Druhy vyšetření, když nemůžu otěhotnět

anetka9
27. srp 2018

Potřebovala bych prosím vědět, jaká všechna možná vyšetření jdou udělat, aby se přišlo na příčinu nedaření se otěhotnět. Prosím, co kdo víte, tak mi to sem napište, já si pak o to řeknu. Jen ve zkratce proč - snažíme se 15 měsíců (od 1.9. to bude 16tej), jednou po iui bylo biochemické, potvrzené krví a jednou afetální vejce (čili rostly pouze plodové obaly, ale embryo tam nebylo), hormonální profil (z listopadu 2017 ok), spermio ok, imunologie obou vzorová, štítná žláza ok, ovulaci sleduju teplotou, myslím si, že každej cyklus probíhá normálně, různý bylinný přípravky vyzkoušeny, pořád nic.
Vím, že jsou ještě genetické testy, o to si řeknu. Prosím, kdo víte, co všechno mají obsahovat, tak sem s tím.
Všem moc děkuji.

anetka9
autor
30. srp 2018

@vineta Děkuju....🙂
@normalnimatka Každá máme jinej názor, já se tady o to s tebou hádat nebudu🙂 P.S. já se neptala na názory, ale na druhy vyšetření;)

vineta
30. srp 2018

@anetka9 Háčkuju se na téma, já zatím stojím na začátku vyšetřovacího kolečka, takže sama moc neporadím... Sama mám za sebou potrat na začátku 4. měsíce v prosinci, od té doby zatím nic, vzhledem k věku nemíním čekat třeba rok, nez začnu zjišťovat problém- chci vědět, zda to vše funguje jak má...
Určitě ta fyzio je dobrá věc, jestli nemáš hnutou kostrč atd... jinak by možná neškodilo poladit ty mekáče 😉, snažit se fakt jíst/žít zdravě (Ehm, tady mám sama dost mezery). Já teda nasadila ještě fertipronu a vypadá to, že mi po ní zesílily minimálně příznaky ovulace, po potratu jsem o ní x cyklů vůbec nevěděla. Ale píšeš, že s ovulací jsi v pohodě...
Může to být fakt jen blbá náhoda, že prostě padla dvakrát ruleta na blbý vajíčko 😕. Ale tu genetiku určitě. Držím moc pěsti!

obla
30. srp 2018

@normalnimatka plně souhlasím s @vineta Já respektuji názor, který je odlišný, než ten můj .. ačkoli s ním nemusím souhlasit, ale opřít se do vystresované ženské, co touží po dítěti a hledá způsoby, jak toho docílit mi přijde minimálně netaktní. Přirovnání k malý protivný holce bylo fakt zbytečný. Slovo respekt je dneska často skloňovaný, ale nikdo se jím neřídí. Primárně se tu ptala na druhy vyšetření, které podstoupit .. a dozví se, že zbylá embrya po snaze z ivf jsou biologickým odpadem. Hodně dobrý ..

anetka9
autor
30. srp 2018

@vineta No, to máš taky zážitek teda:( Jinak na to fyzio půjdu a určitě něco mám, ale chtěla jsem spíš nejdřív zkusit vyšetření, kde je jasnej výsledek danej číslama nebo tak..to fyzio..no..nejsem tomu úplně nakloněná, ale co se dá dělat:D🙂 Jinak žít a jíst zdravě...už teď mi k životu chybí to miminko jinak jsem nad míru spokojená, ale začít dělat a jíst něco, co nechci...to už vůbec nebudu mít ze života radost, to nemůžu..takhle je aspoň všechno ostatní v pořádku a život si užívám (nevím, jestli to vyzní tak, jak to myslím) 🙂
A to s tou náhodou..to bylo nebylo úplně fajn..to kdybych měla mít takovou smůlu, tak to mě brzo trefí asteroid nebo něco podobnýho..:D

chiara1990
30. srp 2018

@normalnimatka vidim to stejne jako ty.fracek co vzdy dostal asi ocividne vse co chtel aby meli klid a mysli si ze takhle chodi zivot.

vineta
30. srp 2018

@chiara1990 Teda já nestačím zírat, jaký tu jsou znalci povah! Hlavně se nebát bejt sprostá, že.

normalnimatka
30. srp 2018

@obla no a co? to je pravda🙂 akorát se blbě kouká realitě do očí.

sahrazad1
30. srp 2018

Zakladatelko, k tvému stravování, už staří Řekové povídali, že strava ti má být lékem....ty se cpes takovými věcmi, přesto, že chceš dítě. Jenže na začátku je to buď anebo...a strava, resp. Výživné latky z ní, maji zásadní vliv! Takže být tebou fastfoody vynecham, a zaměřím se na zdravou stravu. Uz kvuli zacatku těhotenství. Se stravou také souvisí ma druha rada, nech si zkontrolovat alergie, intolerance, nejvice psenici , mléko a vejce. Vliv mohou mit i onemocnění typu chlamydie, apod infekce. Primárně se změnou stravy bych zkusila i bylinky typu kopřiva na vyčištění krve. Jednodenní půst taky pomáhá.

anetka9
autor
30. srp 2018

Achjo...já se neptala na názory na svou stravu nebo na to, zda mám jít na ivf nebo ne...prosím o odpovědi jen ty, kteří můžou odpovědět na základní moji otázku..děkuju.

martaskaaa
30. srp 2018

Jste blbý, některý komentáře fakt nechápu...
Ještě jsou kapičky Drmek, jestli jsi nezkousela. A par kamaradek co nemohly treba 3roky otehotnet pily ''Napoj nebeské vily'' a brzy se zdařilo 😊
A jinak co se tu řeší ta strava, ja za sebe si myslim, že mi trochu k otěhotněni přispěla. Posledni rok jsem začala jist zdravě a cvičit a celkově jsem se cítila lip a najednou to bylo.

anetka9
autor
30. srp 2018

@martaskaaa Já mám tabletky drmek🙂 A ten nápoj, co je to a kde se to shání?🙂

martaskaaa
30. srp 2018

@anetka9 je to směs bylinek, na netu toho je dost, da se to objednat 😊 3 kamaradky si to daly a za dva cykly se zadařilo, nevim jestli to je nahoda, ale snazilky byly dost dlouho

vineta
30. srp 2018

@anetka9 Chápu, ono takhle by mohl člověk řešit vše a kde je pak nějaký normální žití, viď 😉

anetka9
autor
30. srp 2018

@vineta Jo přesně...🙂

obla
30. srp 2018

@normalnimatka no a ? Asi jako když jde člověk do řeznictví pro šunku a řezník mu nabízí toaletní papír. Jo, taky je dobrej .. protože se po jídle kadí a pak je gut si utřít zadek. Souvislost? Ale on si šel pro šunku.
Tohle není o pravdě a o realitě ..

anetka1701
30. srp 2018

Ahoj. Hele já na tom byla jak ty.... Furt nic, testy OK. Nakonec jsem ze zoufalstvi jsem koupila Fertipronu a za dva měsíce jsem byla v tom 😁😁 jestli náhoda nevim, ale zkusila bych...

obla
30. srp 2018

@anetka1701 já fertipronu brala 4 měsíce a bez výsledku 😕

anetka9
autor
30. srp 2018

@anetka1701 Ahoj, děkuju🙂 O ní jsem slyšela no..ale mám pocit, že to je podobný jako ten drmek...někomu pomohl hned, mně vůbec..ale uvidím🙂 díky

anetka1701
30. srp 2018

@anetka9 je to stepena listovka... Ono když máš špatnou stravu, listovka chybí-a to může být důvod těch potratů... Na začátku když dochází k dělení buněk tak je to naprosto zásadní a pokud není, dochází k poškození a tím prave k potratům...

vineta
31. srp 2018

@anetka9
@anetka1701 V té fertiproně je důležitý hlavně inositol, metylfolát (štěpená listovka) je v lecčems, ale ten inositol by měl být hotový zázrak 😉. Já jí beru 3 měsíce a strašně se mi proměnilo minimálně vnímání ovulace (ne-li ovulace samotná), předtím jsem o ní vůbec neveděla a teď je to každým cyklem víc a víc znát.

vineta
31. srp 2018

@anetka9 Plus by ten inositol tedy měl mít pozitivní vliv na dozrávání a kvalitu vajíček a následně embryí. Kromě fertiprony ho obsahuje ještě nosifol, inofolic a nějaké další doplňky, ta fertiprona má nejlepší cenu. Nejlépe tedy vychází od GS Mimistar, ale ten v sobě nemá štěpenou listovku, ale normální- a já nevim, zda štěpím nebo ne 😉. Tolik k tomu, kdyby tě to zajímalo 😉

anetka9
autor
31. srp 2018

@anetka1701
@vineta Holky listovkou se cpu už přes rok a půl🙂 normální jen tabletky, neštěpená teda..ale já jsem to hledala a zjistila jsem, že je jen malé procento těch, co neštěpí..tak nevím🙂
Jinak tohle bych taky mohla zkusit, ale ono je to docela drahý ne, ta fertiprona a jí podobný?:/

anetka1701
31. srp 2018

@anetka9 drahý jo. Účinný? ANO :D Hele IVF, který chceš jinak podstoupit stojí víc, to mi věř 🙂 A taky to není 10% jistota. Když si to dáš do srovnávačů, tak najdeš celkem dobrou cenu.

anetka9
autor
31. srp 2018

@anetka1701 Jo to já vím, že ivf je pálka..:D akorát teď ještě chci chodit k tý fyzioterapeutce a to taky vyjde dost..a pak ještě tohle a pak teda ivf a aby na něj vůbec zbylo:D🙂 ale kouknu po tom🙂

vineta
31. srp 2018

@anetka9 Dražší to je, ta fertiprona stojí nejlevněji 265 Kč a na měsíc potřebuješ 2, takže 530. Pokud ti stačí neštěpená listovka, tak ten GS mimistar forte, kde je také inositol v doporučené dávce, vyjde na měsíc na 356 Kč, to uz docela jde. A je vyvinutej ve spolupráci s IVF centrem ÚPMD Podolí, tak snad ví proč 😉

anetka1701
31. srp 2018

@anetka9 fyzio je dobrý taky, to je fakt fajn cesta 🙂 Mojžišova metoda je taky skoro zázračná 🙂

anetka9
autor
31. srp 2018

@vineta Díky za tipy!🙂
@anetka1701 Jooo, chci to taky ještě zkusit no..ono než se udělají další testy a případně bychom se dostali k ivf, tak už projdu celou tou metodou Mojžísové.. teď ještě ale nevím kam se objednat..a je to taky 800,- za hodinu nejčastěji..:/

anetka1701
31. srp 2018

@anetka9 zkus tohle https://roseta.cz/ 🙂

anetka9
autor
31. srp 2018

@anetka1701 Díky mrknu🙂 Nemáš nějaký info o tomhle http://arthro.cz/ a téhle http://www.fyzio.org/# ?🙂