Čaj na otěhotnění dle báby Radnické. Máte zkušenost?
Ahojky holky nevím jesli tohle téma už funguje nebo existuje ale chtěla bych se zeptat na tuto směs čaje bo jsem si ho ted objednala a čekam jak dorazí a vidím to jako poslední šanci otěhotnět přírodní cestou jinak když nic tak hold už pak bude plán B a to je centrum,předem díky a doufám že někomu pomohl 😉
Stručné shrnutí
- Čaj označovaný jako „čaj báby Radnické“ se v diskusi používá jako lidový prostředek ke zvýšení prokrvení děložní sliznice a ke zlepšení šancí na uhnízdění oplodněného vajíčka.
- Směs lze objednat hotovou například na Bobshop, nechat namíchat v bylinkářství nebo podle zveřejněných receptur (např. http://www.futurebaby.estranky.cz) sami namíchat.
- Doporučené užívání v diskusi bylo obvykle 2x denně, louhovat 15–30 minut a pít ráno nalačno 30 minut před jídlem; konkrétní délky kůry se lišily (1 měsíc, 3 týdny + týden pauza nebo delší užívání).
Nejčastější otázky
Q: Kde lze koupit nebo zjistit recept na „čaj báby Radnické“?
A: V diskuzi uživatelky uváděly prodej na Bobshop, možnost namíchání v každém bylinkářství a odkaz na recept na http://www.futurebaby.estranky.cz.
Q: Jak se čaj připravuje a dávkuje?
A: Věnuje se mu doporučené louhování 15–30 minut, pije se 2× denně (ranní dávka 30 minut před jídlem a večerní dávka), a někteří radili nepoužívat kovové nádoby nebo sítka a louhovat v porcelánu.
Q: Jaké byliny obsahuje konkrétní zveřejněný recept?
A: Jeden zveřejněný recept od paní Kamenické obsahoval 70 g heřmánku, 150 g dobromysli (oregáno), 50 g slézu, 150 g šípku, 100 g macešky, 100 g jablečníku, 150 g čekanky, 100 g mařinky, 200 g řebříčku a 200 g meduňky.
Q: Jak dlouho čaj užívat a jaké jsou režimy kůry?
A: V diskusi byly zmiňovány režimy: 1 měsíc kontinuálně, nebo 3 týdny pití následované jednou týdnem pauzy; jiní uživatelé pití prodlužovali i na více měsíců.
Q: Může se čaj pít v těhotenství?
A: V diskuzi padalo varování, že čaj v těhotenství pít nedoporučují (konkrétně byla uvedena informace „nepít v těhu“), přitom se také objevily názory, že některé byliny prý „pomáhají udržet mimičko“ — názor je rozporuplný.
Q: Jaká vyšetření nebo lékařské kroky jsou doporučeny před experimenty s bylinkami?
A: Doporučováno bylo navštívit specializované pracoviště CAR pro HSG, hormonální profil, stěry (např. na mykózu a ureaplasmu), spermiogram a podle výsledků individuální léčba; zmíněny jsou také inseminace, IVF, ICSI a podpůrné léky jako Utrogestan.
Q: Existují vedlejší účinky nebo chuťové problémy?
A: Uživatele uváděly hořkou chuť, některé ženy nepozorovaly žádné vedlejší účinky, ale kontryhel byl jednou zmíněn jako příčina zkrácení cyklu z 26 na 23–24 dní u jedné osoby.
Závěry z diskuze
Shoda
- Bylinné směsi se v diskusi používají primárně k lepšímu prokrvení děložní sliznice a ke zvýšení šance na uhnízdění.
- Směsi lze koupit hotové (Bobshop), nechat namíchat v bylinkářství nebo namíchat podle zveřejněných receptur (futurebaby).
- Mnozí diskutující doporučují současně navštívit CAR a nechat si udělat HSG, hormonální profil a spermiogram, pokud se nedaří otěhotnět delší dobu.
Sporné názory
- Některé ženy v diskuzi připisují čaji přímý vliv na otěhotnění a lidé píší o úspěších, zatímco jiní tvrdí, že bez lékařských vyšetření je třeba nejdřív vyloučit organické příčiny neplodnosti.
- Někteří tvrdí, že bylinky pomáhají udržet těhotenství, jiní explicitně uvádějí, že v těhotenství čaj pít nedoporučují.
Otevřené otázky
- Neexistuje jasně prokázaný kauzální důkaz, že konkrétní směs bylin zvyšuje pravděpodobnost otěhotnění.
- Nejsou konsenzuální standardy ohledně bezpečného užívání v časném těhotenství a ohledně optimální délky a dávkování kůry.
- Není sjednocený standardizovaný recept nebo doporučené množství bylin pro užívání.
Zmíněné značky a firmy
Bobshop, futurebaby, CAR
Zmíněné produkty a metody
čaj dle báby Radnické, heřmánek, dobromysl (oregáno), sléz, šípek, maceška, jablečník, čekanka, mařinka, řebříček, meduňka, kontryhel, drnek obecný, ovulační testy, výpočet plodných dní dle Dr. Jonáše, HSG, hormonální profil, spermiogram, ATB, Utrogestan, clostilbegyt, IUI, IVF, ICSI
Místa a osoby
Bába Radnická, paní Kamenická, Bobshop, futurebaby, Dr. Jonáš, CAR
ahoj holky🙂 ja take proti bylikam nic nemam. jen petu znam z jine diskuze a vim ,ze se snazi uz dlouho. chapu ,ze se vzdy na problem neprijde a pak se da zkusit alternantivni lecba. My do caru chodime taky a rozhodne se do necoho nedame hned uvrtat🙂 v caru udelaji ruzna vysetreni. Nam to tedy ulehcilo trapeni neb jsme zjistili kde je problem a vim ,ze bez lelarske pomoci to nepujde.
nerikam ,ze musi jit peta na iui nebo ivf preci. my jsme take zvolili jinou cestu nez by se asi od nas ocekavalo.
Ahoj, tak jsem dneska koupila taky čajík- takovej kyblík 🙂, tak uvidíme jestli pomůže. jak ho pijete? prý se pije 3 týdny a týden pauza, nevim jestli ho začít pít 1 DC nebo až dýl? Máme čas do srpna tak zkoušim co se dá 🙂,Te´d jsem už 5 cyklus léčby clostilbegytem a utrogestanu. Teď čekam MS každym dnem ☹ a právě nevim jestli čaj začít pít hned 1 den MS nebo se to pije až před ovu až do MS.
Jo píju ho zrovna te´d a tedy nic moc 😒, sice asi nepomůže, tedy v mém případě ale taky neublíží tak zkoušim co se dá. Ale 2 kyblík už kupovat nebudu 🙂
marketa137:ahoj já ho taky zrovna piju jenže v čajovně čaje nemíchají tak jsem si musela koupit všechno a namíchat si ho sama,jen mi nějak nechutná 😀 mám to hořké 😅
tak to u nás máme bylinou lékárnu, takže tam to už mají hotový. ale já nejsem na žádný bylinky, jedině můžu heřmánek 🙂. A až ho zdělam, piju te´d 1 týden tak koupim jen kontryhel, ten je prý super na děložní sliznici a doporučují ho i před IVF 🙂
kontryhel je na chut dobrý ale nějak to na mě nezabralo jen mi z 26dc stahl na 23-24dní,tak jsem ho přestala pít a už to mám poslední dva měsíce po 30 dnech,tak nevím no prostě co člověk to originál 😀 ....
No to by bylo asi na nic ☹. dopiju kýbl a nechám to radši na odbornících, a´t to není horší jak lepší 🙂
Ahoj holky,jsem tu nová.
Po doporučení známe a na internetových diskuzí jsem se rozhodla čajík báby radlicke si zakoupit,jen mám dotaz čajík se pije i v době MS nebo je lepší ten tyden vynechat?děkuji moc za odpověd
Moje švagrové pili čaj který dostali od báby Radnický. Pili ho asi rok. Pak jim bába řekla že je vše v pořádku . No a opravdu přišli do jiného stavu. No a nejsou jediný. Baby Radnický je škoda pomohla mnoha lidem.
@acli Ano, bába Radnická pomohla opravdu hodně lidem. I já jsem jedna z jejích dětí 🙂 Mamka nemohla několik let otěhotnět a při tom podle doktorů byla v pořádku. Šla s kamarádkou k bábě Radnický a obě do několika měsíců otěhotněly 🙂 Myslím, že ten čajík taky zkusím 🙂 V září to bude rok, co tomu s manželem necháváme volnej průběh...
Zítra mi tento čajík má přijít, taky ho chci vyzkoušet 🙂 Máte někdo další s ním zkušenosti??
Čajík dorazil, už piju první dávku - opravdu je lehce nahořklý. Doufám, že stará receptůra zabere 😀
Snažilky a maminky, přidejte se také se svými zkušenostmi s tímto čajíkem 🙂
@coccinella Já jsem si ho také koupila z důvodu nízké sliznice a slabé menstruace. Piju dvakrát denně a na chuť už jsem si celkem zvykla, každopádně poprvé to byla síla 🙂 Doufám, že pomůže, jsem zvědavá, piju teprve první cyklus.
@relars jedná se o čaj, který se doporučuje i před IUI a IVF údajně na prokrvení sliznice, tzn. že se vajíčko lépe uchytí.
holky já ho pila 3 týdny a otěhotněla jsem 🙂 nevím teda jestli za to mohu poděkovat čajícu ,ale jsem těhotná 🙂 mám doma jeden pytel a pul mohu ho pít i v těhu?Jsem 5týden?
@libulubo Ahojky, nemohla bys mi prosím poslat do IP přesný odkaz, kde a jaký je to přesně čajík na objednání? Moooc děkuji za pomoc!
Přidávám svoji zkušenost, půl roku neúspěšné snažení po ZT, pak jsem nasadila tento čaj od paní Kamenické (70g heřmánek, 150g dobromysl (oregáno), 50g sléz, 150g šípek, 100g maceška, 100g jablečník, 150g čekanka, 100g mařinka, 200g řebříček, 200g meduňka), 2x denně (nalačno a večer) a ten měsíc jsem otěhotněla. 🙂 Rozhodně všem doporučuji. U nás byl záchranné lano...
Ahoj holky , dnes jsem dostala na doporučení koupit jsi čaj dle baby radnicke. Tak jse chci zeptat zda to někomu pomohlo?
Předtim jsem pila kontryhel sice jsem po něm otěhotněla ale bylo to mimoděložně a já přišla o vejcovod . Od te doby to nejde .
Už jsme zkoušeli inseminaci a nic.
Holky nám se nedařilo rok. Poté jsem si na internetu našla zdarma výpočet plodných dní dle Dr. Jonáše, a sama jsem si to tam propočítala, a zasnažili jsme se v době, kdy byla nejvhodnější konstalace (ukázalo se mi také, že při předchozích měsících konstalace nic moc) a byla z toho dcerka. Podruhé jsme se nesnažili, ale počali jsme syna a když jsem si to zkusila tou kalkulačkou vypočítat, tak to ukázalo, že byla ta nejvhodnější konstalace. Takže u mě 2x vyšlo, poprvé po ročním snažení, podruhé jsme se do toho zrovna strefili ...



adi ještě jedna otazka musí to projít varem pokud je to tam napsané nebo stačí abych zalila vařící vodou a nechala půl hodky luhovat??