Chci dítě, ale říkám si, zda není brzo. Je mi 24 let

julie89
2. říj 2013

Ahoj vsem uz ve 20 jsemsi rikala ze bych chtela dite, ale rikala jsem si ze jsem byla dost mlada a casu dost, uteklo par let 4 roky presne a ja mam zas otazku zda opravdu neni cas nebo je to normalni vek??? Co myslite?

mataharyy
22. dub 2014

Já myslím že v tomto věku není brzo 🙂 Mě bylo 24 když se nám narodil třetí syn 😎

giovanna2012
26. dub 2014

24 let je ideální. Pokud se na to cítíš, taj hurá do toho. Na věku zas tolik nezáleží. Já se na to necítila ani ve 26. To je individuální. Držím palce.

wwera
3. kvě 2014

To je věk akorát 🙂 mě bylo 22 když jsme plánovaně počali 🙂 podařili se nám hned dvojčátka 😀 dneska jsou klukům skoro 4roky a jsem štastná že je mám...mojí kamarádce bude 30 a na děti se necítí zatím vůbec..každá to máme jinak...

golla
3. kvě 2014

tady ti asi nikdo neporadí, někdo je pro, někdo je proti. Sama jsem měla podobný stav ve tvém věku a taky psala na forum. Je to jen na tobě. ;o)
Já nakonec vydržela, jsem moc praktický člověk a potřebovala jsem mít nějaké peníze našetřené. To se povedlo, koupili a zrekontruovali jsme veliký byt a za měsíc se mi narodí první dítko. Je to o prioritách, jako celý život. ;o)

postfach
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mamkajitty
26. kvě 2014

Jak píšou maminky já si myslím že pozdě není ale je to na tobě jak ty se cítíš já měla synka v 18, dcerku jsem porodila v 21 a ted mám 23 let a snažíme se o 3 miminko a jdu do toho protože to v sobě citím že to chci a zvládnu to 🙂)

zlounek1487
17. dub 2016

Idealni vek, cim driv tim lip... Ja chtela miminko ve 20, ale partner se kterym jsem byla skoro 6let stal za hovn* takze jsem snim stratila moc casu.... Poznala jsem za cas noveho pritele nejakou dobu jsme spolu bydleli a casem jsem otehotnela... Mela jsem strach jak bude reagovat, proto jsem nic radeji ani nerikala.. Do prace chodil ale moc kouril travu a utracel penize a ja se bala ze to nezvladneme.. Ani ve snu me nenapadlo si to male nechat vzit... Pritel byl sice zaskoceny ze jsme mladi a ze se neciti, ze se neda s mimcem cestovat a dalsi takove kecy, pritom jsme drepeli doma a chlap Hulil jak fabrika a hral Playstation. Ale ja si stala za svym proste ze to dite strasne Chci a ze nebudu cekat jak kravka kajsik do 30...Myslela jsem ze kdyz zjistil ze cekam JEHO DITE tak ze se zmeni a bude se snazit.. Tehotenstvi jsem si moc uzivala a tesila se na miminko ale v 5mesici pritele zavreli do basy a ja zustala na vse sama... Stres, nervy, deprese byla jsem na dne zustaly mi dluhy a ja to bez nej sama na byte tezce psychicky snasela myslela jsem ze umru ale nevzdala jsem se uz jen diky tomu nasemu drobeckovi. :-* Cas utikal jako voda a pritele nepustili, samozdrejme v tom byla kradez a marihuana.... Pul roku ho drzeli na vazbe, pak posudky,soudy... Pritel je uz rok a pul zavreny a tezce to bez nej snasim... Syna videl az ve 3.mesicich.. Cas utika jako voda a me nejvic boli u srdce a mrzi ze vsechno promeskal... nebyl semnou kdyz jsem ho nejvic potrebovala.. Opora, porod.. byt mi oporou abych si taky odpocinula ale nic s toho o syna se staram sama.... Pritel je porad zavreny a ven se dostane tak za 6.mesicu.... Po pravde jsem mu vpalila, ze je nezodpovedny a ze bych si snim neporodila ani psa.... Vykaslal se na nas a nechal me tady a moc dobre vedel ze cekame rodinu.. Zachoval se hnusne a ja mu to nikdy nezapomenu.. V kontaktu jsme vidime se casto a Maleho Alexe Miluje nejvic na svete a je stastny ze ma Syna. naseho vysneneho syna ktereho jsem si tolik prala.... Nekdy si rikam, ze mu casem odpustim a zapomenu na vse zle co me potkalo a ze jsem musela trpet bez nej a bez jeho pomoci.. :-/ Jsem stastna ze mam dite... V dobe tehotenstvi jsem mela 24let. kdybych mohla mam dite daleko driv ale pritele jsem poznala pozde.. Nadevse ho Miluju ! Porodila jsem akutnim cisarem. Prenasela jsem 10dni. Syn se mel narodit 12.12. ale na svet vykoukl 22.12.2014 a meli jsme krasny predvanocni darecek... ;) Cekam na den D kdy se mi chlap vrati domu a zacneme od zacatku jako rodina. Mame vse naplanovane a mame i spolecny byt. Ja jen doufam,ze se vzpamatoval a neudela nejakou kravinu, po druhe bych mu to uz neodpustila... V dnesni dobe je uplne jedno zda mas dite ve 20 nebo ve 25. delej tak jak to citis... Neni frajerina dite si nehat udelat. To umi kazdy blb, ale postarat se o nej to uz chce joo odvahu a nekteri tatinkove utikaji driv nez se dite narodi... Ja byla na vse sama ale zvladla jsem to a necouvla bych zpatky. Tak preju hodne stesti..... 🙂

monikagurthova
17. dub 2016

Jestli citis, ze chceš miminko, tak jsi připravena....někdo to cítí ve 20 někdo ve 30 a někdo nikdy......rid se svým pocitem

siiia
17. dub 2016

úplně krásný a ideální věk 🙂 dcerku jsem porodila ve 29 a dodnes lituji, že jsem ji klidně mohla mít o 5-6 let dříve a být s ní na tom světe déle... upřímně? nic mi neuteklo, svůj život žiju naplno až od té chvíle, co je malá na světě 🙂

koblicha
17. dub 2016

Když to tak sleduji okolo sebe, všichni mají problém s pocetim. Proto si myslim,ze není na co cekat. Ale pokud se na to necitis,do niceho se nenut. 😉

dagmarj
17. dub 2016

V tvých letech už jsem měla první za sebou

carmilla
17. dub 2016

Z biologického hlediska je optimální věk zhruba mezi 18-25 lety (u žen). 😉 Je to i názor slovutného gynekologa a porodníka Antonína Doležala. To, že se dnes početí dítěte odkládá (mnoho holek studuje VŠ, kterou končí třeba až v pětadvaceti, pak chtějí ještě získat nějakou praxi a najednou jsou na prahu třicítky...) je věc jiná. Myslím, že pokud máš fajn chlapa po boku a nejste v nějaké svízelné finanční situaci a na miminko se cítíš, respektive oba se na něj cítíte, není nejmenší důvod to odkládat...Ona ta vnitřní intuice, nebo jinak řečeno "biologické hodiny" si samy nastaví, kdy je ten pravý čas...Někdo chce mimčo v devatenácti, na někoho to přijde v pětatřiceti...Klidně jdi do toho. 🙂

taao
17. dub 2016

Taky se přidávám, jdi do toho. 🙂 Bude mi 32, jsem bez dítěte. Škoda, že mi není tolik co tobě, rozhodla bych se jinak...

werik153
17. dub 2016

Je mi čerstvě 24 🙂 A miminko čekáme na začátek října. Čekali jsme na to, až budeme mít zařizené bydlení, zdědili jsme baráček, je tu sice hodně práce ale bydlet se tu dá, oba máme stále zaměstnaní a tudíž stálý příjem a něco málo našetřeno. To byli věci, které jsme chtěli mít, aby jsme si mohli pořídit miminko. A nemyslím si, že by to bylo brzo 🙂 když bych tohle měla už ve 20 ti tak bych nečekala další 4 roky a šla do toho už tenkrát 🙂

karol4
3. čer 2016

Ahoj, taky jsem si vždy říkala v kolika ideálně chci mít mimčo a stalo se to, co bylo pro mě nemožné, otěhotnět a ještě přes antikoncepci. S přítelem jsem kratší dobu teď je to 11 měsíců, bydlíme sice spolu, ale byt je malý, ještě navíc bydlím daleko od rodiny, ale to by se snad s blížícím porodem vyřešilo a já byla zase nablízku. Studuji ještě, takže odpracováno toho mám dost málo, v podstatě v jedné práci 2 měsíce a teď budu končit zkušebku v druhé 🙂. Byla jsem na začátku rozhodnutá dát to pryč, důvodů bylo několik, ať už finanční stránka, nebo to, že jsem nestihla alespoň to, co jsem plánovala. Nakonec přes všechny negativní věci, proč do toho nejít, jsme si řekli, že to zvládneme 🙂. Bojím se teď všeho, jak zareaguje rodina, mamča už to ví, ale ta sama mi naznačovala ať si to nechám vzít, mám do toho všeho vývojovou vadu, takže těhotenství bude rizikový, zda mě přítel neopustí. Je toho hodně, vím, že každá z Vás to taky třeba nemá úplně lehké, takže to není, že bych si stěžovala. Mám myšlenky, kdy jsem šťastná a jdu do toho po hlavě, pak jsou chvilky, kdy mám krizi a začínám plašit, co všechno budu muset zvládnout a zda jsem rozhodla správně. Zda si ještě užiji trochu svobody, protože v 21ti moje vrstevnice chodí každý pátek si sednout na pivko a prokalí někdy i sobotu 🙂. Takový ten život, za něj si odpovídáte sami. Kdežto teď by to mělo být jiné....:-O 🙂

kratka23
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petuliee
26. zář 2016

mě bylo 21 když se malá narodila, chtěli sme ji,,, ničeho nelituju 🙂 ted je mi 23 a budem se nsažit o 4, 3 miminko bohužel odešlo do nebíčka kvůli VVV ☹

puutalo
26. zář 2016

S manželem jsme 11. rok, studovali jsme spolu vysokou školu, kterou jsme končili ve 25/26. Teď velmi lituju, že jsem se hnala za praxí. Po rodičovské se stejně spousta věcí změní a praxe mi bude k ničemu. Čím mladší maminka, tím je větší šance, že se těhotenství vydaří. Já chci velkou rodinu, ale po jedné revizi a hrozícím rizikovém si nadávám, že jsme miminko nechtěli dříve. Takže já radím, pokud máte zázemí, miminko neodkládejte.

kacenka115
26. zář 2016

@julie89 mě je 26 a čekám první, klidně bych miminko brala dřív, ale to nebylo reálné zvládnout, kvůli škole a mému zdraví. No a manžel se změnil tak, že mu každý den září očíčka, rozmazluje mě a celkově se může přetrhnout. 🙂 On ten můj chtěl miminko už dávno a když teď čekáme, tak je radostí bez sebe. 😉

sebellka
4. říj 2016

Já sem taky chtěla dítě už ve 20 letech. Nevyšlo mi vše podle mého časového plánu 😀 ( nebyl vhodný partner ) zato jsem ale poznala toho nejbáječnějšího muže na světě a s ním se teď o miminko pokoušíme. I když o pár let později, než jsem si dítě plánovala v hlavě, ale bude to stát za to ! Jsem ráda za to jak to je a kdy to je, věřím, že to tak má být. kdybych to lámala přes koleno v mladším věku, neměla bych tohodle mého mužskýho 🙂

cukricek123
4. říj 2016

Dítě jsem chtěla brzo, nebyl chlap.. Pak jsem našla úžasného chlapa a rok a půl se snažili. Teď se zadařilo a snad dojdeme až k porodu a v únoru porodím zdravou holčičku. Letos v červnu mi bylo 23. Dala jsem si na narozeniny // 🙂

zajusenka
22. lis 2016

Vědci uvádí že je 1těhotenství pro tělo nejlepší mezi 20 - 24 rokem díky fyzické i psychické kondici, ale kvůli škole, kariéře, volnému životu... se uvádí mezi 25 - 29 rokem... se zvyšujícím se věkem se zvyšuje ryziko vad a onemocnění... po 38 roku je 1. Těhotenství označováno jako vysoce rizikové... pred 20 rokem se to také nedoporučuje z důvodu nedostatečně vyvinutých orgánů i psychiky dívky/ženy