icon

Červen - začátek snažení, kdo se přidá?

avatar
moncaka
18. kvě 2011

Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 5441 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Při snažení o otěhotnění ženy v diskuzi doporučovaly užívat kyselinu listovou (Accidum folikum) a volně dostupné doplňky jako Calibrum babyplan, Acidofolan nebo Mamavit jako podporu před a v prvním trimestru.
  • Metody sledování plodnosti zmiňované účastnicemi zahrnují měření bazální teploty (BT), ovulační testy a pozorování sliznice/hlenu; 1. den menstruace se v počítání označuje jako 1. DC.
  • V případě opakovaných neúspěchů diskuze zmiňovala lékařská řešení jako Clostilbegyt (clomifen), Estrofem, IUI a IVF a vyšetření v CAR nebo v teplickém centru pro neplodnost; v diskuzi byla také uvedena informace, že pojišťovny hradí „6 pokusů za rok“ (tvrzení z diskuze).


Nejčastější otázky

Q: Kdy začít brát kyselinu listovou před plánovaným otěhotněním?
A: V diskuzi doporučovaly začít užívat kyselinu listovou minimálně 3 měsíce před plánovaným početím a pokračovat v prvním trimestru; konkrétně byly zmíněny produkty Accidum folikum, Acidofolan, Calibrum babyplan a Mamavit.

Q: Jak nejlépe sledovat ovulaci doma?
A: Doporučované domácí metody byly měření BT (bazální teploty), použití ovulačních testů a sledování sliznice/hlenu; v diskuzi byla vysvětlena praxe, že 1. DC = 1. den menstruace.

Q: Jaké bylinky a čaje ženy v diskuzi zmiňovaly jako pomoc při snažení?
A: Nejčastěji zmiňovaný byl kontryhelový čaj, směs kontryhel+řebříček+hluchavka a čaj „pro ženy“ od firmy Leros; některé ženy pily i čaj kontryhel a další bylinné směsi.

Q: Mohu pít bylinky současně s léky na plodnost (např. Clostilbegyt)?
A: V diskuzi jedna snažilka uvedla, že se podle jejích zdrojů bylinky prý nemají kombinovat s léky na neplodnost; sama přestala bylinky užívat a plánovala konzultaci s gynekologem (tvrzení z diskuze).

Q: Kdy navštívit gynekologa po pozitivním těhotenském testu?
A: Některé ženy v diskuzi volaly ihned a byly objednány za cca 4 týdny, jiné doporučovaly kontrolu kolem 7.–8. týdne pro zobrazení srdeční akce; při podezření na mimoděložní těhotenství (bolesti) diskuze uváděla nutnost akutní konzultace.

Q: Jaké lékařské postupy a léky byly zmiňovány při problémech s početím?
A: V diskuzi se objevily názvy Clostilbegyt a Estrofem, zmíněny byly IUI a IVF a vyšetření v CAR; jedna diskutující psala o absolvování 6 IUI a o „6 pokusech za rok“ v souvislosti s pojištěním (tvrzení z diskuze).

Závěry z diskuze

Shoda

  • Kyselina listová (Accidum folikum) je považována za běžný standard při snažení a v prvním trimestru.
  • Sledování ovulace se v praxi provádí měřením BT, ovulačními testy a pozorováním sliznice/hlenu.


Sporné názory

  • Užívání bylinek: některé ženy považují kontryhel a bylinné čaje za užitečné při snažení, zatímco jiné v diskuzi uváděly, že bylinky by se neměly kombinovat s léky na neplodnost a přestaly je užívat.


Otevřené otázky

  • Kdy přesně je optimální první prenatální kontrola po pozitivním testu (okamžitě/cca 4 týdny vs. kolem 7.–8. týdne) zůstává nespecifikováno.
  • Jaká je přesná pravidla hrazení asistenčních metod pojišťovnami (v diskuzi zmíněno „6 pokusů za rok“, což je tvrzení z diskuze).
  • Má užívání kyseliny listové nebo některých vitamínů výrazný vliv na tělesnou hmotnost u snažilek (v diskuzi byly rozdílné zkušenosti).


Zmíněné značky a firmy

Calibrum babyplan, Acidofolan, Leros, Mamavit, Gynex, Accidum folikum, NašePorodnice.cz, zdravi.centrum.cz, Apolinář, Bulovka, Motol, CAR, teplické centrum pro neplodnost

Zmíněné produkty a metody

kyselina listová (Accidum folikum), Calibrum babyplan, Acidofolan, Mamavit, Gynex, kontryhelový čaj, čaj pro ženy (Leros), čaj kontryhel+řebříček+hluchavka, Clostilbegyt, Estrofem, ovulační testy, měření BT (bazální teplota), pozorování sliznice/hlenu, IUI, IVF, graf BT, test těhotenství, „svíčka“ (pozice nohy nahoře po sexu)

Místa a osoby

Most, Apolinář, Bulovka, Motol, Teplice

avatar
ckei
17. srp 2011

@antana123 snad si to užijeme a snažit se fakt budeme, hafo moc 😉 😉 😵 😵

avatar
antana123
17. srp 2011

@martinka87 shrnutí ani né jako vždycky jen snažení a snažení 😀 😀 😀 😀 😀

avatar
antana123
17. srp 2011

@martinka87 tobě se blíží MS dorazí mrška nebo né????

avatar
ivis85
17. srp 2011

ahoj holky, konecne jsem vas docetla, 20 stran zabavneho cteni pri obedech v praci a po vecerech.jde to pomalu,hlasim se pres mobil.Doma se mi nechce sedet u pc a v praci nemam jistotu smiringu IT. U nas to je tento mesic hluche,ani jsme se nesnazili a ani jsem nepozorovala bolest a hlen, tak je ovu mozna ob mesic...nejak jsem prestala tlacit na pilu.mimo jine jsme s manzou absolvovali takovou zvlastni alternativni terapii, kde nam rekli, ze mame par bacilu a parazitu, kterych je treba se zbavit, takze snazeni bude probihat po kure.vidim to na podzim ... Tak vas budu aspon navstevovat a docitat, vsem drzim pesti,at jsou brzy na testech dalnice ;)

avatar
ameliejulliette
17. srp 2011

Jůůů nové těhotné! Gratulujuuuu 🙂 Teda, tady to jede, se nemůžu dočkat, až se přehoupneme všecky do první části tabulky a založíme novou s termínama porodů a pak si drobci stejně pořadím zamíchají, jak se jim zlíbí... 😀

avatar
jituska86
17. srp 2011

AHOJKY HOLKY TAK SEM DNESKA BYLA U DOKTORA MIMCO JE NA SPRAVNEM MISTE PODLE UT SEM 5TT SRDICKO BYLO SLYSET MALINKO ALE BYLO A ZA 3 TYDNU UZ SI PUJDU PRO PRUKAZKU SEM TAK STASTNA ZE JE TO SPRAVNY TED ABY SE TO UDRZELO AZ DO PORODU A BYLO TO ZDRAVE.

avatar
kleopatra35
17. srp 2011

@jituska86 GRATULUJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

avatar
jituska86
17. srp 2011

JE TU HOLKY VUBEC NEKDO S PLZNE???

avatar
jituska86
17. srp 2011

@kleopatra35 DEKUJI KONECNE TO ZE ME TROCHU SPADLO

avatar
blondatabruneta
17. srp 2011

@jituska86 moc gratuluju 🙂 to je krásný 🙂 další, která si už může začít užívat těhotenství 🙂 držím pěsti, aby vše šlo, jak má, snad se taky brzo připojím k Vám šťastným 🙂

avatar
antana123
18. srp 2011

Přeju dobré ránko 🙂
@jituska86 moc gratuluju 😉

avatar
svija
18. srp 2011

@jituska86 - teda, to je moc pěkný, gratuluju 🙂 .

avatar
svija
18. srp 2011

@kimm88 - tak zatím to u tebe vypadá hezky a snad to doktor jen potvrdí 😉 .

avatar
maciatko248
18. srp 2011

Dobre ranko Žienky 🙂
aktualizujem dnesnu tabulku

terioza1
jituska86 5 t.t.
maxi.smile
lilin
frapik
marcelkap
Lenkajp
michelina1
kimm88

Snažilky
maciatko248............... .3.DC
svija................................4.DC
jinka09........................... 5.DC
blondatabruneta......... .7.DC
ameliejulliette................ 9. DC
kive76............................ 9.DC
amallie........................... 10.DC
philipa.......................... . 10.DC
Malinka_02.................. 11.DC
d.h.86............................ 11.DC
yesu.............................. 11.DC
janule8.......................... 12.DC
Baibies ......................... 14.DC tak snažílkování o měsíc odloženo na doporuč Mudr (po laparce)
sluuniicko.......................14.DC
puleckovi .......................15.DC
moncaka........................ 16.DC
Pajinka 85...................... 17.DC
brambora........................17.DC
kotatkoz......................... 22. DC
rajule.............................. 23.DC
martinka87................... . 26.DC
Antana123.................... .27.DC
luckamb........................??DC

@jituska86 prajem aby ste rastli v zdravi a v pohode 🙂

avatar
svija
18. srp 2011

Ahoj, já jsem ještě zaktualilzovala sebe a posunula se zpět na 1.DC. Měla jsem teď ten začátek nějaký divný, dva dny silnější špinění, den vůbec nic, už jsem si začínala dělat naděje a až teď se mi to rozjelo tak jak to znám.

terioza1
jituska86 5 t.t.
maxi.smile
lilin
frapik
marcelkap
Lenkajp
michelina1
kimm88

Snažilky
svija...............................1.DC
maciatko248............... .3.DC
jinka09........................... 5.DC
blondatabruneta......... .7.DC
ameliejulliette................ 9. DC
kive76............................ 9.DC
amallie........................... 10.DC
philipa.......................... . 10.DC
Malinka_02.................. 11.DC
d.h.86............................ 11.DC
yesu.............................. 11.DC
janule8.......................... 12.DC
Baibies ......................... 14.DC tak snažílkování o měsíc odloženo na doporuč Mudr (po laparce)
sluuniicko.......................14.DC
puleckovi .......................15.DC
moncaka........................ 16.DC
Pajinka 85...................... 17.DC
brambora........................17.DC
kotatkoz......................... 22. DC
rajule.............................. 23.DC
martinka87................... . 26.DC
Antana123.................... .27.DC
luckamb........................??DC

avatar
kotatkoz
18. srp 2011

@jituska86 ja jsem z Plzne 🙂

avatar
antana123
18. srp 2011

Ahoj holky jdu se s vámi rozloučit manžel to má v práci všelijaký a nemůžeme si dovolit mít ted další tak snažilkování odkládáme na neurčito tak se tady mějte a všem ostatním přeju brzo //

avatar
silente
18. srp 2011

@antana123 - tak ať je brzy vše tak, jak má a jsme s manžílkem hlavně šťastní a v pohodě. Ostatní přijde samo 😉

avatar
purblanca
18. srp 2011

@antana123 snad se vše brzy vyřeší a budete se moci snažílkovat co nejdřív ! 🙂 Moc vám to přeju 😵

avatar
pajinka85
18. srp 2011

@antana123
☹ ☹ ☹ ☹ mě se bude stýskat 😢 😢 😢
Ale hodně štěstí v životě a ať se to v práci zlepší a můžete zase pokračovat.
pa pa

avatar
maciatko248
18. srp 2011

@antana123 dufam ze sa to co najskor vyriesi a opat sa k nam ukazes 🙂

avatar
rajule
18. srp 2011

@antana123 tak to mě mrzí, doufám, že nás i tak budeš stále navštěvovat a fandit 😀

avatar
kimm88
18. srp 2011

@svija Jj, v to doufám 🙂

avatar
janule8
18. srp 2011

Dnes sem zkoušela svůj první ovulační test a jen malý duch na něm, tak uvidíme jestli tu ovulku někdy najdu 🙂
@antana123 koukej se na nás přijít podívat, jinak se nám bude moooc stýskat 😀 A jak se řiká všechno zlý je pro něco dobrý, tak třeba to tak mělo být..

avatar
foaji
18. srp 2011

Holky, já jsem se chtěla zeptat. Taky tento cyklus zkouším ovulační testy... asi 3 dny - duchové, včera byla ta druhá čárka, která ukazuje LH tak o polovinu slabší než ta kontrolní. Dnes zas už jen duch. Podle příznaků ovulka byla.. Holky mi říkali, že musejí být stejně silné, nebo ta druhá dokonce silnější. Je možné, že prostě ovulka je, ale ta čárka je stejně slabší?? Asi jsem našla další metodu zjišťování ovulace, která na mě nefunguje 😀

avatar
moncicak.as
18. srp 2011

@foaji Stačí jen, když jsi testovala v dobu před ovulkou a po ovulce, některým holčinám stoupne hodnota LH tak, aby ho zachytil test, jen třeba na hodku, jakmile se do hodky netrefíš, tak si budeš podle testů myslet, že ovulka neproběhla...ale proběhla🙂 Proto se testuje, když víš jistě který den ji máš, třeba i 3 x denně (pokud jsi bohatá 😀 ) 😀 😀 😀

avatar
moncicak.as
18. srp 2011

@antana123 My taky snažení odložili na neurčito, ale nějak se s holkama nemůžu rozloučit 😀 😀 Tak tu alespon házim moudra 😀 😀 😀

avatar
foaji
18. srp 2011

@moncicak.as Tak za to peníze určitě vyhazovat nebudu 😀 Nevěděla jsem, že ta hladina LH může vzrůst jen na pár hodin.. to je taky pěkně pitomý 😀 😀

avatar
majdasch
18. srp 2011

Tak já už jsem z toho všeho jelen. Poslední dva týdny děsná únava, hlad, bolavá prsa atd. A dnes (o dva až tři dny dřív, než jsem čekala) ms?? Ale nějaká divná, zdá se mi slabší (možná že se ještě rozjede, ale já mívám ty začátky pořádný) a hlavně se cítím úplně skvěle-nebolí mě břicho (bolelo jen asi půl hodiny a ještě slabě) a mám výbornou náladu, což je teda něco, co jsem před nebo při ms nikdy nezažila. Chápete to? Já ne, to tělo si se mnou dělá, co chce 😀

avatar
antana123
18. srp 2011

Ahoj holky budu sem za váma chodit a držet vám palce jak to jde 😉

Strana