Červen - začátek snažení, kdo se přidá?
Ahoj, holky, od června bychom rádi s manželem začali "pracovat" na miminku a moc by mě potěšilo, kdybych našla vás, kdo jste na tom stejně tak........co dál, to se uvidí.....
Stručné shrnutí
- Při snažení o otěhotnění ženy v diskuzi doporučovaly užívat kyselinu listovou (Accidum folikum) a volně dostupné doplňky jako Calibrum babyplan, Acidofolan nebo Mamavit jako podporu před a v prvním trimestru.
- Metody sledování plodnosti zmiňované účastnicemi zahrnují měření bazální teploty (BT), ovulační testy a pozorování sliznice/hlenu; 1. den menstruace se v počítání označuje jako 1. DC.
- V případě opakovaných neúspěchů diskuze zmiňovala lékařská řešení jako Clostilbegyt (clomifen), Estrofem, IUI a IVF a vyšetření v CAR nebo v teplickém centru pro neplodnost; v diskuzi byla také uvedena informace, že pojišťovny hradí „6 pokusů za rok“ (tvrzení z diskuze).
Nejčastější otázky
Q: Kdy začít brát kyselinu listovou před plánovaným otěhotněním?
A: V diskuzi doporučovaly začít užívat kyselinu listovou minimálně 3 měsíce před plánovaným početím a pokračovat v prvním trimestru; konkrétně byly zmíněny produkty Accidum folikum, Acidofolan, Calibrum babyplan a Mamavit.
Q: Jak nejlépe sledovat ovulaci doma?
A: Doporučované domácí metody byly měření BT (bazální teploty), použití ovulačních testů a sledování sliznice/hlenu; v diskuzi byla vysvětlena praxe, že 1. DC = 1. den menstruace.
Q: Jaké bylinky a čaje ženy v diskuzi zmiňovaly jako pomoc při snažení?
A: Nejčastěji zmiňovaný byl kontryhelový čaj, směs kontryhel+řebříček+hluchavka a čaj „pro ženy“ od firmy Leros; některé ženy pily i čaj kontryhel a další bylinné směsi.
Q: Mohu pít bylinky současně s léky na plodnost (např. Clostilbegyt)?
A: V diskuzi jedna snažilka uvedla, že se podle jejích zdrojů bylinky prý nemají kombinovat s léky na neplodnost; sama přestala bylinky užívat a plánovala konzultaci s gynekologem (tvrzení z diskuze).
Q: Kdy navštívit gynekologa po pozitivním těhotenském testu?
A: Některé ženy v diskuzi volaly ihned a byly objednány za cca 4 týdny, jiné doporučovaly kontrolu kolem 7.–8. týdne pro zobrazení srdeční akce; při podezření na mimoděložní těhotenství (bolesti) diskuze uváděla nutnost akutní konzultace.
Q: Jaké lékařské postupy a léky byly zmiňovány při problémech s početím?
A: V diskuzi se objevily názvy Clostilbegyt a Estrofem, zmíněny byly IUI a IVF a vyšetření v CAR; jedna diskutující psala o absolvování 6 IUI a o „6 pokusech za rok“ v souvislosti s pojištěním (tvrzení z diskuze).
Závěry z diskuze
Shoda
- Kyselina listová (Accidum folikum) je považována za běžný standard při snažení a v prvním trimestru.
- Sledování ovulace se v praxi provádí měřením BT, ovulačními testy a pozorováním sliznice/hlenu.
Sporné názory
- Užívání bylinek: některé ženy považují kontryhel a bylinné čaje za užitečné při snažení, zatímco jiné v diskuzi uváděly, že bylinky by se neměly kombinovat s léky na neplodnost a přestaly je užívat.
Otevřené otázky
- Kdy přesně je optimální první prenatální kontrola po pozitivním testu (okamžitě/cca 4 týdny vs. kolem 7.–8. týdne) zůstává nespecifikováno.
- Jaká je přesná pravidla hrazení asistenčních metod pojišťovnami (v diskuzi zmíněno „6 pokusů za rok“, což je tvrzení z diskuze).
- Má užívání kyseliny listové nebo některých vitamínů výrazný vliv na tělesnou hmotnost u snažilek (v diskuzi byly rozdílné zkušenosti).
Zmíněné značky a firmy
Calibrum babyplan, Acidofolan, Leros, Mamavit, Gynex, Accidum folikum, NašePorodnice.cz, zdravi.centrum.cz, Apolinář, Bulovka, Motol, CAR, teplické centrum pro neplodnost
Zmíněné produkty a metody
kyselina listová (Accidum folikum), Calibrum babyplan, Acidofolan, Mamavit, Gynex, kontryhelový čaj, čaj pro ženy (Leros), čaj kontryhel+řebříček+hluchavka, Clostilbegyt, Estrofem, ovulační testy, měření BT (bazální teplota), pozorování sliznice/hlenu, IUI, IVF, graf BT, test těhotenství, „svíčka“ (pozice nohy nahoře po sexu)
Místa a osoby
Most, Apolinář, Bulovka, Motol, Teplice
@miselinka2 tak to je super 🙂 děkuju za štěstíčo, každá ho asi hooodně potřebujeme 😉
@terioza1 tak tak, musíš tomu věřit...a ono se to povede 🙂 Já abych pravdu řekla, tak už tomu nevěřím, že to půjde tak snadno jak jsem si myslela minulý měsíc...ale třeba mě to překvapí 🙂
@moncicak.as aha,tak nic 😉 proste cekat a cekat... A pracovat a pracovat 😀
Ja to rodine asi taky reknu hned,min. mamce,segre,tchyni... To bych nevydrezla... A asi i nejblizsim kamaradkam 😉
Holky, já to jaksi neřeším, si říkám, buď to výjde nebo ne, počkám měsíc a uvidím, jakže jsme šikovní 😀
Ahoj holky 🙂
@kleopatra35 Ty jdeš k Dr. už zítra? Není to zbytečně brzy? Srdíčko ještě 100% vidět nebude. Jen se tedy ptám .. Já jdu k Dr. v úterý, ale já jsem v jiné situaci, potřebuju nutně neschopenku kvůli práci. Teda pokud nemáš taky takovou práci jako já 😀 Minule jsem byla na neschopence ale taky ještě předtím než bylo vidět srdíčko.
U nás nějaké oznamování (pokud všechno dobře půjde) odpadne velmi brzy, protože naši hlídaj holku, když jsem v práci, takže důvod, proč není hlídání už třeba, se nedá utajit více než tři týdny, to můžu tvrdit, že mám dovolenou 😀 Navíc si myslím, že to na mě bude vidět velmi brzo, podbřišek je moje nejsádelnatější část těla, takže když se najím, vypadala jsem jako těhotná už před otěhotněním 😀 Takže já jsem za pár týdnů 2-3 - pokud všechno půjde - jasná. 😀 Strašně mě pobavilo, když jsem ve fotoalbu - myslím Sviji, koukala na fotky z prvního těhotenství a já teď vypadám jako ona vypadala tuším v 26 tt. 😀 A prsa se mi už o číslo zvětšily. Takže asi tak u nás s oznamováním. 😀
Já bych to asi hned vyklopila mamce, to je jasný a pak jen pár lidem, těm nejbližším....všude jinde bych to tajila co to půjde 🙂 🙂 Ale času mám ještě asi dost nad tímto přemýšlet 🙂
@moncicak.as holky,fakt ot u mě takhle nefunguje,prostě neotěhotním jen tak a znovu to vše nepodstupuju
takže se za vamí bucdu chodit koukat,kolik nových těhulí přibude
@lenka5731 jj, zítra, volala jsem sestřičce, v rychlosti to vypočítala a říkala, ať příjdu ve čtvrtek, jenže jsem oznámila, že jedem na dovču, tak ať dorazím zítra, sic tam nic asi nebude vidět, ale že mi alespon doktorka dá něco na podporu a udržení plodu a naberou krev, tak tam zíta mažu, ať mám klid, že jsem pro to něco udělala a alespoň už i ten pocit, že mě tam mají zapsanou jako těhu, tak mi možná bude líp, i když mi to žádnou 100% jistotu samozřejmě nedá.
@kleopatra35 To je úplně normální ty strachy, ale neboj, jen tak to nepřejde 😀 😉 Aspoň u mě 😀 To bylo furt něco 😉 a teď taky, nevím, kdy přestaneme drobkovi dávat monitor dechu, jsme na něm s manželem závislí 😀
Holky já jsem z toho přece jen nějaká otrávená, spíš ale z toho, že jsem si myslela, že už normálně funguju a že teda můžeme otěhotnět kdykoli... Místo toho kdoví, jak to je, zítra mi doktor do telefonu řekne, že to je po porodu normální a že to trvá, než se cyklus ustálí, kor když kojím... No ale on to má na háku 😀
holky těhu jak vám je v tomhle teple? mě strašně teplo mi dvakrát dobře nedělá a to sem jinak mohla byt na sluníčka od svítání do soumraku 🙂 a začíná mi být čím dál tim hůř
@terioza1 Dobré ránko všem 🙂 A ty jsi tenhle měsíc bez clostilu? Myslím, že minulý cyklus jsi ho měla viď...jak jsi dr říkala, že se snažíte rok a pořád nic 😉 Dneska jsem se probudila a mám takový zvláštní pocit v podbříšku, tak možná, že se malý uhnizduje a teď teprve se začnu cítit jako že by se to mohlo povést 🙂 Mamka mi říkala, že všechny svoje těhotenství poznala podle intuice i bez testu.
@amallie A kolikatý DPO jsi dnes? Já myslela, že stejně jako já...a to je ještě brzy na mrchu ne? ☹
@michelina1 Ahoj kočičko, já jsem byla o víkend mimo PC a z telefonu mi nešlo odpovídat. Ale dočítala jsem vás všechny průběžně, moc jsem se nasmála. Já se domnívám, že jsem ovulku měla minulý týden, jak jsem se vás dotazovala, že mne strašně bolí břicho a píchá mne na levé straně, jakoby na vaječnících. Tak si myslím, že to byla ovulka. Testy jsem nekoupila, protože v lékárně měly jen nějaké obyčejné asi za 60,-Kč a lékárnice mi sama řekla, že to jsou vyhozené peníze, že je to nějakej šunt. Tak jsem si řekla, že když se s miláčkem milujeme každý den v kuse od té doby, co mi skončila MS, tak snad ovulku nemůžeme minout. Akorát v sobotu jsem únavou usnula, takže jsme na to huply až včera. Tak snad za ten jeden den ty spermijky dozrály a včera se to třeba povedlo. Já se tomu musím smát, jsme jak králíci 😀 Ale zase je to hezké, to miminko se narodí z čistajasné lásky a touhy po sexu. A co ty, už jsi měla ovulku? Psala jsi hned na začátku že jí míváš až 16DC, tak to by jsi jí už měla mít, že? Tak doufám, že se vám to podařilo včas a už jsi těhu 🙂 Já ti to moc přeju. Jinak jsem se chtěla zeptat, když bych se chtěla testnout, tak se doporučuje počkat 10 dní? Já bych se radši testla, protože mi moje kamarádky říkali, že to ještě jednou dostaly a pak že se jim potvrdilo těhu. Asi se jim splašily hormony. Jinak já pociťuju furt takový nějaký tiky v podbřišku, tak si říkám, jestli se tam už něco třeba neděje, jestli už se tam někdo nezabydluje a nestele si 🙂 Kéž by 😵 Přeji krásný den.
Ahoj všem,tak jak se daří v snažilkování? Někdo kdo bude testíkovat a rozšíří řady těhulek? U nás už máme zelenou tak můžem začít opět pracovat na mimi 🙂
@terioza1 jaj, tak snad ho to zase brzy prejde...ted prece nemuzete polevit 😀 holt i muzi maji sve dny. Ja nekdy prijdu do loznice a ten muj uz je v polospanku, tak ho budim a rikam mu, ze to male se samo neudela... 😀 tak se na tech par minutek probere a ja jsem pak spokojena 😉 Ale vetsinou chut na mazleni je...Treba ma nejake problemy v praci hmm?
@zr.ska coz vo to v praci, ale ma zavazky dva vis... Takze zadnej med... Bejvalka dela problemy.... nikdy si nehledej nikoho se zavazkama.. je ti s nim pekne, ale pak ho prepadnou takovyhle deprese a vsechno je v haji... dokonce aj ja jsem ho musela ukecavat k miminu.... je to tezsi nez s chlapem bez deti...
ahoj holky, občas Vás pročítám, tak bych Vám chtěla dát tip na super stránky, teda já je při prvním těhotenství přímo žrala, jsou teda ve slovenštině. Je tady moc hezky popsaný každý týden těhotenství, včetně 1,2, atd, kdy těhu ještě vlastně nejsme, ale co se v našem těle děje, Nahoře se jen zadá datum poslední MS a hned vyjede spoustu zajímavých info, protože už tu máte pár holek s //, tak těm se to určitě bude líbit a ostatním snažilkám určitě taky http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php
@d.h.86 - skoda, že se ti do snažilkování nechce, ale asi to nemá cenu lámat přes koleno. Jinak ještě jednou tu udělám mini reklamu tradiční čínské medicíně, vím, že dokáže pomoci i u celé řady holek co mají PCO 😉. Tak třeba kdybys chtěla něco zkusit po těch homeopatikách.
@lenka5731 - jo jo, já měla mini břicho až do porodu, přenášela jsem 10 dní a ještě na příjmu mi říkali, že mám malé bříško, že to bude maximálně tříkilové miminko. Narodil se náš Martínek, který měl 3,5 kila a všichni byli hrozně překvapený 🙂.
Jinak já jsem poslední dobou nějak v pohodě, cítím, že těhu přijde v pravý čas a jestli to bude tenhle měsíc nebo až za půl roku neřeším. Ale asi to bude tím, že už jedno dítě mám, že si můžu dovolit být víc v klidu.
@jessulka Ahojky beru 🙂... no určo jste ji neminuli králíčci 😉 a snad se tedy zadařilo!!! No já měla ovulku později, takže teď mám ještě pár dní čas než budu testíkovat... 🙂 Ty plánuješ kdy??? No mně bříško nic nedělá, tak bych řekla, že jestli tvoje ano, tak by to mělo být dost dobré znamení 😉...moc Ti budu držet palečky!!!... jinak teda mám pořád hlad 😀 ale asi je ještě brzo na nějaké příznaky 🙂...Tak asi jsem se jenom rozežrala 😀... no už bych nejradši taky testovala, ale asi miň jak těch 10 DPO to nemá cenu bohužel ☹ tak musíme vydržet 😉
@d.h.86 jo, já se ještě mazlim i když jinak se synátorem, jestli Ti to stačí jako odpověď 😀 😀
Ne, některý večery pracuju, to se nesnažíme 🙂
Jinak, manža má dnes narozky, tak jsem nakoupila šáňo, nějaký dárečky a oslavíme to doma...
A před chvilkou mě pěkně pobolíval vaječník a hleník je taky, tak když to vyjde, a nejsou to opět vsugerované příznaky ovu, dneska bysme mohli počít 😀 😀 😀
@smejky díky za ten odkaz🙂, jak tam píšou v kolikátem měsíci bych údajně byla a kdy by byl pravděpodobný porod, úplně mě to dojalo🙂
@moncicak.as tak ať se zadaří, po těch bublinkách to půjde samo🙂

@miselinka2 Já u prvního rodině oznámila hned po 1.kontrole, mí mamině hned po //, i kdyby to nevyšlo a něco se stalo, rodina by mě podržela a pomohla, tak jsem neměla důvod to tajit...🙂 Jen v práci a širšímu okolí jsem to řekla po 12tt... 🙂