Clostilbegyt a zákaz sexu. Proč?

rejzekl
4. kvě 2021

Ahoj 🙂 jedu cyklus s clostilbegytem od 5-10dne cyklu s tím,že doktor řekl,že od toho 10 dne, máme mít ještě 5 dní pauzu v sexu... Proč ? Vždyť to by měla být ovulace,ne ? Nebo je to právě proto? Zkušenosti? Na kontrolní utz jdu až příští měsíc. Teď má dovolenou a mohla jsem si sama vybrat zda měsíc počkám nebo ho nasadím bez kontroly. Už jsem ho 2 měsíce brala a žádný problémy při kontrolách nebyly 🙂

klokanka31
5. kvě 2021

@rejzekl To slyším poprvý a taky jsem ho brala 🤔

kvetuska145
5. kvě 2021

@rejzekl nepochopila si to naopak? Ja bych to zkusila. Za to nic nedas ☺️ Kdyz budes az hlidana dalsi mesic, tak normalne sexujte, kdy mate chut a neresila bych to 🤗

i_vet2
5. kvě 2021

já jsem taky brala clostilbegyt 5-10 den a pak by 14-16 den měla být ovulace, tak možná to doktor myslel tak abyste pockali na ovulaci, aspon tak bych to pochopila 😀 já totiž šla ještě 14 den na ultrazvuk zda narostl folikul a dostala jsem injekci ovitrelle na spuštění ovulace a pak jme měli mít tři dny sex 🙂

rejzekl
autor
5. kvě 2021

@kvetuska145 nene,já se tomu teda taky divila ale říkala jsem si "ok,nechce aby jsme plýtvali zralým materiálem" 😂😂 ale asi na to prdim 😀

rejzekl
autor
5. kvě 2021

@i_vet2 a povedlo se ? 🙂 Ovulační testy mám na cestě tak pak taky budu testovat..ale hrozně mě to nebaví 😀

e7
5. kvě 2021

@i_vet2 měla jsem to úplně stejně 😊

kocila
5. kvě 2021

@rejzekl nesexujte v plodném období denně, ale každý druhý den právě kvůli spermatu 🙂, nicméně clostík se mám brát pouze pod dozorem lékaře, tzn. kombinovat s měřením folikulu u doktora a naplánování sexu nejlépe ještě s ovitrellem, který podpoří prasknutí folikul, zároveň je to pěkný driák a neměl bys brát více jak 6x za život! Upřímně tohle by neměl řešit obvodní gynekolog, ale klinika, která by tě tahle bezprizorně "NĚJAK" neléčila.

rejzekl
autor
5. kvě 2021

@kocila beru ho po třetí a vždy na utz a měření chodím 🙂 ovitrelle si píchám doma sama ale tento měsíc jsem bez ovitrelle,léčí mě na základě horní akčního profilu, ultrazvuku a volba,zda to tento měsíc chci zkusit bez měření,byla na mě 🙂 San navrhoval jej posunout na další měsíc. Vím a byla jsem obeznámena s tím,kolikrát jej mohu brát 🙂 plánovat sex nějak úplně nemusime tento měsíc 🙂 ale tím,že i normálně spolu spíme tak Ob den, tak když to přijde tak se snad trefíme ❤️ na klinice jsem s bývalým přítelem byla a léčili mě taky clostilbegytem 🙂 jen už jsem ho nestihla nasadit,takže myslím,že můj gynekolog ví co dělá a proč to dělá a věřím mu, protože to mi to nenapsala jentak z fleku při první návštěvě 🙂

rejzekl
autor
5. kvě 2021

@rejzekl *hormonálního profilu .. omlouvám se, autocorect

i_vet2
6. kvě 2021

@rejzekl ano druhý cyklus takto plánovaný nám vyšel 🙏 už tady máme osmiměsíčního synka, takže držím moc palce určitě to vyjde 😘 a taky mě neléčila klinika ale napsal mi to obvodní gynekolog, clostyl, pak ultrazvuk a ovitrelle mi pichla sestra a pak utrogestan který měl napomoct udržení, jak sem měla pozitní test brala sem utrogestan až do 12tt myslim, opravdu je zázrak co ty léky dokáží, u nás po jednom potratu a roku snažení!! takže vám přeju aby to brzo vyšlo!! ❤

rejzekl
autor
6. kvě 2021

@i_vet2 no já jsem teď bez ovitrelle 🤦🤦 tak snad to klapne i bez něj a zkusím teda 5 dní vydržet no 🤷😂 budu to hlídat OV. Testama 🤦 jestli se mohu zeptat,jaký u vás byl problém ? 🙂 Já už po potratu právě taky sama neotěhotněla

kvetuska145
6. kvě 2021

@rejzekl prej je lepsi sexovat po dvou po trech dnech nez nemit sex treba 10 dni. Spermie se obnovuji a jsou pak rychlejsi, tak to bylo aspon receno mne😀

i_vet2
8. kvě 2021

@rejzekl ani nevím nějak to nešlo, pak jsem špinila před ms, takže dr dělal hormonální profil, chtěl srovnat ms proverou, nepomohlo, pořád jsem nemohla otěhotnět, dost možná jsem neměla ovulaci, testy nebyli nikdy uplně pozitivní, takže u mě byl ovitrelle nutný a opravdu to pomohlo, takže doktoři umí zázraky 😀