Další těhotenství po císaři. Kdy Vám dovolil dr. znovu otěhotnět?

lela82
11. čer 2020

Ahoj maminky, kdy Vam lekar dovolil po CS znovu otehotnet? Jak dlouho cekat? dekuji...

juliemichal
11. čer 2020

první sekce rok duben 2012,druhá sekce leden 2017 a dnes jsem 23+6 a v dubnu 2019 jsem potratila a snažili jsme se o čtvrťátko 2 roky,takže jsme se začali snažit rok po druhé sekci

rnika
11. čer 2020

@lela82 Řekli mi porod ideálně nejméně rok a půl po prvním císaři... Rodila jsem podruhé císařem bez měsíce po dvou letech.

terez94
11. čer 2020

@lela82 taky mi bylo řečeno, že ideální doba je rok a půl. Mám za sebou tři císaře a teď jsem se dozvěděla,že mě čeká čtvrtý. První 2016,2018,2019,2020. 🙂

hezz17
11. čer 2020

Taky říkali alespoň rok a půl. Rodila jsem po skoro 2,5 letech a spont.

inkheart
11. čer 2020

Já plánuji po roce po cs. Jinak doktor říkal, že klidně i půlrok po,ale každý doktor říká něco jiné, takže nedala bych jen na názor jednoho, pokud vám řekne něco, co se vám úplně nelíbí. Slyšela jsem různá čísla, konkrétně od 6 měsíců po 3 roky.

drzticka81
11. čer 2020

Me mudr rikal, ze po roce by mela byt jizva v poradku. Takze hned v roce jsme se zacali snazit, prvni deti jsou od sebe po 2 letech, treti je po trech. Vsechny cs.

drzticka81
11. čer 2020

@terez94 Mam znamou, ktera mela 3 cs (dve prvni deti byly do roka a pul) treti tak o tri roky. A do 15 mesicu se melo narodit 4. Ctvrty porod mela prirozeny ......mazec co? Ale povedlo se. Ja bych do toho ale nesla. Preji to hodne stesti, at vse zvladnes a jste oba v poradku.

vhanka
11. čer 2020

Můžu se zeptat těch co mají těhotenství po víc jak 2 CS,jak těhotenství probíhalo? Měly jste nějaké komplikace nebo něco si hlídaly?
Jde mi o tom,ze mám za sebou velkou gyn.operaci,ktera se dá počítat za 1 CS a pak jsem rodila cs. A dr.rekla,že další těhotenství nedoporučuje. Mám dvě jizvy a je vysoké riziko prasknutí dělohy. Setkala se některá z vás s tím? Měly jste taky riziko prasknutí?
Vím,že každý doktor má na tohle jiný názor a každé tělo je jiné. Spíš mě zajímá reálný těhotenství.

lela82
autor
11. čer 2020

@terez94 ale nedodrzela jste to asi, ze? zadny problem jste nemela?

lela82
autor
11. čer 2020

@hezz17 a jaky zpusob porodu byste rekla, ze je lepsi?

alpakovo
11. čer 2020

@vhanka to je asi podle každého. Já mám v roce 2010 cs, v roce 2012 reoperaci jizvy pro nádor a v roce 2014 se narodil cs druhy syn. Teď čekáme třetí, jizva s bříškem víc bolí,ale jinak v pohodě. A riziko je u každého těhotenství,tak nevím....

hezz17
11. čer 2020

@lela82 fyzicky pro me byla lepsi sekce. Psychicky rozhodne spont. A pro dítě 100% spont. Po plánované sekci špatná adaptace, dýchání, bylo to pro dítě obrovské prekvapko-pred termínem vytazene ven.

terez94
12. čer 2020

@lela82 dvě těhotenství jsou přes antikoncepci právě..žádný problém nebyl. Zatím teda taky není. Že jsem po čtvrté těhotná jsem se dozvěděla teď v pondělí,jsem ve 14 týdnu...neměla jsem vubec tušení,že jsem těhotná...žádné příznaky,nic.

drzticka81
12. čer 2020

@vhanka Tak ja mela u tretiho tehotenstvi teh.cukrovku, ale to bylo vekem a bylo snad i lepsi, ze jsem moc nepribrala, ale ta jizva se obcas ozvala, to jsem si treba musela lehnout a chvili odpocivat, a taky mi prislo, ze mam neco s tlakem-kolikrat mi nebylo volno, ale jinak fajn. A treti cs a rekonvalescence byla nejlepsi-uz jsem vedela do ceho lezu, to me uklidnovalo, nasadila jsem si homeo na lepsi hojeni a fakt to slo rychle, v pa v deset cs a v po dopo uz me pousteli, vseci cumeli, ze nechci ani prasky na bolest, mimino plne rozkojene.

lela82
autor
12. čer 2020

dekuji vam vsem za odpovedi