Co na otěhotnění?

betnika
28. lis 2018

ahoj holky, už půl roku se snažíme o miminko. Zajímala by mě jedna věc, protože pořád NE a NE přijít miminko! A teď jsem četla zajimavy článek. PP sexu si holky zvedly na 10 minut nohy a prstama ještě zavedly hlouběji sperma do pochvy. Vím, že některým to může přijít uchylarna, ale opravdu jsem to teď četla a holkam to prý hodně pomohlo. Beru vše, bazální teplotu nemerim, ale dle doktorky se krásně tvoří folikuly, takže tělo po HA nespí, což měla prý trošku obavy. A ještě jedna otázka, já vždy po sexu jdu na WC a vše si utru, myslíte, že i tohle je špatně? Že to mám normálně nechat tak? Opravdu se omlouvam některým dámám, ale už fakt nevím co vyzkoušet. Pila jsem i čaje, různé bylinky, vím že je ti malo těch půl roku, ale pro mě věčnost!

tercasv
28. lis 2018

Po sexu jsem normálně ležela max. 5-10 minut, než se manžel vysprchoval a pak jsem šla do sprchy já 🙂 A podařilo se 🙂 Nevím, zda nohy nahoře mají nějaký věděcký důkazy, ale pro dobrý pocit to můžeš zkusit 🙂 Těmi prsty bych to nezkoušela. Myslím si, že to doputuje tam, kam má samo 🙂

syrinxka
28. lis 2018

Taky si myslím, že stačí chvíli ležet v klidu. Muzete zkusit si podložit pánev třeba polštářem, ale nemyslím si že by to nějak výrazně pomohlo. Nám se už podruhé zadarilo až když jsem mysl odpoutala od snažení. Podle mě psychika hraje větší roli pokud je teda zdravotně vše vporadku.

nikolspace
28. lis 2018

Jako popravdě.. po sexu jsem s nohama nahoru a podlozenym zadkem ležela asi 15min i když jsem četla vědecké studie, že je to absolutně k ničemu, tady gravitace atp. prostě nefunguje. Asi chvíli jen lež, než půjdeš na wc nebo do sprchy 😊 já jsem třeba otěhotněla v měsíci, kdy jsem veškerý vitamíny vysadila, nepočítala plodné dny.

vaseli16
28. lis 2018

Ja jen chvili lezim,cetla jsem ze nohy vzhuru atd nemaji vliv ze spermikove ty kvalitni a zdrave se dokáží pohybovat az rychlosti lidske chuze tak nevim.jinak piju kontryhel a cetla jsem ze gynex kapky jsou zazrak,ale zkusenost nemam.

cherris
28. lis 2018

Já dvakrát otěhotněla v největším stresu, ani nevím jak

vecerinka
28. lis 2018

Moc na to myslíte... psychika také dělá hodně, ať se brzy zadaří

anita003
28. lis 2018

Chápu, že se chytáš čehokoli, ale obojí je opravdu blbost 🙂 Stejně, půl roku je nic, po roce pošli chlapa na spermiogram a pak se dál uvidí... Trpělivost růže přináší... 😉

hermij
28. lis 2018

Půlroku je nic 🙂 některým se sice zadaří hned, či nechtěně, ale ono někdy to snažení blokuje příchod miminka. Až moc se na to žena upne a zbytečně stresuje. Bazální teplotu doporučuji měřit. Ne, abyste sledovala ovulaci a honila se za dnem " D ". Symptotermální metoda je skvělý diagnostický nástroj, který Vám ukáže cyklus trochu jinak, dá se z křivky hodně vyčíst, když ji ukážete někomu, kdo se v tom vyzná. Doporučuji mrknout na blog: http://cestykditeti.cz/nacasovani-aneb-plati-2814/ anebo články na http://www.rodina.cz/serial27.htm.
na podporu plodnosti můžete tělu dodat B6 a B9, vit. C, hořčík. Ty podporují progesteronovou funkci a tím délku luteálky, která je důležitá pro uhnízdění. Délku luteální fáze určíte spolehlivě právě pomocí STM. U chlapa vitamin C, vitamin E, selen a zinek (C a E zlepšují kvalitu spermií). Večer to chce i zlumit noční osvětlení, pomůžou i klapky na oči, melatonin má taky vliv na ženské hormony. Hodně zdaru 🙂

leymea
28. lis 2018

Ahoj. My se snazili pres rok. Posledni cyklus jsem si oprela nohy o zed. V te poloze jsem byla asi pul hodiny 😀 no kazdopadne jsem pak vubec necitila nohy, ale co je dulezity, ze se fakt zadarilo. Bohuzel, nemuzu rict jestli to bylo diky tomu, ze jsem mela nohy nahoru a nebo proste nahoda, ale jsem rada, ze jsem to udelala 😀

lucinkamarecek
28. lis 2018

@nikolspace Nikolko to samé se stalo mě, měsíc kdy bylo sexu po skromnu bez výpočtu ovulace a dokonce dle hlenu mimo ovulaci sex, dokonce jsem nepila už kontryhel a nejedla listovku a taky se zadařilo konečně

lucinkamarecek
28. lis 2018

@betnika já taky vše vyzkoušela, první měsíc jsem na vše kašlala, dokonce i pila dostatek vína na hodech asi dvě až tři dvoudecky , koupili jsme s manželem letenky v lednu k moři, zamluvili druhého psa a náhle dva dny před ms nevolnost šílená a //, držím palce vše hod za hlavu psychika je fakt mocná čarodějka

miba10
29. lis 2018

Nemysli u sexu na plození a pořádně si ho užívej. Až tohle dokážeš, tak se zadari takovým fofrem, že se budeš divit.
Já byla po skoro 3 letech snažení už zoufalá. Pak i došlo, že vlastně ten sex je pro mě pouze prostředek na zplozeni vytouzeneho miminka. No ne že by to dourcite míry nebyla pravda, ale přišlo mi, že je to jako blok. Tak jsem se na to vypla, pořídila vitaminy a začala si to užívat. A že to byla jízda 😊 no a jednou mi to nedalo a udělala NÁHODNĚ test a šup //.
Držím palce a užívej si to. Ty mrsky spermie se dostanou kam mají i bez popostrkovani. 😉

evilin
29. lis 2018

Taky jsem tohle řešila a vtipné je, že obě těhotenství vznikla po "užívacím" sexu, kdy jsem neměla čas nad ničím uvažovat a navíc jsem šla hned na wc. 😁 O každé jsme se snažili skoro rok a půl. U toho druhého mi ale nejvíce pomohlo cvičení hormonální jogy. Tři měsíce pravidelneho cvičení a nakonec to vyšlo ☺

barmo
29. lis 2018

Doporučuju kapky Gynex. Samé bylinky, sice nejsou moc dobré ale my se snažili dva roky a po dobrání jsem otěhotněla, nevím jestli to zapříčinili ty kapky ale každopádně je to hlavně o psychice. Každý mi říkal, že je vše v hlavě a ikdyž to bylo těžké odbourat, tak jsem po dovče, kde jsem uplně vypnula otěhotněla. 🙂 bude to naše malé vymodlené ale stojí to za to! hodně štěstí a držím palce.

ocetnicek
29. lis 2018

Jsem po 4 letech snahy o druhé dítě a po jednom pokusu IVF (neúspěšném). Přesto se nám podařilo přirozeně těsně před 2. pokusem IVF počít. Mám těžší formu PCO a při umělém oplodnění jsem měla jedno vajíčko hodně špatné kvality. Vyhlídky hodně špatné. Po doporučení kamarádky jsem nasadila Fertipronu (nebo Inofolic, Nosifol, je to stejné, všechno obsahuje důležitou látku inositol), no a po dvou měsících čárka na testu a dnes jsem už 16 tt.

jitkaem
29. lis 2018

U prvniho tehu jsem si rikala, ze ted se to nepodari, pac nemam ovulaci a u druhyho zase, ze tri mesice po porodu fakt otehotnet nemuzu 😂😂😂

monyscerna
29. lis 2018

Já teda používala vitamíny mimistar a hned druhej měsíc jsem otěhotněla, nevím jestli to bylo tím nebo to byla náhoda :D Ale jinak jsem nohy nahoru nedávala nebo jak píšou na internetu :D Akorát jsem třeba po tom chvílku ležela tak 15 minut a až teprve jsem šla do sprchy :D Ale myslím,že prostě když to má příjít tak to příjde,nech tomu volnej průběh a uvidíš že se zadaří 🙂 Držím palečky ať brzo máš // 🙂

marketa1218
29. lis 2018

@betnika Ahoj, půl roku opravdu není žádná velká hrůza. My s manželem čekáme na miminko dva roky, to už jsme přešli i přes nějaká vyšetření a všechno je v pořádku. Spermiogram, ovulace, hormonální profil - to všechno ale až tak po roce, když miminko nepřijde. Jinak já už neberu vážně nic kromě kyseliny listové, protože nám vlastně nepomohlo vůbec nic a že už jsem toho vyzkoušela ( gynex, kontryhel, inofolic a já nevím co vše ještě). Ale jako nevzdávám to, od příštího týdne začínám cvičit Ludmilu Mojžíšovou, nejprve přes rehabku, aby se to správně naučila a pak doma.

No a v lednu nejspíše laparoskopie, kvůli průchodnosti vejcovodů. To je můj takový záchytný bod, že by se na nás mohlo usmát po laparce štěstí, pokud ani to ne, tak už jenom CAR.

Držím nám palce.

bekyc
29. lis 2018

A partner něco bere? Mně tu někdo doporučil Selzink a druhý měsíc se zadařilo, i když těžko říct, jestli to bylo tím...

hermij
29. lis 2018

@bekyc Spermie se vyvíjí 3 měsíce, tzn. že efekt užívání doplňků stravy se u muže dostaví až nejdříve za 3 měsíce. Takže u Vás mohlo jít o "placebo" :D Anebo prostě byl zdravý už předtím. Ale je dobře, že něco užíval. Je dobré, aby se i muž účastnil na podpoře společné plodnosti a nějak se snažil - sport, strava, vitaminy, minerály, psych. podpora apod.

bekyc
29. lis 2018

@hermij A nebo jsme se oba těma vitamínama tak nakombili že to bylo raz dva. :D Ale určitě doporučuju autorce něco šoupnout i tomu chlapovi. Pro jistotu...