tak presne, jde o par hodin. tak ja zadny problem nevidim. teplomery nestridej a hodnotu fakt neres, hlavne mer ve stejny cas. ono taky jestli si to zkousela, muzes mit 37 treba za pul hodiny od toho co meris normalne, ta teplota se promenuje, ale to ti muze byt jedno, stejne jako ta jeji hodnota. ze se drzi stejne je normalni, stejne jako to, ze nemusis vubec mit nad 37. to sem treba namerila nahodou kdyz sem byla tehotna a mela sem trojfazovou krivku.
jo a doporucuju koupit teplomer na mereni bazalni teploty co meri na 2 desetinny mista.
ale jestli se ptas, jestli z toho pozname, jestli si tehotna, tak nepozname 🤷🏼‍♀️ muzes mit vykyv teploty dolu pri uhnizdovani, ale nemusis. muzes mit trojfazovou krivku, ale nemusis 🤷🏼‍♀️

andelka
24. črc 2022

Naprosto optimální graf. Test přesně sedí s ovulací potvrzenou bt.

autor
24. črc 2022

Holky tak moc moc děkuju 🌷🌷🌷🌷