Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
28. únor 2012

@lucka_85 ahoj, je me to lito. ja si tim taky prosla. 2x v 8tt MA, vzdy revize. do tretice vseho dobreho se nam podarila nase prcina. ja otehotnela vzdycky cca po roce. driv jsem proste na to nemela. tedka mam dalsi MA za sebou v prosinci a chci si dat cas minimalne do leta. a nerekla ti dr. ze mas podstoupit nejaky vysetreni?

hanysek.hanysek
28. únor 2012

@lucka_85 Ahoj, mě to také potkalo 2x. V červnu a v říjnu, vždy s revizí. Když jsem v červnu potratila, bylo mi v nemocnici doporučeno 3-4měsíce počkat a potom se snažit. Můj gyndař mi ale doporučil snažení na jaře, až nebudou chřipkové epidemie. Neposlechly sme a po dvou cyklech jsme se začali snažit. Otěhotněla jsem a znovu jsem potratila, to bylo v tom říjnu. V nemocnici mi bylo opět doporučeno 3-4měsíce počkat, ale můj gyndař tentokrát řekl, že musím rok počkat, že jsem měla dva potraty v krátké době po sobě, že se tělo musí zahojit, děloha zavinout, odpočínout atd. V lednu jsme byli na genetice, ale tu jsem si musela u svého gyndaře vydupat, nechtěl, ale nakonec doporučení napsal. Prej jeden potrat je náhoda a druhý, že byl krátce po tom prvním. Na genetice se na nic nepřišlo. Když jsem se s genetikem bavila na téma, kdy otěhotnět v mém případě u dvou potratů, si pomalu ťukal na čelo, že mi můj gyndař zakázal rok otěhotnět. Prej nevidí důvod, proč tak dlouho čekat, že duben, květen bude ideální, že nebudou chřipkové epidemie. Prý se to prostě stává, že nepřijdou na příčinu, že se stane, že žena třeba potratí za celý život 2x, některé potratí také 2x ale za rok. Takže ani teď jsme neposlechli. Od návštěvy genetika jsme se začali snažit a snažíme se. Tak uvidíme, kdy se nám tentokrát zadaří. Cítím se dobře a doktor nerozhoduje o tom, kdy mám nebo nemám být těhotná. On může pouze doporučit, že teď ne. Ale je na tobě, jak se cítíš. Jdeme do toho znovu i s tím rizikem, že se to může opět posrat. I když ať budeme čekat měsíc, dva, rok nebo dva roky, vždycky se to může opět pokazit. Já se cítím výborně a nevidím důvod proč čekat. Přeji hodně štěstí.

mabe
autor
28. únor 2012

@hanysek.hanysek tak to mas teda odvahu, myslim to v dobrym. ja potrebovala rok pauzu, abych se psychicky uklidnila. u kazdyho je to jiny. drzim palce at to do tretice vyjde, tak jako kazde tady z nas. 😉 je toho tedka strasne moc, vsude slysim, ze aspon jednou potrati.

fori
28. únor 2012

Ahoj holky, taky jsem po 2 potratech v 8tt. ale to bylo před 10 lety. ted jsme se snažili 1,5 roku anic.... ted jsem po 1 IVF a mám //. a jinak jsem kontrolovaná na imunologii - tak snad to byla příčina .... tenkrát... a ted se modlím aby to do třetice dobře dopadlo

nefertitka
28. únor 2012

mne vzdy radili pockat pol roka...ale ja si myslim, ze taka zlata dobra cesta je tak tie 3 - 4 mesiace a podla toho ako sa kto na to citi
@mabe fakt je toho vela

martusinek
28. únor 2012

@blandik Určitě dej vědět. jak to zvládám? Moc ne. Večer si bulím do polštáře a když vidím těhotné nebo malé děti, tak pláču, protože si říkám, proč mi to nevyšlo. Jinak se snažím se zaměstnat a něco měnit v bytě a tak, prostě přijít na jiné myšlenky. Už se těším do práce, i když se současně bojím, protože se určitě někdo bude ptát a to mě vždy rozpláče. Prostě to chce čas a snad mi to příště vyjde, fakt nevím, co bych dělala kdyby ne, musí to být hrozné a znovu to prožívat nechci, ale jsem odhodlaná to zkoušet, dokud to nevyjde. Držím palce.

blandik
28. únor 2012

@martusinek - ☹ přeji, aby jsi našla sílu se s tím smířit....mě tenkrát pomohlo to vzít tak, že to tak prostě nebylo myšleno..ale je fakt, že tenkrát to těhotenství přišlo po dvou letech snažení a tak pro mě bylo pozitivní už i to, že to šlo...a navíc už máme jedno dítě. Přeji, aby miminko přišlo brzy. Dám vědět 😉

ameliejulliette
28. únor 2012

@lucka_85 Já jsem otěhotněla hned v cyklu po druhém spontánním potratu 😉 Ale spíš to bylo tak, že už jsem se na všecko prostě vykašlala a říkala jsem si, že to nebudu řešit, dokud se psychicky nezvetím - a hle 🙂 Po druhém potratu mi navíc doktoři říkali, že to se ještě za opakované potraty nebere (moje doktorka tenkrát doslova řekla "Počkáme, jestli se to stane ještě potřetí..." 😠 Změnila jsem ji.) , teď po dalším potratu po revizi mi lékař doporučil počkat 2-3 cykly, dva jsme počkali a třetí tomu nechali volný průběh a zatím probíhá 13. týden 😉 Držím pěsti!

kockacz
28. únor 2012

@lucka_85 Ja mam za sebou 3 potraty v ranne fazi (7.,7.,5.tt). Nastesti ani jedna revize. Ty prvni dva taky brzo za sebou (brezen,cervenec). Poprve jsem byla hrozne vykulena a vlastne to zas az tolik neresila, brala jsem, ze se to muze stat, ze proste embryjko nebylo ok. Podruhe to bylo horsi, necekala jsem zase problem ☹ . Kdyz jsem byla po druhem potratu v nemocnici, doktor mi tam rikal, ze to jeste neni k reseni. Ja ale byla presvedcena, ze po 2 uz ANO, ze to neni nahoda a moje gyndr mi rekla, ze budeme resit. Zacali jsme obchazet doktory a hledat pricinu. Bohuzel nam to v mezicase jeste jednou nedopadlo, nez jsme zjistili problem. Nakonec to vypada na imunitni poruchu. Takze uz jsem se dopracovala k diagnoze - Habitualni potraceni nebo tak nejak 😒 a pred dalsim pokusem o otehotneni resime imunitu...
Zaver: u nas myslim kratky cas mezi potratem a dalsim otehotnenim nehral roli

nefertitka
28. únor 2012

baby nemate niekedy pocit, ze vam z toho uz hrabka byt tak dlho doma na materskej? ja uz neviem, co v tomto pocasi vymysliet, cely den sme aj same doma a muz z roboty zas ide rovno na hokej, takze tahame same az do noci a mne to uz nejak ide na mozog....nech uz je leto, toto sa uz neda

kockacz
28. únor 2012

@nefertitka My se na tu materskou naopak tesiiiime 😀 😀 😀

kockacz
28. únor 2012

@hanysek.hanysek Drzim moc palce! 😝 Pokud se na to citis hlavne psychicky, pak bych do toho taky sla. Rozhodne si myslim, ze ty ranne potraty v opravdovem zacatku tolik telo nezatizi, abys musela cekat rok 😕 Vsude rikaji, jak o tom drive ani zeny nevedely,proste to braly, ze se jim zpozdila MS o tyden. Zadne tehotenske testy nebyly, aby mohly zjistit, ze jsou tehotne 4 tydny a tak to asi neresily .....

hanysek.hanysek
28. únor 2012

@kockacz První potrat byl 9+4tt, srdíčko blikalo a já jsem začla krvácet, bylo mi to hned jasné co se děje. U toho druhé potratu, to jsem byla asi 6+1tt a to v děloze vůbec nic nebylo, stín, čmouha, stín, náznak něčeho, prostě nic. . HCG bylo po týdnu zpožděné ms 88 a dva dny později jen 38. V obou případech byla revize. Takže všem vzhůru do boje a jednou to vyjde :o)

martusinek
28. únor 2012

@blandik Děkuji. Já to všechno rozumem chápu a vím, že to tak mělo být, že to tak je asi lepší, než kdyby bylo mimčo hodně nemocné nebo nám umřelo někdy ve vyšším stádiu těhotenství nebo někdy po porodu, ale ta bolest na srdci je prostě velká. Už je to samozřejmě lepší, nebo spíš je to jiné, s odstupem času to prožívám jinak, ale někdy si popláču, jindy si říkám, že to takhle nejde, že musím myslet dopředu a většinou se mi to i daří. Vrátila jsem se ke starým koníčkům a cítím se tím naplněná, začala jsem hodně času věnovat sobě, snažím se líp vypadat a zvelebuji byt a dělá mi to dobře. Manžel je také spokojený a podporuje mě v tom všem, co chci dělat a měnit. Věřím, že jednou pochopím, jaký to všechno mělo důvod a třeba i tyhle mé osobní změny budou jednou zásadní a kdyby se tohle nestalo, nikdy by k nim třeba nedošlo. Čekám na první ms a po druhé ms se budeme snažit a snad už nám to druhé miminko vydrží.

nefertitka
28. únor 2012

@kockacz aj ja som sa tesila;) len ked je vonku hnusne a neda sa ist von a sme same od rana do neskoreho vecera, tak mi z toho uz sibka...
a budem vam vsetkym drzat palce....vela krat sme to tu uz pisali, ale tie co sem pridu do nasej temy maju stastie🙂 my tu roznasame pozitivne tehu bacilky a vsetky sme tu na zaciatku boli nestastne a potom sme jedna po druhej tehotneli a pekne aj donosili;) tak pfuj pfuj pfuj...aj ked nie som tehotna 😉

nefertitka
28. únor 2012

@martusinek vydrzi uvidis 😉 hlavne ak sa da, chod hned na PN a prve tri mesiace sa vela setri...pre istotu, uzivaj uz teraz kyselinu listovu

nefertitka
28. únor 2012

inak manzel moj sa zastavil doma na 20 minut pred hokejom s 2 kamaratmi, jeden nikolku este nevidel a ked dosiel ze jezis to je cela Evicka;) to teda ako ja;) inak tiez sledujem,ze sa to dieta nejak vela na mna zacina podobat 😉 este chuda aj kruhy pod ocami odo mna zdedilo 😀

mabe
autor
28. únor 2012

ahojte, tak jsem ze cviceni doma, tedka rychle napapat a za chviklu je tady anicka s manzou od nasich.

holky, tak s tim bytem. mame jeden vyhlidlej, neni uplne ideal, ale ma krasnej vyhled na brno. pak je tady jeste jeden byt, sice vyhledy nic moc, ale dispozicne uplne super. je to uplne stejnej byt jak maji tchanovci, velka predsin a vpravo: obyvak + kuchyn a vlevo tri pokoje 12+12+8. proste super. zadrhel je v tom, ze je ve vedlejsim vchode jak tchanovci. 😝 kdybych vedela, ze se nam nebude srat do zivota. oni teda se ozvou dvakrat za tyden a taky to maji z prace kolem nas, ale vedlejsi vchod....ach jo, a ten byt je aji levnej, v poslednim patre... 😝
@kockacz muzu se zeptat, co to znamena? ja jdu na imunitu tedka v breznu do prahy, trikrat potrat mezitim teda jedno dite.

nefertitka
28. únor 2012

@mabe no mate to tazke to rozhodovanie 😉

kockacz
28. únor 2012

@mabe Opakované (habituální) potrácení je charakterizováno třemi a vyšším počtem následných samovolných ztrát plodu. Tento obávaný syndrom postihuje kolem 1 % žen ☹

co je PN?

okata
28. únor 2012

Ahojky,možno vám ,ktoré ste už 2 a viac krát prišli o babo,a neprišli dr.na to prečo,pomôže môj príbeh ,mne sa to stalo minulý rok tiež 2x,a lekári ma neposlali na žiadne vyšetrenia,že treba to skušať,ved raz sa to podarí,tak som si sama dala spraviť na hematologií krvné vyšetrenia na zrážanlivosť krvi a na trombofíliu,je to teraz dosť rozšírené,a veľa žien má práve preto problém donosiť dieťa,tak mi prišli na to,že tie potraty súvia prave s tým ,že mám geny,ktoré spôsobujú trombozu,a zaroveň spôsobojú aj potraty,a tak teraz o mesiac to chceme skusiť znovu otehotniet s tým ak sa nám to podarí tak celých deväť mesiacov si budem pichať clexan,alebo fraxiparin,aby sa mi riedila krv a plod som donosila,poznám ženy ,ktoré majú toto isté a nikdy by na to samé neprišli ,totiž žiadny gyn.vás na takéto vyšetrenie po prvom,alebo druhom potrate nepošle až po tretom.....bohužiaľ tak funguje naše zdravotníctvo.Môzno práve toto vyšetrenie pomôže niektorej z vás,ja som poctupila,niekoľko vyšetrení,dokonca aj genetiku ,viem aké sú to pocity,ale teraz verím,že už mi to víde,lebo viem aký mám problém,a dá sa riešiť............

kockacz
28. únor 2012

@okata Taky preju hodne stesti a verim, ze kdyz uz je znam problem, bude OK 😉 Ja bych mela mit toto OK.

blandik
28. únor 2012

@martusinek - asi na to pomůže jen čas a druhé těhotenství...Já jsem nervózní, co se zítra dozvím...moc. tak držím palce, aby miminko co nejdříve vyšlo a bylo vše v pořádku..

nefertitka
28. únor 2012

PN = praceneschopnost 😉
@okata aj ja som si pichala injekcie kazdy den...tiez mam ten isty problem ako ty.

mabe
autor
28. únor 2012

@kockacz a ma to neco spolecnyho teda s tou poruchou imunity?
@okata a mas teda nejakou spatnou hemosku? ja mam mutaci MTHFR heterozygot, ale hladina homocysteinu me byla kontrolovana pred anickou a v prubehu a pry v norme a nic se s tim nedela. tak nevim, jesltli nemam jit k jinymu gynekologovi pred dalsim tehu. pri anicce jsem nic nepichala a vse ok.

maji9
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
okata
28. únor 2012

@mabe ,no ja mám mutáciu aj homo aj hetero,ale vraj ked sa počas tehotenstva pichá ten clexan alebo fraxi tak ,že to je OK.Tak ked lekár tvrdí,že je to v poriadku tak asi je..........

okata
28. únor 2012

@nefertitka ,a tiež si predtým mala nejaké potraty?a koľkatku si brala,mne dali O,2 a dnes mi zmenila na 0,3 silnejšiu dávku........

mabe
autor
28. únor 2012

@okata no, asi mu musim verit, i moje gynekolozka rika, ze je to ok.

nefertitka
28. únor 2012

@okata ano, mala som dva...
ja uz si nepamatam kolkatku som mala, bohuzial...
moja hematologicka mi to nenasadila, ale potom, ked som lezala v nemocnici asi v 24tt, tak sa zhrozili, ze preco to este nemam a hned mi to nasadili.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru