Dělat si ovulační testy a měřit BT, když nemám MS?

klara015
4. led 2017

Ahoj,
mam dotaz, zda si mam delat ovu testy ci merit bazalni teplotu?
Brala jsem ha qlaira cca 10 let (ha bez pauzy,bere se v kuse a po celou dobu bez ms)
Nyni jsem vysadila 24.12 (posledni piluka) 4 pilulky uz jsem z platicka nedobrala.
A zatim je to 11 dni bez ms. Jak mam dlouho cekat na dostaveni ms nez to zacnu resit s gynekologem? Jinak jsem bez ms,ale dostala jsem mykozu :(
A uzivam Femibion 800 jiz druhe bal. a ted jsem zacla pit kontryhel.caj. je jeste neco dobre uzivat pro otehotneni?
Dekujuuuuu😘😍

jitulka89
4. led 2017

nepřišla ani MS po vysazení prášků? to je divné, to sis za celých těch 10 let nedala ani jednu týdenní přestávku? Ja taky brala HA nepřetržite, ale aspoň jednou do půl roku jsem si tu pauzu dala 😔

vanea
4. led 2017

@klara015 Ahoj, no nevím, jestli si "máš" něco měřit, to záleží na tobě, jestli se chceš takto sledovat🙂 Já taky brala HA 10 let, ale ne nepřetržitě, každý měsíc jsem měla pauzu...po vysazení jsem půl roku cca neměla MS vůbec, pak to začalo nepravidelně, teďka byla až do minulého měsíce pravidelná na den=) doktor mi říkal, že každé tělo reaguje jinak, ale až rok se tělo dává dohromady...někdo s tím problém nemá vůbec - a může třeba otěhotnět ihned po vysazení prášků, někomu to blbne malinko a někomu to trvá dýl=) zatím bych se tím nestresovala, počkala bych třeba měsíc, nebo bych pro klid zavolala na gyn. telefonicky a domluvila se přímo s doktorem, co navrhuje🙂 Fajn je i kyselina listová

klara015
autor
4. led 2017

@jitulka89 Nene neprisla :( brala jsem v kuse bez pauzy no :( ma chyba, ale jednou jsem ji musela v nemocnici vysadit a ms mi hned nabehla a mela jsem ji 7 dni, ale pak uz jsem ha furt brala a bez ms. Ted nevim kdy to mam zacit resit zda jeste par dni cekat nebo hned jit za gynekologem?dekuji

klara015
autor
4. led 2017

@vanea ja ze bych ti merenim vysledovala aspon ms treba 🙂
Tak ja teda jeste pockam, snad potvurka nabehne. Byla ma chyba ze jsem si aspon nekdy mezi uzivanim nedala pauzu. Ale dr mi tvrdil ze je to ok ze se nemusim stresovat ze ta ha nema na nic vliv. Ted teda vidim ze ma :(
Femibion taky obsahuje kyselinu listovou, nebo si mam prikoupit jen kyselinu listovou?
dekuju

absintka19
4. led 2017

@klara015 menzes je prirozena reakce tela takze ji nemit je proti prirozenosti, vim ze profi sportovci to tak delaji. Budu drzet palce aby se vse upravilo ;) hlavne neblbnout od zacatku vsema lekama na podporu tehu 🙂 nech to telo se probudit a neplacej kupu vitaminu a pod 🙂 postupne a gyndu urco se vyplati navstivit 🙂

jitulka89
4. led 2017

@klara015 asi bych ještě počkala, ono je to u každé jinak a může to dost haprovat, já vysazovala v říjnu a první ta nepravá MS přišla hned, další pak za 33 dní, další cyklus zase 38 dní a teď jsem zvědavá jak to bude teď, ale měřit jsem taky začala, to byl 34 den z toho 38 cyklu, takže sem si ukázkově změřila pokles teploty před příchodem MS :D a teď v tom pokračuji 🙂 možna bych u tebe počkala na 1 DC a pak až začala, k Dr bych zkusila zajít až když to bude třeba 40,50 DC a nic

alcar
4. led 2017

Ja nechci byt nejaka negativisticka, ale nechapu zeny, ktere berou HA 10 let bez pauzy a pak cekaji, ze behem par dni budou fungovat jako hodinky, ovulace nabehne do mesice a ony hned prvni cyklus otehotni. Preji ti teda hodne stesti, ale asi bych dala telu trosku sanci, aby se dalo do normalu. Chapu to spravne, ze jsi brala HA jeste v dobe, kdyz uz jsi uzivala leky na podporu poceti? Vzdyt to telo musi byt uplne zmatene!

keksikova1
4. led 2017

Pauzu dělat nemusí, když berete HA,stejne to není menstruace,ale jen krvácení ze spadu hormonů. Ovulace pravděpodobně přijde, ale rozhodne bych nečekala, že hned,klidne to muže trvat i půl roku. A s MS bych se nestresovala, spíš bych zašla na gyndu víceméně pro kontrolu a zminila bych se,ze se snažíme.. Ve femibionu kyselina listova je,to staci,bud ber jedno,nebo druhé..

komorous
4. led 2017

Kontryhel je super, listovka nutností, jinak souhlasím se všemi nade mnou. Po tak dlouhé době je zcela přirozené, že tělo úplně nechápe co se děje. Dej tomu čas, nepanikař, cvič a čím míň chemie do sebe dostaneš, tím líp. Mykózy rádi zase sladké...osobně bych se po 10 letech užívání HA ani nesnažila hned tak brzy. Dala bych si prostě pár měsíců jen tak režim na pročištění celého těla.

vanea
4. led 2017

@klara015 No přijde mi zbytečné se měřit kvůli příchodu MS, ta buď přijde nebo ne, nebo budeš jen špinit...to uvidíš, na to se nepotřebuješ testovat, to uvidíš v kalhotkách=) je to ale fajn pro sledování ovulace - zda je a kdy... měla bys tak náskok pro další měsíce, budeš vědět, jak ti cca funguje tělo... každopádně teď bych se ničím nestresovala a pokud nejsi těhotná už teď, tak bych se tím zatím nijak nezabývala...aby ses mohla měřit a testovat, tak by MS měla být aspoň přibližně pravidelná, aby se z těch výsledků dalo něco kloudného vyčíst=) z testů na ovulaci teda vyčíst můžeš...ale taky ti to nemusí nic ukázat celý měsíc a akorát tě to zbytečně rozhodí..nechala bych tomu fakt nějakou dobu - aspoň než ti přijde MS a začneš fungovat, teprve po jejím skončení můžeš měřit a testovat ;) do té doby bych to neřešila, já počítala s tím, že rok fungovat nebudu a bude nám to trvat..a taky že jo=) Nic není hned, uvidíš, jak se tělo vzpamatuje, u každé je to jiné=) Si vezmi, že si tvoje tělo 10 let myslelo, že jsi těhotná a nedělalo to, co je přirozené...A teď najednou to po něm chceš, za tak kratičkou chvilku..ono si to musí připomenout, očistit se, nastavit si nějaké pravidla...Takže buď v klídku. Ano, může to být hned a můžeš i hned otěhotnět, nebo může MS za pár dní dorazit úplně v pohodě..ale taky to může trvat..a i to je časté, takže není důvod k panice a k přemíře doplňků =) já femibion neznám, beru jen listovku v tabletkách🙂 jestli tam je, tak to asi stačí, zas to asi nemusíš přehánět🙂

jitulka89
4. led 2017

@keksikova1 přesně tak, Dr mi taky říkala, že když nedělám pauzy nic se neděje, já si je ale dělala 2 x do roka, protože když jsem si jí neudělala přišlo krvácení i bez pauzy

keksikova1
4. led 2017

@jitulka89 me ty pauzy taky přijdou rozumný, ale nutný urcite nejsou,pokud nejsou potíže právě se špiněním atd..

klara015
autor
4. led 2017

@absintka19 a to jsem si myslela ze to pujde hned :( byla jsem predtim u obvodaka skrz vsemoze testy ze chci dite a vse ok a pak na gynde a vse ok. Tak jsem vysadila a rikala jsem si: to otehotnim brzo nebo se aspon rychle dostavi ms a ono nic :( (mozna to bude souviset i s moji vahou jeste nedavno jsem mela 42kg a obvodak mi rekl ze musim pribrat ze jsem podvyzivena , tak ted mam 45kg)
Vitaminy mi doporucil obvodak ze je dobre zacit uzivat pred.

klara015
autor
4. led 2017

@alcar Jjj Femibion 800 jsem uzivala jeste kdyz jsem brala ha. Bylo mi doporuceno uzivat kyselinu listovou jeste pred vysazenim :(
JJ ja telu davam zabrat :( jeste nedavno jsem mela 42kg a musela jsem zacit poradne jist na doporuceni lekare a uzivat vsemozne vitaminy (rakytnik,centrum pro zeny,femibion) takze ano ja jsem telo zblaznila ve vsem :(

klara015
autor
4. led 2017

@vanea dekujuuuu 🙂))))😘 vse jsem od tebe pochopila 🙂)))

keksikova1
4. led 2017

@klara015 Vitaminy nevadí, ani s ha,tělo fakt nepozná, že se snažíš otěhotnět kvůli vitamínům. Aby ses ale nepredavkovavala,ber jenom jeden preparát obsahujici listovku,tou kombinaci vitamínů si ublizujes. BT bych neměrila, je to zbytečný. Spis bych čekala,az se srovná menstruace, počítej ale s tim,ze několik cyklu bude prevdepodbne bez ovulace (teda ovu testy jsou v tuhle fazi vyhazování penez). Při sexu bych se nechránila, ale cílene se snažit takhle honem nemá smysl,jen se tim vystresujes a náhoda, ktera by se mohla stát bude ještě nepravděpodobnější..takze: brát jeden preparát obsahujici listovku/nebo samotnou listovku, snažit se pár kilo nabrat ( pokud to radi lekar) a čekat na srovnani MS. A snažit se na to nemyslet ;). Nic vic si podle me nepomuzes..

absintka19
4. led 2017

@klara015 obvodak a na gynde nezne vysetreni nepoznaji pripadne jinou pricinu. Kdyby se nedarilo vic nez rok tak doporucuji vysetreni tebe i partner, min na krev, protilatky...proste komplexni vysetreni obou. Nam na pricinu nezdaru take prisli az v CAR. Hlavne se netrap kdyz to nebude hned.

absintka19
4. led 2017

@keksikova1 souhlasim plne 🙂

keksikova1
4. led 2017

A absinthka má 100%pravdu. Nemyslím si ale,ze je duvod se bát neplodnosti,když jsi vysadila ha před 2 týdny. .

klara015
autor
4. led 2017

@keksikova1 Ted uz tolik vitaminu neberu jen ten Femibion 800,rakytnik a piju kontryheovy caj tot vse a lecim si vag.mykozu a afty v puse.
Ovu testy teda kupovat nebudu a pockam az na ms, ktera snad prijde 🙂
No pri sexu se nijak nechranime,ale vetsinou mi pak nabehne mykoza :/ to uz je u me klasika.
A tech kilo musim nabrat trochu vic, dr mi doporucil jeste 11kg abych mela aspon 56kg :(
Nl nepomuzu si no, tak hold ted budu lecit mykozu jeste 9dni tabletky a pak treba ms dorazi 🙂
Dekuji 😘

klara015
autor
4. led 2017

DEKUJU VAM HOLKY 😘😘 ted teda vylecim mykozu pak budu resit co dal a nebo nic neresit a bude 🙂

alcar
4. led 2017

@klara015 zda fungujes nebo ne a zda je vsechno v poradku se pri uzivani HA moc poznat neda. Musi ti prijit prirozena ms a prirozena ovulace, aby se dalo aspon trochu rict, ze pohlavni organy funguji spravne. A i tak muze byt problem jinde (ale to uz maluju certa na zed). Tim Femibionem samozrejme nic nezkazis, spis me zaujala ta kombinace, ze nekdo bere jeste HA a zaroven uziva (pred)tehu vitaminy. 🙂 Ten kontryhel bych zatim ale asi nepila, aspon do te doby, nez ti prijde prirozena ms. Telo se ti cisti od hormonu a ty ho v te hormonalni funkci jeste zase podporujes. Hlavne "nevysiluj", to ze uz je to 11 dni, co ti neprisla ms jeste opravdu nic neni. Za gynekologem bych zasla klidne az za mesic, co se ti ms nedostavi. Telo se ti opravdu muze davat do normalu klidne i pul roku.

klara015
autor
4. led 2017

@alcar Dobre dekuji, prestanu vysilovat 🙂))) mesic teda pockam zda mi nabehne ms a pak kdyztak zavolam a zajdu si na gyndu 🙂
A prestanu to teda tolik resit, jinak bych se asi fakt zcvokla 🙂))))
A ten caj z kontryhele by snad vadit nemel ne?to jsou jen bylinky a cetla jsem ze je i dobry na ty mykozy.

alcar
4. led 2017

@klara015 ja vim o kontryhelu, ze mimo jine podporuje i hormonalni funkci pohl.organu, vyrovnava hladiny. Ja osobne bych se na to tento mesic vyprdla. Cim mene budes telo "otravovat" 😀, tim lepe. 😉

klara015
autor
4. led 2017

@alcar Ok 🙂 tak ho tedy pit nebudu 🙂

lentilkah
4. led 2017

@klara015 Me po vysazeni HA kontryhelovy caj pomohl k obnove cyklu. Na ms jsem cekala 70 dni, po 14 dnech piti caje ms prisla.

absintka19
4. led 2017

@lentilkah to nebylo diky caju 🙂 ale deloha byla tak prokrvena-sliznice ze se sama zbortila do sebe, taky jsem to mela a tohle mi rekl primar.

lentilkah
4. led 2017

@absintka19 Ja byla u dr a ten ultrazvukem kontroloval vysku sliznice a ta byla hrozne nizka. Rikal, ze mi ani nebude davat vyvolavacku, ze se nema co odloucit. Tak jsem na zaklade recenzi tady z konika koupila caj, po 14 dnech byla na kontrole a sliznice uz byla dobra. Ani mi vyvolavacku nedal, ze uz to prijde samo a taky ze za par dni prislo.

keksikova1
4. led 2017

@lentilkah protoze sliznice potřebuje čas, než naroste, ať piješ čaj, nebo ne..

lentilkah
4. led 2017

@keksikova1 To samozrejme vim. Ale priznive ucinky na cyklus evidentne ma. Nejsem jedina, komu pomohl srovnat cyklus.