Duphaston - špinění/krvácení. Vysadit a přijde ms, nebo pokračovat?

kvetuska145
13. čer 2020

Prosim Vas, je tady nekdo kdo ma zkusenosti s duphastonem?
Ja mam mensi problem, pul roku zpet jsem ho brala a v pohode vse. Ted jsem ho dostala kvuli otehotneni, kvuli dlouhym cyklum. Mam je cca kolem 43 dnu. Dr mi napsala, ze ho mam jest 16dc do 25, tak jak se dava, ale ja ho zacala jist az po ovulaci cca kolem 25dc a jim ho 5 dni a po dvou dnech jsme zacala spinit, a vcera i dnes zakrvacela. Neni to moc cca 1 tampon. Chtela jsme se poradit, jestli ho vysadit a prijde ms, nebo pokracovat s uzivanim dal? Ja jsem fakt z toho uz jelen🤯🤯🤯🥺🥺 Snazime se uz pres rok a pul, po vysazenu duphastonu jsem otehotnela, ale nedopadlo to, proto mi ho dr zase napsala. Pred tim mne mozna blokoval ovulaci, tak proto jsem ho zacla jist pozdeji. Budu rada za jakoukoliv odpověď🙏🏻🙏🏻

sudylichozrout
13. čer 2020

@kvetuska145 urcite nasazovat az po ovulaci, to jsi udelala spravne. Dr. to predepisuji od 16. dne, protoze od stolu pocitaji s ovulaci 14. den cyklu a dal to bobuzel neresi. Duphaston je gestagen a prodluzuje lutealni fazi. Jez ho dal.

kvetuska145
autor
13. čer 2020

@sudylichozrout i pres to ze jsem to dostala?🥺🙏🏻

sudylichozrout
13. čer 2020

@kvetuska145 Mas zjisteno, ze byla ovulace kolem 25. dne cyklu? Protoze mohla byt skutecne drive. Pak by tohle byla uz menstruace a lek postrada smysl. Zavolej si na gynekologii treba do VFN, nebo do nejake jine nemocnice a porad se s nimi s tim, ze tvuj lekar o vikendu samozrejme neordinuje.

klokanka31
13. čer 2020

@kvetuska145 Já si zas myslím jestli to je vůbec dobré ho brát... Já ho měla několik let, a nepomohl mi. Teda nakonec jo, ale bylo to mimoděložní, a doktor mi říkal že možná za to mohl právě duphaston, že jako nežádoucí účinek můžou být srůsty, mimoděložní atd.

kvetuska145
autor
13. čer 2020

@sudylichozrout ja mivam prave ms vzdycky az kolem 40 dc a v kvetnu jsem mela ms 1 den, tak treba tahle prisla driv, ale merim si bt. Koukej.

kvetuska145
autor
13. čer 2020

@klokanka31 predtim mne zadne problemy nedelal😬 mozna si to sedne, uvidim no :/

werumka
13. čer 2020

@kvetuska145 Jestli jíš Duphaston 5 dní, tak ta teplota se nezvedla proto, že by proběhla ovulace, ale proto, že jsi nasadila Duphaston (ten zvedá bazální teplotu). Luteální fáze bývá max 16 dní. Takže pokud máš cykly cca 45 dní, tak ovulace přijde nejdříve 29. den cyklu, ale spíš později. Podle všeho se Ti tím Duphastonem zbláznily hormony (mohla se chystat ovulace - při ní bývá někdy i krvácení - ale ten Duphaston to rozházel).

kvetuska145
autor
13. čer 2020

@werumka takhle to bylo pokracuje, to bylo vyfocene do te ovulace, a den po ni jsem nasadila.

kvetuska145
autor
13. čer 2020

@werumka takze pristi cyklus mam nasadit jeste pozdis? Az ten 29 dc?

werumka
13. čer 2020

@kvetuska145 Ta potíž je v tom, že z jedné zvýšené bazální teploty se ovulace určit nedá. Teprve, když máš vyšší teploty tři dny za sebou (nad tzv. linií nižších teplot), tak pak se dá říct, že ovulace proběhla. Podle tohohle grafu ta ovulace ještě nebyla. Možná se k ní vaječníky chystaly a proto to špinění... příště počkej na tři vyšší teploty a pak teprve nasazuj Duphaston. Jinak dlouhé cykly nebrání těhotenství. To je mýtus. Důležité je, aby v tom cyklu proběhla ovulace (jedno kdy). A pak aby fáze po ovulaci byla dost dlouhá (aspoň deset dní). Kdyby byla kratší, nebo hraniční, pak je dobrý Duphaston, který jí prodlouží vajíčko se stihne zahnízdit.
Nevaž se na konkrétní dny. Čekej na příznaky a zvýšenou teplotu. Pokud bys viděla, že přišla menstruace a nikde nebyla potvrzená ovulace, pak to řeš s lékařem, protože ten problém je v něčem jiném, než na co je určený Duphaston 🙂

kvetuska145
autor
13. čer 2020

@werumka ja kdyz jsem to rekla dr, tak se mi pomalu vysmala ze merim bazalni teplotu a rekla mi, ze to nemam delat a duphaston brat od 16.dc do 25. 🤯 ale vim ze se ma nasazovat az po, tak ja nevedela kdy ji presne mam a tenhle mesic byl prvni co jsem testovala. Tak mam duphaston dobrat, nebo vysadit at ms odejde a zacit potom na novo? 🙏🏻

werumka
13. čer 2020

@kvetuska145 Určitě teď dober, jak máš (těch 9 dní), ať si to víc nerozházíš. Počkej na menstruaci a pak začni měřit nový cyklus.
Někteří gynekologové pořád tak nějak jedou podle tabulek a ženy, které se do nich nenacpou (a je jich většina 😀), tak hned medikují. Je to zbytečný.
Ovulace se jinak dá odhadnout podle délky cyklu - odečteš si od ní 14 dní (to je průměrná délka luteální fáze, která je každý cyklus stejně dlouhá). V tu dobu můžeš očekávat ovulaci. Ale je to vždycky plus mínus - než zjistíš, jak dlouhou ji máš konkrétně Ty. Ale napoví to aspoň nějaký časový úsek 🙂

kvetuska145
autor
13. čer 2020

@werumka dekuju moc 🥰🥰🥰🙏🏻🙏🏻🙏🏻 Protoze ja jednlu mam ms 43 dc nekdy 39. Takze nasadim priste cca 29 dc. Radsi pozdis nez brzo. Jeste jednou moc dekuji za vysvetleni! Vazim si toho. Zajimave je, ze mi to takhle dr nerekne. Pred tim se mi podarilo otehotnet, az jsem ho vysadila, protoze jsem jo brala brzy. Ted uz vim jak na to🥰

werumka
13. čer 2020

@kvetuska145 Opravdu počkej na tu potvrzenou ovulaci podle teplot. Budeš vědět také přesně den, kdy případně očekávat menstruaci. Tím, že zatím nevíš, jak dlouhou máš fázi po ovulaci, tak i těch 29 dní je odhad. Ovulace klidně může přijít o něco dřív, ale také později. Jestli jsi ale už otěhotněla i bez Duphastonu, tak to určitě bude dobré 🙂

kvetuska145
autor
13. čer 2020

@werumka no ale je to uz pul roku a nic. Ja ho brala 5 mesicu, a potom co jsem ho nebrala to vyslo, ale nedopadlo. Od te doby nic. Tak mi ho dr zase nasadila no🥺 takze priste ho nasadim po trech dnech jak bude zvysena teplota ?🥰

werumka
13. čer 2020

@kvetuska145 Aha... tak to by ten Duphaston pomoct mohl. Někdy žluté tělísko po ovulaci produkuje málo progesteronu a těhotenství zamlkne. Duphaston tomu pomůže.

Přesně tak, čekej na tři dny vyšších teplot a pak nasaď 🙂

kvetuska145
autor
13. čer 2020

@werumka jeste jednou velice dekuju🙏🏻🥰

kvetuska145
autor
20. čer 2020

@werumka ahoj co myslis o ovulce?🤯

sudylichozrout
20. čer 2020

@kvetuska145 S Duphastonem uz ovulaci mit ted nebudes. Je to synteticky gestagen, umely poovulacni hormon. Graf je anovulacni, ovulace neni, tento cyklus nebude. Dojez tu davku, vysad, pockej na menstruaci a pak nasad az PO overene ovulaci. V grafu bude skok 0,3-0,5 stupne nahoru. Teprve treba druhy den vysokych teplot dej prvni tabletku a ber tech 10 dnu.

kvetuska145
autor
21. čer 2020

@sudylichozrout dobře, ted budu prechazet k jinemu dr, tak jsem zvedava 🥰😇

kvetuska145
autor
12. srp 2020

@werumka
@sudylichozrout
Ahoj holky, zase vas otravuji, chtela jsem se zeptat, ovulka mne vysla 20dc pozitivni test pak jsem tri dny na to nasadila duphaston. Byla jsem dnes u doktorky rekla jsem ji, ze mam 20 dc ovulaci, a stejne mne rekla a vysvetlovala ze mam duphaston brat od 16dc a to jsem zmenila dr. Mam delsi cykly a nevim, jestli ji fakt poslechnout a nebo si hlidat ovulku a vzdy nasadit az po. Jsem z toho fakt zmatena😪🔫 proc mi nerekla at ho nasadim az po 20 dc? A nebo treba mne fakt ma pomoc i v necem jinem 🥺😬

sudylichozrout
12. srp 2020

@kvetuska145 vzdy az po ovulaci. Je ro gestagen a kdyz ho nasadis pred ovulaci, tak si ji zablokujes, protoze gestagen je poovulacni hormon. Telo si bude umele myslet, ze uz mas odovulovano a hotovo. Ovulace 20. den cyklu neni nic neobvykleho. Nasad vzdy cca den po potvrzene ovulaci a ber cca 10 dnu (dle delky, co ti predepsal lekar).

sudylichozrout
12. srp 2020

@kvetuska145 Gestageny pomahaji v druhe fazi cyklu. Pocti: https://www.wikiskripta.eu/w/Gestageny

kvetuska145
autor
13. srp 2020

@sudylichozrout ja vim, ale snad dr vi proc mi to tak dala ne? Ale jak rikas 20 dc neni tak strasne pozde. Ja spis myslela ze mi to nahodi cyklus a ovulka se treba posune. 😟

sudylichozrout
13. srp 2020

@kvetuska145 Nenahodi ti to cyklus. Prekryje ti to biologickou lutealni fazi umele navozenou lutealni fazi. To neni spatbe, protoze treba nektere zeny ji maji kratkou a oplozene emvryo se neudrzi, kdyz prijde menstruace drive, nez se stihne radne zavrtat. Ale delku folikularni faze to samozrejme neovlivni, ta muze litat plus munus klidne 14 dnu. Tato faze prave konci ovulaci. Kdyz jeste ve folikularni fazi dodas gestagen, ktery telo prirozene produkuje az po ovulaci, reknes mu, ze uz ma hotovo a deloha se muze se pripravovat na prijeti oplodneneho vajicka. Tim padem uz se zadna ovulace pak nekona.

kvetuska145
autor
13. srp 2020

@sudylichozrout dobře dekuji za vysvetleni😊 Takže vzdy po ovulaci jo? Tenhle mesic jsem nasadila 23 den a ms mi prisla tak jak mela. Tak snad ms tenhle mesic nedorazi🥵 Ale mam prave kratkou ms, tak jsem myslela ze i kvuli temu mi to dr dala. No uvidime. Pred tim jsem ho brala pul roku od te dr posledni mesic jsem ho vzala 20 dc a potom vubec a podarilo se, akorat to nedopadlo. Tak ja uz jsem z toho jelen prave. Ted mam cykly kolem 36 dni. 🙈

werumka
13. srp 2020

@kvetuska145 Přesně, jak píše @sudylichozrout - až po ovulaci. Bez té totiž neotěhotníš. Paní doktorka by ti ráda zařídila 28 denní cykly, ale bez ovulace.... cyklus 36 dní není vůbec problém 🙂

kvetuska145
autor
13. srp 2020

@werumka super dekuju moc 😊🥰