Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

vendulka
22. říj 2010

@lucie.krajcarova to mě někdy taky ne 😀

vendulka
22. říj 2010

ale když už, tak bych brala něco na doma

petronelie
22. říj 2010

Ahoj holky,

Lucko, já jsem ráda,že můžu do práce. Chodím tam odpočívat od domova a doma odpočívám od práce 🙂
A peníze nejsou vůbec k zahození.

Vendulko, práce na doma? Nebuď naivní 😀 Je potřeba někam občas vypadnout. Protože po třech nedejbože šesti letech se vrátit do práce či najít někde ucházející uplatnění se dvěma dětma v dnešní době....no ale spousta maminek ty růžový brýle nesundá a pak jsou překvapené.

Já mám dnes volno,ale budeme tvrdnout doma, bo Davídek má hrozný kašel a zase rýmu, v noci horečku....je to furt dokola už měsíc.Chtěla jsem zajít k doktorce,ale jaksi jsme zaspali.....vzbudila nás poštanda s balíčkem 🙂
TeĎ Daví hačá na nočánku a papá jablíčko, pak si asi budeme hrát. Odpol přijedou tchýňata, tak zajedu nakoupit, včera jsem v LIDLu pokoupila něco na Vánoce, super ceny 😀

Tak zatím pa, hezký den.

P.S. Tyri, s těma dětma je to sice hrozné, ale jak říká moje mamča, v dnešní době nechat jít 9letou holčičku v té lokalitě samotnou je opravdu risk.Navíc takhle krásnou princeznu. Je to smutný ☹

vendulka
22. říj 2010

@petronelie no ono je taky jedna věc to, jestli najdeš pro to dítě hlídání...a pokud tě okolnosti neutí, tak na co chodit do práce?jsem doma,abych byla s děckema ne abych chodila od něj do práce...ale vím ,jak to myslíš

wjerushka
22. říj 2010

Ahoj, tak Kryštof mi stůně. V noci dostal 40, vůbec nemohl zabrat a když tak s epo půl hodině budil, takže jsem spánek vzdala a asi od dovu jsemmu seděla u postýlky a uklidňovala ho, když se mu zdála nějaká noční můra. Ráno jsme byli u dokttorky, tak měl trochu zvýšenou sedimku, jinak nic, tak musíme do pěti nějak vyzíska tmoč.
@petronelie Já bych na částečný úvazek šla, ale bohužel, zaměstnavatel mi už dvakrát nasliboval, takjsem zajišťovalajesle apak s emi ani neobtěžovali zavolat, ž e to padá. TZakže to asi nehrozí. Ale začala jsem aspoň chodit do školy v sobotu. Doufám, že když s emi školu podaří dodělat, tak to u pohovoru taky bude mít nějakou váhu, až budu shánět práci 😉

vendulka
22. říj 2010

@wjerushka chudák malej,ať je mu brzo zase dobře

vendulka
22. říj 2010

Co si myslíte o těchto botách, značkové (certifikované) asi nejsou ,ale jsou nepromokavé a za dobrou cenu....tak nevím proč superfity stojí tady 1600,-...jestli to dělá ten certifikát?
http://www.deichmann-obuv.cz/site/cs/catalog.ph......

petronelie
22. říj 2010

Vendulko, mno ono proč chodit do práce....tak já jsem zvyklá hodně pracovat,baví mě to a přináší mi to kromě peněz radost. Onen fakt,že mám dvě hlídací babičky,hraje v můj prospěch a uznávám,že je to výhoda. Nicméně nepřináší mi velkou radost zatěžovat babičky,kor když moje maminka je celkem nemocná. A druhá babi je v jižních čechách, takže se taky celkem obětuje.

Šla jsem kvůli penězům, teď už bych toho mohla nechat, ale jak říkám, přináší mi to nejen finance.Neposílám maminky na mateřské do práce, ale vzhlížím s úctou k těm, které chtějí (byť třeba nemůžou právě kvůli hlídání) pracovat. A ty, které nechtějí, taky ok. Každé dítě je jiné....bála jsem se odloučení dva a půl dne v týdnu,ale nakonec se to zdá býti Davídkovi přínosem. Babičky na něj mají ryze pozitivní vliv, já jsem odpočatá,chození do práce mě nutí o sebe pečovat apod.Jsou ale děti,které odloučení nesnesou, to je pak smutné.Davídek je asi po mě, byla jsem hroznej kosmopolita už od mala, když mě mamka vyzvedávala ze školky či jeslí, řvala jsem jak tur, že nechci dom 😀

Co se týče věnování se dítěti na rodičovské, no vždyť to je super a užívejme si to, páč pan John všechny mamky brzy požene do práce chtě nechtě svinským krokem.

Smůla českého sociálního systému je v tom, že nová vláda (VV) chce sice sebrat maminkám RP, resp. ho nechat opět jen cikánům (rasista nejsem), ale nepřizpůsobí tomu školky apod. Všude ve světě existují firemní školky či dokonce chůvy za slušný peníz. I proto mé chtění druhého miminka zůstává na bodu mrazu a ve fázi chtění 😉

petronelie
22. říj 2010

A boty z Deichmana jsou fajn, jsem s nima spokojená 😉

petronelie
22. říj 2010

@wjerushka wjerushko,držím palce, ať je Kryštufek v pořádku. My jsme večer taky měli horečku...chjo ☹ Snad to nic nebude.Kašle hrozně moc, tak zkusíme ještě Stodal a v pondělí naklušeme k mudře.

vendulka
22. říj 2010

@petronelie já pro sebe taky jsem s botama spokojená,ale pro dítě jsem tam ještě nekupovala

petronelie
22. říj 2010

Já jsem tam kupovala od zn. Elephanten, mají německý certifikát a jsou fajn.

vendulka
22. říj 2010

@petronelie jo ty jo,ale ty jsem nekupovala, moc se mi vzhledově nikdy nelíbily, co jsem se občas koukla teda a nebo byly dost drahé, tak jsem koupila jinde, s certifikátem, a levnější

nám nejvíce sedí santé a superfit

tyrisa
22. říj 2010

Já taky kupuji boty pro malu v Deichmannu.. 🙂

mataharyy
22. říj 2010

Ahoj,
tak já teď jdu prvně kupovat superfitky, tak jsem na ně zvědavá, tady v deichmannu mají ty sloníkové jen jedny a moc se mi nepozdávali a boty co jsem koupila u bati, jsou prý zimní a malej v nich má nohy jak led, tak doufám že ty zateplené vysoké a s goretexem za ty peníze budou dobré 😵

wjerushka
23. říj 2010

Tak Kryštof k horečce začal průjmovat, tak jsme dnes pro jistotu valilina pohotovost. Od 11 do teď spal, ale vzbudil se sice pokaděnej až za ušima, ale je viditelně lepší kondici. Dokonce zdlábl i půl rohlíku. Jen hořkej čaj k pití s emu moc nepozdává.
Já se po zimních botech terpve začnu dívat. Nevím, jeslti kupovat nějaký přehnaně drahý, stejně toho si myslím v zimě moc nenachodí. A pak bych koupila jedny sněhule nebo něco takovýho na blbnutí v závějich.
Ještě zkouknu nabídku a uvidíme.

wjerushka
23. říj 2010

@vendulka Máš pěknou fotečku v pase 😉

vendulka
23. říj 2010

@wjerushka díky

tessinka
23. říj 2010

Ahojte, babenky, môžem sa k vám pridať? My tiež máme doma jedno slniečko a o druhé sa snažíme...

mataharyy
23. říj 2010

@tessinka ahoj a vítej 🙂
@wjerushka no já jsem se právě rozhodla že koupím jedny fakt pořádný na ven i do města a budu doufat že mu budou až do jara 😎 Tak uvidíme, když by bylo nejhůř, tak mám ty pohotovostní od bati... 😉

vendulka
23. říj 2010

Ahojky, my máme dneska príma den 😵 😵
dopoledne jsme jeli nakupovat do tecka, koupili jsem tam N. poslední dárek k vánocům co byl na seznamu (možná ještě něco koupíme jestli zbydou prašule) a ji ještě hračku , kterou mmch před chvilkou hodila do záchoda.Po obědě jsem jeli do zoo bo tam byl den otevřených dveří a byl vstup zadara
Zítra super den pokračuje, dopoledne jedeme do aquaparku, pak na návštěvu k dědovi (tchánovi) a pak do olympie kouknout na boty a ta nějaké ty rukavice a punčochy (froté)

@tessinka vítej mezi námi

a co vy ostatní, jaký jste měly den?

tyrisa
23. říj 2010

Uklízení,vaření a žehlení ☹ ☹

lucie.krajcarova
23. říj 2010

@vendulka krásný den!
u nás dopolko plavčo, malý si to velice užíval, je to vodní tvor. pak vaření, pečení, manžel uklízel v garáži a pak přišli noví sousedi, pokecali jsme skvěle a hned se domluvili na další návštěvě. bohužel odešli před večeří, takže racklette jsme si udělali jen pros sebe 😀

mataharyy
24. říj 2010

Ahojte,
tak včerejší den byl takovej normální, ale noc ta stála za to ☹ Malej usnul v sedm, v deset byl vzhůru a pln elánu byl až do půl jedné v noci, pak k mému štěstí usnul a já taky no a kolem čtvrté začal zvracet, tak jsme měpli pohotovost, ještě že tu byl manža. Jenže jsem byla vzhůru do půl osmé, protože malého furt tahalo na zvracení, pak se mi podařilo do něj dostat čaj, aby se alespoň nedávil, účinek splnil, za chvíli ho sice vyzvracel ale už neměl alespoň křeče. Když jsem padla za vlast tak štafetu přebral manžel, já vstávala kolem dvanácté a malej teď spí, ale jsem tu svorně KO ☹

petronelie
24. říj 2010

Ahoj holky,jak se dnes máte?
My máme víkend na houby, v pátek měl Davča horečky, tak jsme jeli večer k dr. a dostal pro jistotu antibiotika.Včera byl ještě hodně špatný,dneska je to lepší, ale minimálně do středy nepůjdem ven a do pátku atb ☹ Chtěla jsem se zrovna atb vyhnout,ale dr. říkala,že řádí zápal plic a vzhledem k Davídkově vleklé viroze to nechtěla podcenit.
Takže fakt prima víkend! Ještě že přijeli babi s dědou, nevím co bysme bez nich dělali. Teď dostavujeme garáž, tak jsou všichni venku, Davídek spinká, já na chvíli odpočívám a pak se vrhnu na luxování a vytření podlahy.Je to bordel jak v tanku 😀

Luci,tak jak? Nějaké novinky?

Jinak já chci Davčovi koupit jedny boty dražší kvalitní...superfit nebo primigio a jedny normální sněhule.

Já jsem teď v Deichmannu ani nebyla 🙂

lucie.krajcarova
24. říj 2010

Ahoj holky, co to řádí u vašich kluků? u nás je klid, malej spal do sedmi, a to byla ještě tma 😠 je to šílené. příští víkend se snad už bude měnit čas, tak to bude dřív světlo.

novinky nejsou, test je stále bílý. kdy to skončí, to by mě fakt zajímalo.

tyrisa
24. říj 2010

Uf,já jsem se teď vrátila od známe....rodily jsme štěňátka boloňáčků,šlo to dobře a miminka jsou nádherná 😉

wjerushka
24. říj 2010

Ahoj, tak Krýšovi je na štěstí líp, dneska už si začal hrát i baštit a samo si vymejšlet, dietku mu nejede. Zítra jdeme na KO k doktorce, tak to bude zase boj. Chtěla jsem, ať si s ním jde jednou manža, stejně je takovej cimprlich po něm, ale nevyšlo to.
@tyrisa Ty jsi taková porodní bába? 😉 Tak to musí být nádhera, narozený štěnátka
@lucie.krajcarova Snad se to brzy rzlouskne. Tohle čekání je na chocholouška

tyrisa
24. říj 2010

JJ,je to nádhera,takové čumáčky malinkaté...