Duphaston, PCOS možné těhotenství, menstruace při těhotenství. Kdy poznám, že jsem těhotná?

andyskarsgard
4. zář 2019

Ahojky,

píšu tady po dlouhé době, nic se nezměnilo stále se snažíme o miminko už 6 let, beru Duphaston celou dobu.

Clostybegid nepomohl, před 2 lety,...

Mám diagnostikované PCOS, nemám podle lekaře moc sance otehotnet normalne, ale asistovaná reprodukce ty ceny jsou hrozné, ja chci stasně moc celou dobu otěhotnět a pořád nic.

Ted se mi vsak stala divná věc..

V době ovulace (nevím skutečně zda jsem jí měla) - nedělala jsem si test.
V té době plus mínus 7 dnu jsme měli pravidelný styk, normálně beru duphaston, a přišla mi menstruace v čas jako vždy jen byla hodně slabá a neměla jsem ani bolesti a trvala jen několik dní třeba 3 -4.
Po menstruaci jsem začalá mít dívné pocity, nadýmaní,bolesti hlavy, únava, emotivní moc, nevolnosti všechno... uplně divné...
Udělala jsem si test ale byl negativní, psala jsem dotorovi a ona mi řekla, že si mam dělat test každy tyden do druhé menstruace..

Jenže v době další ovulace, jsem začala mít další pocity začalo mi byt víc zle, bolesti prsou a dělohy, a pravý bok vaječníku.

Dneska jsem dělala další test opět negativní, ale mam porad pocity bolesti prsou, a dělohy.

dalsí menstruaci mám mít 14.9 to je za 10 dní.

tak ja vubec nevím, jestli můžu byt těhotná nebo ne, když test je negativní.

Bolesti v podbřišku jsou zvlaštní někdy pychlavé, jindy tlak, bolesti prsou jsou ted v kuse, nevolnost už tolik nemam, ale mam i zvlaštní chutě na veci co vím, že nemam rada, a uplne nutkaní je sníst, ackoliv jím ted víc tak jsem nepřibrala ale zhubla.

martaskaaa
4. zář 2019

A manžel pokud chce dítě, měl by jít na spermiogram. Teď případ mých kamarádů, snažili se přes rok a nakonec chyba byla v chlapovi, měl je pomalý. Po 3 mesicich abstinence a brání vitamínů se to zlepšilo a teď čekají miminko. Nevím proč by ženský mely podstupovat samý tyjátry,roztahovat furt nohy atd..a chlap se nezmůže ani dát vzorek. Vím, že to není příjemný, ale v našem Caru se mohlo do kabinky i společně 😆

uzivatelkapetra
4. zář 2019

@andyskarsgard pokud mu vadí "ponížení", tak se vzorek dá po domluvě dovézt z domu.
Pokud se bojí výsledku, tak je to sobec.

martaskaaa
4. zář 2019

@loylii Tak to je teda "dobrý". My se taky rozvedli, ale ne úplně kvůli tomu. A s novým to šlo, i když "chyba" byla ve mně

andyskarsgard
autor
5. zář 2019

@martaskaaa já si práve nejsem jistá, oni říkaly asi tam něco je a ovulace asi byla předtím. Ale vlastní nikdy mi neřekl že tam opravdu nějaké vajíčko je. 😳

andyskarsgard
autor
5. zář 2019

@martaskaaa on byl na spermogramu před několika lety když jsme se vzali a bylo to v pořádku. 😳 Ale znovu už nechce. Říkal že jednou byl a dobrý, vlastně můj manžel ani o tom nechce moc mluvit za těch 6 let jsme o tomhle problémů mluvily 3 X několik minut vždy řekne že má moc stresu a pod. 😳 😳

martaskaaa
5. zář 2019

@andyskarsgard jenže ono se to mění, před pár lety to bylo dobrý, jenže za půl roku už tomu může být jinak víš. Opravdu to tak je. Pokud půjdete na konzultaci do CAR, tak se tomu nejspíš nevyhne. Ale tam by ti znovu udělali testy, prohlídli a sledovali ovulaci

kvetuska145
20. lis 2019

@andyskarsgard já to mám taky tak. Duphaston beru pres pul roku a porad nic. Nevim vubec kdy presne ovuluji a ted se mi to posedni tri mesice srovnalo, kdy jsem to dostala po 29 dnech a tenhle mesic uz mam 6 dni zpozdeni a test negativni😞 myslite ze mam zkusit test jeste treba za tri dny?
takze taky nevim kde je problem. Ale rikala jsem ze doberu posledni platicko co mam a zavolam si na gyndu, at mi zkusí neco jineho. A to jsem k tomu pridala jeste nosifol ktery pomaha pri otehotneni a vubec nic nezabira😏

uzivatelkapetra
20. lis 2019

@kvetuska145 v první řadě zjisti zda vůbec máš ovulaci. Pokud bereš duphaston a nestihneš před ním odovulovat, tak ho bereš celkem zbytečně, navodí pouze krvácení.
Já třeba od své dr odešla protože mi právě jen předepisovala duphaston a to bylo tak vše

kvetuska145
20. lis 2019

@uzivatelkapetra já jsem se svou dr strašně spokojená. Ona řikala ze to zkusime a uvidime a po pul roce to budem resit uz vic. Pritel by sel na spermio atd. Akorat proste nevim jestli mam ty plodne dny nebo ne :/ za mesic cca tam mam jit tak se ji na to zeptam at to pohlidame a budem resit co a jak dal. Tak dekuju 😊

uzivatelkapetra
20. lis 2019

@kvetuska145 chce to minimálně jeden cyklus sledovat více, třeba máš ovulaci později a zbytečně si ji tím duph blokuješ

werumka
20. lis 2019

@kvetuska145 Ahoj! Jak dlouhé cykly jsi měla před nasazením Duphastonu?

kvetuska145
20. lis 2019

@uzivatelkapetra ja si to myslela hned na zacatku jak jsem ho zacla brat ze to tak dopadne. 😟

kvetuska145
20. lis 2019

@werumka jednou tak za 2-3 mesice 😏

werumka
20. lis 2019

@kvetuska145 Tak to s největší pravděpodobností dochází k ovulaci třeba až 60. den cyklu. Když začneš brát duphaston 16. den, tak ovulace neproběhne a pak nastane krvácení ze spádu hormonů. Pokud máš ovulaci až takhle pozdě, tak v době, kdy bereš duphaston, ještě ani nemá dorostlou sliznici a ke krvácení ze spádu nemusí ani dojít (pak můžeš mít takové "zpoždění"). V tuhle chvíli bylo cílem lékařky, aby zkusila duphastonem nastartovat běžný cyklus a ovulaci. A pokud po půl roce po vysazení duphastonu budou cykly pořád stejně dlouhé, bude to řešit dál. Já sama bych se spíš zkusila během jednoho přirozeného cyklu zjistit, jestli k té ovulaci dochází. Pokud by byly teploty pořád anovulační a po dvou,třech měsících přišlo krvácení, tak pak je nasnadě hormonální profil a řízené vyvolání ovulace.

kvetuska145
20. lis 2019

@werumka ja jsem rikala ze ted ho po tehle pauze brat nebudu a pockam az prijdou mesicky a mam koupene ovulacni testy nez pujdu na gyndu a uvidim. Ona doktorka chtela zjistit jestli mne to funguje vubec. Protoze ja mela antikoncepci tri roky a po vysazeni jsem mela dlouhe ty cykly a pak se zjistilo PCOS. A dekuju moc, ted jsem tase o neco chytrejsi ale nejhorsi na tom je ze to vsechno dlouho trva 😏

kvetuska145
20. lis 2019

@kvetuska145 a ten hormonáni profil mne uz delala

werumka
20. lis 2019

@kvetuska145 Duphaston neukáže, jestli funguješ... nastaví stejně umělý cyklus, jako antikoncepce ☹ Co Ti vyšlo v hormonálním profilu?
Trvá to, to jo... ale ten čas, který člověk vloží do sledování svého cyklu, je k nezaplacení. Lepší by byla kombinace testů a bazální teploty. Máš možnost měřit?

kvetuska145
20. lis 2019

@werumka ty jo to ja uz si ani nepamatuji co mi vyslo. Na me bylo vzdycky tolik informaci ze jsem byla rada kdyz jsem si neco odnesla. Ale mam proste vsechny typicke priznaky pcos. Nemam stim merenim vubec zkusenost a nevim ani jak se to dela. Musela bych to nastudovat poradne. Ale ja si myslim, ze jak pujdu k doktorce tak me bude sledovat.