Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

wjerushka
16. led 2011

@lucie.krajcarova Já jsem zkušební inženýr a manžel technolog. Firma, ve které děláme je zahraniční veliká, v práci se vůbec nepotkáme, oba pracujeme jenom v jednom areálu. Maximálně se míjíme v kantýně na obědě. Jako pracovat úplně spolu bych asi nechtěla, co se týká nás dvou,t ak by to nemuselo mmoc dobře dopadnout

mataharyy
16. led 2011

@wjerushka Jo s tím souhlasím taky bych nechtěla pracovat přímo s manželem, když pominu že by jsme se asi pozabíjeli, tak ten oddech jeden od druhého je potřeba 🙂 Ale jináč to máte super, že nemusíte nějak strašně složitě dumat jak dát dohromady práci, školku atd. Takhle je to super 🙂

lucie.krajcarova
16. led 2011

@wjerushka tak to je fajn. u nás by to taky šlo, je nás asi 150 lidí a pár jich sedí úplně mimo nahoře.

vendulka
17. led 2011

Ahojky holky, jak se máte po víkendu?
My měli suprový víkend, tak škoda, že to tak uteklo,v sobotu kino a včera blbnutí v parku v Olympii a pak v zábavným porku Bongo 😵
Chtěla jsem se Vás zeptat, kontryhelový čaj je na upravení cyklu nebo na co?Potřebovala bych trošku upravit cyklus, mám ho jakejsi jednou takovej a podruhé onakej a nebaví mě to tak 😀 Díky

lucie.krajcarova
17. led 2011

@vendulka čauky, my se měli taky fajn, včera jsme si dokonce zahráli badminton venku na zahradě a malý si krásně hrál s bagrem.
jj kontryhelový čaj by ti mohl pomoct. zkus ho pít od ms do ovulace - cca do půlky cyklu.

vendulka
17. led 2011

no a když mám jednou 29DC a pak 33DC?Takže asi zhruba 14dní vč. MS a je to, ne?
Taky bylo u vás tak nádherně?

@lucie.krajcarova

lucie.krajcarova
17. led 2011

@vendulka jj tak nějak, u mně to taky není pokaždé stejné, tak to užívám cca 14 dní. ale možná to máš z jednoho vaječníku kratší než zdruhého, pokud se to střídá. ano bylo moc hezky jako na jaře. 🙂

vendulka
17. led 2011

@lucie.krajcarova jo,úplně se mi po tom sluníčku zastesklo...už aby bylo jaro 😎
no nevím, když jsem vysadila, tak jsem musla na vyvolání a MS přišla po 45 dnech(tuším),pak přišla sama-29DC a teď 33DC,čert aby se v tom vyznal 😀

lucie.krajcarova
17. led 2011

@vendulka aha a jak dlouho ti to už trvá? u mně už 5 měsíců.. prostě nechodí to pravidelně..

vendulka
17. led 2011

@lucie.krajcarova no jak dlouho?Toto je můj třetí cyklus po vysazení.Prvním byl vyvolávaný a pak jak jsem psala 45a33DC (dneska jsem dostala MS)

lucie.krajcarova
17. led 2011

jj tak to si asi ještě chvíli počkáš.. a teda vysadila jsi a už se budete snažit? to je sranda, já akorát začnu brát na 3 měsíce 🙂

vendulka
17. led 2011

@lucie.krajcarova já ani nevím 😀

wjerushka
17. led 2011

@lucie.krajcarova Já už beru. Jak jsme se domluvili, že půjdu zpátky do práce🙂 Jistota je jistota.
Zítra měl jít Kryštof opět do školky, ale je nějakej nachlazenej a ukašlanej, tak zůstane doma. DOkonce měl i horečku, ale ta mu spadla, tak snad už to tak zůstane a nebude se opakovat.

mataharyy
17. led 2011

Takže odsouváte snažení a jdete si zas na chvíli užívat lidí 🙂 To chápu, taky bych občas jen na pár hodn někam zmizla mezi lidi, ať mi ta hlava totálně nezblbne, ale jsou to hlavně ty slabé dny, kdy mám všeho po krk, jináč mi to "flákání" vyhovuje a trochu se bojím toho až přijde ten návrat do pracovního procesu 😅

lucie.krajcarova
17. led 2011

@wjerushka tak to jo. a na jak dlouho vidíš tu antikoncepci? a malej je ve školce v pohodě?

vapetka
17. led 2011

Ahoj holky můžu se k Vám přijdat? jmenuji se Petra máme doma 2,5 letého Honzíka a chtěli by jsme druhé. snažíme se od května a zatím nic.

dana3262
17. led 2011

Ahoj! Taky se pridavam! Vsechny se snazite nebo nektere jen planujete? My se nesnazime, ale nekdy 'riskujem', takze se mozna za chvili budem tesit na dalsi mimi 🙂

wjerushka
17. led 2011

@lucie.krajcarova No aspoň rok bych chtěla v práci zůstat. Takže asi tak za rok touhle dobou to vidím na nový snažení.
V pohodě moc nebyl, ale byl tam první den. A navíc bylo hnusně a pršelo, ž enemohli ven. Já myslím, že si zvykne a bude se mu tam líbit. Třeba paní učitelka se mu líbila moc🙂
@vapetka Ahojky, ráda Tě poznávám 😉

vendulka
17. led 2011

@wjerushka teda to už malej chodí do školky?Ale asi do soukr.,ne?

@dana3262 mám to nějak jako ty...vyloženě se nesnažíme,ale spíše občas zariskujeme a zatím nám to dva měsíce vychází 😀

@vapetka vítej a ať se brzo zadaří

mataharyy
17. led 2011

Ahojte, vítejte 🙂
@vapetka Nezoufej, u druhého nám to šlo pomaleji než u prvního 😉
@dana3262 risk je zisk? 😀

dana3262
17. led 2011

@vendulka 2 mesice neni mnoho 🙂

@mataharyy presne tak! Risk je zisk!
Chtela bych mimi, ale obcas zapochybuji. Jestli to zvladnu atd..je to snad normalni. Taky jeste kojim. Maly dostava prikrmy teprve 2(a kousek) mesice, takze kojim jeste hodne. Rada bych pokracovala i v tehotenstvi. Zatim si to neumim predstavit.
Planujete take, ktery mesic by byl nejlepsi, aby se mimi narodilo nebo to nechavate nahode?

vendulka
17. led 2011

@dana3262 to není, já moc dl. bez HAK nejsem 😉 ...jen jsem tajně doufala,¨že to tento měsíc i vyjde (i když si také nejsem jistá, zda jsem na to připravená a chce se mi do toho) bo by se miminko narodilo +- jako manžel 😵 dceru dostal k svátku, tak druhé by bylo k narozeninám...bohužel/bohudík to nevyšlo

lucie.krajcarova
17. led 2011

@vapetka
@dana3262
jéé dva nové přírůstky, ahojky 🙂
my se už moc nesnažíme, budeme mít pauzu pár měsíců. ale jaro a léto budou naše 😀
@wjerushka a malej chodil aspoň těch 5 dní v měsíci zkušebně ne?
@dana3262 jsi dobrá, jestli už přemýšlíš o druhém. máš aspoň hodné mimi? u nás byl od malička malej živej až moc. až teď vidím, že si začínáme rozumět, takže už by se pomalu mohl chystat na sourozence 🙂)
mě by se líbilo mít mimčo v létě!

mataharyy
17. led 2011

@dana3262 Tak ty máš malého ještě dost malého, to chápu že ta pochybnost se sem tam vetře... Adrián byl větší a taky jsem si říkala, ale co když... 🙂 Kamarádka taky chtěla kojit počas těhu, ale malá najednou přestala chtít prso a pár dní na to se na testu objevili // a doktor jí tehdy říkal že se to stává, že starší dítě vlivem těhotenství a změny chuti mléka přestane chtít 😕
Jináč u nás je to jedno, neplánovali jsme nějak měsíce, říkala jsem si že když to klapene u obou na duben bude to fajn, ale to už nevidím, zatím by to mělo být tak že malej se narodí v březnu, ale já už spíš doufám že dotahám alespoň do konce února... 😅

vapetka
17. led 2011

Holky díky za hezké přivítání. Honzík byl hnedka v červenci jsem vysadila prášky jeli jsme na dovču a říjnu už tam byl 🙂 . a teďka stále nic chtěla jsem to mít v kuse abych nemusela do práce tak to už nestihneme tak budu muset 14.7. nastoupit (jeníkovi 13.7. budou 3 roky) mateřskou mám na 3 roky

maxi.smile
17. led 2011

Ahoj holky, můžu se přidat? 🙂 My se teda úplně nesnažíme, ale necháváme to náhodě 😀 Máme mimčo 5 měsíců a hned jsme věděli, že chceme dvě brzy po sobě...malá je andílek, naprosto zlatá....snad to tak vydrží co nejdýl 🙂 Od porodu jsem ještě nedostala MS, takže nemám ani představu, kdy by to mohlo vyjít...Rodičák mám na 2 roky (vyplácení) u zaměstnavatele jsem žádala uvolnění do 3 let dcerky (pro jistotu), takže by jsme to taky rádi tak nějak stihli do těch jejích dvou let...tak uvidíme 🙂

maxi.smile
17. led 2011

@dana3262 jéé, to je krásný výraz! Nesnažíme ale ,,riskujeme" ..to je jak u nás... 😀

lucie.krajcarova
17. led 2011

@vapetka tak možná, že to ještě stihneš. náš kluk vyšel taky po dvou měsících po vysazení. tak snad se nám takhle rychle zadaří i s druhým. do práce sice nastoupím, ale moc dlouho tam být nemusím. 😀

dana3262
17. led 2011

@vendulka dostane se vubec nekdy clovek do faze, kdy o tom nepochybuje? Kdy si rika, ze ted je ten spravny cas a ze je pripraven na to vsechno zvladnout atd? Ja spis razim teorii, ze kdyz uz to bude, tak se to proste musi zvladnout 😀

@lucie.krajcarova mame snad nenarocnejsi dite, jake jsem kdy videla.. V noci chce porad prso, ve dne nechce jidlo, breci v kocarku, nezabavi se ani na par vterin sam. Myslim, ze me priroda tresta za to, jakej jsem byla fakan ja, zatim to vypada dost podobne 😀 mozna prave proto podvedome chci, aby mel, co nejdriv sourozence 😅
@mataharyy s tim kojenim uvidim. Treba se to povede. Mas pocit, ze to je na spadnuti?! Ja jsem porad vymyslela, ktery mesic. Chtela jsem duben a vysel unor, ted bych chtela taky mimi v lete nebo na podzim. Trochu mi to hati znameni zverokruhu, kterym jsem nikdy neverila, ale kdyz mi ted rekly, ze si s ditetem naprosto neporozumim, tak mi to vrta hlavou. Prece jen bych si radeji precetla, ze si s nim porozumim, ba prave naopak, budem jedno telo, jedna duse 😉 To by znamenalo pocit ted hned, coz nejen, ze se nemusi povest, ale je to na me rychle rozhodnuti a cekat pak cely rok?! To nee..tech mesicu je proste nejak malo 😀

dana3262
17. led 2011

@maxi.smile hned po porodu (i bezprostredne hned) jsem take myslela na dalsi, pak me to trochu opoustelo kdyz jsem maleho poznavala vic a vic, jak je narocnej a jake je to vycerpavajici.. Musim rict, ze i partnera to trochu opoustelo, ale ted jsme se s tim uz nejak smirili a vime, ze to stejne jinak nejde, tak zase zaciname chtit. Ani nevis, jak neuveritelne zavidim lidem jako ty, kteri maji hodne deti. Ziju v predstave, ze kazdy komu se narodi dite, zacne chradnout a nenavidet svet z nevyspani 😀