Červen - začátek snažení, kdo se přidá?
Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....
Stručné shrnutí
- Při snažení o otěhotnění ženy v diskuzi doporučovaly užívat kyselinu listovou (Accidum folikum) a volně dostupné doplňky jako Calibrum babyplan, Acidofolan nebo Mamavit jako podporu před a v prvním trimestru.
- Metody sledování plodnosti zmiňované účastnicemi zahrnují měření bazální teploty (BT), ovulační testy a pozorování sliznice/hlenu; 1. den menstruace se v počítání označuje jako 1. DC.
- V případě opakovaných neúspěchů diskuze zmiňovala lékařská řešení jako Clostilbegyt (clomifen), Estrofem, IUI a IVF a vyšetření v CAR nebo v teplickém centru pro neplodnost; v diskuzi byla také uvedena informace, že pojišťovny hradí „6 pokusů za rok“ (tvrzení z diskuze).
Nejčastější otázky
Q: Kdy začít brát kyselinu listovou před plánovaným otěhotněním?
A: V diskuzi doporučovaly začít užívat kyselinu listovou minimálně 3 měsíce před plánovaným početím a pokračovat v prvním trimestru; konkrétně byly zmíněny produkty Accidum folikum, Acidofolan, Calibrum babyplan a Mamavit.
Q: Jak nejlépe sledovat ovulaci doma?
A: Doporučované domácí metody byly měření BT (bazální teploty), použití ovulačních testů a sledování sliznice/hlenu; v diskuzi byla vysvětlena praxe, že 1. DC = 1. den menstruace.
Q: Jaké bylinky a čaje ženy v diskuzi zmiňovaly jako pomoc při snažení?
A: Nejčastěji zmiňovaný byl kontryhelový čaj, směs kontryhel+řebříček+hluchavka a čaj „pro ženy“ od firmy Leros; některé ženy pily i čaj kontryhel a další bylinné směsi.
Q: Mohu pít bylinky současně s léky na plodnost (např. Clostilbegyt)?
A: V diskuzi jedna snažilka uvedla, že se podle jejích zdrojů bylinky prý nemají kombinovat s léky na neplodnost; sama přestala bylinky užívat a plánovala konzultaci s gynekologem (tvrzení z diskuze).
Q: Kdy navštívit gynekologa po pozitivním těhotenském testu?
A: Některé ženy v diskuzi volaly ihned a byly objednány za cca 4 týdny, jiné doporučovaly kontrolu kolem 7.–8. týdne pro zobrazení srdeční akce; při podezření na mimoděložní těhotenství (bolesti) diskuze uváděla nutnost akutní konzultace.
Q: Jaké lékařské postupy a léky byly zmiňovány při problémech s početím?
A: V diskuzi se objevily názvy Clostilbegyt a Estrofem, zmíněny byly IUI a IVF a vyšetření v CAR; jedna diskutující psala o absolvování 6 IUI a o „6 pokusech za rok“ v souvislosti s pojištěním (tvrzení z diskuze).
Závěry z diskuze
Shoda
- Kyselina listová (Accidum folikum) je považována za běžný standard při snažení a v prvním trimestru.
- Sledování ovulace se v praxi provádí měřením BT, ovulačními testy a pozorováním sliznice/hlenu.
Sporné názory
- Užívání bylinek: některé ženy považují kontryhel a bylinné čaje za užitečné při snažení, zatímco jiné v diskuzi uváděly, že bylinky by se neměly kombinovat s léky na neplodnost a přestaly je užívat.
Otevřené otázky
- Kdy přesně je optimální první prenatální kontrola po pozitivním testu (okamžitě/cca 4 týdny vs. kolem 7.–8. týdne) zůstává nespecifikováno.
- Jaká je přesná pravidla hrazení asistenčních metod pojišťovnami (v diskuzi zmíněno „6 pokusů za rok“, což je tvrzení z diskuze).
- Má užívání kyseliny listové nebo některých vitamínů výrazný vliv na tělesnou hmotnost u snažilek (v diskuzi byly rozdílné zkušenosti).
Zmíněné značky a firmy
Calibrum babyplan, Acidofolan, Leros, Mamavit, Gynex, Accidum folikum, NašePorodnice.cz, zdravi.centrum.cz, Apolinář, Bulovka, Motol, CAR, teplické centrum pro neplodnost
Zmíněné produkty a metody
kyselina listová (Accidum folikum), Calibrum babyplan, Acidofolan, Mamavit, Gynex, kontryhelový čaj, čaj pro ženy (Leros), čaj kontryhel+řebříček+hluchavka, Clostilbegyt, Estrofem, ovulační testy, měření BT (bazální teplota), pozorování sliznice/hlenu, IUI, IVF, graf BT, test těhotenství, „svíčka“ (pozice nohy nahoře po sexu)
Místa a osoby
Most, Apolinář, Bulovka, Motol, Teplice
@maxi.smile Heled, já si je koupila a nevim, sice tam mám dost výraznou čárku,ale ne tak silnou jako kontrolní, problém je, že nevim, kdy normálně ovu mám, tak mám pocit, že bych se asi nedoplatila testovat denně 😒 Tak je dovypotřebuju cca. po 2 dnech a uvidim. Taky jsme se rozhodli před chvílí, že si prostě budeme užívat a nebudeme to moc řešit, u Tedíka to tak fungovalo, prosexovali jsme snad celý měsíc, takže vyjít to prostě musí, i kdyby nechtělo 😎
@moncicak.as to je nejlepsi pristup 😉 jinak pokud carka neni silna jako kontrolni, tak je to negativni, prave v kombinaci a grafem BT budes uz pristi cyklus vedet, kdy je spravna doba a pak si staci to jen lehce pamatovat a dokonce ani tatkovi nerikat
No, teorii ovladam bravurne 😀 tak ted jeste, aby se zadarilo v praxi, sazim na tenhle cyklus 😀
Ahoj, zdravím všechny po dovče. Byli jsme u kamarádky na Vysočině, 3 maminy s 5 prckama ve věku 1,5 až 3,5 roku. Takže docela hukot. Koukám, že jste toho tady nakecaly hrozně moc, takže dočítání vzdávám, nebudu tu sedět do půlnoci. Ale gratuluju všem těhulím ke zdárnému výsledku 🙂 .
@amallie jj, 87 je můj ročník a zjistili mi to loni, takže od 23 let... Je to nemoc mladých... sice skleróza, ale se stařeckou sklerózou to nemá nic společného 😉 neni to fajn prognoza, ale muze byt i hur... musim to brat s nadhledem... kdybych to neřekla a někdy jste me viděly, tak byste neřekly, že jsem takhle vážně nemocná, což mě taky drží nad vodou, že jsem na pohled naprosto OK... 😉
@ameliejulliette děkuji moc 🙂 doufám, že si ji užijeme tak, jako naši svatbu 🙂
@ivis85 na Pastviny do Orlických hor - manžel tam jezdil jako dítě, tak se těm těšíme 🙂
@martinka87 ono je potřeba se nad takovými "věcmi" povznášet...mně před 7 lety diagnostikovali již v některých kostrech těžkou artrózu, bohužel mimo jiné i v páteři, kde je už dost rozsáhlá a ke všemu jsem 10 let po celkem těžkém úrazu páteře...člověk to holt tak brát musí a nesmí se tím zaobírat víc, než je v mezích normálu..tak držím pěsti, aby bylo vše v rámci možností v pořádku a dařilo se Ti!!!
..holky...tak jsem si pobrečela....koukám na dokument Třeštíkové..Katka..jak to běželo nedávno v kinech...když brečela při císaři, narodila se jí krásná holčička Terezka..jak to mimčo brečelo, mělo absťák...no já jsem vyřízená......Heroin, pervitin a další po celé těhotenství a taková krásná holčička...a pak zodpovědné maminky a....Ale té holčičky mi je tak líto..takový start do života...no prostě se z toho všeho úplně klepu... 😢
ahojky..holky...
prave jsem založila nove,UZAMČENE tema pro snazilky kterym to stale nejde,počít miminečko.nebo se to podařilo a prostě to nevyslo ( ..
nemám rada otevřené dizkuze v zamčené můžete vsechno a nehrozí nějake..šmírování,, zvu vás tedy ke me do čerstvé diskuze snad se nás tam pár sejde pište mi do ip .-) a já vás vpustím
@maxi.smile Nekoukat na takové dokumenty, nečíst témata o nemocech a úmrtích dětí, příroda se hold pochopit nedá, a my potřebujeme hodně optimismu ke splození těch našich budoucích zdravých drobků 😉
@maxi.smile Já u toho taky bulela 😀 Ale spíš proto, že jsem si vzpomněla na ten náš porod a jak to je nádherné, když člověku poprvé zabrečí miminko a když ho poprvé může pohladit po hlavičce maličké a tak... Manžel ze mě byl hotovej, říkám, já už chci miminko 😀
@maxi.smile taky jsem se koukala,mazec,plno lidí chce mimčo a nemuže nebo to nejde,my s manžou nekouříme,nefetujem a já nevím co a malej je kardiak
je to nespravedlivý,fakt
jinak koukám,že tu někdo jezdí na Vysočinu,já jsu z Vysočiny
a samo zřejmě gratuluju(zatim potichoučku)nadějným těhulkám
vy sem hážete ty //jako by se ani nechumelilo
já chci taky,chjo
☹ začínám z toho dostávat depku,vidím to,že oid porodu se nechráníme nijak a stejnak nic,malej bude mít za měsíc rok ☹
@denousek Díky za zprávu 😉 Myslím, že my jsme tu vesměs samé optimistické případy, kterým se brrrrrrrzo zadaří 😉
@d.h.86 Ty homeopatika bereš jak dlouho? A máš přímo pro Tebe na míru vybrané od homeopata? Brala jsi na něco jiného a fungovaly Ti? (Se tak ptám, protože já mám s homeopatiky velice dobrou zkušenost 😉 )
@d.h.86 A žádné depky, vždyť to bude tak akorát, malý Tě teď potřeboval hodně, zvládli jste náročné začátky a sžili se a tak, a teď může přijít další miminko 😉
@ameliejulliette kéž bys měla pravdu,no,jhomeopatikka mám přímo od paní z lékárny,která má nějakou asi atestaci nebo něco skrz homeopatika¨
a brala jsem je,když jsem potřebovala zastavit laktaci,do měsíce,ani ne bylo po laktaci,takže ok
ted mám právě na tu svou dg-aby se mi tvořilo žluté tělísko,na popraskání cyst,které u téhle diagnoze jsou ve vaječníkách a proto nedozrávají vajíčka
a pak beru ještě jedny homeopatika ,tak snad to zabere
no,právě si říkám,aby se to stihlo než pujdu do práce,MD mám teda na 3roky a na umělý se nám už moc nechce,máme už jen poslední pokus
ale říkám si,,pokud to šlo jednou i přirozeně,tak by se mohlo zadařit,pokud ne s homeopatikama,tak pak zkusím asi po domluvě s dr třeba ten clostibelgit a duphastan
@martinka87 ☹ ☹ já vím, že to není jako ta stařecká......... je tu i celé téma, "jsem matka se sklerozou multiplex" nebo jak se to téma jmenuje, ale to asi víš
snad budeš co nejvíc v pohodě! měla jsem spolužačku s touhle nemocí, bylo to jak kdy u ní.....přeju, ať se do těch 3 měsíců zadaří! a nám teda taky 😀
@ameliejulliette jojo, taky jsem si vzpomněla na porod, který jsem měla strašně krásný a ráda na něj vzpomínám..tiskla jsem dneska na klíně tu naší pronceznu, která nechápala, že jí pusinkuju hlava nehlava...A chci ještě jednoho takovýho broučka úžasnýho a vám všem to taky moc přeju!!! 😉
@yesu vítám Tě!
@denousek Nechtěla jsem, aby to vyznělo blbě a samozřejmě si dovedu představit, jak je to náročné na psychiku, když si miminko dává na čas 😔 Fakt asi nejlepší je, i když to je oříšek a snadněji se řekne, než udělá, vypnout, na chvilku se soustředit na něco úplně jiného, pak to přijde, ani nevíš, jak 🙂 Přeju brzký úspěch!
ahoj holky, včera jsem se sem nedostala a teď toho mám hromadu na dočítání, ste se zas nějak rozepsaly, ufff, jdu na to...
jinak...teď už by se to, co mám na testu dalo považovat za tu dálnici 🙂 takže zatím to vypadá dobře!

@martinka87 ty jo..... ☹ 87 je tvuj rocnik? To je hrozna nemoc a takhle mlada ☹