Cyklus 26 dní, není to krátká doba na uhnízdění vajíčka?

janeses
27. srp 2012

Ahoj maminky a snažilky.....snažíme se o druhé děťátko, né zase tak dlouho asi 4 měs...dcerka se povedla napodruhé... 🙂
Cyklus mívám docela pravidelný cca co 26 dní, ale nevím jestli to není krátká doba na to aby se vajíčko uhnízdilo.....Už 2x se mi stalo, že jsem to nevydržela do menstuace a testovala tak 2-3 dny před a byla vidět slabá druhá čárka(duch) a pár dní na to přišla mens... ☹
Měla jsem pocit, že jsem těhu, podle příznaku, bolest v podbříšku, slabo a kovová pachuť v puse......třeba to těhu nebylo, ale třeba ano.....
Teď nevím, jestli to mám nějak řešit a jít k dokrotce, jestli by nebylo dobré, brát třeba něco na udržení těhu nebo to nechát být s zkoušet dále....
Od ledna si píšu cykly...27,26,25,27,28,27,26,26....
Nestalo se Vám něco podobného?Díky moc 😵 😵 😵

tonicek2010
27. srp 2012

@janeses Ahoj snažilko 🙂 to co tu píšeš jsem měla podobné,já mám cyklus tedy 28 dní ale,taky jsem myslela že jsem těhulka i ty samé příznaky jako ty jsem měla mimo kovové chuti v puse.Bylo mi na zvracení a měla jsem slabou čárku.Jenže když se objeví čárka po limitu( to jsem měla já) tak je to kolikrát neplatný ale i může být pravdivý..Spíš to dělá i psichyka - ty příznaky.Nakonec jsem to dostala a nic takže to musela být i ovulace.Což já ji měla-blbě jsem si spočítala ovu.Pokud si nebudeš jistá,zajdi raději na gyndu 🙂 ovulační testy děláš?já ne,spoléhám na plodný hlen 🙂 a taky mi o vychází na internetové kalkulačce pro výpočet ovu.Tak snažení zdar 😀

janeses
autor
27. srp 2012

Děkuji za odpověď @tonicek2010..pravda je,že to bylo až po limitu..to už asi ani nezjistim,jestli to bylo tehu...jen nevím, jestli není cyklus natolik krátký a vajíčko s třeba nestihne uhnizdit.Testy začínám poprvé tento měsíc,tak snad budu chytrejsi,nevím kdy mam ovu a treba ji nemám podle těch výpočtu...Jak dlouho se snazit Ty?

werumka
27. srp 2012

@janeses Ahoj, a víš kolik dní máš od ovulace k menstruaci? K zahnízdění by to mělo být minimálně 10.

janeses
autor
27. srp 2012

No to právě nevím....podle výpočtu by měla být více než 10 dni...

werumka
27. srp 2012

@janeses Takže nevíš přesně, kdy u Tebe ovulace probíhá? Nevíš třeba, jestli je pravidelně v nějakém období?

janeses
autor
27. srp 2012

Doteď jsem to nějak nesledovala....zaměřím se na to az tenhle měs.Já právě na sobě ovulaci jsem tak nepoznam.

janeses
autor
27. srp 2012

Týden před menses mám chuť na sladké a poboliva mě podbřišku,proměnlivé nálady,ale to je asi pms ne ovulace ne?

werumka
27. srp 2012

@janeses Jojo, to patří k pms. Nevšimla sis třeba nějaké dny většího množství hlenu - téměř až lubrikační konzistence?

janeses
autor
27. srp 2012

To ano,ale nevěnovala jsem tomu pozornost...tento měs.pohlídam.

rena1410
27. srp 2012

Zkousejte dale. Ja mam to same. Snazime se sedmy mesic a skoro vvzdy mam tehot.priznaky a dvakrat jsem to taky nevydrzeela a delala test par dni pred MS a taky duch a pak jsem to dostala. Nekdy to holt trva dyl, nez to vyjde.

janeses
autor
27. srp 2012

Rena1410 a myslíš,že jsi byla těhotná?nebo jen test vyšel falešně?

werumka
27. srp 2012

@janeses Super, tak to je známka ovulace. Když si to pak pohlídáš, uvidíš víc 🙂

tonicek2010
27. srp 2012

@janeses tak si zkus spočítat když máš cyklus třeba 26dní tak 13dní přičteš ke dni kdy jsi to naposledy dostala a vyjde Ti plodný den,u někoho je t na 100% je to orientační.Je zvláštní,že se to opakuje pořád stejně,zeptej se raději na gyndě co by to mohlo znamenat.

tonicek2010
27. srp 2012

@janeses jo a my se snažíme teprve poprví 🙂 předtim jsem si to špatně spočetla 😠 a nchápala jsem o tolik 😅 jednoho prcka mám ale chceme ještě jedno ńež půjde mlej do školky 🙂

tonicek2010
27. srp 2012

@janeses jen ukázka 🙂) já to třebanaposledy dostala 18.8 a konec 23.8 takže a cyklus tedy 28dní. 18+14 to je půlka z cyklu a vychá zí mi ovu.na 31.9. + 3 dny před a den po.nemášv tom zmatek?a nebo už tohle víš a já dělam chytrou 😵

janeses
autor
27. srp 2012

@tonicek2010. Já dostala posl. mens. včera tj. 26.8, takže přičtu 13 dnů, takže ovu vychází na 7.9....budu zkoušet i ty ovu testy, tak snad to nepropásnem 🙂

janeses
autor
27. srp 2012

Min. měsíc jsem to měla 31.7, to vycházela ovu na 12.7, to bylo snaženíčko i dva dny před tím a nic☹((

tonicek2010
27. srp 2012

@janeses jojo, je to orientační ale někomu to vyjde že otěhotní třeba ten den 🙂 ty testíky jsou dobré,jen se to prodraží 😒 i bych sledovala hlen,pokud bude jakoby průhledný a mezi prsty ho natáhneš tak je to plodný den.Ale ono se to povede 🙂 jen na to nesmíš tak myslet protože nervozita dělá sví.

tonicek2010
27. srp 2012

http://www.kalkulacka-tehotenska.cz/menstruace-...

tady to počítám já,a ukáže to od kdy začíná pl.období,i ten tlak v podbřišku signalizuje ovu.

tonicek2010
27. srp 2012

@janeses a od toho 3.9 nebo 4.9 zkus začít s ovu.testama,ale jen ta čárka musí být taky výrazná ne slabá,to je pak test negativní.To jsem četla 😉

rena1410
27. srp 2012

@janeses falesne asi ne, ale proste se to neudrzelo. mela jsem i zvysenou teplotu jak u tehot.byva a dost me bolelo a pichalo v brise. to jsem mela i u prvniho tehotenstvi, ale tam MS neprisla. nekde jsem cetla zkouset to obden od konce MS az do dalsi a to ty plodne dny proste nemuzes propasnout 🙂 Ted to tak zkusime a uvidime. Ja si merim bazalni teplotu, ovulaci mam vysledovanou a presto se nam nedari.

janeses
autor
27. srp 2012

@rena1410 tak mě se to asi neudželo 2x po sobě....☹ a teď právě nevím, jestli jít za mudr. nebo to prostě nechat tak a třeba to výjde....

rena1410
28. srp 2012

@janeses No ja nevim. Muze to byt nahoda, ale taky nemusi. Zalezi jak jsi netrpeliva. Me doktor rekl, ze mam prijit az po roce neuspesneho snazeni. Ted to je sedmy mesic co se snazime. Takze se tam jeste nezenu. Pockam tak tech 9 mesicu a pak se k nemu pomalu objednam.

leni_tom
28. srp 2012

@janeses Na délce cyklu až tolik nezáleží. Spíš, kdy máš ovulaci a za jak dlouho potom přijde menstruace. Nejlepší metodou, jak zjistit ovulaci, je měření bazální teploty, což ale vyžaduje pravidelnost. Můžeš zkusit i ovulační testy, začít třeba 9. den cyklu a pokračovat až do pozitivního testu. Zkusila bych prostě alespoň ejden měsíc se vác pozorovat a pak kdyžtak zajít k doktorce, abys byla schopná jí odpovídat na otázky ohledně tvýho cyklu a těla.

maximka33
29. srp 2012

ano bez ovulace nic nezjistíš. bývá přibližně v půlce cyklus, ale u přesněji cca 14 dní před ms. cykly máš pravidelné, to je fajn. pokud můžeš každý den vstávat ve stejnou hodinu, můžeš zkusit měřit bazální teplotu, než vylezeš z postele. pokud ne, zkus ty testy. má smysl je dělat tak 5x-6x, tedy cca od toho 9. dne. držím palce.

lenka.han82
31. srp 2012

Já mám taky cyklus 26 dní. Ze začátku jsem si myslela, že je to tím, že beru HA, protože před tím, než jsem začala brát antikoncepci jsem měla cyklus cca 33 dní. Už ale neberu HA 2 roky a mám cyklus 26 dní, takže se to tak prostě ustálilo. Myslím, že by to ale prolém být neměl, pokud všechno v těle probíhá tak, jak má... Jen je možná kratší období plodných dnů....nevím. Ani mě zatím nenapadlo se tím zabývat, že by 26denní cyklus mohl být problém...

zuzinkas
27. kvě 2013

Ahojky holky, můžu se přidat do debaty svojí otázkou? 🙂 Je možné otěhotnět, když jsem měla ovulaci v neděli a hned v úterý jsem dostala menstruaci? Byla jsem totiž u gynekologa s bolestmi v podbřišku, udělal mně ultrazvuk a tam viděl, že se mně chystají vajíčka a že budu mít ovulaci.. Jenže já mám cyklus jenom 21. dnů, menstruaci dostanu vždy 21. den. A on mně řekl, že tu ovulaci mám až tak pozdě, těsně před měsíčkama.. Podaří se mně vůbec otěhotnět, když mám po ovulaci hned mestruaci?

eiram2010
8. črc 2013

Ahojky já měla 27 dní a vše v pohodě 🙂