Červen - začátek snažení, kdo se přidá?
Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....
Stručné shrnutí
- Při snažení o otěhotnění ženy v diskuzi doporučovaly užívat kyselinu listovou (Accidum folikum) a volně dostupné doplňky jako Calibrum babyplan, Acidofolan nebo Mamavit jako podporu před a v prvním trimestru.
- Metody sledování plodnosti zmiňované účastnicemi zahrnují měření bazální teploty (BT), ovulační testy a pozorování sliznice/hlenu; 1. den menstruace se v počítání označuje jako 1. DC.
- V případě opakovaných neúspěchů diskuze zmiňovala lékařská řešení jako Clostilbegyt (clomifen), Estrofem, IUI a IVF a vyšetření v CAR nebo v teplickém centru pro neplodnost; v diskuzi byla také uvedena informace, že pojišťovny hradí „6 pokusů za rok“ (tvrzení z diskuze).
Nejčastější otázky
Q: Kdy začít brát kyselinu listovou před plánovaným otěhotněním?
A: V diskuzi doporučovaly začít užívat kyselinu listovou minimálně 3 měsíce před plánovaným početím a pokračovat v prvním trimestru; konkrétně byly zmíněny produkty Accidum folikum, Acidofolan, Calibrum babyplan a Mamavit.
Q: Jak nejlépe sledovat ovulaci doma?
A: Doporučované domácí metody byly měření BT (bazální teploty), použití ovulačních testů a sledování sliznice/hlenu; v diskuzi byla vysvětlena praxe, že 1. DC = 1. den menstruace.
Q: Jaké bylinky a čaje ženy v diskuzi zmiňovaly jako pomoc při snažení?
A: Nejčastěji zmiňovaný byl kontryhelový čaj, směs kontryhel+řebříček+hluchavka a čaj „pro ženy“ od firmy Leros; některé ženy pily i čaj kontryhel a další bylinné směsi.
Q: Mohu pít bylinky současně s léky na plodnost (např. Clostilbegyt)?
A: V diskuzi jedna snažilka uvedla, že se podle jejích zdrojů bylinky prý nemají kombinovat s léky na neplodnost; sama přestala bylinky užívat a plánovala konzultaci s gynekologem (tvrzení z diskuze).
Q: Kdy navštívit gynekologa po pozitivním těhotenském testu?
A: Některé ženy v diskuzi volaly ihned a byly objednány za cca 4 týdny, jiné doporučovaly kontrolu kolem 7.–8. týdne pro zobrazení srdeční akce; při podezření na mimoděložní těhotenství (bolesti) diskuze uváděla nutnost akutní konzultace.
Q: Jaké lékařské postupy a léky byly zmiňovány při problémech s početím?
A: V diskuzi se objevily názvy Clostilbegyt a Estrofem, zmíněny byly IUI a IVF a vyšetření v CAR; jedna diskutující psala o absolvování 6 IUI a o „6 pokusech za rok“ v souvislosti s pojištěním (tvrzení z diskuze).
Závěry z diskuze
Shoda
- Kyselina listová (Accidum folikum) je považována za běžný standard při snažení a v prvním trimestru.
- Sledování ovulace se v praxi provádí měřením BT, ovulačními testy a pozorováním sliznice/hlenu.
Sporné názory
- Užívání bylinek: některé ženy považují kontryhel a bylinné čaje za užitečné při snažení, zatímco jiné v diskuzi uváděly, že bylinky by se neměly kombinovat s léky na neplodnost a přestaly je užívat.
Otevřené otázky
- Kdy přesně je optimální první prenatální kontrola po pozitivním testu (okamžitě/cca 4 týdny vs. kolem 7.–8. týdne) zůstává nespecifikováno.
- Jaká je přesná pravidla hrazení asistenčních metod pojišťovnami (v diskuzi zmíněno „6 pokusů za rok“, což je tvrzení z diskuze).
- Má užívání kyseliny listové nebo některých vitamínů výrazný vliv na tělesnou hmotnost u snažilek (v diskuzi byly rozdílné zkušenosti).
Zmíněné značky a firmy
Calibrum babyplan, Acidofolan, Leros, Mamavit, Gynex, Accidum folikum, NašePorodnice.cz, zdravi.centrum.cz, Apolinář, Bulovka, Motol, CAR, teplické centrum pro neplodnost
Zmíněné produkty a metody
kyselina listová (Accidum folikum), Calibrum babyplan, Acidofolan, Mamavit, Gynex, kontryhelový čaj, čaj pro ženy (Leros), čaj kontryhel+řebříček+hluchavka, Clostilbegyt, Estrofem, ovulační testy, měření BT (bazální teplota), pozorování sliznice/hlenu, IUI, IVF, graf BT, test těhotenství, „svíčka“ (pozice nohy nahoře po sexu)
Místa a osoby
Most, Apolinář, Bulovka, Motol, Teplice
@malinka_02 ono je to cely vzdycky o tom, ze je nutno mit nizsi prijem, nez vydej, ale zaroven mit spravnej pomer bilkovin, uhlohydratu a tuku na strane jedne a spravne spalovat pri optimalni tepovce na strane druhe. Strasne dulezitej je taky bazalni metabolismus, pokud ho ma clovek nizkej, tak logicky malo spaluje. A ten zalezi na skladbe tela, cim vic svalstva, tim vyssi a taky na prijmu zivin, kdo malo ji, ma ho zpomalenej
@baibies
No já nejela přesně podle jídelníčku časopisu, ale vybírala jsem si recepty a zmapovala jsem co mohu ke svačině a snídani atd. A jinak jsem si to dělala podle svého...
Ale utvrdila jsem se v tom, že žádné zázraky neexistují, žádné prášky to za mě nezhubnou a že je to celkem dřina...jak dřina zhubnout, tak si to i udržet. 😒
Ahojky, holky, nejsem schopná absolutně za dnešek dočíst, teď jsem přišla domů, přehodila oblečení a zase musím pryč......tak snad zítra 🙂 Jinak víkend nakonec dopadl, manžílek se vyznamenal 😵 😵 😵 😵 😵 Tak už se tááááááááááááááááákhle moc těším. Tak holky čaute a hezký večer a pokud možno, i plodně úspěšný!!! 😉 😉
taky by mi pro začátek 5 stačilo 🙂
Holky jak se budete snažit? Od MS do MS nebo obden, nebo jen v době ovu?
@malinka_02 tak kdyz vis, kdy mas ovu, tak mi prijde lepsi zintenzivnit ten tyden kolem ovu a zbytek kdykoli pro radost 😀 Ja doufam, ze vim, kdy ji mam, takze se snazime zhruba od 11 DC do 18 DC obden, prip. od dva dny, kdyz neni cas nebo nalada... Ale pokud nevis kdy je ovu, tak je asi lepsi obden nebo ob dva od MS do MS 😅
@kotatkoz dělám už 2 měsíce ovu testíky tak docela vím 😀 tak právě když to vím řesně nevím jestli není lepší počkat až naovu než vyčerpat zásoby dřív 😀
@malinka_02 - ta školka je na Budějovické a manžel pracuje na Pankráci. Pro nás by to nebylo tak hrozné, autem po jižní spojce a jsme tam. A my se teda budem snažit jen v době kolem ovu, obden a zbytek jak se nám bude chtít 😉 .
@malinka_02
Tak kolem ovulace častěji, jinak bych to nechala když je chuť. Ale myslím, že do zásoby si je schovávat nemusíte 😀
@malinka_02
Já jsem si také zkoušela zjišťovat, jak dlouho trvá než dojde k ovulaci (nemám testy, jen podle pobolívání v podbřišku a změna hlenu) jak dlouho žijí spermie a jak dlouho čeká vajíčko na oplodnění. Bohužel se to liší..někde jsem črtla, že spermie jsou oplodnění schopné až 5 dní-to mi příjde hodně, vajíčko oplednění schopné 12-48 hodin-to také jak kde...a ovulace mi je ještě dost neznámou. Ale řekla bych, že stačí ob den 3 dny před ovulcí až 3 dny po ovulaci,ať to máš pojištěné. Ale pokud se ti moc nechce, tak by teoreticky mělo stačit jednou v den kdy je ovulace-když ji přesně znáš. A pak stojku na hlavě, někdo říká alespon 20 minut, mě stačilo takových 5 a už mám kluka jako buka. 😉
Holky teda s těma stojkama na hlavě nevím, jestli to není jen pověra. Já na to teda moc nedám. U Martínka ve všech možných dnech, kdy jsem mohla otěhotnět, jsem se oblíkla hned po styku a v někdy jsem byla já nahoře a i tak to zřejmě prošlo proti gravitaci 🙂 .
@malinka_02 - já ovu testy zatím nedělala, prostě přibližně kolem půlky cyklu. Já si jen hmatám čípěk a jak začne měknout a rozšiřovat se ten vstupní otvůrek tak zhruba začínáme s manželem "pokusné" období 😉 .
@svija to bych chtěla asi taky zkusit, ale abych pravdu řekla, tak opravdu nevím přesně, jestli vím, jak ho najít a být si jistá tím, že je to on :D
snažíme se o druhé mimi už asi pět měsíců a furt nic a to sem si myslela že tentokrát to bude "rychlovka".
to s tím že začnete se snažením před ovu je málo. Četla sem na stránkách jedné nemocnice myslím kde dělají testy na plodnost , že na testy by se mělo jít nejpozději 3 dny po styku , že ty spermie pak nejsou tak kvalitní a výsledek je pak skreslený. To znamená, že sex by měl být pravidelný nejméně po těch třech dnech hned po MS. Protože když si je muž bude "šetřit" jako že jich bude mít víc a bla bla tak právě nebudou tak rychlí. Já bohužel pracuji v noci manžel ráno a volno mám 2X do týdne takže já se budu asi anažit hodně dlouho ☹
@kooblich to jsme na tom podobně... manžel dělá Po-Pá a já 12ky denní noční... takže se doma potkáme málokdy... a když k tomu přičtu, že út + čt mají trénink s hokejbalem a přijde totálně K.O., tak to fakt není moc nadějný.. nehledě na to, že třeba teď moje plodné dny vychází na příští víkend a to bude manžel na turnaji s hokejbalem, takže si to miminko asi budu muset vyčarovat nebo co :D
Přeju dobré ránko
@svija tak to sem zvědavá jak s tou školokou dopadnete 😉
@malinka_02 no já kdybych nebyla doma tak čas na to taky nemám jsem zdravotník a dělám 12 na nepřetržitý provoz
@baibies jasan že to uteče a pak už se můžete snažit na plno????proč si byla na laparce???
@ckei jé tak vám to vyšlo???no supéééér užijte si to 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 mě o víkendu příjde MS tak z víkendu budu mít prd si uděláme hezký ten příští víkend
@pajinka85 😀 😀 😀 😀 😀 😀
snažíme se jak máme chut okolo ovulku se po něm sápu já a on už ví oč mi jde 😀 😀 😀 😀 😀
@silente ty si skvělá vždycky když se něco řeší hodíš odkaz moc díky 😵 😵 😵 😵
@kooblich Ale neboj určo se trefíte 😉
terioza1
jituska86 5 t.t.
maxi.smile
lilin
frapik
marcelkap
Lenkajp
michelina1
kimm88
Snažilky
maciatko248............... .2.DC
svija................................3.DC
jinka09........................... 4.DC
blondatabruneta......... .6.DC
ameliejulliette................ 8. DC
kive76............................ 8.DC
amallie........................... 9.DC
philipa.......................... . 9.DC
Malinka_02.................. 10.DC
d.h.86............................ 10.DC
yesu.............................. 10.DC
janule8.......................... 11.DC
Baibies ......................... 13.DC
sluuniicko.......................13.DC
puleckovi .......................14.DC
moncaka........................ 15.DC
Pajinka 85...................... 16.DC
brambora........................16.DC
kotatkoz......................... 21. DC
rajule.............................. 22.DC
martinka87................... . 25.DC
Antana123.................... .26.DC
luckamb........................??DC

@pajinka85 12 kg na dietu časopisu, to chci taky teda.. mám nahoře za 2 roky 20kg.. a teda jeste tehotenství a budu mít metrák... chjo...