Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
6. říj 2010

@nefertitka fotky mam v albumu anicka

nefertitka
6. říj 2010

jezis,ani mi nevraavte,este to by tak chybalo:(ze stitna zlaza,fuuuha
mabe ja som na to neprisla,ja som sa len opytala🙂

hej elly,este ich nosime...ja sa obavam,ci sa jej ten terc zrakoveho nervu nezhorsil,co furt strasia,ze to moze znamenat nieco s hlavou:(..ale dufam,ze nie

mabe
autor
6. říj 2010

@nefertitka aha, ne ja ji neposazuju. snazim se ji drzet, aby byla zadama oprena, kdyz ji mam na kline. nekdy to jde tezko, ale ze bych ji posazovala zamerne do sedu, to vubec.

nefertitka
6. říj 2010

@mabe ja by som povedala,ze sa na teba veru dost podoba...🙂 matka je ista 😝

boli sme u tej lekarky a mame ist na nosno usno krcne,ze to je asi ta nosova mandla zvacsena;( a ze mozno ju bude treba aj vybrat...ja uz si to asi hodim,ocka,palcek, mandla...ved ju nemozme davat 3 krat do narkozy predsa ☹

ellysa
6. říj 2010

@nefertitka bože, to hádam nie ☹ no budete sa musieť potom rozhodnúť, čo je naozaj nutné urobiť, určite toľko krát pod narkózu nemôže 😒
ak by to aj b ola tá mandľa tak zasa s tým môže ešte vydržať nie?či má problémy aj s dýchaním, inak teraz som čítala knihu od slovenskej spisovateľky "sama mama" a ona tam presne opisuje že dcérka vždy keď bola chorá vrackala hlieny a vždy len odsávali donekonečna a tiež jej dávali vybrať nosné mandle, ale to len tak od veci

mabe
autor
6. říj 2010

@nefertitka chuderka mala ☹

lubica69
7. říj 2010

Ahojte dievčatá
@mabe ahoj Ako radí Nef nedávaj malinkú sedkať nasilu MM si začal sadať veľmi rýchlo a má pokrivený vpredu hrudný kôš takže lepšie neskôr ako skôr
@nefertitka neboj moja Na očnom držím palčeky a s tým chrápkaním to bude tiež dobré a vôbec to nemusí byť štítna žlaza 😉

lubica69
7. říj 2010

@mabe Anička sa fakt nezaprie,že je tvoja 😀
@nefertitka tak až teraz som to celé dočítala moja Juj neboj Ono vybrať mandlu nie je vždy len zlé Niekedy to fakt pomôže a bude lepšie A tie narkózy sa nedá nejak spojiť Vieš,žeby viac vecí naraz urobili?

mabe
autor
7. říj 2010

@lubica69 ja ji nedavam sedet, kde jste na to prisly holky? 😝 😀

dneska anicka snedla pres pulku sklenicky mrkve. fakt ji to chutnalo. 🙂

lubica69
7. říj 2010

@mabe juj tak sorry nef písala 😅 tak sme sa asi pomýlili 😅

mabe
autor
7. říj 2010

@lubica69 neomlouvej se 🙂 . ja jenom, co sem blbe napsala, ze me pisete, at ji nedavam sedet.

nefertitka
7. říj 2010

ahojte....
tak sme dnes boli u tej ocnej,nic sa nezmenilo,ocny nerv je tak ako bol,nezhorsil sa, skulenie je o nieco lepsie,uz mame prelepovat obe ocka, dva dni lave a jeden den prave,ale ze sa to zlepsilo...stale o tom CT melie,no zatial ju na to nedame,uvidime, ako palcek a ta mandla, sme tam dnes aj mohli ist ked sme tam uz boli s tou mandlou,ale nesli sme,Nikolka bola chuda taka vystresovana,uz len zbadala biely plast a zacala strasne plakat...potom zakazdym,ked jej rozkvapkavali ocka tak rumazgala, ona si pamata este tu pohotovost,ako ju tam pichali a "robili jej zle",tak sa bala. Tak sme mandlu nechali na inokedy...
@lubica69 my by sme chceli naraz palcek a CT ak to pojde,ale este uvidime,niektori lekari sa voci tomu stavaju negativne,ze by ju v narkoze museli prevazat na inu operacku a to by nebolo dobre...no neviem,uvidime..uz sa toho bojim aj tak,take male a do narkozy musi ist...moje male chuda...
@mabe mozno som to tak trosku pochopila,ze ju davas sediet,lebo si napisala,ze si naburala nostek🙂ja neviem....to je super,ze tak vela mrkvicky spapala...kludne jej daj aj celu ak jej bude chutit,nemusis davat len polku....potom skus brokolicku,karfiol,cuketu a tak a postupne pridaj k niecomu z toho napr.zemiacik...predavaju aj mrkva so zemiakom,to by som jej dala asi dalsie na tvojom mieste...potom napr. brokolica so zemiakom...a po mesiaci skus ovocie, ovocie sa odporuca az po mesiaci z toho dovodu,aby dietatu nezacalo chutit sladke ovocie najprv a potom by odmietalo zeleninku,ta uz taka sladka neni...

ja asi zajtra alebo v pondelok uz pojdem k lekarke,dnes mi zas doslo tak zle...hucanie v usiach,strpnute studene spotene ruky, do odpanutia,dychat som nemohla ☹ bojim sa,ze sa nieco take stane,ked budems nikolkou sama 😒

lubica69
7. říj 2010

@nefertitka moja každopádne veľmi držím palce nech vám to dobre dopadne 🙂

nefertitka
7. říj 2010

@lubica69 dakujem pekne;)

ellysa
7. říj 2010

@nefertitka nechcem ťa strašiť ale to naozaj vypadá na štítnu žľazu ☹ , choď si tam dať zobrať krv radšej

sarlotta
7. říj 2010

ajoooooj, holky.... jdu se politovat ☹ ☹ sem si koupila místní listy a jsou tam fotky z vítání občánků... je tam jedna společná-malinká a pak všechny děti detail obličeje..........ale Šarlotka tam není 😠 😠 😠 😠 ... jakoooooooo.. jeden chlapeček je tam 2x 😅 😅 😝
manža se mě směje, že je to fuk...ale neníííííííííííí....... že sme inkognito 😲 😝

sarlotta
7. říj 2010

@nefertitka taky to může být jen problém s nízkým tlakem..ale normální to není.... a nemáš bloklou krční-hrudní páteř... nějaká masáž zad by nebyla od věci 😉

lubica69
7. říj 2010

@sarlotta moja to ma mrzí Aj mne by to bolo ľúto 😢 Ale hlavne,že ste zdravý 😉

ellysa
8. říj 2010

@sarlotta no teda aj mňa by to nakrklo 😠
inak nás dnes zobudili robotníci začali rozbíjať chodník pred domom o 6.00!!!!!!,hlavne že o 7.00 už bolo tichos

mabe
autor
8. říj 2010

ahoj holky, tak jsme byly na nakupech. koupila jsem jenom budu na zimu 9-12 mesicu chlapeckou modrou, ale myslim, ze to muze mit i anca, jinak mely samy ruzovy, ale sileny odstiny. kombinezu jsem nekoupila, radsi koupim oteplovacky. mrkvicky dneska bylo malo, chuderka mala, zitra ji uvarim, tak ji udelam vic. 🙂 ted si pujdeme lehnout, teda ja a anci dam najest u prsa, kdyztak bude mikrospanek a pak pojedeme ven s kamoskou. mame pujcenou zidlicku od kamosky a pripada me na anicku jeste velka a hlavne, ze i kdyz je sklopena dozadu, tak vic sedi. a je dost robustni.http://www.detskyraj.cz/zbozi/9656-bab... uvidime, co koupme

mabe
autor
8. říj 2010

ahojte, tak dnesek uplne suprovej. nejdriv ty nakupy, zase mensi zmena a pak jsme byla od 14 az do tedka s kamoskou venku v prirode s kocarkama. je pravda, ze anicce se to celou dobu nelibilo. byla chvilku na zadickach, pak spinkala, na brisku, ale aji sem tam plakala. nejlepsi by byl pro ni uz sportak, ale zda se me jeste mala. na zimu ve fusaku uz pujde, ale tedka jeste by mohla vydrzet. pekne svitilo slunicko, na kacenky jsme se divaly, parada. uplne jsu nabita energii.

kamoska chodi do nejakyho kurzu, kde probiraly vyzivu a ty prikrmy ma uplne jinak. zacina snidani a tyden nejakou zeleninu a druhy tyden posune tu prvni zeleninu na obed a rano prida dalsi a takhle se to dalsi tyden posune na veceri a az vyzkousi vsechny zeleniny, tak zacne ovoce a stavy stejnym zpusobem a az potom muze michat ruzny druhy zelenin dohromady. me to prekvapilo. ja jedu podle tohoto: http://www.kojeni.net/prikrmy.php

a jeste pry se ma jenom tech 3-4 lzicek vic ne, aby ji nebolelo brisko. dneska me anicka snedla dost.

tak kdo se v tom ma vyznat. ...jak to delate holky vy? diky 🙂

mabe
autor
8. říj 2010

holky, vcera jak jsme byly s manzou na prochazce, tak rikal, ze dva mesice bysme mohly zacit pracovat na Tonikovi. tak jsme mu rekla, jestli se zblaznil. ja chci urcite pockat az bude anicka vic samostatna, aspon az bude sama chodit a tak. a jeste po cisarovi je podle me moc brzo. 😝 😀

mabe
autor
8. říj 2010

anicka zacina byt asi mamanek. kdyz s ni nekde su, tak me porad pozoruje a vzdalim se a krici. nastesti s manzou to zvladne.

mili1
8. říj 2010

Ahojteee,,, idem si vás prečítat,,,my sme boli na horách si trocha oddychnut bolo fajnnnn,,,
začala som chodiť na kurz angliny lebo som uz vsetko zabudla a do predošlej práce sa asi nevrátim tak si budem musieť nájsť niečo nové a u nás je to dosť ťazké 😒 odkedy chodim nic nestíham 😒
nef gratulujem ku kontrole,,,určite bude všetko v poriadku,,,,a drzkám palceeee
nef chod radsej k doktorke ked sa zle cítiš mozno to bude tlak
mab my uz pijeme z hrnčeka alebo z pohárika od nejakého 7 mesiaca, ked nas maly vidi pit chce aj on,,,ale máme ešte aj flaštičku tak pijeme aj z nej,,,
šarlotka pekne rastiete ,,, 😉
mab , ely tak uz začínate s príkrmami,,, my sme papali mrkvičku, kalerábik, karfiol ,,brokoli, zemiačik,, špenátik atd,,,a potom ovocie ,,,masko ,,juuj to uz bolo dávnooo 😀 😉

nefertitka
9. říj 2010

ahojte.... pekne nam svieti slniecko,ze?

pojdem v pondelok k tej lekarke, tlak viem ze mam nizky,ale to uz dlhodobo, tu chrbticu tiez nemam bohvieaku,uvidime,co zistia...sna dlen precerpanost,alebo ja neviem,len nech to neni ta stitna zlaza:(
skusam teraz aj viac pit,dala som si zavazok,ze naozaj musim vypit za den aspon 2 litre tekutin,doteraz som to celkom flakala...
@sarlotta teda,to si ako dovolili?aj mne by to vadilo 😝
@mabe ked vidis,ze malej nic neni z mrkvicky,nevdim dovod,preco jej k nej nemozes napr.pridat zemiacik na tri dni,ked jej ani z toho nic nebude,dalsie tri dni mozes dat napr.brokolicku a potom dokopy zemiak,mrkva brokolica,takto bude mat viac zeleninky ....alebo striedat,mrkva-zemiak, brokolica-zemiak, potom napr.kukuricku zemiak..a tak postupne,neboj toho a hlavne nad tym tolko nematuruj ako ja 😀 zbytocne mas potom z toho len pocit,akoby si bola na maturite 😝
@mili1 aj ja dufam,ze sa niekedy v januari po nikolkinej operacii vyberieme niekam na hory...trosku posankovat a tak

ellysa
9. říj 2010

ahojte baby ja mám príšerný víkend, v piatok ma jedna naša bývalá kamoška hnusne a vulgárne osočila z vecí, čo nie sú pravda , už ani nemám silu písať o čo šlo, jednoducho výmysel nad výmysel z jej chorej hlavy, k tomu urážky tipu aké mám hnusné dieťa a nezvládam jeho výchovu a aká som ja špina, jednoducho slovník tretej cenovej.túto noc som nespala ani hodinu len ma klepe a môjho muža tak isto, najhoršie je že sme im pomáhali pri stavbe domu a teraz sme tako dopadli, bývajú v tom istom meste...
☹ ☹ ☹ ☹ 😠 😠 😠 je mi z toho na grc a neviem sa cez to preniesť, aj keď mám podozrenie že je naozaj vyšinutá, lebo takéto výmysli môžu naozaj výjsť len z chorej hlavy

nef držím palce

lubica69
9. říj 2010

@ellysa moja tak to ma mrzí 😢 skús na to nejak nemyslieť aj keď viem,že sa to asi nedá moja Juj no určite je chorá a určite nebolo od nej ani pri najmenšom normálne ti vravieť o Olivii Moja skús to nejak rozdýchať 🙂

nefertitka
10. říj 2010

@ellysa uplne ta chapem,ze sa citis,ako sa citis,normalne,ked som to citala,tak som citila,ako mi stupa adrenalin! keby mi niekto povedal,ze som hrozna matka a mam hnusne dieta,asi by som sa nezdrzala a vyskocila by som na nu a minimalne jej jednu vrazila! skus na to zabudnut a skus uplne obmedzit kontakt navzdy,s takymi ludmi radsej nemat nic spolocne...a fakt sa kvoli takej KRAVE netrap..ty vies najlepsie aka si matka a dieta mas total zlatucke a vies,ze ta osoba neni ani prinajmensom normalna...

mabe
autor
10. říj 2010

dobre dopoledne, tak vcera super den. dopo na zahrade, sbiraly jsme jabka a palily vetve, potom domu na prikrm a odpo s kamaradama ven a detma - dve v brisku, anca a dva kluci 1,5 a 2 roky. bylo to moc fajn. dneska jdeme k nasim na obed a pak ke kamaradum maji 6 tydenni holcicku a dvouletou holcicku. ta dvouleta ama teda rymu pry, ale jedem snad to anicka nechytne. ja teda s tema prikrmama zkusim pomalicku. vcera mela anicka brokolici a asi by ji celou snedla, jedla krasne, otvirala pusinku a smala se, .....
@nefertitka mozna z toho delam trosku vedu, ale chci aby to bylo nejlip 🙂 drzim v pondeli palce, at to dopadne nejlip.
@ellysa lidi jsou ruzni, chapu ze te to trapi, ale co nadelas. musis se snazit pres to prenest. ja jsem takova ze si takovy veeci hodne beru, takze bych taky nespala.

sarlotta
10. říj 2010

Ahojík holčinky, jen se rychle hlásím, malý má angínu od pátka večer má horečky 😝 😔 ... včera s ním byl manža na pohotovosti, tak dostal antibiotika... držte palečky aby to malá slečna nechytla 😅 😒 ... já jsem fááákt unavená... do půlnoci hlídkuju u televize a pak odbíhám z ložnice na kontrolu do pokojíčku, do toho kojčo malé 😝
Malý má aji ucpaný nosík, tak buď dýchá pusou a žgryndá u toho a nebo hrozně chrápe... chjoo... celý den je protivka a v noci hysterčí, když se do něj snažíme nacpat léky 😠 no už aby mu to zabralo... musím říct, že manža moooc pomáhá a stará se.. já se snažím malou držet od malého dál... buď spí na balkoně nebo s ní jezdím na procházky... ale včera doletěl malý za nama v noci , tak sme spali všichni, strašně skřípal zubama a chrápal, malá se budila co hodinu 😅

Jsem úplně zelená jak to bude zítra... celý den s malou a marodem 😝 který nechce ležet v posteli ani za nic. A když mu nakážu tak začne lítostivě bulet ☹
No hlavně ať to malá nechytne... už vidím, jak mi nechce jíst, kdyby ju tak bolelo v krku jak malého....
držte palušky 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru