Cyklus 28 dní, kdy ovuluji?

coreprincess
29. srp 2016

Ahoj holky nikdy jsem to nepočítala, ale ted se snažíme o druhé mimi , jsem netrpělivá. 😀
Poradíte s ovulací? Cyklus mám zhruba 28dní. Od kdy se mám snažit a kdy by měla nastat ovulace? Případně dá se podle něčeho poznat? Podle vypoctu by to asi melo byt v patek. Tento patek. Což je 15den, zatim jsem zkousela ovu testy dnes a vcera ale to je asi ještě brzy a nic.

zdenca93
29. srp 2016

Ovulaci poznáš, když z tebe jde hustý bílí hlen. Podle kalkulačky to není 100%. Pokud si měříš BT tak tam by tě to mělo vyjít díky grafu 🙂

evulinkab
29. srp 2016

jj, jak je psáno nademnou, tak ovulaci poznáš podle pruhledneho výtoku, který konzistenci připomíná vaječný bílek...V tu dobu jsi plodná a blíží se ovulace.Jinak při 28 denním pravidelném cyklu nastává obvykle ovulace kolem 14 dne, ale nemusi tomu tak být vždy a u vsech.Já taky prav. cyklus 28 dni a u syna jsem mela ovu 16 den, u dcerky jsem naopak otehotnela 11 den cyklu.

coreprincess
autor
29. srp 2016

@zdenca93
@evulinkab
No mi dneska první den špiní kalhotky takový světle žlutý/průsvitný a když chodím tak to jakoby ,,prdí''jak to ze mě teče :D ale podle testu ještě neivuluji :D dnes mam 11den cyklu

anniesfibis
29. srp 2016

ovulace je vzdy 14 dnu presne pred menstruaci (ne po menstruaci,,ale pred ni)...tedy pokzd mas cyklus 28dnu,,tsk je to 14. den (coz shodou okolnisti je o 14. den po menstruaci)..kdo ma cyklus treba 34 dnu, pak ji ma 20. den (ake problem je, ze nikdy presne nevis, zda ten urcuty cyklus by byl 28 denni nebo jinak dlouhy). Nejlepe poznas podle cervikalniho hlenu, kdy se stane v den ovuulace prusvitny a tahky jako bilek (mezi dvema prsty lze natahnout i 10 cm).

betelgeuzz
29. srp 2016

@anniesfibis není pravda, že je to vždy 14 dní před MS, i ta fáze od ovulace do MS může být různá, já měla změřeno 13 dní.

@coreprincess kromě měření teploty, hlenu a čípku to já poznám i podle bolestí, před prvním porodem jsem si toho nevšimla, buď to nebolelo, nebo jsem si to nespojovala s ovulací, ale od prvního porodu to poznám, asi den mě to bolí docela dost.

coreprincess
autor
29. srp 2016

@anniesfibis
tak ja budu doufat, ze se dostavi v ten ct nebo pa 🙂 to vychazi u meho 28denniho cyklu na 14 a 15 den 🙂 ale uz ted zhruba od utery bych mohla se snazit ze

coreprincess
autor
29. srp 2016

@betelgeuzz a co konkretniho te boli . A jak poznam ten cipek :( omlouvam se za blbe otazky :D

betelgeuzz
29. srp 2016

@coreprincess podbřišek, podobně, jako před MS. ten čípek se mění podle fáze cyklu, měkne a otvírá se. Přesně si to už nepamatuju, když si zadáš do vyhledávání symptotermální metoda, určitě najdeš nějaké články, vím, že na rodina.cz to bylo podrobně rozepsané.

evulinkab
29. srp 2016

@coreprincess vetsinou ovuacni hlen bývá prusvitný, nezabarvený.....Nicmene já bych se vyprdla na nejaké meření, dělání ovu testu apod...Akorát na to budeš myslet, stresovat se a nebude se dařit.... 😉

coreprincess
autor
1. zář 2016

ženy tak bricho me boli uz nekolik dni. ovu by mela nastat zitra nebo v sobotu, ale testy zatim ukazuji ze nic.. tak ja Vam nevim . Hlen ze me zatim asi netece spis sperma nez hlen 😒

mami29
1. zář 2016

Já měla cyklus 28-29 dní a ovulace byla až kolem 20 dne.

pavlinakm
1. zář 2016

Ovulace nemusí být těch 14dní před menstruací, může být interval delší ale i kratší. Pokud máš interval kratší tak hrozí, že pokud se během ovulace vajíčko oplodní, tak se nastačí udržet/zahnízdit. Já měla MS nepravidelnou, až pomocí ovulačních testů jsem určila kdy mám ovulaci (a hned napoprvé se nám zadařilo) - měřila jsem asi celkem 8dní po sobě. Takže za nás k určení ovulace doporučuji ovu testy. Jinak já třeba měla ovulační hlen cca 4-5 dní, ale vajíčko lze oplodnit pouze v jeden den, tak jsem nevěděla jak se podle toho řídit...

coreprincess
autor
1. zář 2016

@mami29
@pavlinakm
Zeny snad se mi tez povede styk jsme meli vcera tak se budu snazit ob den asi :D

maslicko
2. zář 2016

@betelgeuzz přesně Souhlasím...já mám cyklus 28dni a ovu mám kolem 19 dne cyklu

coreprincess
autor
2. zář 2016

Tak co zeny je to ovu? Vcera zadna carka jen naznak a dnes tuto a dnes mela prijit

upuska
12. zář 2016

@coreprincess ahoj..fakt ti ten proužek takhle ze dne na den zesílil? já jsem teď trochu v nervu, že ho mám už třetí den skoro neviditelný..začala jsem testovat 8DC, protože jsem myslela, že mám ovulaci zhruba 11DC, což je dneska..mívám kratší cyklus...ale dneska chci počkat s testováním do odpoledne..

coreprincess
autor
12. zář 2016

@upuska ahojky juju, ale neprisel zadny hlen ale jen bolest bricha a vcera 9DPO strasna bolest v podbrisku jako by mela prijit menstruace ale ta ma prijit za 4dny. Ale na netu sem cetla, ze to muze byt uhnizdovani vajicka

jitulka23
12. zář 2016

já mám ovulaci bolestivou,ms po 28 dnech.tento měsíc piju kontryhel,ale na testech nic a boesti taky žádný,tak nevím,jak to tento měsíc s ovu bylo.docelo mě to zklamalo.jinak přesně jsem poznala ovu.

upuska
12. zář 2016

@jitulka23 a proč piješ kontryhel?

jitulka23
12. zář 2016

@upuska prý to podporuje oplodnění.pije se první den cyklu do ovulace.bohužel u mě to prd.

upuska
12. zář 2016

@coreprincess jo, to může být a nebo je to jen PMS..v kterou denní dobu jsi dělala ty ovulační testy? já jsem to dneska zkusila po obědě a zase mám jen ducha ☹
@jitulka23 já myslela, že je na srovnání cyklu, proto se ptám, když jsi psala, že to máš pravidelně po 28

jitulka23
12. zář 2016

@upuska já v 10h,protože já pořád piju,tak to je doba,kdy vydržím bez vody.já měla jen slaboučkýho ducha jeden den a pak nic a testuji od 10dc.

upuska
12. zář 2016

@jitulka23 já právě taky dost piju a dát během dne dvě hodiny bez pití ještě v tomhle počasí je docela kumšt...ten dnešní duch je tedy ze všech nejsilnější..být takový na těhotenském testu, tak plesám 😀 no neni..uvidíme zítra..já to ještě porovnávám se stavem děložního čípku, abych to měla ověřené 😅
ty testuješ první cyklus nebo už jsi to zkoušela dřív?

jitulka23
12. zář 2016

@upuska testuji poprvé,mám od maxe.příští měsíc vyzkouším jiný testy a pak na to prdím,nechám to být.je to hrozně stresující.bud se trefíme do plodných dnů nebo ne.

upuska
12. zář 2016

@jitulka23 já mám teď intimate..vypadají seriózně 😀 ale stresující to je, to máš pravdu..já jsem se tomu pořád bránila, ale vzhledem k tomu, že se nám 5.cyklus nezadařilo, tak jsem se rozhdla, že tomu půjdu naproti i tímhle způsobem..kolikátý den cyklu jsi?

jitulka23
12. zář 2016

@upuska právě 19dc.

coreprincess
autor
12. zář 2016

@upuska ja semm na to fakt zvedava dnes jsem 25dc. Co je pms? Testy sem delala jak me napadlo spise dopo a k veceru

upuska
12. zář 2016

@coreprincess to je před menstruační syndrom..nebo nemivas před MS boleni podbřišku nebo prsou?

coreprincess
autor
13. zář 2016

Prave ze nemivam nikdy. Az kdyz ms prijde