Bylinky - tinktury. Máte zkušenost?

17. kvě 2023

Zdravím, chtěla jsem se zeptat zda tady nemáte některé z vás zkušenosti s bylinnými tinktury ?
Momentálně jsem si objednala Drmek, jeřába ptačího a nějako tinkturu na cysty.
Mám PCOS tam bych to chtěla srovnat, snažíme se o mimi, jinak ještě beru inofolic a duphaston. Děkuji za zkušenosti

levandule_k
17. kvě 2023

Já čerpám info o bylinkách z fb skupiny Bylinky pro všechny, stejnojmeného webu. Tam je i poradna. Když ji prohledáš, možná najdeš odpověď na svou otázku.

Mně na PCOS pomohl kontryhel a možná i máta. Někde jsem četla, že dělali pokus na krysách a u nich snižovala hladinu testosteronu. Já ji občas pila. Zároveň bych se podívala na psychosomatiku.

Pozor ať to nepřekombinuješ.

autor
17. kvě 2023

@levandule_k
Já Fb nemám ale děkuji za typ

normalnimatka
17. kvě 2023
pampelina18
24. kvě 2023

Ahoj, já se bylinkami zabivam, vyrábím maste, tinktury atd...

Všeobecně ti řeknu, že to funguje.
Ale pokud by si chtěla vědět zda to bude fungovat i tobě, to ti člověk jen tak neřekne. Na každého člověka působí něco jiného tak jako někomu zabírá Ibalgin a jinému zase ibuprofen. Jedno a ta samá účinná látka ale jiný postup výroby... Souvisí s tím řadu věcí. Já dělám obvyklé tinktury na míru pro daného člověka. Ten web je super, ale také je to všeobecný. Na různé potíže je x bylin. Jelikož komu nezabere ta zabere jiná. Je to taky tak trochu cesta na dlouhou trať.
Na deprese existuje taky mnoho atlntidepresiv a nékaždému zaberou ty stejný, ale musí se to zkoušet. To samé platí u bylin