Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
3. srp 2010

holky, mam nejak nervy z toho baleni na chalupu, abych mela vsechno pro anicku. a jak budu umyvat tu prcinu po kazdym prebaleni, kdyz tam neni tekouci voda, ale z potoka.....no hlavu mam z toho velkou. ale pujcujeme si od tchanovcu kombika, tak muzeme vzit veci kolik chceme.

lubica69
3. srp 2010

Mabe neboj Zvládnete Hlavne si oddýchnete Ten nápad,že vyšleš manžela s malou je dobrý Aj ty potrebuješ chvíľu čas na seba Idem v piatok ráno

mabe
autor
3. srp 2010

my jedeme ve ctvrtek rano, ale zitra nemam vubec cas neco balit. dopo cviceni s anickou, pak domu, za mamkou do nemocnice, tchanovci a chtela bych jit plavat jeste. 😝 takze dneska napsat seznam nebo proste az ve ctvrtek. stejne vstavame v 7h nejpozdeji, tak kdyz vyjedeme v 11h, do vecera mame paradne zatopeny, at mame teplo. no, snad to neni moc brzo jet tam s anickou, kdyz je tak mala. topeni v kamnech, voda z potoka,.... 😒

budu na tebe myslet a pak uz bude lip. 😉

lubica69
3. srp 2010

Ďakujem Mabe

bleee
3. srp 2010

@lubica69
@mabe dakujem za privitanie a povzbudene. Chce to cas, kym to rozdycham a prejde ma ten nekonecny smutok. Este pred tyzdnom som bola taka stastna, velmi som dufala, ze to vyjde... a zase nic.... ☹

lubica69
3. srp 2010

@bleee moja skús to brať tak,že to tak asi má byť Ja sa tým uspokojujem a pomáha to Keď bude ten správny čas príde to Určite

ellysa
4. srp 2010

dobré ránko

@bleee ahoj, v prvom rade, mrzí ma čo sa ti stalo, a že ti je nafigu je prirodzené, musí to tak byť, časom to bude lepšie a lepšie ale musíš vyčkať
ja som mala pri prvom tehu len vačok bez plodu,neboj pochoď si vyšetrenia a možno sa na niečo príde a budete skúšať znova, momentálne tu nemáme už žiadnu tehuľku tak hádam sa aj s lubicou pridáte 😉
hlavu hore bábätko mať budeš a budeš sa tešiť o to viac
@mabe chápem ťa veľmi dobre, asi je pravda, že s dieťaťom prichádza aj kríza, lebo to čo sa mi hádame teraz s mojim to predtým vôbec nebolo, ale to je jednoducho z únavy, ak si to vždy priznáme,si neviem predstaviť, že by Olivia bola ešte nejaké priečne decko, však by som asi bola na prášky 😝
a na ritku kúp vlhčené obrúsky, ja mám najradšej nivea

luthy
4. srp 2010

Ahojte, naozaj ste tu také, čo prišli druhý raz o bábo? Hľadám nejakú tému, kde by som sa mohla pridať a poradiť, alebo len tak napísať a nejak sa mi nedarí.
V marci som v 13 tt prišla o prvé bábo - missed a potom sa nám znovu podarilo otehotnieť, no vo štvrtok sme znovu prišli o bábo, bola som v 10 tt. Lekári sa nejak ani nezhodli na tom, či to bol znovu missed alebo spontánny.
No, psychicky nie som zrovna na tom najlepšie, ale nechcem Vám sem vnášať zlú náladu. Skôr chcem poradiť, či ste absovlovali nejaké vyšetrenia a aké. Po prvom potrate mi nerobili žiadne vyšetrenia, ale teraz by som chcela najaké absolvovať. Času mám dosť, keďže musíme mať pauzu a ja by som tento rok už ďalšiu takú stratu ani nezvládla, tak nemám ani odvahu znovu skúšať otehotnieť. Možno ďalší rok naberiem odvahu, už nás trochu tlačí aj čas, mám už 34.
Vidím, že už máte všetky detičky, tak hádam tu nepíšem veľmi od veci.

ellysa
4. srp 2010

@luthy si v správnej téme, všetky sme tu prišli dva krát o bábätká, ja osobne v 9 a 10 tt
ako som už napísala bleee to že smútiš j úplne normálne, ja som prerevala mesiac, snaž sa nájsť si niečo čo ťa poteší, dovolenka, výlet, nákupy, hocičo, čo ťa trošku odpúta od zlých myšlienok.
vyšetrenia: hematológia, genetika, imunológia, endokrynológia, plus vyšetrenia u svojho gynekológa
s tou psychikou tiež viem, ako sa cítiš, ja som si po potrate myslela, že už radšej nechcem byť tehotná ak mám zasa potratiť, ale po 4 mesiacoch som znova zatúžila po bábätku a podarilo sa, každé vyšetrenie, kým nezačala kopať som pretrpela, čo som sa tak bála, že sa zasa niečo stane, ale to už tak bude, my sa už vždy budeme báť 😒
držím palce a hocikedy sa stav poradíme, pokecáme 🙂 🙂

luthy
4. srp 2010

@ellysa ďakujem za odpoveď. Na tie vyšetrenia ťa poslal gynekológ alebo obvodná? Ja si ich budem pýtať, len neviem od koho.

nefertitka
4. srp 2010

ahojte....v prvom rade chcem povzbudit nove baby,co prisli o babo...podari sa uvidite, ja stale tvrdim,ze tato tema prinasa stastie,tak sa nas drzte a do tretice bude vsetko dobre🙂 budem moc drzat palce...
musi to len nejak preboliet a potom uz hadam vsetko vyjde ako ma...

mabe,neboj zvladnete chatu aj vsetko tam okolo toho;)

elly aj my sa viac hadame s muzom odkedy je mala na svete...to je asi u kazdeho,mam aj znamych,co boli bezdetni 13 rokov,vobec sa nehadali a teraz maju 3 rocnu dcerku a ze sa div uz nesli aj rozvadzat...potom sa to zas nejak utriaslo a uz sa snazia o dalsie...
ja mam pocit inak,ze niekedy si ti muzi fakt myslia,ze my si doma sunky valame a v podstate nic nerobime... 😠

lubica69
4. srp 2010

Ahojte Kočenky @luthy vitaj medzi nami Áno všetky sme si tým prešli Ja som tu tiež taký nováčik ale táto téma je super a kočky perfektné Veľmi mi pomohli Neboj ono to časom prebolí Ber to tak,že to tak malo byť Určite sa pýtaj od gyn na vyšetrenia Mňa poslal sám Hematológia genetika a teraz v piatok idem aj na hysteroskopiu Možno nemusíš ani rok čakať veď uvidíš ako sa budeš cítiť moja

lulu10
4. srp 2010

– Ahojte, som v tejto téme prvý krát a neviem ci spravne ale spytam sa: manžel má dosť zly spermiogram, problem je v morfologii, ale ja som uz dva krat otehotnela prirodzene ale bohuzial sa to vzdy v 6 tyzdni skoncilo, chcem sa spytat ci moze byt dovodom zla morfologia spermii? myslim ze zla spermia oplodnila vajicko a preto to nevydrzalo, nemate tu niektora s tym skusenost? dakujem za kazdu odpoved
Dnes o 10:28 • Odpovedz

nefertitka
4. srp 2010

lulu v tomto ti neviem poradit,ale ja si myslim,ze moze byt nejaka deformovana alebo neviem ako to mam nazvat spermia a preto sa to deje...pytala si sa dr?

mabe
autor
4. srp 2010

ahojte holky, tak dneska jsme byly dopo na cvicu a v 15h za mamkou do nemocky a pak k tchanovcum - vymenit auto a pro postylku a zitra dopo hura na chaloupku. uz se moc tesim. 🙂
@bleee jasnacka, ze to chce cas, ja otehu vzdycky az za rok a to jsme se snazily 3 mesice, takze jsem taky potrebovala cas na regeneraci a vycistit si hlavu.
@lulu10 ja taky 2x vzdy v 8tt. nech si udelat vsechny vysetreni, tlac na dr.

lulu10
4. srp 2010

@mabe a naco prisli tebe? ak sa smiem spytat, nasli ti dovod? mne zisitili mutaciu na trombofilie tak sa spoliehame ze to je dovod,ale teraz vysiel ten zly spermiogram tak ma napadlo ze ci aj to nemôze byt dovod

mili1
4. srp 2010

Ahojteee,,, lubi držím palce nech všetko dobre dopadne a onedlho budeš tehulka 😉
luthy si v správnej téme, tu sme všetky ktoré sme to prežili a postupne sme všetky otehotneli 😀 je to ťažké ja viem ale hlavu hore , ked si otehotnela 2 krát určite otehotnieš,,,,urob si všetky vyšetrenia ako píše elly, my sme boli na genetike, hematologii, robili sme si aj imunologiu, gynekologické vyš., myslim že mi brali aj krv na toxoplaz, a ked bude všetko o.k začnete snažilkovat a určite to do tretice výjde....ako píše nef v tejto téme otehotnieš 😀 teraz tu nie je žiadna tehulka ale o chvílu pribudne lubi a 😉 potom nakazí ostatné 😀
Nam sa na tretí krát podarilo hned prvý mesiac a to sme sa predtým museli snažiť pár mesiacov 😒
Nef ako bolo na výlete?
My sa mame fajn, ale posledné dva noci su otras, malý sa zobudí a nechce spat , zaspí po nejakých 2 hodinách ,,,špacíruje po postielke a rozpráva sa ,,no úžas,,,ked bol malý spal celu noc a ked sa zobudil hned zaspal 😉
Boli sme včera v meste a kupila som si sandále ,,,,, vytešovala som sa lebo už som si dávno nič nekúpila to len stále malému kupujem 😀
zajtra by sme chceli ísť na kupko ,, uviime aké bude počasie

ellysa
4. srp 2010

@lulu10 ahoj vitaj u nás, nie že by som sa tešila že pribúdajú nové babuľky ale zasa koľko tehuliek tu o chvíľu bude, baby hlavne hlavu hore, všetky sme tu na tom boli rovnako a teraz nevieme kde skôr skočiť, kvôli našim krpcom aj vy budete, len pozitívne myslite
lulu, možno za to môže aj ten horší spermiogram, ale nemám s tým skúsenosť, ale skôr predpokladám, že tá tvoja mutácia, pravdepodobne si budeš pichať pri ďalšom tehu injekcie, aj ja som si, je to v pohode, to zvládneš
partneraj ty skúste papať vit. E a on ešte ženšenový čaj, to nám poradila jedna bylinkárka ževraj je to dobré na spermie a tiež skúste pokukať niečo o mojžišovej metóde na cvičenie, tam sú cviky aj pre mužov, myslím, že je to ja na nete

ellysa
4. srp 2010

@luthy mne dala odporúčania gynekologička, ale môže aj obvodná, hlavne si na nich trvaj a určite choď

lulu10
4. srp 2010

baby moc dakujem za odpovede, v hlbke duse citim ze sa nam to raz podari -musi, moj manzel je obrovsky optimista tak sa snazim ten optimizmus z neho cerpat a pevne verim ze to raz bude ok 🙂 urcite kupim vit.E a ten zensenovy cajik,

mabe
autor
4. srp 2010

lulu, stesti prijde, sice nekdo na neho dyl ceka, ale prijde. ver tomu.

ellysa
4. srp 2010

@lulu10 jasné treba tak myslieť a je super že tvoj manžel to tak berie, podrží ťa teraz keď je najhoršie, choďte na nejaký výlet, romantický víkend, hocičo, aby si trošku zabudla my sme boli napríklad v Prahe, potom keď budete mať drobca už si len tak nevyrazíte 😝 a ty si môžeš tiež kúpiť ženský čaj,alebo alchemylku, tá je tiež fajn, len s ňou pozor, keď už sa budete znova snažiť pije sa len do ovulácie

mabe
autor
4. srp 2010

@lulu10 me zjistily ze mam spatnou stitnou zlazu, jinak vse ok. budto to bylo tim,a le spis se telo muselo dat do poradku po 10 letech HA. proste to chtelo asi cas. ja mam taky mutaci MTHFR heterozygot, ale nic me na to nedaly, pry to ma 30% lidi a ani o tom nevi.

lubica69
4. srp 2010

Ahojte @lulu a boli ste s manželom na genetike?Tam sa má doniesť aj manželov spermiogram Samozrejme veľmi držím palčeky

nefertitka
4. srp 2010

lulu aj ja som MTHFR ale tusim monozygot?ci hetero?ja neviem,len viem,ze to je mutacia od oboch rodicov,tiez som si pichala v tehu injekcie...ale az neskor,tak od polky...

a ako pise elly, skuste si uzivat,kym nemate dieta...my sme vzdy splodili po dovolenke pri mori... 😀 ...vzdy mesiac na to,ale az ten treti krat to vyslo...skuste 😉 ale u nas bol aj problem otehotniet,trvalo to vzdy vyse roka...len raz to bolo v rozpati pol roka odkedy sme sa zacali snazit,neslo to...a nakoniec to vyslo z jedneho razu v mesiaci 😝 ...ty asi ale nemas problem otehotniet,ze?iba donosit...
moj muz bol tiez taky optimista,ja som mu furt fnukala po veceroch,ze budeme urcite bezdetni,co budeme robit,ze budeme teda cestovat a tak...a on furt ze neboj,babo bude, a ja stale ze nebude a bla bla...on to tak tragicky nebral ako ja..no a mal pravdu...a teraz mame maleho sintra,je to strasne sidlo....naozaj som vo svojom okoli este nevidela 😝 Niekedy si zelam aspon na 1 den byt este bezdetna...ale to fakt uz len v stave vycerpanosti a zufalosti,nedala by som ju za nic na svete 😝

mili dobre bolo na vylete,skoda,ze sme aj dlhsie nemohli ostat,manzel uz ma len 1 den dovolenky ☹ ...super sme sa vybehali po dvore,pokukali sme zas sliepocky a capkov a tak🙂 no a bol tam aj moj stryko s rodinou z ciech,som ich konecne videla po 2 rokoch...

nefertitka
4. srp 2010

chcela osm napisat,ze som este vo svojim okoli nevidela sintra vacsieho ako je nasa mala,zabudla som dopisat slovo 😉

@mili1 s tym spanim aj u nas to tak niekedy je,teraz musis zaklopat,spava celkom pekne,ale niekedy byvame v noci aj par hodin hore....tiez sa rozhodne,ze nebude spat a hotovo;0)

bleee
4. srp 2010

ahojte baby, velmi pekne vam dakujem za podporu a povzbudive slova. Akosi sa nemam o tom s kym porozpravat, manzel je na sluzobnej ceste, ja som sama, marodujem, esteze obcas skocim pozriet nasich... Myslela som, ze mam kopu kamaratok, ale az teraz vidim, ako malo je tych skutocnych...

luthy
5. srp 2010

Ahojte, aj ja ďakujem za povzbudenia a tiež rady. Požiadam o vyšetrenia a potom neskôr, dúfam, naberiem odvahu skúsiť to znova. Vždy som chcela deti a môj manžel tiež.

@bleee Po akje dobe sa snažíte o bábo? Držím palčeky.

nefertitka
5. srp 2010

cafte, co robite?🙂

lubica69
5. srp 2010

Ahojte Nef my sa len motáme po záhrade kým nezačne pršať lebo asi poobede bude A vy?

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru