Femibion 800, máte zkušenost?

manoma02
12. únor 2014

Máte zkušenosti,pomohl Vám?

ange_de_la_morte
12. únor 2014

Ahojky, není mi sympatická tato firma a nemám ráda másaž mozků maminek typu ,, chceš udělat to nejlepší pro miminko - tak si prostě musíš koupit NÁŠ witamín,, takže já jsem žádný Femibion, Mamawit ani nic pobného nebrala . Koupila jsem si normálně Acidum Folicum ( listowku) a tu jsem brala, jíme dost zdrawě takže jsem to neřešila, jinak můžeš užíwat jakýkoliw jiný multiwitamín bez wit. A a k tomu listowku a wyjde tě to uplně na stejno jen za jiné peníze. Já wěřím jen jedné jediné značce a od té jsem užíwala a užíwám wítamíny ( omlouwám se za ,w,) .... toť můj osobní názor

aaggyy
12. únor 2014

já ho beru, endokrinolog mi vzhledem k mému onemocnění doporučil něco, co má kromě listovky ještě jód, tak to mám takhle dohromady. Ale nejdůležitější je určitě kyselina listová a ta se dá koupit samostatně a levněji.

manoma02
autor
12. únor 2014

Ja mam prave taky problemy se stitnou,mam vysoke TSH a tak ho beru prave taky,hlavne kvuli jodu a listovce.

zlatelevizeedna
12. únor 2014

@ange_de_la_morte nevyjde to nastejno. Pokud máš genovou mutaci, která znemožňuje štěpení kyseliny listové, a kterou má celkem dost lidí a neví o tom, tak je ti klasická kyselina listová na dvě věci - prostě ji nevstřebáš. Femibion jako jediný přípravek u nás obsahuje kyselinu listovou už v té naštěpené formě, kterou vstřebají i lidé s tou určitou gen. mutací. Tolik k faktům, žádná masáž, nejsem jejich zaměstnanec😉😀.

Femibion jsem brala jak v prvním těhotenství (i před ním), tak teď. Má zkušenost s ním je tedy pozitivní.

manoma02
autor
12. únor 2014

Díky za vaše názory,beru ho teprve chvíli,tak jsem ráda za každý názor. 🙂

doko
12. únor 2014

@manoma02 ahojky přesně jak píše zlatelevizeedna 😉 taky vstřebám listovku jedině z femibionu. mám totiž taky tu mutaci jako 40% populace, jen mám to štěstí, že o ní vím a tak nezobu jen tak naprázdno něco levnýho, protože by mi to stejně k ničemu nebylo 🙂

ipkh
12. únor 2014

Já taky teď řeším, jestli jít do Femibionu nebo začít brát Acidum folicum, které mi předepsala dr. právě po zjištění genové mutace...
Nejradši bych se na to všechno vyprdla, obzvlášť přes léto jím zdravě a spoustu ovoce a zeleniny (domácí), ale mám za sebou 2 zamlklé těhotenství. ☹

ange_de_la_morte
12. únor 2014

@zlatelevizeedna : ok, tohle jsem newěděla, pak tedy dobrá, nicméně pokud doktor napíše acidum folicum tak je to stejně jedno pakliže není prowedené toto wyšetření, nicméně pokud to dobře chápu tak riziko že toto onemocnění někdo má je cca 9-17% . Ještě jeden dotaz prosím, jak je to tedy z kyselinou listowou přirozeně se wyskytující w jídle , ta je taky nestrawidelná tedy pro člowěka s touto mutací, nebo pakliže není chemická ale přírodní tak wstřebatelná je ?

zlatelevizeedna
12. únor 2014

@ange_de_la_morte chápeš to chybně, tu genovou mutaci má podle odhadů téměř 50 % žen v Evropě. Vzhledem k tomu, že ke štěpení kyseliny listové je potřeba mít dostatek určitého enzymu ve střevě (a to lidé s mutací nemají), domnívám se, že je úplně jedno, z jakého zdroje ta listovka je - zda z tablet nebo z potravy. Navíc v potravě její množství dost zásadně klesá při skladování a tepelné úpravě, co vím...

ange_de_la_morte
12. únor 2014

@zlatelevizeedna : aha, proč se tedy tato mutace newyšetřuje jako součást těhotneské prewence ? Musím přiznat že jsem o téhle mutaci nikdy neslyšela i když jsem zdrawotník , takže mně to docela překwapuje, natož že by o něčem takowém mluwila gynekoložka, jen řekla acidum folicum a nazdar

zlatelevizeedna
12. únor 2014

@ange_de_la_morte zřejmě z toho samého důvodu, z jakého se plošně nedělají další testy (štítná žláza třeba a spol.), stojí to prachy...☹.
Já nejsem zdravotník, ale celkem jsem se zajímala o to, proč mi doktor doporučil zrovna Femibion, který nepatří k nejlevnějším, tak jsem o tom něco přečetla.

janesafari
12. únor 2014

Mě přesvědčila gyndařka,že ho mám brát,ale moc rychle sem přibírala na váze a bála sem se,aby prcek nebyl velký....tak sem to přestala brát...Taky si myslím,že listovka stačí....
Co sem měla v minulosti těhotné kámošky co braly tyhle těhu vitamíny-všechny měly velké děti- a mě tím strašili taky,tak se hned přestala...A navíc-šílená cena !!!!I tak sem v těhu utratila víc než dost a radši si zaplatím fotky a cd mimiška nebo nakoupím prckovi... 😀

zlatelevizeedna
12. únor 2014

@janesafari vidíš, brala jsem ho celé těhotenství (napřed 800, pak 400) a syn byl váhově naprosto průměrný. Kamarádky dcerka taky😉. Já zase pro změnu klidně ušetřím za snímky z ultrazvuku, ale budu investovat do dobré výživy pro plod.

sarka1985
12. únor 2014

Mě by tedy zajímalo, jakým způsobem se dá zjistit, jestli tedy já tu listovku vstřebávám, nebo ne?

majkylove
12. únor 2014

Taky si zitra pro nej pobezim,vim ze ja zrovna 2x zdrave nepojim,tak aspon pred otehotnenim🙂a kolik ze stoji at sem pripravena?🙂

janesafari
12. únor 2014

@zlatelevizeedna Nebráním se vitamínům -stále nějaké beru...Ale měla sem pocit,že mě Dr.napsala ty nejdražší na trhu a problém byl v tom,jak moc sem po nich přibírala já i dítě-nakonec mě je Dr. sama omezila a jak sem je dobrala-už sem další nekoupila....Přidávám se k názoru ostatních,že listovka stačí-pokud opravdu není nutné a nařízené i něco jiného...
Jedla sem zdravě a miluju ovoce a zeleninu,tak proč ještě hromadu vitaminů navíc...
A ne každý má na to-dát tolik stovek měsíčně jen za vitamíny ☹

doko
12. únor 2014

@sarka1985 musíš si nechat udělat testy na trombofilní mutace.....stojí to cca 1 500 Kč 😉 já si je taky chtěla zaplatit, doktor mi nakonec řekl, že tak urputnou ženskou ještě neviděl a že mi dá žádanku, aby šly nakonec na pojišťovnu 😀
@majkylove ten co se užívá před otěhotněním a během prvního trimestru stojí 300 Kč na měsíc 😉

terikus
12. únor 2014

@majkylove kolem 500 🙂

terikus
12. únor 2014

@majkylove a ten v prvnim trimestru a před stojí kolem 300

pankafe
12. únor 2014

Holky, takže když jsem si koupila jen samotnou listovku 800 (Elastin Q), ale nevím, zda ji štěpím nebo ne, tak je to možná úplně na h...? :-/

zlatelevizeedna
12. únor 2014

@pankafe ano, tak jak píšeš...

pankafe
12. únor 2014

@zlatelevizeedna Tak teď teda nevím, jestli běžet k dr. a nechat si za 1500,- udělat ten test.. Docela jste mě nahlodaly. Jinak za dva týdny mi bude 26, žádné zdravotní problémy nemám (o ničem nevím) a chceme se začít snažit za dva měsíce, tak se nechci zbytečně plašit, ládovat do sebe kde co a moc to řešit. Chceme tomu nechat volný průběh.

ange_de_la_morte
12. únor 2014

@zlatelevizeedna : jasně no, a jsme u toho - nejsou peníze, nicméně pokud tento problém má až 40% žen tak by možná bylo na místě to zjišťowat. No každopádně pokud se nám narodil zdrawá chlapeček s já Femibion nebrala tak to swědčí buď o tom že to onemocnění nemám, nebo že je to jedno jestli brát či nebrat ne ?

zlatelevizeedna
12. únor 2014

@ange_de_la_morte svědčí to jen o tom, že to vyšlo🙂. I s tou mutací jsou lidé schopni donosit a porodit zdravé dítě, ale není to pravidlem. Ne v každém případě, kdy chybí kyselina listová, to dopadne špatně, ale ona právě eliminuje riziko rozštěpu, apod. A o to, tuším, jde - eliminovat co nejvíce rizik

zlatelevizeedna
12. únor 2014

@pankafe nemusíš se plašit. Já si testy neplatila, prostě jsem brala ten femibion. Naštěstí jsem (byla) v tskové situaci, kdy jsem si řekla, že jsem utratila už za "větší kraviny".
Zvýšený příjem kyseliny listové se doporučuje už cca 3 měsíce před otěhotněním, aby se doplnil její případný deficit a hladina v těle byla stabilni😉.

kackabo
12. únor 2014

My se teď budeme snažit o druhé, koupila jsem si Femibion 800 na ten začátek a uvidíme, ještě do toho beru klasickou listovku už asi měsíc, mě ho už tenkrát při prvním ten Femibion doporučil můj gynekolog ale já už jsem brala tenkrát jiné vitamíny takže jsem to nechtěla měnit, ale teď pro začátek chci tento.

pankafe
12. únor 2014

@zlatelevizeedna Tak já ji beru už měsíc a do "začátku snažení" máme ještě dva měsíce. To jsem právě četla, že je dobrý začít už tak tři měsícem před snažením. Takže jsem si nakoupila listovku na celé tři měsíce 😀 A teď teda nevím, zda si radši nekoupit ten Femibion. Mrknu na net, za kolik se dá kde sehnat. Takže díky za info!

majkylove
12. únor 2014

Tak já si ho zítra koupím.Nemám zrovna správnou životosprávu,k tomu chodím na směny,pak ještě si docela o víkendech užíváme,takže já jsem pro to takový věci doplňovat 🙂

ange_de_la_morte
12. únor 2014

@zlatelevizeedna : no ale pak stejně nerozumím tomu proč doktor alespoň nezmíní toto riziko mutace, proč se o tom wlastně ani nikde nepíše ( pokud to cíleně nehledáš a i tak není příliš mnoho článků pro laiky na toto téma) , a už wůbec nerozumím, proč toto tedy nedělají i jiné witamíny pro maminky ..... no to je jedno, každopádně děkuji za oswětlení situace 🙂

lucies25
12. únor 2014

@ange_de_la_morte Je to mutace v genu MHTFR,mam ji taky.Bohuzel se plosne nedela,bud si zaplatis testy jako samoplatce nebo ti musi dat nekdo doporuceni.Ja musela 2x potratit,nez mi na ty testy poslali.Nepotratila jsem teda kvuli MHTFR,ale prej kvuli Leidenske mutaci,ale to je na jinou diskuzi.Pri MHTFR telo neni schopne zpracovat kys. listovou ani z potravy ani z doplnku,musis ji brat stepenou.A problemy vubec mit nemusis,ja je taky nemela,nez jsem potratila.A je lepsi ty prachy za to dat,ja si je treba usetrila jinde,nekoupila jsem zbytecny blbosti a dala to spis za tohle,kdyz o tom vim.Nechci nikomu nic nutit,jen pisu svou zkusenost.