Červen - začátek snažení, kdo se přidá?

moncaka
18. kvě 2011

Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....

baibies
16. srp 2011

@pajinka85 12 kg na dietu časopisu, to chci taky teda.. mám nahoře za 2 roky 20kg.. a teda jeste tehotenství a budu mít metrák... chjo...

amallie
16. srp 2011

@malinka_02 ono je to cely vzdycky o tom, ze je nutno mit nizsi prijem, nez vydej, ale zaroven mit spravnej pomer bilkovin, uhlohydratu a tuku na strane jedne a spravne spalovat pri optimalni tepovce na strane druhe. Strasne dulezitej je taky bazalni metabolismus, pokud ho ma clovek nizkej, tak logicky malo spaluje. A ten zalezi na skladbe tela, cim vic svalstva, tim vyssi a taky na prijmu zivin, kdo malo ji, ma ho zpomalenej

blondatabruneta
16. srp 2011

taky bych se pro začátek spokoijla s jedním 🙂 🙂 🙂

pajinka85
16. srp 2011

@baibies
No já nejela přesně podle jídelníčku časopisu, ale vybírala jsem si recepty a zmapovala jsem co mohu ke svačině a snídani atd. A jinak jsem si to dělala podle svého...
Ale utvrdila jsem se v tom, že žádné zázraky neexistují, žádné prášky to za mě nezhubnou a že je to celkem dřina...jak dřina zhubnout, tak si to i udržet. 😒

ckei
16. srp 2011

Ahojky, holky, nejsem schopná absolutně za dnešek dočíst, teď jsem přišla domů, přehodila oblečení a zase musím pryč......tak snad zítra 🙂 Jinak víkend nakonec dopadl, manžílek se vyznamenal 😵 😵 😵 😵 😵 Tak už se tááááááááááááááááákhle moc těším. Tak holky čaute a hezký večer a pokud možno, i plodně úspěšný!!! 😉 😉

kotatkoz
16. srp 2011

@pajinka85 tak to te obdivuju, takhle zhubnout 😉
Taky bych tak 15 kilo potrebovala sundat, ale pro zacatek aspon 5 dolu by nebylo od veci 😀 No popremyslim o tom 😀

malinka_02
16. srp 2011

taky by mi pro začátek 5 stačilo 🙂
Holky jak se budete snažit? Od MS do MS nebo obden, nebo jen v době ovu?

kotatkoz
16. srp 2011

@malinka_02 tak kdyz vis, kdy mas ovu, tak mi prijde lepsi zintenzivnit ten tyden kolem ovu a zbytek kdykoli pro radost 😀 Ja doufam, ze vim, kdy ji mam, takze se snazime zhruba od 11 DC do 18 DC obden, prip. od dva dny, kdyz neni cas nebo nalada... Ale pokud nevis kdy je ovu, tak je asi lepsi obden nebo ob dva od MS do MS 😅

malinka_02
16. srp 2011

@kotatkoz dělám už 2 měsíce ovu testíky tak docela vím 😀 tak právě když to vím řesně nevím jestli není lepší počkat až naovu než vyčerpat zásoby dřív 😀

baibies
16. srp 2011

@pajinka85 to mi ani neříkej jak je to tezke.. já jsem ted v pohode a kg jdou nahoru...

svija
16. srp 2011

@malinka_02 - ta školka je na Budějovické a manžel pracuje na Pankráci. Pro nás by to nebylo tak hrozné, autem po jižní spojce a jsme tam. A my se teda budem snažit jen v době kolem ovu, obden a zbytek jak se nám bude chtít 😉 .

pajinka85
16. srp 2011

@malinka_02
Tak kolem ovulace častěji, jinak bych to nechala když je chuť. Ale myslím, že do zásoby si je schovávat nemusíte 😀

pajinka85
16. srp 2011

@svija
Tak to je zajímavá možnost, dát dítě do anglické školky. Ale u nás to nepřipadá v úvahu. Můj syn do školky nechce a ještě aby na něho mluvili anglicky, to by tuplem zešílel.... a taky tady u nás asi žádné nejsou.

svija
16. srp 2011

@pajinka85 - no já netvrdím, že ten můj prcek do školky chce, je na to ještě malý, aby věděl o co půjde. Chtěla bych ho dávat tak na 2-3 dopoledne v týdnu, ale teď řeším, jestli by mi sebrali rodičák nebo ne.

pajinka85
16. srp 2011

@svija
myslím, že by ti ho vzít neměli, pokud je to jen na dopoledne...pokud to tedy ovšem zase nějak nezměnili.

malinka_02
16. srp 2011

@svija
@pajinka85 no holky a po dobu ovulace myslíte +- kolik dní kolem?

pajinka85
16. srp 2011

@malinka_02
Já jsem si také zkoušela zjišťovat, jak dlouho trvá než dojde k ovulaci (nemám testy, jen podle pobolívání v podbřišku a změna hlenu) jak dlouho žijí spermie a jak dlouho čeká vajíčko na oplodnění. Bohužel se to liší..někde jsem črtla, že spermie jsou oplodnění schopné až 5 dní-to mi příjde hodně, vajíčko oplednění schopné 12-48 hodin-to také jak kde...a ovulace mi je ještě dost neznámou. Ale řekla bych, že stačí ob den 3 dny před ovulcí až 3 dny po ovulaci,ať to máš pojištěné. Ale pokud se ti moc nechce, tak by teoreticky mělo stačit jednou v den kdy je ovulace-když ji přesně znáš. A pak stojku na hlavě, někdo říká alespon 20 minut, mě stačilo takových 5 a už mám kluka jako buka. 😉

pajinka85
16. srp 2011

@silente
No také děkuji, já pořád nacházím jiné a jiné údaje....ale ono je to asi stejně jedno, poku d to má být tak to bude a pokud ne, tak s tím nic nenadělám. 😉

svija
16. srp 2011

Holky teda s těma stojkama na hlavě nevím, jestli to není jen pověra. Já na to teda moc nedám. U Martínka ve všech možných dnech, kdy jsem mohla otěhotnět, jsem se oblíkla hned po styku a v někdy jsem byla já nahoře a i tak to zřejmě prošlo proti gravitaci 🙂 .

svija
16. srp 2011

@malinka_02 - já ovu testy zatím nedělala, prostě přibližně kolem půlky cyklu. Já si jen hmatám čípěk a jak začne měknout a rozšiřovat se ten vstupní otvůrek tak zhruba začínáme s manželem "pokusné" období 😉 .

blondatabruneta
16. srp 2011

@svija to bych chtěla asi taky zkusit, ale abych pravdu řekla, tak opravdu nevím přesně, jestli vím, jak ho najít a být si jistá tím, že je to on :D

kooblich
16. srp 2011

snažíme se o druhé mimi už asi pět měsíců a furt nic a to sem si myslela že tentokrát to bude "rychlovka".
to s tím že začnete se snažením před ovu je málo. Četla sem na stránkách jedné nemocnice myslím kde dělají testy na plodnost , že na testy by se mělo jít nejpozději 3 dny po styku , že ty spermie pak nejsou tak kvalitní a výsledek je pak skreslený. To znamená, že sex by měl být pravidelný nejméně po těch třech dnech hned po MS. Protože když si je muž bude "šetřit" jako že jich bude mít víc a bla bla tak právě nebudou tak rychlí. Já bohužel pracuji v noci manžel ráno a volno mám 2X do týdne takže já se budu asi anažit hodně dlouho ☹

blondatabruneta
16. srp 2011

@kooblich to jsme na tom podobně... manžel dělá Po-Pá a já 12ky denní noční... takže se doma potkáme málokdy... a když k tomu přičtu, že út + čt mají trénink s hokejbalem a přijde totálně K.O., tak to fakt není moc nadějný.. nehledě na to, že třeba teď moje plodné dny vychází na příští víkend a to bude manžel na turnaji s hokejbalem, takže si to miminko asi budu muset vyčarovat nebo co :D

antana123
17. srp 2011

Přeju dobré ránko
@svija tak to sem zvědavá jak s tou školokou dopadnete 😉
@malinka_02 no já kdybych nebyla doma tak čas na to taky nemám jsem zdravotník a dělám 12 na nepřetržitý provoz
@baibies jasan že to uteče a pak už se můžete snažit na plno????proč si byla na laparce???

antana123
17. srp 2011

@ckei jé tak vám to vyšlo???no supéééér užijte si to 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 mě o víkendu příjde MS tak z víkendu budu mít prd si uděláme hezký ten příští víkend
@pajinka85 😀 😀 😀 😀 😀 😀
snažíme se jak máme chut okolo ovulku se po něm sápu já a on už ví oč mi jde 😀 😀 😀 😀 😀
@silente ty si skvělá vždycky když se něco řeší hodíš odkaz moc díky 😵 😵 😵 😵
@kooblich Ale neboj určo se trefíte 😉

antana123
17. srp 2011

terioza1
jituska86 5 t.t.
maxi.smile
lilin
frapik
marcelkap
Lenkajp
michelina1
kimm88

Snažilky
maciatko248............... .2.DC
svija................................3.DC
jinka09........................... 4.DC
blondatabruneta......... .6.DC
ameliejulliette................ 8. DC
kive76............................ 8.DC
amallie........................... 9.DC
philipa.......................... . 9.DC
Malinka_02.................. 10.DC
d.h.86............................ 10.DC
yesu.............................. 10.DC
janule8.......................... 11.DC
Baibies ......................... 13.DC
sluuniicko.......................13.DC
puleckovi .......................14.DC
moncaka........................ 15.DC
Pajinka 85...................... 16.DC
brambora........................16.DC
kotatkoz......................... 21. DC
rajule.............................. 22.DC
martinka87................... . 25.DC
Antana123.................... .26.DC
luckamb........................??DC

silente
17. srp 2011

@antana123 - když vím, hodím. Však mám net v některém směru prohledaný do hloubky 5 km 😀 😀 😀 😀 😀

antana123
17. srp 2011

@silente 😀 😀 😀 😀 😀 😀

svija
17. srp 2011

@antana123 - ty seš náká moje skrytá sestra nebo co. Stejná výška, stejně dlouhé přenášení a dokonce i stejný obor zaměstnání 🙂 . Já taky dělám ve zdravotnictví, ale teda 12 hodin fakt vyjímečně a už vůbec ne noční. Jsem fyzioterapeutka 😉 .

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru